Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Software -> Windows -> Wyłaczanie kompa Win2K
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Wyłaczanie kompa Win2K
PostWysłano: Niedziela, 19 Grudnia 2004, 14:59 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Rymek
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #2305
Posty: 31


[ Osobista Galeria ]




Mam taki problem windows 2000 nie chce mi wylaczac komputera i musze go wylaczac z przycisku moj komp to ATX wiec powinien sie wylaczac...
Slyszalem ze trzeba mu cos zmienic w rejstrze ale co i gdzie..?

Rejestr jest duuuży i nie ma co szukac po omacku to jak eusa_wall.gif jesli ktos cos wie to prosze o odpowiedz...

a i dzieje sie tak od poczatku kiedy go zainstalowalem i ten 2000 ma sp4
  
Re: Wyłaczanie kompa Win2K
PostWysłano: Poniedziałek, 20 Grudnia 2004, 21:26 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
C2H5OH
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #2297
Posty: 15


[ Osobista Galeria ]




To będzie to:

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon]

i klucz:

"PowerdownAfterShutdown" = 1

i trzeba go ustawić właśnie na 1.

Ja miałem kiedyś podobny problem. Też używam W2K z SP4. Tylko, że zabawy z rejestrem nic nie dały. Problem powodował program do formatowania cdrw z WinOnCD. Po jego wywaleniu komp znowu zaczął mi się normalnie zamykać. smile.gif
Powodzenia
  
Re: Wyłaczanie kompa Win2K
PostWysłano: Poniedziałek, 03 Stycznia 2005, 13:40 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Rymek
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #2305
Posty: 31


[ Osobista Galeria ]




Niestety masz racje to nic nie dalo ale mam gorszy problem z tym shitem bo nawe na czystym 2k sp4 mi to robi bez rzadnych zainstalowanych programow moze ktos zna metode na to...

Dzieki za pomoc jesli cos wymyslisz jeszcze to daj znac...
  
Re: Wyłaczanie kompa Win2K
PostWysłano: Wtorek, 04 Stycznia 2005, 22:27 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
C2H5OH
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #2297
Posty: 15


[ Osobista Galeria ]




Na czystym W2k SP4 - czyli nawet bez sterowników do grafy i dźwięku?
No to problem leży gdzie indziej. Wejdź do BIOSu na zakładkę "Power magament" i zobacz czy masz uruchomione APM.
  
Re: Wyłaczanie kompa Win2K
PostWysłano: Środa, 19 Stycznia 2005, 10:49 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Gość (awaria serwera)
Gość
 


[ Osobista Galeria ]




Moja rada jest taka. Zmień system na XP.
  
Re: <grzegomonia> Wyłaczanie kompa Win2K
PostWysłano: Środa, 19 Stycznia 2005, 15:21 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Bzdury
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #18
Posty: 1030


[ Osobista Galeria ]




może uzasadnisz swoją wypowiedź??
  
Re: Wyłaczanie kompa Win2K
PostWysłano: Środa, 19 Stycznia 2005, 16:15 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Gość (awaria serwera)
Gość
 


[ Osobista Galeria ]




Przedewszystkim XP jest lepszym systemem gdyż jest nowszy.

Używałem jakiś czas win 2000. Nie powiem żadnego złego słowa na ten system. Jest on bardzo stabilny. Problem zaczął się gdy założyłem sobie neostradę, więc musiałem z niego zrezygnować. Na win 2000 nie działa dużo gier (wiem, że ten system jest idealny pod programy i aplikacje).

W XP Neostrada działa mi wyśmienicie.
  
Re: <grzegomonia> Wyłaczanie kompa Win2K
PostWysłano: Środa, 19 Stycznia 2005, 17:05 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
J@ger
n00b vip
 
Użytkownik #15
Posty: 3818


[ Osobista Galeria ]




nie dzila duzo gier .... lol
mega lol
moze wacpan nie potrafi ich uruchomic ?

w takim razie skoro nowy system jest lepszy od starszego
to zmien xp na 2003
  
Re: <grzegomonia> Wyłaczanie kompa Win2K
PostWysłano: Środa, 19 Stycznia 2005, 18:00 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Bzdury
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #18
Posty: 1030


[ Osobista Galeria ]




Cytat:
Przedewszystkim XP jest lepszym systemem gdyż jest nowszy.

A nowsze trampki są lepsze od starych adidasów :P
To żaden argument. Nie od parady zmienione zostało jądro systemu w SP2. Ciekawe czemu? Na pewno nie dlatego, że to zmieniane (lepsze, od tego z 2000) nie było zbyt dobre :)

Cytat:
Problem zaczął się gdy założyłem sobie neostradę, więc musiałem z niego zrezygnować.

Może problem leży po stronie programistów, którzy oprogramowanie do neo napisali. Pomyślałeś o tym?
Btw. soft do neo jest tragiczny. Już lepiej zainstalować same sterowniki do modemu ze strony producenta i odziwo działa to na wszystkich systemach.

Cytat:
Na win 2000 nie działa dużo gier (wiem, że ten system jest idealny pod programy i aplikacje).

Nie działa, jeśli się nie wie jak je odpalić. Nie od parady pogrubiłem aplikacje, bo nie wiem, czy zauważyłeś GRY to tez aplikacje :) (Wiem czepiam się)

Cytat:
W XP Neostrada działa mi wyśmienicie.

