Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Software -> Linux -> input/output error przy instalacji suse... Idź do strony 1, 2
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
input/output error przy instalacji suse...
PostWysłano: Środa, 25 Czerwca 2003, 18:07 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
rude_boy
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #75
Posty: 435


[ Osobista Galeria ]




chcialbym zapytac specjalistow, czy wiedza skad biara sie bledy typu input/output error w trakcie instalacji SuSe?

czyzbym robil cos zle? instalator jest bardzo prosty i intuicyjny - nie ma jednak (przynajmniej na poczatku) zadnej opcji formatowania dysku lub zmian partycji. moze stad problem? na jednej partycji mam win xp, na ktorym i tak mi nie zalezy, bo wszelkie dokumenty mam zarchiwizowane. jest tam druga partycja FAT32 3.9 GB.
czy moze jest jakis blad na cdr wypalonym z ISO?

eusa_wall.gif eusa_wall.gif eusa_wall.gif
  
Re: input/output error przy instalacji suse...
PostWysłano: Środa, 25 Czerwca 2003, 19:10 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Akira
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #80
Posty: 70


[ Osobista Galeria ]




Nie wiem o co chodzi w tym problemie ale jedna uwaga ... jesli masz podejrzenia (a najlepiej zawsze) ze sciągnięty obraz płyty jest uszkodzony to korzystaj z md5sum. Ten program przegląda sobie wskazany plik i na tej podstawie wylicza liczbę, którą porównujesz z liczbą która prawie na pewno jest gdzieś tam skąd sciągałeś obraz.
  
PostWysłano: Środa, 25 Czerwca 2003, 19:25 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
EDDY
Admin
 
Użytkownik #1
Posty: 1451


[ Osobista Galeria ]




md5sum, to jest cos jak *.sfv? :>
  
Re: input/output error przy instalacji suse...
PostWysłano: Środa, 25 Czerwca 2003, 19:37 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Akira
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #80
Posty: 70


[ Osobista Galeria ]




nie wiem co to jest *.sfv :)

sprawdzcie sobie to:
http://www.etree.org/md5com.html
  
PostWysłano: Środa, 25 Czerwca 2003, 19:40 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
rude_boy
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #75
Posty: 435


[ Osobista Galeria ]




musze sprawdzic, czy jest cos takiego na maka. md5sums.*.asc oczywiscie sciagnalem.

raczej chcialem wiedziec, czy ktos sie z tym spotkal podczas instalacji (input/output error)
  
Re: input/output error przy instalacji suse...
PostWysłano: Środa, 25 Czerwca 2003, 19:47 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
EDDY
Admin
 
Użytkownik #1
Posty: 1451


[ Osobista Galeria ]




Akira :
nie wiem co to jest *.sfv :)

sprawdzcie sobie to:
http://www.etree.org/md5com.html

linuksowiec :P
  
PostWysłano: Środa, 25 Czerwca 2003, 20:56 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
rude_boy
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #75
Posty: 435


[ Osobista Galeria ]




juhu! znalazlem dla mac osx
http://versiontracker.com/dyn/moreinfo/macosx/12550
cool.gif
  
PostWysłano: Środa, 25 Czerwca 2003, 23:11 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
rude_boy
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #75
Posty: 435


[ Osobista Galeria ]




pies tracal suse. sciagne sobie innym razem i wtedy wyprobuje. dzis eksperymentuje z instalacja mandrake'a bezposrednio z sieci. ciekaw jestem jak mi wyjdzie. nie moge sie doczekac (juz zrobilem image i zabootowalem). wypinam wiec usb modem i dobranoc!! tongue.gif
  
PostWysłano: Czwartek, 26 Czerwca 2003, 00:04 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Bzdury
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #18
Posty: 1030


[ Osobista Galeria ]




ja miałem input/output error + jako bonus IRQ cośtam unrechable przy robieniu partycji na padającym dysku, jeszcze jakiś błąd z synchronizacją poleciał ale już nie pamiętam. Teraz bez dysku jestem i siedzę na Knoppix 3.1. Bardzo fajny system chodzi całkowicie z CD, full wypas: KDE Gnome i jeszcze kilka innych GUI, do tego Open Office, Mozilla i kupa innych bardziej i mniej przydatnych programów :)
  
PostWysłano: Czwartek, 26 Czerwca 2003, 00:20 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
rude_boy
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #75
Posty: 435


[ Osobista Galeria ]




oszszsz! jestem z powrotem. sie okazalo, ze zabek zlamany w gniazdu karty 3com i nie moze sie polaczyc. probowalem z modemem usb (z imagem dla network_usb) i nie wykrylo modemu. wracam do sciagania jakiegos ISO. moze sformatuje dysk w miedzyczasie i sprobuje jeszcze SuSe...
  
