Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Software -> Windows -> pomozcie! i starajcie sie nie zabic mnie smiechem...
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
pomozcie! i starajcie sie nie zabic mnie smiechem...
PostWysłano: Poniedziałek, 15 Listopada 2004, 21:21 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
troche_zielony
Czytelnik
<tt>Czytelnik</tt>
 
Użytkownik #2059
Posty: 2


[ Osobista Galeria ]




chce zmienic system z win98 na xp a nie wiem do konca co i jak... sad.gif

wiem ( chyba prawidlowo? ) ze trzeba wystartowac ze startowej, puscic "z obsuga cd-rom", w dos-ie zrobic format partycji z systemem ( c:) ale co potem???! czy instalka z cdromu mi wystartuje? trzeba zresetowac komp? prosze, pomozcie...
  
Re: <troche_zielony> pomozcie! i starajcie sie nie zabic mnie smiechem...
PostWysłano: Wtorek, 16 Listopada 2004, 01:11 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
J@ger
n00b vip
 
Użytkownik #15
Posty: 3818


[ Osobista Galeria ]




wkladsz plyte z xp boot

bootujesz
rozpoczyna sie instalka
w ramach niej
format (ntfs)
i z głowy
nie ma zadnego problemu
tylko backup danych zrob
  
Re: <troche_zielony> pomozcie! i starajcie sie nie zabic mnie smiechem...
PostWysłano: Środa, 17 Listopada 2004, 02:00 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Agata__z
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #1902
Posty: 12


[ Osobista Galeria ]




Wbrew pozorom nie jest to aż takie proste.
Po pierwsze chcesz mieć dwa systemy czy jeden?
Bo jak chcesz to możesz mieć równocześnie 98 i XP - ja ostatnio wgrałam dodatkowo 98, bo nie wszystko chodzi na XP
Chcesz mieć XP - proszę bardzo, ale proponuję uruchomić instalkę z 98
tzn: uruchom normalnie kompa, jak się załaduje 98 to włóż płytę z XP i kliknij instaluj. Potem coś sobie tam powgrywa, zapyta o to czy ma to być bodajże uzupełnienie czy nowa instalacja ( dobrze nie pamiętam), ale jak wybierzesz to co on Ci zaproponuje to pozbędziesz się 98, a jak to drugie to masz jeszcze czas się zastanowić. Potem zapyta o kod, zrestartuje, znowu coś powgrywa ( ale już w dosie) i zada Ci pytanie na jakie partycji zainstalować XP. Jeśli chcesz całkowicie zmienić na XP i pozbyć się 98 to teraz jest ostatnia szansa. Jeśli wybierzesz partycję na której jest 98 to XP skasuje Ci 98 a jak chcesz zostawić 98 to poprostu wybierz inny dysk dla XP. A potem to on juz sam sobie poradzi.

A jeszcze jedno - niech Cię ręka Boska broni przed zmienianiem czegoś tam (system kodowania??) ma być FAT . Jak zmienisz to sie wściekniesz. Ja raz zmieniłam i klnę do dziś.
smile.gif Instalator zapyta o to w którymś momencie. A tak pozatym to proste jak kij. Wystarczy umieć czytać.
Pozdrawiam Agata biggrin.gif
  
Re: <Agata__z> pomozcie! i starajcie sie nie zabic mnie smiechem...
PostWysłano: Środa, 17 Listopada 2004, 02:29 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
J@ger
n00b vip
 
Użytkownik #15
Posty: 3818


[ Osobista Galeria ]




lol

chyle czolo nad precyzja wypowiedzi
mam tylko dwa pytania

co ci nie działa na xp ?
i dlaczego ntfs jest be a fat cacy ?

zawsze mozesz wrocic do fatu skoro cio sie szybszy/bezpieczniejsz ntfs nie podoba ....
  
Re: pomozcie! i starajcie sie nie zabic mnie smiechem...
PostWysłano: Czwartek, 18 Listopada 2004, 17:06 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
troche_zielony
Czytelnik
<tt>Czytelnik</tt>
 
Użytkownik #2059
Posty: 2


[ Osobista Galeria ]




kurcze, WIELKIE DZIEKI!!! smile.gif wlasnie takich rad potrzebowalem. szczegolnie dzieki dla agaty smile.gif bo wlasnie przyszlo mi do glowy to czy na pewno beda mi chodzic wszystkie programy pod XP. mam miedzy in. autocada2000, photoshopa6.0, corela9, viz4. i wlasnie co do nich - a sa mi potrzebe by nie powiedziec niezbedna - mam najwieksze watpliwosci. wiem ze podobno na "stronach producenta" trzeba szukac ewentualnych sterownikow ale sie jakos nie dokopalem do w.w.
dlatego raz jeszcze - dzieki Agata! mozna powiedziec ze wyczytalas to w moich myslach wink.gif
  
