Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Software -> Linux -> Yoper Linux Idź do strony 1, 2
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Yoper Linux
PostWysłano: Środa, 22 Września 2004, 17:47 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
e X t 7 3
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #67
Posty: 854


[ Osobista Galeria ]




polecam zainstalowałem i hula ze hej wink.gif

Yoper site
  
Re: <e X t 7 3> Yoper Linux
PostWysłano: Niedziela, 26 Września 2004, 14:16 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
michux
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #167
Posty: 22


[ Osobista Galeria ]




Rzeczywiście jest to fajny systemik. Zainstalowałem jakieś 2 tygodnie temu dla zabawy. Ogólnie pozostaje jednak przy debianie sid/sarge, ale Yoper ma kilka bardzo dużych plusów - głównie chodzi o szybkość instalacji/konfiguracji i potem działania.

Trochę o Yoperze wydukałem na mojej stronce: Yoper Linux a sprawa polska. Nawet potworzyłem parę pakietów, których nie było w dystrybucji a były mi potrzebne (tleenx2, gnu gadu 2, ispell-pl, slmon).
Przed używaniem Yopka na codzień powstrzymuje mnie jednak kilka spraw, z których główna jest taka, że nie umiem skonfigurować pod nim drukarki (szczegóły tu: http://www.yoper.com/forum2/index.php?showtopic=3523)

Ale ogólnie system godny polecenia. Gdyny jeszcze poprawili kilka szczegółów, byłby wręcz dobry :)
  
Re: <michux> Yoper Linux
PostWysłano: Poniedziałek, 27 Września 2004, 08:44 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
e X t 7 3
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #67
Posty: 854


[ Osobista Galeria ]




Ja miałem problem z ATI ale znalazłem rozwiązanie już nim działa tak ze hej cool.gif tylko mam jeszcze problem z dźwiękiem tzn jest mixer działa wyśmienicie ale ... nie działa dźwięk kierowany do dsp np pod UT2004 ... ani pod XMMS a pod AmaroK jest super musze jeszcze to rozgryźć

ale np UT2004 chodzi pod YOPER`em jakieś 70 % szybciej niż np. pod Mandrake`iem 10.0 nie wspominajac o Fedorze ... takie wrażenie odnosi gracz ... chodzi szybciej niż pod windą wink.gif
  
Re: <e X t 7 3> Yoper Linux
PostWysłano: Wtorek, 28 Września 2004, 07:57 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
e X t 7 3
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #67
Posty: 854


[ Osobista Galeria ]




i już wszystko zrobione hula ze aż miło ... moim zdaniem najszybszy Linux na świecie ... zajmuje bardzo mało pamięci przy starcie np włączone KDE 3.3.3 GKrellm KMix i pod Yoperem zostaje wolne 440-435 MB na 512 w przypadku MandrakeLinuxa 10.0 było to wolne ok 360-370 MB różnica spora.

Polecam gorąco jedynie problem mogą mieć posiadacze ATI ... mi się udało go rozwiązać m.in. przy pomocy rad Yoper`a i innych forumowiczów z Yoper forum

jak Ktoś będzie miał z tym problem pisać wink.gif

YOPER 2.1.0.4
  
Re: Yoper Linux
PostWysłano: Czwartek, 30 Września 2004, 15:16 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
gROszeCK1
Stały uczestnik vip
Stały uczestnik
 
Użytkownik #297
Posty: 1047


[ Osobista Galeria ]




A możesz dokładnie przybliżyć zalety Yopera wobec innych dystrybucji?
Bo strona wykorkowała
confused.gif

Piszesz, że jest szybki - to mnie zainteresowało... w dodaktu tylko 1 CD zajmuje.... wink.gif
  
Re: <gROszeCK1> Yoper Linux
PostWysłano: Piątek, 01 Października 2004, 09:26 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
e X t 7 3
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #67
Posty: 854


