Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Software -> Programowanie :: WWW -> ramki
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
ramki
PostWysłano: Poniedziałek, 30 Czerwca 2003, 12:09 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Obserwabla
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #26
Posty: 198


[ Osobista Galeria ]




Kiedy na stronie powinny być ramki? Dlaczego niektórzy znawcy/"znawcy" są tak na ich punkcie przwrażliwieni?
  
Re: ramki
PostWysłano: Poniedziałek, 30 Czerwca 2003, 12:24 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
EDDY
Admin
 
Użytkownik #1
Posty: 1451


[ Osobista Galeria ]




nie wszystkie przegladarki obsluguja tak samo wyswietlanie ramek (albo wcale nie obsluguja ich, ale to bylo dawno ;)) i przegladanie strony jest utrudnione (przewijanie stron, itp), sa dwa rodzaje ramek, zwykly, na podzial strony (<frameset cols=xx%, xx%><frame src=dokument1.html><frame src=dokument2.html>) i inline frame (plywajace ramki o konstrukcji <iframe src=dokument.htm>), ktore mozna umiescic w dowolnym miejscu strony
dobre strony, z jakimi sie spotykam nie bazuja na ramkach, a na tabelach, ale niestety konstrukcja takich stron jest dosyc trudna


Ostatnio zmieniony przez EDDY dnia Środa, 11 Lutego 2004, 21:08, w całości zmieniany 1 raz
  
PostWysłano: Piątek, 18 Lipca 2003, 13:40 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tassadar
Kapitan Heh
 
Użytkownik #3
Posty: 246


[ Osobista Galeria ]




mnie bardzo ramki denerwuja, bo czesto ludzie nie mysla o innych rodzielczosciach, wtedy strona sie sypie.
Ogolnie ramki zabieraja duzo miejsca (np. pod menu mozna cos umiescic).
No i kolejna beznadziejna rzecz to taka, ze gdy sa ramki to nie mozna jednznacznie okreslic adresu strony - gdy sie skopiuje url to zaladowana bedzie defaultowa strona w ramce, a jak np chce miec konkretna podstrone?
Ciezko mi teraz wiecej minusow wymyslic, ale zazywczaj jak mam strone z ramkami to jakis bezsens spotykam..
  
PostWysłano: Piątek, 18 Lipca 2003, 13:41 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tassadar
Kapitan Heh
 
Użytkownik #3
Posty: 246


[ Osobista Galeria ]




oczywiscie sa pewne niezastapione wykorzystania ramek - np dla bannerow
  
Re: ramki
PostWysłano: Wtorek, 10 Lutego 2004, 00:08 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Pidu[FMC]
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #680
Posty: 8


[ Osobista Galeria ]




Zdecydowanie wolę tabele od ramek, fakt, że jest to nieco trudniejsze, ale zdecydowanie lepsze - nie musisz się przynajmniej bawić w tworzenie wersji strony dla różnych rozdzielczości. Ramek, jak już używam tylko pływających, a i to rzadko.
  
Re: ramki
PostWysłano: Środa, 11 Lutego 2004, 15:57 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
conradR
Czytelnik
<tt>Czytelnik</tt>
 
Użytkownik #700
Posty: 4


[ Osobista Galeria ]




Wedlug mnie ramki (zarowno iframe jak i frameset) sa dosc przydatnym elementem strony www. Stosowanie ich w glownej mierze zalezy od przeznaczenia strony. Jedyny problem polega na tym ze wiekszosc tzw."webdesignerow" nie ma pojecia jak je stosowac zeby strona byla przejzysta i funkcjonala. Maly przyklad jak nalezy stosowac ramki: Kaliber10k http://www.k10k.net/.

Pozdrawiam :)
Konrad[/url]


Ostatnio zmieniony przez conradR dnia Środa, 11 Lutego 2004, 18:39, w całości zmieniany 1 raz
  
Re: ramki
PostWysłano: Środa, 11 Lutego 2004, 16:39 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Toblakai
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #688
Posty: 9


[ Osobista Galeria ]




conradR :
Wedlug mnie ramki (zarowno iframe jak i frameset) sa dosc przydatnym elementem strony www. Stosowanie ich w glownej mierze zalezy od przeznaczenia strony. Jedyny problem polega na tym ze wiekszosc tzw."webdesignerow" nie ma pojecia jak je stosowac zeby strona byla przejzysta i funkcjonala. Maly przyklad: Kaliber10k http://www.k10k.net/
Dobry przykład! Idealnie pokazuje jak nie należy tworzyć stron.
Szkoda, że nie ma więcej scrolowanych komponentów ;)
  
Re: ramki
PostWysłano: Środa, 11 Lutego 2004, 18:37 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
conradR
Czytelnik
<tt>Czytelnik</tt>
 
Użytkownik #700
Posty: 4


[ Osobista Galeria ]




[/quote]Dobry przykład! Idealnie pokazuje jak nie należy tworzyć stron.
Szkoda, że nie ma więcej scrolowanych komponentów ;)[/quote]

Ten przyklad akurat pokazuje jak nalezy stosowac ramki.
  
Re: ramki
PostWysłano: Środa, 11 Lutego 2004, 20:02 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Analyzer
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #17
Posty: 359


[ Osobista Galeria ]




Toblakai :
conradR :
Wedlug mnie ramki (zarowno iframe jak i frameset) sa dosc przydatnym elementem strony www. Stosowanie ich w glownej mierze zalezy od przeznaczenia strony. Jedyny problem polega na tym ze wiekszosc tzw."webdesignerow" nie ma pojecia jak je stosowac zeby strona byla przejzysta i funkcjonala. Maly przyklad: Kaliber10k http://www.k10k.net/
Dobry przykład! Idealnie pokazuje jak nie należy tworzyć stron.
Szkoda, że nie ma więcej scrolowanych komponentów ;)


Toblakai nie chcę Cie obrazić , ale chyba jesteś śmieszny tak mówiąć. TO jest chyba idealny przykład użycia ramek scrolów itd. Tożto jest k10k jakby chłopaki z tej grupy zobaczyli co napisałeś to by się uśmiali. Może nie na tą stronke wszedłeś?
  