Re: <troche_zielony> pomozcie! i starajcie sie nie zabic mnie smiechem...
PostWysłano: Piątek, 19 Listopada 2004, 15:26 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
J@ger
n00b vip
 
Użytkownik #15
Posty: 3818


[ Osobista Galeria ]




wszystko to co wymieniles chodzi w 100 % na xp
ale tak jak powtarzałem skoro chcesz miec badziewny i dziurawy system
zostan na facie i win 98
jak nie to ntfs i xp (win 2003) mniej dziurawy i bezpieczniejszy

bo na unixa to cie nie namawiam skoro niezbyt sie czujesz w kompach
najszybszy najbezpieczniejszy

btw wciaz czekam na odpowiedz od p. Agaty ...
zaniemowilas ?
  
Re: pomozcie! i starajcie sie nie zabic mnie smiechem...
PostWysłano: Sobota, 18 Grudnia 2004, 00:53 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
C2H5OH
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #2297
Posty: 15


[ Osobista Galeria ]




Ano jak Cię poczytała to i zaniemówiła. I wcale się nie dziwię.
NTFS szybszy niż FAT? Gdzieś to człowieku wyczytał?
Bezpieczniejszy to i owszem, ale tylko to. Bo tak się składa, że najszybszy jest FAT16.
Badziewny to jest XP i dziurawy jak diabli, nawet z SP2. To po prostu Win2000 do którego dołożono trochę więcej sterowników i funkcji multimedialnych. A przede wszystkim kłopotliwą dla uczciwego użytkownika funkcję rejestracji, wpieprzającą się we wszystko pomoc systemową i interfejs dla debili. Niby można to zmienić, ale nie każdy potrafi.
Agata fajnie zielonemu tłumaczy jak instalować nowy system (choć z pewnymi nieścisłościami), to se z nich jaja robisz. Zastępcy admina raczej nie wypada.
A co do tego co na XP nie chodzi, to połowa firm w tym kraju używa DOSowskich programów do księgowania. Uruchomić taki na XP się da, ale nic już w nim nie wydrukujesz.
Agata słusznie przedkłada Fat32 nad NTFS bo w wypadku kłopotów z systemem łatwo coś tu zaradzić. Nie każdy ma płytkę z botowalnym WinPE. A kłopoty potrafią czasem być duże i kończą się u niektórych komendą "format C:".
Trochę_zielony mam nadzieję, że za radą Agaty zainstalowałeś XP na FAT32.
A ty Agata za pomocą programu Paragon Hard Disc Manager możesz bez utraty plików przekonwertować partycję systemową z NTFSu na FAT32.
Pełna wersja tego programu została zamieszczona w "Komputer Świat Ekspert" nr 2 z tego roku.
  
Re: <C2H5OH> pomozcie! i starajcie sie nie zabic mnie smiechem...
PostWysłano: Niedziela, 19 Grudnia 2004, 19:53 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
J@ger
n00b vip
 
Użytkownik #15
Posty: 3818


[ Osobista Galeria ]




zastepcy admina ?
ciekawe moze o czymc nie wiem :)
bzdury to dla mnie vice :)
a nie ja ...

a co do ntfs to dalej zostaje przy swojej wersji
  
Re: pomozcie! i starajcie sie nie zabic mnie smiechem...
PostWysłano: Poniedziałek, 20 Grudnia 2004, 20:04 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
TREW
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #1083
Posty: 28


[ Osobista Galeria ]




Oj chłopaki :)
http://www.kik.pcz.czest.pl/so/mainpage/subject14/chapt6.htm
Tu macie wszystkie za i przeciw
heh
  
Re: pomozcie! i starajcie sie nie zabic mnie smiechem...
PostWysłano: Poniedziałek, 20 Grudnia 2004, 20:06 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
TREW
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #1083
Posty: 28


[ Osobista Galeria ]




.ui
  
Re: pomozcie! i starajcie sie nie zabic mnie smiechem...
PostWysłano: Poniedziałek, 20 Grudnia 2004, 21:43 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
C2H5OH
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #2297
Posty: 15


[ Osobista Galeria ]