PostWysłano: Czwartek, 26 Czerwca 2003, 00:33 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Bzdury
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #18
Posty: 1030


[ Osobista Galeria ]




a jeszcze takie pytanie, którego to SuSe instalujesz?
Mam 5.5, 7.3, 8.0 i potrzebuję 8.1 :)
  
PostWysłano: Czwartek, 26 Czerwca 2003, 02:54 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
rude_boy
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #75
Posty: 435


[ Osobista Galeria ]




tu masz wszystkie
ftp://ftp.suse.com/pub/suse/i386/

sciagnalem 8.1[/url]
  
PostWysłano: Czwartek, 26 Czerwca 2003, 06:01 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
rude_boy
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #75
Posty: 435


[ Osobista Galeria ]




chwilowo zawiesilem zmagania z suse. wlasnie skonczylem instalacje mandrake'a 9.1 cool.gif
ufff! bardzo przyjacielski instalator. czemu ja tego wczesniej nie wyprobowalem?
  
PostWysłano: Czwartek, 26 Czerwca 2003, 08:48 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Bzdury
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #18
Posty: 1030


[ Osobista Galeria ]




jeżeli chodzi o Mandrake to ma chyba najbardziej przyjazny interfejs instalatora, przez co jest bardzo banalny w instalacji (pod warunkiem że robi się instalację standardową). Ale i tak nie polecam instalacji standardowej, lepiej jest instalować ręcznie i dobrać wszystkie pakieciki, które są potrzebne, a wywalić te zbędne.
  
PostWysłano: Czwartek, 26 Czerwca 2003, 10:01 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
EDDY
Admin
 
Użytkownik #1
Posty: 1451


[ Osobista Galeria ]




Cytat:

Ale i tak nie polecam instalacji standardowej, lepiej jest instalować ręcznie i dobrać wszystkie pakieciki, które są potrzebne, a wywalić te zbędne.

osoba, ktora pierwszy raz instaluje linuxa ma wiedziec, ktore pakiety sa zbedne :P
  
PostWysłano: Czwartek, 26 Czerwca 2003, 16:15 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Bzdury
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #18
Posty: 1030


[ Osobista Galeria ]




może nie tak od razu, ale z czasem będzie wiedzieć :)
i nie szydź tak :))
  
PostWysłano: Czwartek, 26 Czerwca 2003, 16:18 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Bzdury
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #18
Posty: 1030


[ Osobista Galeria ]




a tak jeszcze mi się przypomniało: przecież jest opis obok każdego pakietu, więc jeśli ktoś wie czego chce to na pewno dobrze wybierze.
  
PostWysłano: Czwartek, 26 Czerwca 2003, 18:27 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
EDDY
Admin
 
Użytkownik #1
Posty: 1451


[ Osobista Galeria ]




Bzdury :
a tak jeszcze mi się przypomniało: przecież jest opis obok każdego pakietu, więc jeśli ktoś wie czego chce to na pewno dobrze wybierze.

nie kazdy zna jezyk angielski, a poza tym nie zawsze jest jasno napisane :P
  
PostWysłano: Czwartek, 26 Czerwca 2003, 20:40 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
rude_boy
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #75
Posty: 435


[ Osobista Galeria ]




po polsku tez jest tongue.gif masz racje, nie zawsze wiadomo, do czego wlasciwie sluza niektore pakiety. z grubsza sie juz orientuje. zainstalowalem wszystko jeszcze raz. oczywiscie jesli nie znam uslugi i jej nazwa nic mi nie mowi, to i jakies dodatkowe pliki zwiazane z ta usluga/programem beda dla mnie dosc tajemnicze smile.gif

efekt: prawie wszystko dziala, jest wolno, ale szybciej niz pod win; lexmark z 13 nie dziala (sa sterowniki do innych lexmarkow - potem je wyprobuje), alcatel usb nie dziala, bo potrzebuje mikrokodu mgmt.o skopiowac do /usr/share/speedtouch (co trzeba zrobic z poziomu root, a jeszcze nie wiem jak sie zalogowac jako root w trybie graficznym redface.gif )
  
PostWysłano: Piątek, 27 Czerwca 2003, 00:30 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
UsEr
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #120
Posty: 56


[ Osobista Galeria ]




rude_boy :
masz racje, nie zawsze wiadomo, do czego wlasciwie sluza niektore pakiety.)

Hmm.. w konquerorze na ten przyklad wystarczy mycha najechać na plik :

A tak np plik graficzny :
  
input/output error przy instalacji suse...
Forum dyskusyjne -> Software -> Linux

Strona 1 z 2  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
noclegi w ciechocinku
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010