Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Inne -> Obieżyświat -> www.hospitalityclub.org -- NIE MA NIC LEPSZEGO!!!! Idź do strony 1, 2, 3
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Re: www.hospitalityclub.org -- NIE MA NIC LEPSZEGO!!!!
PostWysłano: Sobota, 26 Lutego 2005, 14:42 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




Thomas124 :
Moze konkretniej, tzn chodzi mi o cene? Nie pamietasz moze jaki to jest przewoznik?


Przykro mi. Byliśmy tam we troje i żadne z nas nie pamięta już ani ceny, ani nazwy linii. Samą wyprawę opisałem wprawdzie na deplach, ale - mój błąd - nie podalem tam tych praktycznych informacji.
  
Re: www.hospitalityclub.org -- NIE MA NIC LEPSZEGO!!!!
PostWysłano: Piątek, 25 Marca 2005, 21:09 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Thomas124
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #2347
Posty: 35


[ Osobista Galeria ]




Masz racje z tym HC sam się przekonałem że to jest cudowna sprawa!!
Musze powiedzieć że nocowałem już u 3 osób z HC głównie w Niemczech właśnie wróciłem z mojej wycieczki.Byłem w Dreznie pare dni potem jeden dzień w Gerlitz a wcześniej jeszcze we Wrocławiu.
I muszę powiedzieć że ci ludzie są po prostu wspaniali ,pomocni.
NIE MA NIC LEPSZEGO NIŻ HOSPITALITY CLUB

autostop też super sprawa w Niemczech łapałem autostopa a w polsce jeżdziłem koleją bo kolej w Polsce w miarę tania natomiast w Niemczech ceny są szokujące i tutaj tylko autostop.
  
Re: <Thomas124> www.hospitalityclub.org -- NIE MA NIC LEPSZEGO!!!!
PostWysłano: Piątek, 25 Marca 2005, 21:15 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




A w Niemczech na szczęście dobrze się stopuje. A jak Ci się podobały te dwa miasta: Drezno i Goerlitz?
  
Re: www.hospitalityclub.org -- NIE MA NIC LEPSZEGO!!!!
PostWysłano: Sobota, 26 Marca 2005, 14:27 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Thomas124
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #2347
Posty: 35


[ Osobista Galeria ]




Zarówno Drezno jak i Gorlitz to typowe miasta niemieckie charakteryzujące się porządkiem są zagbane i wogóle.
Drezno-piękne piasto poprostu cudowne malowniczo położone nad Łabą ,w nocy altstad stare miasto wygląda wspaniale !!! tak pięknie oświetlone super poprostu!! .Kiedyś byłem tam z wycieczką za 180zł Berlin-Drezno no i jakieś 4 godz zwiedzalismy , jak dla mnie bardzo mało a miasto mi sie spodobało bylo to w sierpniu 2004 r i obiecalem sobie wtedy ze przyjade tu jeszcze i tez tak zrobiłem !
Najbardziej podoba mi sie altstad i "Balkony Europy" taki dość długi deptak położony nad Łabą .Dzielnica Neustad też jest wspaniała jest tam taka piekna promenada zaczynajac sie od pomnika Aususta Mocnego ciagnie sie ok 0,6 km piekna aleja,wysadzona kwiatami,mnusto restauracji ,sklepów ,panuje tu wspaniala atmosfera zwłaszcza wiosną
W dreznie jednak nie brakuje dzielnic mniej przyjemnych np za dworcem Neustad dosc stare troche zaniedbane kamienice , Jak bylem w Dreznie to bardzo duzo bylo remontów na starym mieście i wogóle w całym mieście.
Bardzo by tu mozna było dużo opowiadać ...
Gorlitz zaskoczyło mnie myslałem że to jest takie sobie male miasto ,a tu troche szok przezyłem bo okazało się dość duże i trudno bylo mi sie odnaleść. Do Gorlitz przyjechałem tirem ,po 2 godz udalo mi się złapać polskiego kierowce z Drezna jechałaż do Moskwy !! i moglem z nim tez tam jechać hehe .Ogólnie super koleś opowiadał o róznych miejscach gdzie podróżował Hiszpania,Rosja,Francja... 23 lata jezdzi tirem.Ogólnie naprawde spoko tylko że przeklinał co chwile na Niemców jak mu droge zajechali osobówkami..nie bede cytował tutaj jego słów .Wysadził mnie w Gorlitz ale na autobahnie do centrum 6km !! więc wychodze z tira przechodze przez barierke autostrady i mysle sobie musze sie czegos napić (mialem ok 10 kg plecak bylo wtedy bardzo gorąco na słoncu ponad 30 chyba 24 marca ) zaglądam do plecaka a tu pusta butelka tak mi sie pić chciało rozgladam sie gdzie tu jakis najbliozszy sklep bedzie wokól mnie same pola no i tak szedłem przez male bagna pola az po ok 1,5 km dotarlem do centrum handlowego na peryferiach Gorlitz i poodbiegam do budki z napojami i innym jedzonkiem wołam wasser please najtanszy napój byly tam same 1 l kosztował 1,5 Euro 1,5 l mozna kupić juz za 0,25 centów ale kupiłem tak mi sie pic strasznie chciało!! no a potem marsz 4 km do centrum chcialem zatrzymac stopa ale nikt nie chciał sie zatrzymac .no i tak maszerowalem z 4 km

