Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Obraz i dźwięk -> Kino, Radio i Telewizja -> Olgierd Łukaszewicz!
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Olgierd Łukaszewicz!
PostWysłano: Środa, 03 Listopada 2004, 10:01 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Margot
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #1280
Posty: 327


[ Osobista Galeria ]




Wiem,że może ktoś na to kręcić nosem,ale ja na to nie zwarzam gdyż muszę napisać o moim zdaniem wielkim i naprawdę wspaniałym aktorze naszego rodzimego filmu! Mam na myśli pana Olgierda Łukaszewicza,którego miałam ogromną przyjemność oglądać jak na razie w trzech filmach(ale jeszcze to z pewnością nadrobię;). "Seksmisja"(świetny jest ten Albercik), "Wierna Rzeka"(dzięki temu nareszcie przeczytałam tą książkę,od razu lepiej się czytało mając przed oczyma postać wspaniałego Odrowęża;) i ostatnio "Brzezina"(pięknie to zagrał,ostatni dni umierającego na suchoty młodzieńca,chlip chlip aż mi się łza kręci w oku:). Uważam,że jest naprawdę cudownym aktorem i byłabym bardzo szczęśliwa gdybym mogła zobaczyć wszystkie filmy z panem Łukaszewiczem,to dopiero było by coś,taki mały maratonik,teraz interesuje mnie film pt."Sól ziemi czarnej",słyszałam wiele pozytywnych opinii na temat tegoż filmu,mam nadzieję że kiedyś sobie obejrzę. Dobra wiadomość dla ślązaków pan Olgierd jest z naszych stron urodził się w 1946 roku w...moim ukochanym Chorzowie. eusa_clap.gif eusa_clap.gif eusa_clap.gif
Jeśli kogoś to zainteresuje to piszcie.....
  
Re: Olgierd Łukaszewicz!
PostWysłano: Środa, 03 Listopada 2004, 19:22 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Jennefer
Dekurion ;-)
<tt>Dekurion</tt> ;-)
 
Użytkownik #1953
Posty: 10


[ Osobista Galeria ]




Popieram, w "Seksmisji" był super jako Albercik! wink.gif
  
Re: Olgierd Łukaszewicz!
PostWysłano: Sobota, 25 Grudnia 2004, 16:31 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Margot
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #1280
Posty: 327


[ Osobista Galeria ]




Ostatnio miałam właśnie wielką przyjemność oglądać naprawdę piękny film o Śląsku i nie łatwym życiu dawnych górników(teraz wcale nie jest lepiej,niestety)pt."Perła w koronie". Na początku kiedy wyporzyczyłam tenże film nie wiedziałam czego się właściwie spodziewać(ze strony aktorskiej byłam pewna kolejnego wielkiego sukcesu mojego ulubieńca,jak i ze strony reżysera byłam całkowicie spokojna;)martwiłam się o treść...Ale kiedy już ujrzałam cały film byłam zachwycona i to nie tylko obecnością Olgierda w tym filmie,tak jak myślałam kochany Kazimierz Kutz nakręcił piękny film, w którym bardzo dokładnie ukazany jest codzienny znój ciężko pracującego górnika. Wieczny strach o własne życie i dalszy(niełatwy w każdym razie)los rodziny. Wstrząsnął mną obraz dawnego Śląska,dla mnie jako rodowitej ślązaczki jest może o tyle straszniejszy iż sama tu mieszkam i mam jako takie porównanie(chociaż muszę przyznać,że nie wiem jak było kiedyś w tamtych czasach osobiście,teraz jak dla mnie Śląsk to jedyna ukochana ojczyzna,do której już zawsze będę powracać w marzeniach;).Również zjawisko strajku górników pod ziemią jest wyjątkowo realistyczne,ukazane wszystkie ludzkie wątpliwości malujące się niemalże na ich czarnych twarzach. Głowny bohater Jaś(kreowany przez Olgierda;)jest najmłodszy z górniczej czeladki i na samym początku ma wyraźne opory przed tym całym zamieszaniem i zostawieniem swojej ukochanej rodziny samej na powierzchni ziemi. Ale jak to zwykle bywa zwycięża męski honor i duma,której nie sposób złamać,niby to chwalebne i godne naśladownictwa,ale niechby się ktoś postawił w sytuacji biednej jasiowej żony,jestem pewna,że jej nie było już tak wesoło. Bardzo podobał mi się jeden z końcowych kadrów kiedy to górnicy wychodzą na powierzchnię i Jan podchodzi na(a raczej zostaje prowadzony przez kolegów,z wycieńczenia i z głodu nie jest w stanie iść o własnych siłach)do swojej żony i dwóch malutkich synków. Dwa małe urwisy podają ojcu czerwiusieńkie jabłko,jak dla mnie pewnego rodzaju symbol,naszej takiej zwykłej ludzkiej wolności, do której każdy ma należyte prawo. Film naprawdę piękny i godny polecenia,skłania do głębszych refleksji nad wolnością i prawem człowieczym do wolnej pracy,film trochę edukujący zwłaszcza tych "zza wody"(jak to mówią niektórzy zagorzali ślązacy). No i kolejna piękna rola Olgierda,jest cudownym aktorem(i nie tylko;)
  
