Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Obraz i dźwięk -> Kino, Radio i Telewizja -> 7 seria SG1 Idź do strony 1, 2
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
7 seria SG1
PostWysłano: Czwartek, 03 Lipca 2003, 22:10 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Obserwabla
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #26
Posty: 198


[ Osobista Galeria ]




Ktoś ogladał juz nowe odcinki? Jutro 5. Pierwsze 4 nie bardzo przypadły mi do gust. Trochę nudnawe, zwłaszcza w porównaniu do rewelacyjnej 6 serii. Mam nadzieje, że to tylko chwilowe, a następne odcinki będą na poprzednim wysokim poziomie. A może, jak mówi stara mądrość ludowa, co za dużo - to niezdrowo?
  
PostWysłano: Niedziela, 06 Lipca 2003, 00:48 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
trini
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #13
Posty: 218


[ Osobista Galeria ]




Tirinti pewnie oglądał :> Ja na razie jestem na etapie HBO cool.gif
  
PostWysłano: Sobota, 26 Lipca 2003, 17:44 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
J@ger
n00b vip
 
Użytkownik #15
Posty: 3818


[ Osobista Galeria ]




ogladawszy
ale ja nie jestem az takim fanem...
no coz fajne ale chyba juz sie powtarzaja mam takie wrazenie
  
PostWysłano: Sobota, 26 Lipca 2003, 18:43 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Obserwabla
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #26
Posty: 198


[ Osobista Galeria ]




Ja jestem fanem i z przykrością stwierdzam, że tez odnosze wrażenie dejavu. Poza tym nie było jeszcze ani jednego odcinka z gouldami, więci jestem rozczarowana coraz bardziej...
  
PostWysłano: Niedziela, 27 Lipca 2003, 01:31 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tirinti
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #28
Posty: 1295


[ Osobista Galeria ]




Tirinti pewnie oglądał
Oglądał :)

Właśnie ściągam 7x07 w wersji 350MB xvid. Mpeg'a 440MB mogłem mieć już wczoraj.

Co do odcinków to podwójny pilot był dobry. (powrót dr. Daniela Jacksona, odejście Jonasa).
7x03 Świetny. Asgard robi klony ONeilla. I zamiast orginału trafia do bazy nastoletni koln. Moim zdaniem najlepszy z 6 pierwszych odcinków tej serii.
7x04 ten z IMHO najgorszy. SG-1 ratuje Jaffa w tym Bra'taca uwięzionych przez Guauldów.
7x05 SG-1 Przybywa na planetę gdzie cywilizacja rozwijała sięz godnie z moimi poglądami crazy.gif w efekcie cała atmosfera jest skażona i żyćsię da tylko w kopóle z pola siłowego.
7x06 SG-1 znajdują statek kosmiczny z zahibernowanymi pasażerami. Nagle świadomość kilkunastu z nich przenosi siędo umysłu Daniela. SG-1 pomaga odmrozić pasażerów statku aby doprowadzić Daniela do normy.

Za kilka godzin powinienem zdać relację z 7x07. Mam już 338MB z 350, niestety był netsplit i straciłem połączenie. Teraz czekam w kolejce na reasume. eusa_wall.gif
  
PostWysłano: Niedziela, 27 Lipca 2003, 03:59 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tirinti
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #28
Posty: 1295


[ Osobista Galeria ]




Bardzo dobry odcinek.
Na jakiejśplanacie znaleziono opuszczone kopalnie naquahdahu. Podczas badań jeden z ludzi zaqginął. SG-1 ma go znaleźć. Okazuje się, że planeta jest zamieszkała przez unasów. Dowódca grupy wydobywczej ma podejście "dobry unas to martwy unas, my potrzebujemy naquahdahu i kto nam przeszkadza w wydobyciu tego trzeba zlikwidować". Okazuje si, że najcenniejsze złoża są na świętej ziemi unasów. Wybucha konflikt. Tylko od zdolności dyplomatycznych Daniela zależy, czy uda się go rozwiązać pokojowo.
  