miasto bardzo ładne mnustwo uliczek idzie sie łatwo zgubić na szczęscie pytalem sie ludzi i trafiłem pod adres ludzi z Hospitality club którzy bardzo mi pomogli !!! na poczatku bylo nieco zamieszania mój angielski nie jest za dobry raczej średnio znam ang no ale dogadalismy sie i tak spałem 1 noc .
Poznalem wielu ludzi dzieki tej podrózy mimo że ta podróż była krótka,autostopowiczów w Dreznie ,skolegowalem sie z takim milym wietnamczykiem w akademiku...
Teraz szukam kogoś kto by chcial tez podrózowac na stopa nieco po Europie, ewentualnie moge sie do kogoś dołaczyć .W najblizszych planach planuje Wiedeń i południową Austrie
Mj email
POZDRAWIAM!
  
Re: <Berger> www.hospitalityclub.org -- NIE MA NIC LEPSZEGO!
PostWysłano: Piątek, 10 Listopada 2006, 18:27 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




Na ostatnim, poznańskim pokazie slajdów Klubu 7 Kontynentów swoje zdjęcia pokazywało małżeństwo, które w 9 miesięcy zjechało całą Azję. Często korzystali właśnie z HC. Nocowali m.in. u Amerykanki, która od kilkunastu lat mieszka w Nowosybirsku i do dziś się nie nauczyła rosyjskiego. A także u młodego chłopaka gdzieś w środku Chin. Tak, że widać, że to działa. :)
  
Re: www.hospitalityclub.org -- NIE MA NIC LEPSZEGO!
PostWysłano: Niedziela, 19 Listopada 2006, 21:07 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Fenrir
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #2274
Posty: 39


[ Osobista Galeria ]




Działa, działa;)

I to nawet coraz lepiej. W Polsce jest już ponad 10000 członków HC. W moim kochanym Krakowie ponad 1000. A na całym świecie już ok. 220 000 ludzi należy do tej fantastycznej organizacji:)

Ale, ale... nie należy też zapominać o nieco mniej popularnym w Polsce (i Europie), ale bardziej znanym na drugiej półkuli CouchSurfing.
www.couchsurfing.com
Idea jest dokładnie ta sama, jak w HC, aczkolwiek strona ma nieco inny wygląd (dla większości bardziej atrakcyjny:))

Tak wiec polecam zapisać sie i podróżować, podróżować, podróżować.. A także dawać schronienie innym podróżnikom i pomagać, pomagać, pomagać:)))
Pozdrawiam serdecznie
Fenrir
  
Re: <Fenrir> www.hospitalityclub.org -- NIE MA NIC LEPSZEGO!
PostWysłano: Wtorek, 21 Listopada 2006, 12:32 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