Re: ramki
PostWysłano: Środa, 11 Lutego 2004, 21:02 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Toblakai
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #688
Posty: 9


[ Osobista Galeria ]




Analyzer :
Toblakai nie chcę Cie obrazić , ale chyba jesteś śmieszny tak mówiąć. TO jest chyba idealny przykład użycia ramek scrolów itd. Tożto jest k10k jakby chłopaki z tej grupy zobaczyli co napisałeś to by się uśmiali. Może nie na tą stronke wszedłeś?
Oceniałem stronę nie twórców, chłopaki z grupy mogą się śmiać a mnie się ta strona nie podoba :)
Gdyby była idealna - co sugerowaliście - to w 800x600 nie musiałbym suwakami przesuwać (przynajmniej poziomym). Jak już pokręciłem kółeczkiem to przez tą skrolowaną ramkę raz suwała się cała strona a raz ta ramka. Gdyby było więcej takich ramek z suwaczkami to jazda byłaby na całego ;)
  
Re: <Toblakai> ramki
PostWysłano: Środa, 11 Lutego 2004, 21:12 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Analyzer
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #17
Posty: 359


[ Osobista Galeria ]




jak widzisz wiecej nie ma, a poza tym z tego co wiem to 800na600 to nie jest teraz standard w ogladaniu stron. Ustaw sobie 1024 to bedzie dobrze i nie bedziesz mial miliona scrolow. a autorzy tej strony wiedza ze osoby ktore ich odwiedzaja maja rozdzielczość conajmnije 1024
  
Re: ramki
PostWysłano: Środa, 11 Lutego 2004, 21:50 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Toblakai
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #688
Posty: 9


[ Osobista Galeria ]




Nie zwiększę rozdzielczości - na 15'' 800x600 jest optymalna.
  
Re: <Toblakai> ramki
PostWysłano: Środa, 11 Lutego 2004, 22:22 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Analyzer
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #17
Posty: 359


[ Osobista Galeria ]




no nic jak chcesz, ja mam tez 15 cali i nie przeszkada mi 1024 ale to kwestia gustu.
  
Re: ramki
PostWysłano: Piątek, 13 Lutego 2004, 12:40 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tassadar
Kapitan Heh
 
Użytkownik #3
Posty: 246


[ Osobista Galeria ]




bez jaj, mu strona nie dziala pod 800x600 a ty mowisz ze jest dobra i zeby zmienil rozdzielczosc.
jak widzisz wiecej nie ma, a poza tym z tego co wiem to 800na600 to nie jest teraz standard w ogladaniu stron
standardem jest 800-1280 i w takich rozdzielczosciach powinna strona dobrze wygladac
to ze 1024 jest najbardziej popularna to nie znaczy ze sobie mozna zlac 800
strona nie jest zla, ale wg mnie scrolowane ramki sa w ogole nie potrzebne. Ta z newsami moze byc, ale ta glowna to nie wiem po co.
  
Re: <Tassadar> ramki
PostWysłano: Piątek, 13 Lutego 2004, 17:13 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
conradR
Czytelnik
<tt>Czytelnik</tt>
 
Użytkownik #700
Posty: 4


[ Osobista Galeria ]




Analyzer ma racje chociaż Tassader też dobrze prawi. Praktycznie nie ma standardu, ale 800na600 To naprrawde tragiczny pomysł nawet jak na 15 cali, chyba ze ma sie dobra wade wzroku to wtedy nawet 640 jesst male. Nie polecam.
  
Re: ramki
PostWysłano: Piątek, 13 Lutego 2004, 17:18 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Toblakai
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #688
Posty: 9


[ Osobista Galeria ]




A ja na 15'' nie polecam więcej niż 800x600 chyba, że ktoś koniecznie chce mieć wadę wzroku.
  
Re: ramki
PostWysłano: Sobota, 14 Lutego 2004, 13:36 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tassadar
Kapitan Heh
 
Użytkownik #3
Posty: 246


[ Osobista Galeria ]




wlasnie..
wystarczy lekka wada wzroku i 1024 bedzie sie ona powiekszac..
  
Re: <Tassadar> ramki
PostWysłano: Sobota, 14 Lutego 2004, 20:38 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
dj_cougar
Stały bywalec vip
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #478
Posty: 194


[ Osobista Galeria ]




Tu sie nie zgodze.
Wykryto u mnie wade zwroku 0,5 ladne 10 lat temu i od 6-8 lat (juz nie pamietam) mam u siebie rozdzielczosc 1024 najpierw na 15" a teraz na 17", a wada nie postepuje, ciekawe dlaczego, hehe.
PS. A poza tym jest opcja duzych ikon i czcionek, wiec nawet przy wyzszych rozdzielczosciach wiac duze ladne ikonki
  
Re: ramki
PostWysłano: Sobota, 14 Lutego 2004, 22:06 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tassadar
Kapitan Heh
 
Użytkownik #3
Posty: 246


[ Osobista Galeria ]




a nosisz okulary? nie u wszystkich musi byc to samo..
z ikonkami nigdy nie bylo problemu, ale duze czcionki nie dzialaja jak nalezy.
  
ramki
Forum dyskusyjne -> Software -> Programowanie :: WWW

Strona 1 z 1  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
zaręczyny w wellness Ciechocinek
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010