Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Software -> Gry -> ROME Total War
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
ROME Total War
PostWysłano: Sobota, 20 Listopada 2004, 19:04 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
J@ger
n00b vip
 
Użytkownik #15
Posty: 3818


[ Osobista Galeria ]




po namowach niektorych osob
po przeczytaniu pochlebnych recenzji
po obejrzeniu screenow
stwierdzilem ze zaryzukuje i zaopatrze sie w to dzielo ...
tyle wstepu :)
wrazenia :
hmm screeny troche odbiegaja od rzeczywistoci, albo mój sprzet daleko odbiega od tego na ktorym te obrazki byly robione
jest podobnie ale to nie to samo (minus)

wersja polska ogranicza sie do polskich napisow, wszystkie dzwieki sa po ang, moze to i lepiej ... sam nie wiem. w tlumaczeniu znalalem z 2 ortografy i troche mniejszych stylistyycznych rzeczy. hmm - (minus)

o ile pseudo 3d w czasie rozgrwki ekonomicznej wyglada znosnie
ale czasem chcialo by sie obrocic obraz
to full 3d w czasie bitew rozczarowuje. przynajmniej mnie
czyli graficznie jest tak sobie ale moze jestem spaczony po WoW (minus)
ma to plus kiepski sprzet spokojnie to uciagnie (plus)

zapisywanie co okrelsony czas.. IMO kiepski pomysl bo czasem trzeba zrobic save przed wazna bitwa i nie ma jak (minus)

no to sa jakie plusy ?
tak dla mnie najwaznijszy SI
siadlem wczoraj wieczorem, wstalem dzis rano = 8 h gry i nie ukonczylem turtoriala !!. to jest naprawde trudne. (plus)
jak idze nam za dobrze zaraz senat prosi nas o cos dziwnego
mnie poprosili o popelnieni samobojstwa :) bo jestem zbyt niebezpieczny dla innych. (mam zbyt duza władze)

jest kilka kruczkow ktore skutecznie ograniczaja ekspansje
kazde miasto musi miec swojego namiestnika - kogos z rodziny ktora gramy. jak wyjdzemy z miasta nawet pozostawiajac tam garnizon zaraz zaczyna sie jazda. bunt, zamieszki, pozary, podatki leca w dol no porazka
a dzieci rodza sie rzadko i rosną długo
czasem da sie kogos zaadoptowac ale ...
zanim zrozumialem te zasady przez godzine probowalem 3 namiestnikami obsadzic 4 prowincje ... nie da sie (plus)

wojska odczuwaja zmeczenie, jak pobiegniemy do przeciwnika to juz nie powalczymy, jak pojdziemy wolno to akurat sie rozgrzejemy i jest git (plus)
autokalkulacja bitew , przyklad w 600 chlopa wyszkolone dobre oddzialy zaatakowalem 200 powstancow uzbrojonych w widły czy co tam mieli i ledwo co zwyciezylem. zamku albo miasta w zyciu bym nie zdobyl (plus)

kazdy z naszych namiestników (generałow) ma swoja świte ktora z nim podrozuje i poprawia mu statystyki (harfista, poeta, handlarz przyprawami mowca itp.) (plus)

kazdy z namiestnikow starzeje sie i umiera tak po 50 roku zycia trzeba byc czujnym. a jak umrze bez potomka to mamy klopot. armia bez dowodcy to wiekszy kłopot (plus)

----------------------------
dobra tyle na poczatek
to be updated i hope
  
Re: <J@ger> ROME Total War
PostWysłano: Niedziela, 21 Listopada 2004, 14:05 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
J@ger
n00b vip
 