O! Miło, że nadal czytasz to forum. :)
  
Re: www.hospitalityclub.org -- NIE MA NIC LEPSZEGO!
PostWysłano: Piątek, 24 Listopada 2006, 17:42 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Fenrir
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #2274
Posty: 39


[ Osobista Galeria ]




Jak śmiałbym nie czytać tak znakomitego forum?:)

Aczkolwiek przyznaję się ze skruchą, że dawno mnie już tu nie było. Tymczasem wracam i z niecierpliwością czekam na teksty wszystkich podróżników mniejszych, większych i największych;)
Teksty szanownego Moderatora są w osobnym rankingu. Niestety, jest on tam dość samotny;)

Ale, żeby nie zaśmiecać tak bliskiego mi sercu tematu podpowiem, że na stronie HC (nawet jesli ktoś nie jest jeszcze członkiem tej organizacji) jest olbrzymie forum (nie zamierzam robić ążdnej konkurencji i proszę pokornie o wyrozumiałość:)), na którym czesto umawiamy się na różnego rodzaju spotkania, meetingi, piffka, itd., itp.. Tak więc, jesli ktoś nie jest jeszcze przekonany do idei HC, obawia się, itd., itp.;), może pojawić się na takim spotkaniu i zobaczyć, że HC nie jest sektą (nooo...trochę jest:)), nie skupiają się tu ludzie o mrocznych duszach i dziwnych pomysłach (dziwnych pomysłów mamy akurat masę, ale w pozytywnym znaczeniu tego słowa:)), lecz jest bardzo przyjaźnie, wesoło i inspirująco;)
Tak więc, żeby nie być gołosłownym, nieniejszym zapraszam na meeting HC w sobotę, o godzinie 20.00 w miejscu o nazwie "Caryca"... Miasto oczywiście królewskie;)
pozdrawiam
Fenrir
  
Re: <Fenrir> www.hospitalityclub.org -- NIE MA NIC LEPSZEGO!
PostWysłano: Piątek, 24 Listopada 2006, 18:12 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




Na Wielopolu, blisko Starowiślnej? Postaram się zajrzeć, choćby na chwilę.
  
Re: www.hospitalityclub.org -- NIE MA NIC LEPSZEGO!
PostWysłano: Piątek, 24 Listopada 2006, 20:34 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Fenrir
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #2274
Posty: 39


[ Osobista Galeria ]




Ano:) Na Wielopolu.
Zapraszamy, zapraszamy:) Nie wiedziałem, że jesteś w Krakowie. Mam nadzieję, że spotkanie wyjdzie i pojawi się trochę więcej niż 3 osoby:)
Postaramy się miec jakis znak rozpoznawczy (pewnie jakieś literki HC:)).
  
Re: <Fenrir> www.hospitalityclub.org -- NIE MA NIC LEPSZEGO!
PostWysłano: Sobota, 25 Listopada 2006, 09:31 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




Bedziesz mial koszulke z wilkiem? ;)
  
Re: www.hospitalityclub.org -- NIE MA NIC LEPSZEGO!
PostWysłano: Sobota, 25 Listopada 2006, 15:37 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Fenrir
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #2274
Posty: 39


[ Osobista Galeria ]




Hmmm.... chyba nie mam tutaj w Krakowie... Ale, ale.. spotkanie rozpoczyna się już o 18.40 pod Mariackim.. Potem przenosimy się do Carycy (mam nadzieję) i czekamy na resztę bawiąc się przednio i z kulturą:) Jeśli będziesz później to faktycznie może być problem aby nas znaleźć. Dlatego posyłam Ci numer, jesli miałbyś problem z rozpoznaniem naszej gromadki:)
Pozdrawiam
m. v f.
  