Bo nie ma innego wyboru. W każdym innym systemie też będzie działać.


Jak widzisz, nie przekonałeś mnie do zmiany systemu na XP. Przykłady zbyt ogólnikowe i prawdopodobnie w większości dotyczące tylko Twojego przykładu. Nie u wszystkich to samo działa identycznie.
W związku z powyższym wciąż czekam na jakieś bardziej przekonujące uzasadnienie poprzedniej wypowiedzi.
  
Re: Wyłaczanie kompa Win2K
PostWysłano: Środa, 19 Stycznia 2005, 18:09 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Gość (awaria serwera)
Gość
 


[ Osobista Galeria ]




Owszem napisałem a problemach, które wystąpiły u mnie. Nie jestem przecież w stanie przewidzieć tego co dzieje się u innych użytkowników Windowsa. Sorki jeżeli kogoś uraziłem.
  
Re: <grzegomonia> Wyłaczanie kompa Win2K
PostWysłano: Środa, 19 Stycznia 2005, 18:18 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Bzdury
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #18
Posty: 1030


[ Osobista Galeria ]




Nie chodzi mi o to czy kogoś uraziłeś, bo na pewno tak nie jest shock.gif
Prubuję raczej zmusić czasem do wysiłku wink.gif
Większości forumowiczów Twój post nic nie wyjaśnił, dlatego delikatnie Cię przycisnąłem, by wszyscy wynieśli z tego jakieś korzyści. Poza tym dyskusja stanie się bardziej atrakcyjna. Tak uważam. Jeżeli jestem w błędzie - popraw mnie. Każdy kamień przyjmę wink.gif
  
Re: Wyłaczanie kompa Win2K
PostWysłano: Czwartek, 20 Stycznia 2005, 14:02 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Rymek
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #2305
Posty: 31


[ Osobista Galeria ]




wszystko ładnie pieknie z tym XP moze i bym sie pokusil ale nie moge co z tego ze ma 320 MB SDRAM skoro procek to tylko 450 MHz i xp tego nie zdziezy poza tym moglbym zainstalowac jakiegos linuxa gdybym tylko chcial ale NIE CHCE !!!

mam ochote na 2k bo dla mnie jest bardzo stabilny i nie mam z Nim wiekszych problemow poza TYM jednym z wylaczaniem kompa poza tym ustawienia w BIOS-ie niec nie daly a prubowalem chyba na wszystkie sposoby...

poza tym na przyklad pod 98 sie wylaczal o ile dobrze pamietam a sklerozy az takiej jeszcze nie mam...
powiecie przesiadz sie na 98 to powiem wielkie NIE bo nie lubie kiedy komp mi sie wiesza 15 razy w ciagu dnia...

napisale Tu tylko po to zeby znalezc rozwiazanie jesli go nie znajed to bede szukal gdzies indziej aż do skutku... Wiec jesli ktos ma jeszcze jakies sesowne pomysły odnosnie 2K sp4 to zapraszam moze do czegos w koncu dojdziemy... :)
  
Re: Wyłaczanie kompa Win2K
PostWysłano: Czwartek, 20 Stycznia 2005, 14:21 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Bzdury
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #18
Posty: 1030


[ Osobista Galeria ]




Rymek :
[...] nie lubie kiedy komp mi sie wiesza 15 razy w ciagu dnia...


Więc jest to może kwestia sprzętu?? Nawet najbardziej wydupiona 98-ka nie wiesza się 15 razy w ciągu dnia (oczywiście przy zwykłym użytkowaniu, a nie hard-core'owemu tweakowaniu systemu)
  
Re: Wyłaczanie kompa Win2K
PostWysłano: Czwartek, 20 Stycznia 2005, 14:36 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Rymek
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #2305
Posty: 31


[ Osobista Galeria ]




moze troche przesadzilem z tymi 15-stoma razami ale nie lubie 98 a on nawet bez zainstalowanych programow potrafi sie powiesic i to nie tylko u mnie poza tym 98 ostatnio uzywalem kilka lat temu i wole go nie dotykac...
wazne ze 2K sie nie wiesza i nie bede na niego nigdy nazekal jesli tylko ktos powie mi jak ustawic go zeby sie wylaczal... a nie wyrzucal ekran z pieknym napisem "Można teraz bespiecznie wyłączyć komputer"
  
Re: <Rymek> Wyłaczanie kompa Win2K
PostWysłano: Czwartek, 20 Stycznia 2005, 14:43 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Bzdury
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #18
Posty: 1030


[ Osobista Galeria ]




więc jeszcze jedna możliwość:

wejdź w menedżer urządzeń
zerknij w komputer i sprawdź co tam masz.
Jeżeli jest "Standardowy komputer PC" <--- efekt jak teraz
Solution:
Zmień na "Jednoprocesorowy komputer PC z interfejsem ACPI" lub "Komputer PC z zaawansowanym interfejsem konfiguracji i zasilania (ACPI)"

Z reguły to działa, jednak nie zawsze i może zakończyć się padem systemu.
  
Wyłaczanie kompa Win2K
Forum dyskusyjne -> Software -> Windows

Strona 1 z 1  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010