Użytkownik #15
Posty: 3818


[ Osobista Galeria ]




taa kolejna noc
i wieje nudą tzn zaczyna wiac
nie iwem czy bedzie kolejna noc
-----
mamy bardzo ograniczone pole rozgrywki
1. turtorial
2. Kampania
3 mapa historyczna
4 szybka bitwa

ad 1 tu pojawiaj sie problemy
turtorial juz opisalem moze jest w nim cos ciekawego na koniec ja nie doczekalem
nuda

ad 2 kompania to za duze słowo
mamy jedna mape !! - calej europy na raz
i na tej mapie mamy zdobyc 50 prowincji.
zrezygnowalem po kilku godzinach majac 6 prowincji
wieje nuda ... ale moze na dlugie zimowe wieczory ...
jednak duzo przyjemniej mi sie gralo chocby w Lords of the relm 2

ta gra staje sie czesiowo przewidywalna
szczegolnie jak sie opanuje bitwy/wyszkolone wojsko/psy/
teraz trace w potyczce 600 vs 500 nawyzej kilkunastu ludzi
nuda po 5(+n) godzinach gry

ad 3 stajemy przed obliczem historii
bitwa ktora naprawde miala miejce ... ze wszystkim detalami
cos dla zapalencow
ja wole aspekt ekonomiczno startegiczny a nie bitwe
nuda ale plus za historie

ad4
losowa bitwa z losowym wojskiem
młocka a strategi w tym tyle
ze mozemy sobie wybrac oddziały ktorymi walczymy i je upgradowac za kase
nuda
  
Re: ROME Total War
PostWysłano: Czwartek, 25 Listopada 2004, 00:57 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
itall
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #2135
Posty: 6


[ Osobista Galeria ]




jestem zdeka zmęczony wiec nie popisze ze dużo.
dziś posprzeczam się tylko o grafikę.
dla mnie jak na taką strategię w której walczy ze sobą ponad 1000 luda
to jest ona miodzio szarża kawaleri to chyba najpiękniejszy widoczek w tej grze:)
ja tam się buntami nie przejmuje jak się buntują to wyżynam całą populacje i tyle:) kasy i tak mam ponad 1000000 bez kodów:)
narazie to tyle
  
Re: <itall> ROME Total War
PostWysłano: Czwartek, 25 Listopada 2004, 15:42 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
J@ger
n00b vip
 
Użytkownik #15
Posty: 3818


[ Osobista Galeria ]




taaa
a zwrociles uwage ze zolnierze nie maja stop ?
ich nogi to trojktaty ?

to nazywasz super grafika ?
ruch jako ytaki tez mi sie podoba ale
szczegoly swiadcza o wysilku tworcow a tu go nie widac

eksterminacja populacji nie wiem czy jest taka oplacalna
ja jestem bardziej humanitarny

dziwi mnie troch twoja ilosc gotowki
ale nie gram to nie zarabiam , jak pamietam ciagle inwestycje wymuszaly u mnie stan skarbac w okolicach 10 000 nie wiecej

a co do kodow to nic nie powiem ,,,

aha ostatnia sprawa popracuj troche nad słownikiem co ?
  
Re: ROME Total War
PostWysłano: Piątek, 26 Listopada 2004, 02:59 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
itall
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #2135
Posty: 6


[ Osobista Galeria ]




cos ty tak sie uczepil ortografi?
po pierwsze nie chce mi sie pisac ó ć ż ź czy innych takich
po drugie mam lewe papiery na dysortografie:)
po trzecie prosze pokaz mi te tak bardzo razace bledy jest ich tam ze trzy


Co do trójkątów ciekawe jaki sprzęt trza mieć by po ekranie biegało 4000 luda jakości doom3.
Eksterminacja się nie opłaca, ale jak mają wątpy to niech cierpią:)
Ja inwestuje co ture mam najwięcej prowincji i największe armie.
Dziś grałem z qmplem na Lanie okazało się, że komp nie jest taki wymagający graliśmy 2vs2 na najtrudniejszym stopniu i każda bitwa do przodu.
  