[ Osobista Galeria ]




stronka już działa cool.gif

a zalety ano takie o których możesz przeczytać m.in.
w tym miejscu
  
Re: Yoper Linux
PostWysłano: Piątek, 01 Października 2004, 23:46 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
gROszeCK1
Stały uczestnik vip
Stały uczestnik
 
Użytkownik #297
Posty: 1047


[ Osobista Galeria ]




Jestem w szoku eusa_clap.gif

Mimo, że widać dość sporo bugów (zwłaszcza na poziomie instalacji, trochę mało rozbudowana), to speed tej dystrybucji (licząc zarówno czas instalacji, jak i sama szybkość działania) poraża. eusa_clap.gif

O taką dystrybucję mi chodziło od dawna. Prosta i szybka, bez bajerów. Jak idealny wóz terenowy ;)
Jeśli będzie się rozwijać z takim tempem i entuzjazmem, jaki przezentuje autor, to wkrótce Yoper wejdzie do czołówki dystrybucji przeznaczonych do domowego użytku.

Ciekawe, jak się będzie sprawować po kilku dniach włączonego osiołka przy moich 128 MB RAM ? ;)
  
Re: <gROszeCK1> Yoper Linux
PostWysłano: Sobota, 02 Października 2004, 09:05 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
gROszeCK1
Stały uczestnik vip
Stały uczestnik
 
Użytkownik #297
Posty: 1047


[ Osobista Galeria ]




Jeszcze cholernie mi się podoba, że Mozilla ma działające plug-iny Flash i Java od razu po instlce systemu. Jeszcze tylko dodadzą wtykę mplayera i będzie git ;)
  
Re: <gROszeCK1> Yoper Linux
PostWysłano: Sobota, 02 Października 2004, 09:57 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
J@ger
n00b vip
 
Użytkownik #15
Posty: 3818


[ Osobista Galeria ]




ale cholera kusicie ...
hmm moze sciagne
  
Re: <J@ger> Yoper Linux
PostWysłano: Sobota, 02 Października 2004, 13:27 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
e X t 7 3
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #67
Posty: 854


[ Osobista Galeria ]




spróbuj pomimo pewnych jeszcze niedoróbek podobnie jak gROszeCK1 uważam ze to czarny koń najbliższego roku cool.gif cool.gif eusa_clap.gif
  
Re: Yoper Linux
PostWysłano: Sobota, 09 Października 2004, 11:10 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
e X t 7 3
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #67
Posty: 854


[ Osobista Galeria ]




cool.gif

  
Re: <e X t 7 3> Yoper Linux
PostWysłano: Sobota, 09 Października 2004, 17:39 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
J@ger
n00b vip
 
Użytkownik #15
Posty: 3818


[ Osobista Galeria ]




primo
obetnij obrazek bo jest za szerok i za cięzki :)

secundo
zainteresowales mnie sciagam
od razu mam pytanie
jak u niego z wspólpraca z nforce ?
bo spodziewam sie juz teraz klopotow
z roznych wzgledow korzystam z sieciówki onboard
i zawsze mam z nią klopoty pod unixami
  
Re: <J@ger> Yoper Linux
PostWysłano: Piątek, 15 Października 2004, 11:10 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
e X t 7 3
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #67
Posty: 854


[ Osobista Galeria ]




nie wiem jak jest z sieciówka na płycie ... używam D-Linka i jest oki poza tym nforce pracuje wink.gif
  
Re: Yoper Linux
PostWysłano: Sobota, 20 Listopada 2004, 00:29 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
e X t 7 3
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #67
Posty: 854


[ Osobista Galeria ]




a tak wygląda z karambą wink.gif

  
Polonizacja Yopera
PostWysłano: Wtorek, 07 Grudnia 2004, 00:53 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
michux
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #167
Posty: 22


[ Osobista Galeria ]




Forum Yopera leży już od miesiąca. Postanowiłem więc wrzucić na stronkę trochę informacji o polonizacji tego systemu, a także kilka innych rozwiązań często spotykanych przez newbie problemów.
Polonizacja Yopera - na zdrowie.
Jakby komuś się chciało wrzucić ten link gdzieś na swoje stronki to byłoby miło. W tej chwili Google na temat polonizacji Yopera nie wie nic, fajnie byłoby to zmienić :)
  