PostWysłano: Niedziela, 27 Lipca 2003, 04:00 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tirinti
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #28
Posty: 1295


[ Osobista Galeria ]




A z zapowiedzi wynika, ze za tydzień będą walki w kosmosie. cool.gif
  
PostWysłano: Sobota, 02 Sierpnia 2003, 19:12 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Obserwabla
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #26
Posty: 198


[ Osobista Galeria ]




Za dużo Daniela było w tym odcinku, za mało Sam i O'Neila. Głupio brzmiało gadanie do siebie Daniela przy tłumaczeniu mowy Unasów. Na plus zaliczam piekne krajobrazy, świetne Unasy (warkot i inne wydawane przez nie dźwięki). W sumie zaliczam odcinek do kategorii - "może być".
  
PostWysłano: Niedziela, 03 Sierpnia 2003, 05:34 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tirinti
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #28
Posty: 1295


[ Osobista Galeria ]




7x08 Space Race
Całkiem przyjemny odcinek.
Jeden z wcześniej poznanych alienów prosi major Carter o pomoc w przygotowaniu jego statku do kosmicznego wyścigu, w zamian oferuje możliwość zapoznania sięz techniką napędu jonowego.
Wyścig nie jest zwykłym ściganiem się, są w nim różne utrudnienia jak ostrzał przez zdalnie sterowane działka, przelot przez koronę gwiazdy czy lot przez rój meteorów. Do tego w trakcie okazuje się, że ktoś zsabotował statek.
Troche to ściągnięte z jednego odcinka Star Trek Voyager.
  
Re: <Obserwabla> 7 seria SG1
PostWysłano: Niedziela, 10 Sierpnia 2003, 14:26 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tirinti
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #28
Posty: 1295


[ Osobista Galeria ]




7x09 Avenger 2.0
Odcinek bardzo zabawny. Jeden z nałkowców, którzy byli w zeszłoroczny, 6x08 The Other Guys, tworzy wirusa mającego blokować DHD denych wrót. Niestety okazuje się, że wirus zaczął się rozprzestrzeniać i wciągu 2 dni padły wszystkie wrota.
Gość jest bardzo zabawny w realizacji swoich szalonych wynalazków, oraz w uwielbieniu dla SG-1 i fantazjowaniu.

A za tydzień będzie gościnnie Jolene Blalock (T'Pol z Enterprise).
  
Re: <Obserwabla> 7 seria SG1
PostWysłano: Środa, 20 Sierpnia 2003, 20:13 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tirinti
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #28
Posty: 1295


[ Osobista Galeria ]




7x10 Birthright (ze sporym opóźnieniem)
Całkiem niezły odcinek.
SG-1 wpada w zasadzkę, z której ratuje ich grupa kobiet Jaffa. Kobiety chcą negocjować sojusz z ludźmi. Okazuje się, ze ich pan postanowił, że potrzebuje tylko mężczyzn Jaffa i wszystkie dziewczynki każe składać sobie w ofierze zaraz po narodzinach. Główna kapłanka się zbuntowała i potajemnie przesyła dziewczynki na inną planetę. Tam są one szkolone na wojowniczki. Ponieważ nie mają dostępu do Guauldów to muszą polować na wojowników i zabierać im symbionty. SG-1 proponuje im uzywanie tretonin. Część się zgadza, część się buntuje. Całkiem fajna scena walki Teal'ca z kapłanką.

W najbliższy weekend będzie SG-1 summer finale, czyli odcinek skończy sięto be continue, a kontynuacja będzie w grudniu.

Ciekawe, czy ktoś ten wątek jeszcze czytuje.
  
Re: <Tirinti> 7 seria SG1
PostWysłano: Piątek, 22 Sierpnia 2003, 20:40 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Obserwabla
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #26
Posty: 198


[ Osobista Galeria ]




Ja czytuję. I jestem Tobie niezmiernie zobowiązana za regularne informacje i posty w tym wątku.
W najbliższym czasie będę nadrabiać zaległości i obejrzę 4 ostatnie odcinki hurtem. Póki co narobiłeś mi smaku smile.gif
  
Re: <Obserwabla> 7 seria SG1
PostWysłano: Niedziela, 24 Sierpnia 2003, 19:51 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tirinti
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #28
Posty: 1295


[ Osobista Galeria ]