Re: ROME Total War
PostWysłano: Piątek, 26 Listopada 2004, 16:56 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
J@ger
n00b vip
 
Użytkownik #15
Posty: 3818


[ Osobista Galeria ]




itall : 26 Listopada 2004, 01:59 :
cos ty tak sie uczepil ortografi?
po pierwsze nie chce mi sie pisac ó ć ż ź czy innych takich
po drugie mam lewe papiery na dysortografie:)
po trzecie prosze pokaz mi te tak bardzo razace bledy jest ich tam ze trzy

moze zboczenie zawodowe. skoro przychodzimy do jakiegos miejsca (domu) staramy sie dostosowac do panujacych tam zwyczajow, np. sciagajac buty. tutaj zwyczajem jest uzywanie poprawnej polszczyzny i poprawianie bledow. a skoro sam przyznajesz ze papiery sa lewe ...
nie chcesz nie pisz nikt tu nikogo nie zmusza ..
chcesz pisac dostosuj sie jak wszyscy
-edit-
jak widze jednak bledy poprawiles lol
Cytat:

Co do trójkątów ciekawe jaki sprzęt trza mieć by po ekranie biegało 4000 luda jakości doom3.
Eksterminacja się nie opłaca, ale jak mają wątpy to niech cierpią:)
Ja inwestuje co ture mam najwięcej prowincji i największe armie.
Dziś grałem z qmplem na Lanie okazało się, że komp nie jest taki wymagający graliśmy 2vs2 na najtrudniejszym stopniu i każda bitwa do przodu.

nie oczekuje po grze zeby biegalo mi 1000 postaci w super jakosci
oczekuje od gry aby nie oszukiwala jak nie musi
dodanie kolejnego trojkata jako stóp nie stanowiloby problemu, a go nie ma. niektorym to nie przeszkadza mi tak.

btw gratuluje mistrzostwa w grze doubt.gif
  
Re: ROME Total War
PostWysłano: Piątek, 26 Listopada 2004, 19:18 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
itall
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #2135
Posty: 6


[ Osobista Galeria ]




mistrzem to ja nie jestem po prostu tydzień gry nonstop.
dalej sie czepiam stóp:) nie wiem kto gra na takim zbliżeniu by to widzieć przecie tak jest zdeczka trudno:)
  
Re: ROME Total War
PostWysłano: Wtorek, 04 Stycznia 2005, 01:43 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
kapuhy
Czytelnik
<tt>Czytelnik</tt>
 
Użytkownik #2416
Posty: 1


[ Osobista Galeria ]




J@ger :
taaa
a zwrociles uwage ze zolnierze nie maja stop ?
ich nogi to trojktaty ?



Wybacz, ale jak widzę taki tekst to już coś mnie trafia... więc informuję:

Żołnierze nie mają stóp (a ich nogi to trójkąty) tylko kiedy ustawisz detale jednostek (w opcjach grafiki) na minimalne. Wystarczy ustawić na "niskie" i już są stopy, a jak podciągniesz detale jeszcze wyżej, wyglądają naprawdę świetnie. I proszę, na następny raz najpierw sprawdź opcje w grze, a dopiero potem objeżdżaj grafikę.
  
Re: <kapuhy> ROME Total War
PostWysłano: Wtorek, 04 Stycznia 2005, 08:36 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
J@ger
n00b vip
 
Użytkownik #15
Posty: 3818


[ Osobista Galeria ]




lol
i co jeszcze panie profesorze mam zrobic ?
gra dawno poszla do kosza jako niegrywalna
  
Re: <J@ger> ROME Total War
PostWysłano: Wtorek, 04 Stycznia 2005, 20:09 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
FuKs
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #1182
Posty: 257


[ Osobista Galeria ]




moim zdaniem gra wcale nie jest niegrywalna
grałem w Shogun: Total War
Medieval: Total War
no i teraz Rome: Total War [ ale nie całe noce , max godzinka dziennie , nie codziennie :) ]

i skoro ten gość ma racje to popełniłeś gafe :)

btw. wyrzucac gre o wartosci ponad 150 zł - zazdroszcze :)
  
Re: ROME Total War
PostWysłano: Wtorek, 11 Stycznia 2005, 22:14 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Zguba
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #2408
Posty: 25


[ Osobista Galeria ]




Gość ma rację. Ja mam ustawienia jednostek na Medium i takiej grafiki w żadnej strategii nie ujrzysz. Nóżki są piękne, pancerze, konie, owłosienie trawa... Ale do tego trzeba mieć już mocniejszy sprzęt.


