Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Software -> Linux -> Problem z instalacją Mandrake 9.1 (formatowanie i sektory)
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Problem z instalacją Mandrake 9.1 (formatowanie i sektory)
PostWysłano: Poniedziałek, 23 Czerwca 2003, 20:55 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Linux User Newbie
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #135
Posty: 7


[ Osobista Galeria ]




Witam

Chciałem sobie dzisiaj zainstalować system Mandrake 9.1 Linux. Po wybraniu partycji linuksowej (na, której kiedyś instalowałem RedHata) i wybraniu szukania uszkodzonych sectorów (albo podobnie) przez ~6 minut był napisa "Formatowanie dysku hdax po czym pojawił sie komunikat "Formatowanie z zakończone niepowodzeniem".
Nie wiem co mam robić. Proszę o szybką pomoc.

Pozdrawiam
  
PostWysłano: Poniedziałek, 23 Czerwca 2003, 21:07 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
rude_boy
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #75
Posty: 435


[ Osobista Galeria ]




przy okazji chcialem zapytac, czy ktos wie, jak na maku wypalic cdra z ISO mandrake'a dla PPC? toast tego nie rozpakowuje, a chyba pod windozze wystarczy kliknac w ISO, aby sie rozpakowalo np. w easy cd.

uzywam roxio toast titanium 1.5.1, a eddy wspomnial mi o IsoBuster. jestem ciekaw czy sa jeszcze jakies inne drogi??
  
PostWysłano: Poniedziałek, 23 Czerwca 2003, 21:20 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
rude_boy
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #75
Posty: 435


[ Osobista Galeria ]




na razie sciagam FireStarter FX 1.0b3. powinien sobie poradzic z ISO...
  
PostWysłano: Poniedziałek, 23 Czerwca 2003, 21:25 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
EDDY
Admin
 
Użytkownik #1
Posty: 1451


[ Osobista Galeria ]




w IsoBuster mozesz sobie obejrzec pliki :>
nagrac mozesz niemal w dowolnym programie do tego (Nero, itp ;))
  
PostWysłano: Poniedziałek, 23 Czerwca 2003, 21:43 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
rude_boy
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #75
Posty: 435


[ Osobista Galeria ]




hmmm... tylko pewnie IsoBuster jest dla jedynie slusznego OS? confused.gif
btw, moja wypalarka nie zostala wykryta przez firestarter, wiec chyba sie pojde przewietrzyc. jedyne, co moge zrobic w toascie, to wypalic sobie cdra z plikiem *.iso sad.gif
  
PostWysłano: Poniedziałek, 23 Czerwca 2003, 23:17 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Linux User Newbie
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #135
Posty: 7


[ Osobista Galeria ]




Co to za forum confused.gif , rude_boy to chyba moj toppic, a Ty piszesz tu o swoich problemach, ***** myślałem, że ktoś tutaj pomoże...
  
PostWysłano: Poniedziałek, 23 Czerwca 2003, 23:59 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
rude_boy
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #75
Posty: 435


[ Osobista Galeria ]




musisz poczekac chwile. i nie badz taki zachlanny ba topiki lol.gif tez mam "problem z instalacja mandrake'a" i pewnie bede mial ich wiecej, wiec po co powielac topiki??? crazy.gif
  
PostWysłano: Wtorek, 24 Czerwca 2003, 01:57 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Linux User Newbie
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #135
Posty: 7


[ Osobista Galeria ]




heh...ale nie masz takiego samego problemu z instalacja, wiec moze warto by bylo zalozyc nowy temat, po drugie ludzie moge skoncentrowac sie na tym co Ty napisales w moim toppicu (tak sie wlasnie niestety stalo). Wiem, ze na tym forum sa kompetentni ludzie znajacy sie bardzo dobrze na systemie Linuks (chciazby z Forum LinuxWeb), wiec czekam na "fachowa" pomoc wink.gif
  
Re: Problem z instalacją Mandrake 9.1 (formatowanie i sektor
PostWysłano: Wtorek, 24 Czerwca 2003, 02:03 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
rude_boy
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #75
Posty: 435


[ Osobista Galeria ]




Linux User Newbie :
Witam

Chciałem sobie dzisiaj zainstalować system Mandrake 9.1 Linux. Po wybraniu partycji linuksowej (na, której kiedyś instalowałem RedHata) i wybraniu szukania uszkodzonych sectorów (albo podobnie) przez ~6 minut był napisa "Formatowanie dysku hdax po czym pojawił sie komunikat "Formatowanie z zakończone niepowodzeniem".
Nie wiem co mam robić. Proszę o szybką pomoc.