Re: Olgierd Łukaszewicz!
PostWysłano: Niedziela, 27 Marca 2005, 19:12 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tasiek
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #3391
Posty: 103


[ Osobista Galeria ]




Aktor Olgierd Łukaszewicz wreszcie przekazał ster prezesa ZASP-u.
Tam się jednak "marnował" - ta "fucha" była nie dla niego, bajzel po K.K.
Pozdr. wielbicieli talentu Olgierda Łukaszewicza, szczególnie tych z ul. Noniewicza.
  
Re: Olgierd Łukaszewicz!
PostWysłano: Środa, 11 Maj 2005, 18:54 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
WILL
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #3688
Posty: 406


[ Osobista Galeria ]




popieram w całej rozciągłości

Margot miło Cię poznać
na mnie największe wrazenie zrobił film 'perła w koronie' 'sól ziemi czarnej'
miło wiedzieć że młodzi też to przeżywaja
pzdr
  
Re: Olgierd Łukaszewicz!
PostWysłano: Środa, 18 Maj 2005, 17:03 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
WILL
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #3688
Posty: 406


[ Osobista Galeria ]




Olgierd Łukaszewicz jako ojciec Karola Wojtyły
idealna rola dla idealnego aktora
  
Re: Olgierd Łukaszewicz!
PostWysłano: Sobota, 21 Maj 2005, 16:20 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Margot
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #1280
Posty: 327


[ Osobista Galeria ]




Witaj Will! Miło słyszeć, że istnieją jeszcze fani talentu pana Łukaszewicza. Moim zdaniem jego najlepsze role to- "Seksmisja", "Brzezina"( idealnie pasował do roli wątłego, schorowanego młodzieńca) i "Dzieje grzechu"(wiadoma sprawa). Właściwie co by nie mówić każda jego rola jest wyjątkowa i unikatowa. Gorąco polecam:)
  
Re: <Margot> Olgierd Łukaszewicz!
PostWysłano: Czwartek, 09 Czerwca 2005, 14:09 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
WILL
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #3688
Posty: 406


[ Osobista Galeria ]




Margot oglądalam dzisiaj wypowiedż OŁ na konferencji dot. filmu o JPII
jeżeli nie słyszałas to żałuj
ma facet klasę
pzdr
  
Re: Olgierd Łukaszewicz!
PostWysłano: Niedziela, 19 Czerwca 2005, 14:14 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
WILL
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #3688
Posty: 406


[ Osobista Galeria ]




premiera!!!!!!!!

JUŻ W KINACH

KAROL - HISTORIA CZLOWIEKA, KTORY ZOSTAL PAPIEZEM
  
Olgierd Łukaszewicz!
Forum dyskusyjne -> Obraz i dźwięk -> Kino, Radio i Telewizja

Strona 1 z 1  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
Sala na wynajem sala szkoleniowa kraków Kraków
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010