Cytuję :"zapisywanie co okrelsony czas.. IMO kiepski pomysl bo czasem trzeba zrobic save przed wazna bitwa i nie ma jak (minus) "

Stary nie gadaj głupot. Dajesz ESC i Save Game... jaki problem? Poza tym nie można wiecznie wygrywać. Czasami dobrze jest przegrać, gra staje się ciekawsza.

Ktoś wspomniał, że każde miasto musi mieć namiestnika... ja na to nieprawda (żeby nie zadziałała cenzura). Gram na Hardzie. Mam w sumie chyba 5 namiestników i 16 miast, oraz żadnych buntów... jak? W każdym mieście trzymaj od 4 do 6 oddziałów (przy okazji zapobiegną ew. najazdom). Poza tym wyłącz autozarządzanie budowaniem i rekrutacją. Wtedy masz do wyboru do czego ma się nastawiać komputer w administrowaniu miasta (podatki). Zwykle daję growth (zaludnienie bodajże), a wtedy szczęście wzrasta co za tym idzie nie ma szans na bunty. Co do kasy łatwo jest ją zarobić. Musisz jednak inwestować w porty, drogi i markety. Na początku 6-8 prowincji jest ciężko, bo przychód mały... ale potem? Na spokojnie masz 100 000 bez kodów.
  
Re: <Zguba> ROME Total War
PostWysłano: Środa, 12 Stycznia 2005, 09:15 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
J@ger
n00b vip
 
Użytkownik #15
Posty: 3818


[ Osobista Galeria ]




milo mi ze wykopujecie stare tematy
ja swoje zdanie podtrzymuje ...

a forum jest miejscem dzie kazdy moze
opowiadac swoje odczucia
takie bylo moje
nie spodobalo mi sie i tyle
moze ta gra jest fajna ... ale nei dla mnie
eot bb
  
Re: ROME Total War
PostWysłano: Czwartek, 20 Stycznia 2005, 01:08 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Gość (awaria serwera)
Gość
 


[ Osobista Galeria ]




[quote="J@ger"]milo mi ze wykopujecie stare tematy
ja swoje zdanie podtrzymuje ...

a forum jest miejscem dzie kazdy moze
opowiadac swoje odczucia
takie bylo moje
nie spodobalo mi sie i tyle
moze ta gra jest fajna ... ale nei dla mnie
eot bb[/quote]

tak na poczatek:
1.jak zaczynasz wypluwac z siebie swoje gupiutkie mysli to sie nie dziw ze ktos na nie odpisuje,bo ludzi poprostu krew zalewa. wiec nie mow o odgrzebywaniu starych tematow

2.niespodobalo ci sie bo moze nie przeczytales na pudelku ze gra jest dla dzieci powyzej 12 lat a od razu widac ze masz umysl 5 latka.trzeba byc skonczonym kretynem zeby na publicznym forum rozpoczynac temat,stawiac oceny i silic sie na recenzje skoro nie potrafisz nawet wcisnac klawisza ESC zeby sobie zrobi sava albo ustawic grafiki zeby chociasz troche wygladala tak jak powinna( trojkaciki... bahahaaaaha, idiota)

3.i na koniec najlepsze :)
od poczatku wytykasz ludziom blendy ortograficzne ... a co ty jestes jakis profesur viktur z krakowa? nauczyciel polskiego sie znalazl.
wiec zobacz jak sam piszesz :"jest fajna ... ale nei dla mnie "
"nei" ? co to jest "nei" ? to jakas gwara tam z kad pochodzisz?
a moze w przedszkolu nie przerabialiscie jeszcze takiego slowka jak "nie" ?

naprawde synku ..schowaj sie glemboko,bos gupi i tylko se wstyd robisz


UWAGA!!! prepraszam wszystkich za blendy w tym poscie,ale robie to swiadomie ,bo mam nadzieje ze J@ger'owi potoczy sie piana z pyska :D



A od Gry ROME i wogole calej serii Total War wara ! ekipa robi naprawde strategie na poziomie o ktorym konkurencja moze tylko pomazyc



na ra
  
ROME Total War
Forum dyskusyjne -> Software -> Gry

Strona 1 z 1  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
noclegi ciechocinek
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010