Pozdrawiam


to ja juz nic nie mowie. poniedzialek to nie jest za dobry dzien na pomoc, jak widac doubt.gif
  
PostWysłano: Wtorek, 24 Czerwca 2003, 12:54 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Dozzie
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #132
Posty: 13


[ Osobista Galeria ]




Na "dzien dobry" zaproponuje instalowanie RedHata zamiast MDK :)))
Zaraz za tym odpowiem juz na pytanie, ktory bylo pierwsze.
Sprobuj odpalic MDK w trybie, hmm... nie jestem pewny, czy jest taki..., odzyskiwania systemu. Chodzi mi o to, zeby pojawila sie sama konsola. Teraz mozesz sprobowac samemu zalozyc system plikow na partycji (znaczy sformatowac ja) na przyklad poleceniem "mke2fs" (nie uzywam go zbyt czesto, wiec jedynie odesle Cie do manuala [man mke2fs]), koniecznie z opcja do sprawdzania powierzchni. Jak i tu by sie mkfs wywalal, to sprobuj sciagnac jakas minidystrybucje, jak np. Tom's root/boot, albo jak masz szybkie lacze, to na przyklad Knoppix (przy ktorym w sumie juz nie bedziesz potrzebowal mandarynki, bo to pelnoprawny Linuks ze wszystkimi narzedziami).
  
PostWysłano: Wtorek, 24 Czerwca 2003, 13:31 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
rude_boy
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #75
Posty: 435


[ Osobista Galeria ]




aby nie krasc watku zalozonego przez Linux User Newbie oglaszam, ze dalem sobie juz rade z wypaleniem cd mdk. wstalem rano ze swiezym umyslem i po prostu wybralem inna opcje w toascie - menu:other:disc image biggrin.gif nie wiem, czemu wczesniej tego nie zauwazylem. musze spac wiecej redface.gif przepraszam za lamerskie pytania!
  
Re: Problem z instalacją Mandrake 9.1 (formatowanie i sektor
PostWysłano: Wtorek, 24 Czerwca 2003, 13:49 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Linux User Newbie
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #135
Posty: 7


[ Osobista Galeria ]




Cytat:
Na "dzien dobry" zaproponuje instalowanie RedHata zamiast MDK :)))

Mialem kiedys RedHata 7.x oraz 8, nie zabardzo mi sie podobala. Dlaczego uwazasz, ze RH jest lepszy od MDK?
Cytat:
Sprobuj odpalic MDK w trybie, hmm... nie jestem pewny, czy jest taki..., odzyskiwania systemu.

To ja moze odpalele sama konsole z plyty, ktoregos RedHata, bo w MDK chyba nie ma takiej opcji. Hmm...tylko jak wejsc z poziomu Anacondy do konsoli?
Cytat:
Teraz mozesz sprobowac samemu zalozyc system plikow na partycji (znaczy sformatowac ja) na przyklad poleceniem "mke2fs" (nie uzywam go zbyt czesto, wiec jedynie odesle Cie do manuala [man mke2fs]), koniecznie z opcja do sprawdzania powierzchni.

A moze instalator pisal, ze jest blad dlatego, ze byly jakies bledy na dysku (wlaczylem sprawdzanie bledow)?

Cytat:
Jak i tu by sie mkfs wywalal, to sprobuj sciagnac jakas minidystrybucje, jak np. Tom's root/boot, albo jak masz szybkie lacze, to na przyklad Knoppix (przy ktorym w sumie juz nie bedziesz potrzebowal mandarynki, bo to pelnoprawny Linuks ze wszystkimi narzedziami).

Jezeli mozesz to podaj od razu adres strony skad sciagne odpowiednia wersje tej minidystrybucji.
Heh...moje lacze na pewno nie pozwoli na sciagniecie Knoppixa.
Podobno to sa 2CD, ale jakos to zmiescili na jednej, cos takiego slyszalem.
  
Problem z instalacją Mandrake 9.1 (formatowanie i sektory)
Forum dyskusyjne -> Software -> Linux

Strona 1 z 1  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010