7x11 Evolution part 1
SG-1 przybywają obserwować spodkanie dwóch Lordów, którzy chcą zawrzeć sojusz. Ale zastają pobojowisko. W pierwszej chwili myślą, że to była zasadzka jednego z lordów, ale od konającego Jaffa dowiadują się, że to był jakiś jeden wojownik. W tym momęcie pojawia się tajemniczy wojownik ubrany w czarną kompozytową zbroję. Na ręku ma malutką broń, która strzela pociskami w stylu broni kijowej w tepie karabinu maszynowego. Jego zbroja absorbuje strzały z karabinów i z kijków. Dopiero 10 strzałów z ZGuna, go powala. Sekcja zwłok wykazuje, że tak naprawdę wykorkował na atak serca. Jest to owoc inżynierji genetycznej super żołnierz. Jest ztuningowany na maksa, przerz co nawet z pomocą goaulda żyje tylko 3 tygodnie. Wezwani Tokra stwierdzają, że do jego stworzenia użyto Starożytnej maszyny, która była pierwowzorem sarkofagu. A właściwie jej kopi będącej w posiadaniu Anubisa. Dr. Jackson dochodzi do wniosku, że ta maszyna to mityczna fontanna młodości, i że prawdopodobnie jest w jakiejś świątyni w ameryce środkowej. Tak więc dr. Jackson robi za dr. Jonesa i szuka w dżungli maszyny, a reszta SG-1 wyrusza z misją pojmania żywego okazu super wojownika. Nie wszystko wychodzi zgodnie z planem, a odcinek jak na summer finale przystało kończy się to be continue. A 7x12 będzie w połowie grudnia.

Tak więc pół 7 serii za nami kolejne odcinki za pół roku. Swoją drogą SciFi Channel podjąłjużdecyzję, ze będzie 8 sezon. Prawdopodobnie równolegle z nim będzie spinoff Stargate Atlantis, który będzie się dział pod wodą (w Atlantydzie). Ciekawe jak za pół roku będzie z dostępem do nowych odcinków, bo ostatnio coraz ftudniej je zdobyć, z powodu walki RIAA z P2P.
  
Re: <Obserwabla> 7 seria SG1
PostWysłano: Niedziela, 24 Sierpnia 2003, 19:52 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tirinti
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #28
Posty: 1295


[ Osobista Galeria ]




No to miło, ze jednak nie pisałem w próźnie.
  
PostWysłano: Poniedziałek, 25 Sierpnia 2003, 22:08 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Obserwabla
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #26
Posty: 198


[ Osobista Galeria ]




Tirinti :
7x08 Space Race
Całkiem przyjemny odcinek.
Jeden z wcześniej poznanych alienów prosi major Carter o pomoc w przygotowaniu jego statku do kosmicznego wyścigu, w zamian oferuje możliwość zapoznania sięz techniką napędu jonowego.
Wyścig nie jest zwykłym ściganiem się, są w nim różne utrudnienia jak ostrzał przez zdalnie sterowane działka, przelot przez koronę gwiazdy czy lot przez rój meteorów. Do tego w trakcie okazuje się, że ktoś zsabotował statek.
Troche to ściągnięte z jednego odcinka Star Trek Voyager.


Bardzo podobał mi się ten odcinek. Czarny charakter, który na początku w obleśny sposób podrywał mjr Carter, a potem pomógł wyeliminowac z wyścigu lalusia z długimi włosami był the best. Stacja telewizyjna komentująca wyścigi - odlot, zaliczyłam co najmniej 3 razy poważny skręt kiszek. Zwłaszcza pytanie do eksperta "O czym w chwili startu myślą zawodnicy". I druga akcja, gdy po całym wyścigu, który od początku był ustawiony pada komentarz "To jest sport i wszystko się może zdarzyć". T'ealc jak zwykle był rozbrajający.
Rzeczywiście w Voyagerze był odcinek z wyścigami, ale ten ze SG jest w zupełnie innym kontekście, więc w zasadzie tylko motyw wyścigu jest powtórzony.
  
Re: 7 seria SG1
PostWysłano: Poniedziałek, 25 Sierpnia 2003, 22:11 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Obserwabla
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #26
Posty: 198


[ Osobista Galeria ]




Tirinti :
7x09 Avenger 2.0
Odcinek bardzo zabawny. Jeden z nałkowców, którzy byli w zeszłoroczny, 6x08 The Other Guys, tworzy wirusa mającego blokować DHD denych wrót. Niestety okazuje się, że wirus zaczął się rozprzestrzeniać i wciągu 2 dni padły wszystkie wrota.
Gość jest bardzo zabawny w realizacji swoich szalonych wynalazków, oraz w uwielbieniu dla SG-1 i fantazjowaniu.

