Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Obraz i dźwięk -> Kino, Radio i Telewizja -> Dziewczyna z perłą
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Dziewczyna z perłą
PostWysłano: Piątek, 05 Listopada 2004, 13:31 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
jola
Stały bywalec vip
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #1161
Posty: 67


[ Osobista Galeria ]




Wymyślona historia zainspirowana obrazem Johannesa Vermeera "Dziewczyna z kolczykiem z perłą". Nie będę streszczać fabuły, bo to można znaleźć w każdym serwisie zajmującym się kinem. Historia opowiedziana subtelnie i prawie bez słów. Ale z klimatem. Napięcie budowane jest spojrzeniami, gestami. Subtelność, niewinność a równocześnie pasja i niespełniona namiętność. Erotyzm bez „momentów”. Płynący ze scen z pozoru „nieerotycznych” a jednocześnie tak zmysłowych, jak choćby piękna scena przekłuwania ucha.
To, co mnie urzekło, to „malarskość” filmu. Światłocień, kolorystyka. Kadry jak ożywione obrazy mistrzów flamandzkich. Nie ukrywam, że przed filmem niewiele wiedziałam o twórczości Vermeera, ale film zainspirował mnie do wyciągnięcia z kąta albumu malarstwa. Niektóre sceny filmu „żywcem” zostały przeniesione z obrazów mistrza Johannesa.
Podobała mi się muzyka, uzupełniała w moim odczuciu obrazy. Z góry zastrzegam, że znawcą nie jestem.
Jednym słowem polecam wszystkim, którzy niekoniecznie potrzebują w filmie wartkiej akcji, a lubią się wzruszyć.
  
Re: Dziewczyna z perłą
PostWysłano: Sobota, 04 Grudnia 2004, 15:41 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Jennefer
Dekurion ;-)
<tt>Dekurion</tt> ;-)
 
Użytkownik #1953
Posty: 10


[ Osobista Galeria ]




Bardzo mi się ten film podobał. Piękny, jeden z najlepszych jakie ostatnio widziałam. Gorąco polecam.
  
Dziewczyna z perłą
Forum dyskusyjne -> Obraz i dźwięk -> Kino, Radio i Telewizja

Strona 1 z 1  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
przeprowadzki warszawa
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010