Masz rację TREW. Nie ma co dyskutować nad wyższościa jednego systemu plików nad drugim. Każdy używa takiego jaki mu pasuje. smile.gif
Ale i niech nowi użytkownicy komputera mają świadomą możliwość wyboru. A nie tylko XP koniecznie na NTFSie.
Ja akurat wolę W2K na FAT32. smile.gif
A Ty J@ger używaj sobie jak chcesz NTFS.
I miało być napisane nie zastępca admina, tylko moderator. Sorki. smile.gif
  
PostWysłano: Środa, 08 Czerwca 2005, 23:16 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Agata__z
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #1902
Posty: 12


[ Osobista Galeria ]




Sorry, że dawno nie pisałam ( MATURA!!!! i obrona pracy mnie usprawiedliwiają). Poleciłam FAT bo na nim "chodzą" wszystkie programy a przedewszystkim nie ma problemu z dokumentami przenoszonymi z innych komputerów. To w jakim stylu napisałam jak instalować to nie żartowanie sobie z kogoś lecz próba jasnego i przejrzystego poinformowania o poszczególnych krokach instalacji. Przecież pytający nie chciał złożyć nowego kompa tylko zainstalować system: łatwo i bez komplikacji. Jak wynika z jego odpowiedzi udał mi się to z czego jestem niezmiernie ucieszona.
pozdrawiam
Agata
  
Re: pomozcie! i starajcie sie nie zabic mnie smiechem...
PostWysłano: Czwartek, 09 Czerwca 2005, 16:12 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
dj_cougar
Stały bywalec vip
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #478
Posty: 194


[ Osobista Galeria ]




No to pare slow odemnie. Korzystam z Xp i faktycznie pare programow nie chodzi i co gorsza nie da w zaden sposob na XP uruchomic. Sa tez takie programy, ktore niby nie da sie uruchomic pod xp (np dosowska wersja Subiekta) ale da sie. Sporo osob sie ze mna juz o to klucilo i moze dlatego troche da sie na tym zarobic. Wiadomoze, ze subiekt nie jest najlepszym programem, ale zdecydowanie lepszym od wersji pod windowsa.
Druga sprawa to Fat32 czy NTFT. Ja caly czas uzywam windowsa na fat32 i nigdy nie przerobie na NTFSa, bo juz raz stracilem dane i mi to wystarczy (nie ma to jak mozliwosci dosa-Dos ostatnia deska ratunku dla windy)
Agata bardzo dobrze wytlumaczyla i jestem pewny, ze kazdy laik poradzilby sobie.
-->C2H5OH, nie czepiaj sie J@gera, bo napewno ma lepsze doswiadczenie od ciebie, mam racje J@ger?? Wkoncu moderatorem nie jest ot tak sobie.
  
Re: pomozcie! i starajcie sie nie zabic mnie smiechem...
PostWysłano: Czwartek, 09 Czerwca 2005, 16:30 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
C2H5OH
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #2297
Posty: 15


[ Osobista Galeria ]




Wybacz dj_cougar, ale to że ktoś jest moderatorem nie jest żadnym agumentem w dyskusji. Na temat doświadczenia J@gera również dyskutować nie będę, bo go po prostu nie znam.
Dwie sprawy mi się nie spodobały, więc głos zabrałem:

1. Czy to się komu podoba czy nie, FAT jest szybszy od NTFS. I nawet zaprzeczenia osób na stanowiskach, tego nie zmienią.

2. Pogardliwy sposób wypowiedzi J@gera.

Ot i wszystko.

Pozdrówka smile.gif
  
Re: <C2H5OH> pomozcie! i starajcie sie nie zabic mnie smiechem...
PostWysłano: Czwartek, 09 Czerwca 2005, 16:52 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
J@ger
n00b vip
 
Użytkownik #15
Posty: 3818


[ Osobista Galeria ]




moderka to jedno zycie to drugie
ten kawalek uwazam za wyjasniony i zamkniety


zastanawia mnie jeno gdzie zobaczyles u mnie ten pogardliwy ton ?
mozesz mi wyjasnic ?

gwoli scislosci
mam u siebei w kompie zarówno ntfs, fat32, fat 16 i jeszce 2 partycje linuksowe
tak ze noob em jestem co sie zowie
  
Re: pomozcie! i starajcie sie nie zabic mnie smiechem...
PostWysłano: Czwartek, 09 Czerwca 2005, 19:05 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
C2H5OH
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #2297
Posty: 15


[ Osobista Galeria ]




Ja temat też uważałem za zamknięty i dawno o nim zapomniałem. smile.gif
Nieszczęśliwie ktoś go na nowo rozpoczął, więc wszedłem zobaczyć.

Pogardliwy ton zobaczyłem w dwóch miejscach, nie wiem może jestem przewrażliwiony:

...lol
chyle czolo nad precyzja wypowiedzi...


