Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Obraz i dźwięk -> U2 - The Joshua -> Polityka, biznes, itp., czyli pozamuzyczna działalność członków U2 Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Re: Polityka, biznes, itp., czyli pozamuzyczna działalność członków U2
PostWysłano: Piątek, 16 Marca 2007, 13:16 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
JustinHawkins
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #6103
Posty: 1174


[ Osobista Galeria ]




agrace :
[..]Chyba "chuliganów"? wink.gif


A dlaczego ? Po angielsku jest " hooliganism " - za Wikipedią: " The first use of the term is unknown, but it appeared in an 1898 London police report. One theory is that the word came from the name of an Irish hoodlum from Southwark, London named Patrick Hooligan. Another theory is that it came from a street gang in Islington named Hooley. A third theory is that it's based on an Irish word, Hooley, which means a wild, spirited party. ". Nie wiem więc, skąd miałaby się wziąć pisownia z " ch "..
  
Re: <JustinHawkins> Polityka, biznes, itp., czyli pozamuzyczna działalność członków U2
PostWysłano: Piątek, 16 Marca 2007, 13:42 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
katarek
Czytelnik
<tt>Czytelnik</tt>
 
Użytkownik #875
Posty: 3


[ Osobista Galeria ]




Jednak Słownik języka polskiego podaje pisownię przez "ch"

http://sjp.pwn.pl/lista.php?co=chuligan
  
Re: Polityka, biznes, itp., czyli pozamuzyczna działalność członków U2
PostWysłano: Piątek, 16 Marca 2007, 19:21 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Daniel84
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #1454
Posty: 356


[ Osobista Galeria ]




Trzeba mieć klasę, żeby wypominać osobie, która prawie zawsze pisze poprawnie, błędy ortograficzne.. doubt.gif
  
Re: Polityka, biznes, itp., czyli pozamuzyczna działalność członków U2
PostWysłano: Piątek, 16 Marca 2007, 19:49 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
agrace
Pro uczestnik vip
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #4183
Posty: 1241


[ Osobista Galeria ]




Zauważ, że była tam taka oto emotka wink.gif ...
  
Re: Polityka, biznes, itp., czyli pozamuzyczna działalność członków U2
PostWysłano: Piątek, 16 Marca 2007, 19:54 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
agrace
Pro uczestnik vip
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #4183
Posty: 1241


[ Osobista Galeria ]




JustinHawkins :
[..]



A dlaczego ? Po angielsku jest " hooliganism " - za Wikipedią: " The first use of the term is unknown, but it appeared in an 1898 London police report. One theory is that the word came from the name of an Irish hoodlum from Southwark, London named Patrick Hooligan. Another theory is that it came from a street gang in Islington named Hooley. A third theory is that it's based on an Irish word, Hooley, which means a wild, spirited party. ". Nie wiem więc, skąd miałaby się wziąć pisownia z " ch "..


Ze słownika języka polskiego... wink.gif Tak sobie pomyślałam, że zasugerowałeś się pisownią angielską. smile.gif I przyznam, że aż się zdziwiłam, bo faktycznie znaleźć błąd w Twoich postach to ewenement. wink.gif Wytknęłam Ci go z sympatii. smile.gif Ciekawa byłam Twojej linii obrony... wink.gif Pozdrawiam. smile.gif I mam nadzieję, że się nie gniewasz. smile.gif
  
Re: Polityka, biznes, itp., czyli pozamuzyczna działalność członków U2
PostWysłano: Piątek, 16 Marca 2007, 19:55 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Atomic_Mario
Nałogowy uczestnik
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #1798
Posty: 2826


[ Osobista Galeria ]




A tak przy okazji to JustinHawkins dowiedział się, że mamy bardzo oryginalną pisownię wink.gif
  
Re: Polityka, biznes, itp., czyli pozamuzyczna działalność członków U2
PostWysłano: Sobota, 17 Marca 2007, 13:55 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
JustinHawkins
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #6103
Posty: 1174


[ Osobista Galeria ]




Atomic_Mario :
A tak przy okazji to JustinHawkins dowiedział się, że mamy bardzo oryginalną pisownię wink.gif


Ależ ja znałem obie wersje, tyle, że wersja z samo " h ", jako zgodna z oryginalną, zawsze była mi bliższa. Na pytanie, skąd się wzięła pisownia z " ch " tam, gdzie winno być samo " h ", Maciej Malinowski, ekspert od ortografii z Angory, odpowiedział wprost: " Nie wiadomo, po prostu ktoś tak zadecydował. ". Zdając więc sobie sprawę z " oficjalnie " poprawnej wersji, pozwoliłem sobie jednak zadecydować inaczej :P Zresztą nie jest to mój jedyny " bunt " - do końca życia będę z uporem maniaka pisał " Opowieści z Narnii ", zamiast " Narni ", choć ta druga wersja jest podobno poprawna ( nawiasem mówiąc, argumenty za nią w ogóle do mnie nie trafiają - ciekawe, czy istnieją jakieś argumenty za pisaniem " huligan " przez " ch " ? czy była to decyzja na totalne widzimisie ? )
  
Re: <Hagnesta> Polityka, biznes, itp., czyli pozamuzyczna działalność członków U2
PostWysłano: Piątek, 20 Lipca 2007, 16:28 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Robert Drzewaszewski
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #4157
Posty: 147


[ Osobista Galeria ]




Przede wszystkim uwielbiam jak grają, a to, że przy tym gdy padają świetne słowa to świetnie. To świadczy także o inteligecnji. Przykłady z polskiego "podwórka" , to Republika, Ob.G.C. czy L.Janerka.
Pozdrawiam.
  
Polityka, biznes, itp., czyli pozamuzyczna działalność członków U2
Forum dyskusyjne -> Obraz i dźwięk -> U2 - The Joshua

Strona 6 z 6  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
przeprowadzki warszawa
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010