Re: <michux> Polonizacja Yopera
PostWysłano: Wtorek, 07 Grudnia 2004, 12:32 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
e X t 7 3
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #67
Posty: 854


[ Osobista Galeria ]




Właśnie się zastanawiam czy Yoper dalej będzie kontynuował prace na dotychczasowym poziomie ostatnio tylko namawiał do klikania na paypal redface.gif a nowe distro 2.2.x.x nie wychodzi ... miał puści nowe jądro i znowu milczy ... mam nadzieje ze nie będzie się za nadto opóźniał w pracy bo dystrybucja przypadła mi mocno do gustu mała szybka .... choć wymagająca troszkę większej wiedzy o Linuxie ...

aha mam problem jak zmusić system aby mi czyścił tmp`a przy starcie ... wiem ze były jakieś skrypty do lilo ale czasu ostatnio nie mam na grzebanie ... a np. CrossOverOffice (a w jego ramach wine) rzucają się jak zostały nie wymazany temp z jego zawartością z poprzedniej sesji ?
  
Re: <e X t 7 3> Polonizacja Yopera
PostWysłano: Wtorek, 07 Grudnia 2004, 13:09 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
michux
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #167
Posty: 22


[ Osobista Galeria ]




Na liście [core] Yopera prawie codziennie główni deweloperzy piszą że nowy serwer a wraz z nim ruszenie intensywnych prac nad nową wersją już tuż tuż... Podobno aktualne opóźnienie spowodowane jest nawaleniem dostawcy sprzętu. Na ile to zgodne z prawdą - nie wiem. No ale żeby od miesiąca nie działało forum... to już chyba lekka przesada.

Co do śmieci wine-owych w /tmp to po prostu uruchamiam prosty home-made skrypt je usuwający.
Być może jest jakiś bardziej wyranowany sposób, ale go jeszcze nie poznałem :)
  
Re: <michux> Polonizacja Yopera
PostWysłano: Sobota, 11 Grudnia 2004, 10:31 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
e X t 7 3
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #67
Posty: 854


[ Osobista Galeria ]




no i strona Yopera padła totalnie mam nadzieje ze ją postawią szybko ... a tak się Michux zastanawiam może byśmy sami taką polskojęzyczną stronę postawili ... nie ma (chyba jakoś się nie spotkałem) jeszcze żadnego zbornego "punktu" na sieci który by łączył polskich Yoper userów ? wink.gif albo podforum na heh`u ?
  
Re: <e X t 7 3> Polonizacja Yopera
PostWysłano: Sobota, 11 Grudnia 2004, 15:32 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
michux
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #167
Posty: 22


[ Osobista Galeria ]




Ha, no możnaby. Trzebaby tylko odpowiednio rozreklamować stronę, żeby trafili na nią polscy yoperowcy.
Myślałem też o czymś w rodzaju polskiego FAQ dla Yopera, na wzór feniowego FAQ (alt).pl.comp.os.linux.debian.
Przydałaby się ogólnie do tego np. domena www.yoper.pl - sfinansować by ją można kliknięciami na banner Allegro (metoda sprawdzała się dość dobrze z moją www.brustracja.prv.pl, gdy jeszcze strona stała na serwerach sisco.pl).
Tak więc... trzeba wziąć się do pracy i.. budować, organizować ! :)
  
Re: <michux> Polonizacja Yopera
PostWysłano: Sobota, 11 Grudnia 2004, 16:43 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
ulan
pcandsoft.pl vip
 
Użytkownik #256
Posty: 1291


[ Osobista Galeria ]




No panowie myslcie myslcie, ja sie chetnie przylacze, od strony technicznej takiego serwisu wink.gif
domena zarezerwowana wink.gif
  
Yoper Linux
Forum dyskusyjne -> Software -> Linux

Strona 1 z 2  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
zaręczyny w wellness Ciechocinek
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010