...dlaczego ntfs jest be a fat cacy ?...

I jeszcze mówiąc:

...skoro chcesz miec badziewny i dziurawy system
zostan na facie i win 98...

to co do dziur, powinieneś pamiętać o tym, że do Win98 zaledwie jeden servicepack wyszedł, zaś do XP są już dwa i to jeszcze nie koniec. Zaś co do badziewia to można dyskutować. Zapewne chodziło Ci o brak stabilności.

Fajnie, że masz różne systemy plików. NTFS ma wiele zalet, przede wszystkim bezpieczeństwo, ale FAT jest szybszy i dobrze jest o tym osobom niezorientowanym mówić. Niech same dokonają wyboru.

Co do Twojego stwierdzenia:

...moderka to jedno zycie to drugie..

masz mój szacunek. Na innym forum wyleciałbym za próbę dyskusji z moderatorem.

Pozdrówka
  
Re: <C2H5OH> pomozcie! i starajcie sie nie zabic mnie smiechem...
PostWysłano: Czwartek, 09 Czerwca 2005, 20:20 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
J@ger
n00b vip
 
Użytkownik #15
Posty: 3818


[ Osobista Galeria ]




e no faktycznie przesadzasz
moze tam byl lekka ironia ale na pewno nie pogarda

fat jesz szybszy na malym dysku z mala iloscia danych
poza tym nie obsluguje duzych wspolczesnych dyskow
poza tym jest cacy :D

tu za rozmowe nie wylecisz a rowniez zyskasz respect
o ile to bedzie rozmowa
a znam fora o ktorych mowisz
tam bywa roznie

GL z forum
ale mamy tu zasade ze nie linkujemy innych for
  
Re: <J@ger> pomozcie! i starajcie sie nie zabic mnie smiechem...
PostWysłano: Czwartek, 09 Czerwca 2005, 21:14 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Bzdury
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #18
Posty: 1030


[ Osobista Galeria ]




jak zwykle z igły - widły robicie wink.gif

Prawda jest taka, że dla osób nie mających pojęcia o produktach M$ najlepszym wyborem będzie FAT32. Dlaczego??

Bardzo prosty przykład:
Zdechł system, instalujemy od nowa a tu bam - brak dostępu (wiem że tylko w skrajnych przypadkach, ale jednak to się zdarza).

Poza tym jeżeli ktoś się nie zna na Win, to tym bardziej nie zna się na zabezpieczeniach jakie oferuje NTFS. Już nie wspomnę o tym że znakomita większość nie wie co to jest WINDOWS UPDATE shock.gif i tu już nawet XP z SP2 (do którego przecież już dużo nowych łat wyszło) nic nie da. Techniczne pierdzenie czasem nic nie daje i wiele rzeczy trzeba tłumaczyć na tzw. chłopski rozum.

Tyle ode mnie. Ująłem to w sposób zjadliwy dla n00bów i uważam, że powinno to zamknąć temat. Proponuję natomiast utworzyć nowy - jak zabezpieczyć Windows. W przyszły weekend kupa wolnego i chyba taki topic wyskrobię, żeby nie wynikały niepotrzebne kłótnie. Oczywiście mile widziane komentarze i pomysły.
  
Re: <Bzdury> pomozcie! i starajcie sie nie zabic mnie smiechem...
PostWysłano: Czwartek, 09 Czerwca 2005, 23:01 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
J@ger
n00b vip
 
Użytkownik #15
Posty: 3818


[ Osobista Galeria ]




pomysl fajny
tyle ze bedzie trudny :P

rozbijasz na 2 galezie 9x i nt
czy razem ?
  
Re: <J@ger> pomozcie! i starajcie sie nie zabic mnie smiechem...
PostWysłano: Czwartek, 09 Czerwca 2005, 23:21 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Bzdury
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #18
Posty: 1030


[ Osobista Galeria ]




Czy trudny? Hmm chcę to zrobić dla całkowitych nowicjuszy bez większego zagłębiania się w szczegóły. Jeżeli będzie zainteresowanie tematem to oczywiście poszerzę go o opisy i porady "dla dociekliwych".

Oczywiście lepiej będzie jeżeli rozbiję temat na 9x/NT, ale jak będzie to wyjdzie w praniu. Polityka zabezpieczeń różni się znacznie w systemach z tych rodzin, więc wcześniej czy później trzeba będzie temat rozbić.
  
pomozcie! i starajcie sie nie zabic mnie smiechem...
Forum dyskusyjne -> Software -> Windows

Strona 1 z 1  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010