A za tydzień będzie gościnnie Jolene Blalock (T'Pol z Enterprise).


Zabawny odcinek. Tu pytanie do Ciebie Tirinti - czy zwróciłeś uwagę na scenę, w której Carter i dr Feiger (?) stoją przy tablicy, na której jest fragment programu-wirusa? Chodzi mi o to, czy wiesz może w jakim języku było to napisane, a może po prostu było tam cokolwiek wyglądającego jak program komputerowy wg scenarzystów?
  
Re: 7 seria SG1
PostWysłano: Poniedziałek, 25 Sierpnia 2003, 22:14 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Obserwabla
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #26
Posty: 198


[ Osobista Galeria ]




Tirinti :
Tak więc pół 7 serii za nami kolejne odcinki za pół roku. Swoją drogą SciFi Channel podjąłjużdecyzję, ze będzie 8 sezon. Prawdopodobnie równolegle z nim będzie spinoff Stargate Atlantis, który będzie się dział pod wodą (w Atlantydzie). Ciekawe jak za pół roku będzie z dostępem do nowych odcinków, bo ostatnio coraz ftudniej je zdobyć, z powodu walki RIAA z P2P.


Nie wiem czy zaglądasz na polskie forum fanów SG (Orion Tok'ra). Po zarejestrowaniu się i zalogowaniu na forum, można tam znaleźć dział "wymiana odcinków", gdzie podane są namiary na ftp i www, z których można ściągać odcinki SG, praktycznie w kilka godzin po premierze telewizyjnej odcinka. Wprawdzie narzucają ograniczenie transferu, ale zawsze jest to jakieś pewne źródło.
  
Re: <Obserwabla> 7 seria SG1
PostWysłano: Wtorek, 26 Sierpnia 2003, 00:35 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tirinti
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #28
Posty: 1295


[ Osobista Galeria ]




O dzięki za info. Zawsze ściągałem z #chnnel0 na EFNecie. Tam też mieli wkrótce po premierze. Niestety 2 tygodnie temu kanał stał się tylko dla kręgu znajomych, do którego nie należę. Od tej pory ściąganie zajmowało mi po 2-3 dni.
  
Re: 7 seria SG1
PostWysłano: Czwartek, 28 Sierpnia 2003, 09:31 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Obserwabla
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #26
Posty: 198


[ Osobista Galeria ]




Tirinti :
7x10 Birthright (ze sporym opóźnieniem)
Całkiem niezły odcinek.
SG-1 wpada w zasadzkę, z której ratuje ich grupa kobiet Jaffa. Kobiety chcą negocjować sojusz z ludźmi. Okazuje się, ze ich pan postanowił, że potrzebuje tylko mężczyzn Jaffa i wszystkie dziewczynki każe składać sobie w ofierze zaraz po narodzinach. Główna kapłanka się zbuntowała i potajemnie przesyła dziewczynki na inną planetę. Tam są one szkolone na wojowniczki. Ponieważ nie mają dostępu do Guauldów to muszą polować na wojowników i zabierać im symbionty. SG-1 proponuje im uzywanie tretonin. Część się zgadza, część się buntuje. Całkiem fajna scena walki Teal'ca z kapłanką.


Dobry odcinek z akcentem feministycznym;-) Kilka fajnych tekstów i jeszcze więcej fajnych min. Wojowniczki Jaffa żywcem wyjęte z konkursu piękności. Scena miłosna w wykonaniu teal'ca zaskoczyła mnie zupełnie, taki powściągliwy, a tu proszę bardzo...
  
Re: <Obserwabla> 7 seria SG1
PostWysłano: Czwartek, 28 Sierpnia 2003, 09:52 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tirinti
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #28
Posty: 1295


[ Osobista Galeria ]




Teksty i miny ONeala są w tym odcinku świetne.

ONeal: Wait! You don't suppose that's why they want us? Do you? I mean... you know... the 3 of us.
Daniel: You thought to mate us? No... No... I don't think so.
ONeal: Becouse you know me. I ofer helping people.
Sam: Oh God!
  
7 seria SG1
Forum dyskusyjne -> Obraz i dźwięk -> Kino, Radio i Telewizja

Strona 1 z 2  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010