Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Hardware -> Sprzęt -> Ciepło wydzielane prze Bartony :)
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Ciepło wydzielane prze Bartony :)
PostWysłano: Wtorek, 01 Lipca 2003, 17:49 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Ardas
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #24
Posty: 136


[ Osobista Galeria ]




W te wakacje uskutecznię (mam nadzieję) chłodzenie wodne wodne w moim komputerze a ponieważ myślę przyszłościowo to mam właśnie takie pytanie: ile orientacyjnie ciepła (w W) wydzielają procesory z Athlon z rdzeniem Barton. Zapewnie mniej albo równo tak jak mój 1,7+ Palomino :)

Planuję w przyszłości zakup jakiegoś Athlonka z FSB 333MHz żeby wyżyłować moją płytę główną :)) Co za tym idzie kupuję już RAM z takim zegarem :) i również chciałem kupić blok wodny który poradziłby sobie z "nowym" prockiem.
Ofkoz wszelkie sugestie mile widziane
  
PostWysłano: Środa, 02 Lipca 2003, 01:29 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
DJ
Stały bywalec vip
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #23
Posty: 109


[ Osobista Galeria ]




ogolnie rzecz biorac chłodzeniem bartoa nie ma sie czym przejmować gdyż one mają większa powierzchnię oddawania ciepła a co za tym idzie nie można z powodzeniem stosowac stare chłodzenie
musiałbys podac dokładny model to podałbym ci ile on wydziela ciepła
  
PostWysłano: Środa, 02 Lipca 2003, 09:14 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
EDDY
Admin
 
Użytkownik #1
Posty: 1451


[ Osobista Galeria ]




nius z 10.02.03 Barton, czyli historia lubi się powtarzać...
http://heh.pl/archiwum.html#6
  
PostWysłano: Środa, 02 Lipca 2003, 14:21 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Ardas
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #24
Posty: 136


[ Osobista Galeria ]




Właściwie to w grę wchodzą 3 procesory: Xp 2500+; Xp 2800+ i Xp 3000+
Teraz to już pozostaje mi czekać na spadek cen chociaż i tak będę kupował nowy procesor nie wcześniej niż za rok :)
  
PostWysłano: Środa, 02 Lipca 2003, 15:01 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
EDDY
Admin
 
Użytkownik #1
Posty: 1451


[ Osobista Galeria ]




Cytat:

chociaż i tak będę kupował nowy procesor nie wcześniej niż za rok :)

no i po co ten pytania byly ;P
za rok, to sobie kupisz Opterona ;)
  
PostWysłano: Środa, 02 Lipca 2003, 18:10 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Ardas
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #24
Posty: 136


[ Osobista Galeria ]




Niechce mi sie sprawdzać i wogóle ale zdaje mi się że Opterony to już na 32/64 bity będą i jestem prawie pewien że nie będą na slot A (ileż można ;)) czyli kupno Opteroa zmusiłoby mnie do kupna nowej płyty głównej a jak pisałem wcześniej, chcę wykorzystać moją MOBO i tą platformę do końca (nie po to tyle za nią płaciłem :))
  
PostWysłano: Czwartek, 03 Lipca 2003, 10:33 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
e X t 7 3
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #67
Posty: 854


[ Osobista Galeria ]




no na pewno nie na slot A .... tu już żaden Athlon (nowy) nie pasuje teraz tylko na socket A biggrin.gif ... a tamte są na całkiem nowej podstawce ... nota bene całkiem inna jest pod opterona a inna pod Athlona 64 ... no za rok to i Ja będę chciał jakiego Athlona 64 bit pomęczyć ... albo i wcześniej zobaczymy może by tak już w marcu 2004 cos zmienić cool.gif
  
PostWysłano: Czwartek, 10 Lipca 2003, 00:21 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tirinti
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #28
Posty: 1295


[ Osobista Galeria ]




Opteron to tani nie będzie napewno, bo to procek serwerowy, tak przy okazji to też płyty serwerowej wymaga, która również swoje kosztuje.
Ale nawet Athlona 64 pewnie będzie drogi, a zastosowań dla niego wielu nie będzie.

A Barton ciągnie jakieś 70-80W, Palomino 1700+ 65W.
  
PostWysłano: Czwartek, 17 Lipca 2003, 22:57 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
EZ_lo
Stały uczestnik
<tt>Stały uczestnik</tt>
 
Użytkownik #91
Posty: 600


[ Osobista Galeria ]




troche pozno odpowiadam, ale moze sie jeszcze przyda - ciepla prockow sa tu:
http://users.erols.com/chare/elec.htm
  
Ciepło wydzielane prze Bartony :)
Forum dyskusyjne -> Hardware -> Sprzęt

Strona 1 z 1  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010