Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Umysł i ciało -> Religia i filozofia -> litera ważniejsza niż treść?
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
litera ważniejsza niż treść?
PostWysłano: Czwartek, 28 Października 2004, 17:34 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
lofya :)
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #1934
Posty: 26


[ Osobista Galeria ]




Przyglądam się wielu dyskusjom na różnych stronach w dziale Bóg/Religia. I co? Widzę,że ludzie bardzo lubią dyskutować na tematy niezgłębione,nie do końca poznane i kontrowersyjne. Ale o co w tym wszystkim chodzi? Myślę,że aby dyskutować o Bogu, trzeba Go najpierw poznać. Czy oni kiedykolwiek z Nim rozmawiali,pytali Go o zdanie? Przecież to o Boga się rozchodzi. Więc GDZIE On jest? CZY jest w tych wszystkich dyskusjach? Bo ja coraz bardziej zaczynam w to wątpić i jedyne co nasuwa mi się na myśl to to,że litera staje sie ważniejsza niż treść... sad.gif
  
Re: litera ważniejsza niż treść?
PostWysłano: Czwartek, 28 Października 2004, 18:31 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Ramzes
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #104
Posty: 255


[ Osobista Galeria ]




a czy poznanie nie odbywa sie takze poprzez rozmowe?
czy myslisz ze poznanie Boga to szereg pytan typu "skad klikasz" na ktore on powinien odpowiedziec? lol.gif Bog objawil swoja wole ktora mozesz p-r-z-e-s-t-u-d-i-o-w-a-c w pismie sw.
  
Re: <lofya :)> litera ważniejsza niż treść?
PostWysłano: Czwartek, 28 Października 2004, 20:38 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




Ludzie tęsknią do Boga, potrzebują Boga, chcą w Niego wierzyć, a ponieważ nie objawia się On nam (przynajmniej większości z nas) w sposób bezpośredni, dyskutują o Nim, żeby upewnić się, że nie są na świecie sami.
  
Re: <Ramzes> litera ważniejsza niż treść?
PostWysłano: Czwartek, 28 Października 2004, 21:30 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
lofya :)
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #1934
Posty: 26


[ Osobista Galeria ]




lol.gif oczywiście że tak nie myślę! ale przecież ludzie,którzy twierdzą że są "wierzący",bardzo często nigdy szczerze nie rozmawiali z Bogiem i są wielce zdziwieni,że istnieje w ogóle taka możliwość. Dlaczego ludzie nie są pewni swojego zbawienia? "Albowiem łaską zbawieni jesteście przez wiarę,i to nie z was;Boży to dar; nie z uczynków,aby się kto nie chlubił." (Efezjan 2:8-9). Oczywiście nie wystarczy powiedzieć: wierzę. Bóg zapłacił już cenę za nasz grzech. Chce byśmy to przyjęli i szli za Nim,naśladując Go. Czy trzeba skomplikowanych słów i wielkich dyskusji? Boża łaska przykrywa wszystko. Tylko ludzie wszystko komplikują. Do czego to zmierza?
  
litera ważniejsza niż treść?
Forum dyskusyjne -> Umysł i ciało -> Religia i filozofia

Strona 1 z 1  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
Najlepsze implanty Szczecinhotel wellness w Ciechocinku
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010