Re: <Fenrir> www.hospitalityclub.org -- NIE MA NIC LEPSZEGO!
PostWysłano: Poniedziałek, 27 Listopada 2006, 18:00 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




No, jakoś trafiłem, choć łatwo nie było i pewnie bym błądził, gdybyś mnie zdalnie nie pokierował. ;)
Okazałeś się idealnie taki, jakim sobie Ciebie wizualizowałem. :)
A sama impreza interesująca. Na kilku metrach kwadratowych stłoczeni ludzie z całego świata. Obok mnie Amerykanin, a z drugiej strony Niemiec, z którym mogłem chwilę pogadać, dukając po angielsku. Z tyłu Meksykanin, z którym też bym mógł pogadać, gdybym się odważył wydobyć z siebie hiszpańszczyznę. :D Po prawdzie mogłem też po angielsku, ale po roku nauki hiszpańskiego, byłoby to nie fair. ;) Za to pogadałem z Polką, zakochaną w Skandynawii.
Aha, bardzo sympatyczne macie w Kraku ceny piwa. :)


Ostatnio zmieniony przez Berger dnia Wtorek, 28 Listopada 2006, 12:52, w całości zmieniany 1 raz
  
Re: <Berger> www.hospitalityclub.org -- NIE MA NIC LEPSZEGO!
PostWysłano: Wtorek, 28 Listopada 2006, 00:19 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Fenrir
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #2274
Posty: 39


[ Osobista Galeria ]




W Kraku w ogóle sympatycznie jest:) Miło, że impreza wydała Ci się interesująca. Mam nadzieję, że zachęci Cię to do przyłączenia się do naszej, niemałej już, gromadki;)
W kazdym razie pozdrawiam i zapraszam na wszystkie kolejne spotkania. Oczywiście wszystkich czytających te słowa:)

Heh.. tak w ogóle to ciekawe, jakie wizualizacje miałes przed spotkaniem. Dufam, ze pozytywne:)

Pozdrawiam
Fenrir
  
Re: <Fenrir> www.hospitalityclub.org -- NIE MA NIC LEPSZEGO!
PostWysłano: Wtorek, 28 Listopada 2006, 12:53 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




No właśnie takie, jaki jesteś. ;)
Długowłosy i otwarty na ludzi.
  
Re: www.hospitalityclub.org -- NIE MA NIC LEPSZEGO!
PostWysłano: Wtorek, 28 Listopada 2006, 12:59 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
szczepj
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #3550
Posty: 311


[ Osobista Galeria ]




ech, szkoda ze dopiero przeczytalem o tym spotkaniu, z checia bym sie wybral :-/

mam przy okazji pytanko... wiem ze rejestracja jest 'rozpatrywana' recznie ale czekam juz chyba ponad 2 tygodnie, mam zaczac myslec o ponownej rejestracji czy czekac cierpliwie?? ;)

pozdrawiam
  
Re: <szczepj> www.hospitalityclub.org -- NIE MA NIC LEPSZEGO!
PostWysłano: Wtorek, 28 Listopada 2006, 13:53 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Fenrir
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #2274
Posty: 39


[ Osobista Galeria ]




Czekaj cierpliwie;) Ale możesz spróbować zarejestrować ten sam nick. Jeśli rejestracja jest rozpatrywana to powinno być napisane, ze nick jest ju zajęty (chyba;) Dawno się nie rejestrowałem;))

Hehe... Noo, że otwarty na ludzi to mogę się domyślać, dlaczego. Ale, że długowłosy?! :)))
Pozdrawiam
  
Re: <Fenrir> www.hospitalityclub.org -- NIE MA NIC LEPSZEGO!
PostWysłano: Wtorek, 28 Listopada 2006, 14:27 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




No tak jakoś pasowało to do Ciebie. ;)
  
Re: www.hospitalityclub.org -- NIE MA NIC LEPSZEGO!
PostWysłano: Niedziela, 28 Stycznia 2007, 23:44 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
zuzzza
Czytelnik
<tt>Czytelnik</tt>
 
Użytkownik #6720
Posty: 1


[ Osobista Galeria ]




Zgodnie z poleceniem na hc forum zalogowalam sie tez i tutaj;))

rzeczywiscie hospitalityclub rzadzi
pozdrawiam:P
zuza
  
Re: www.hospitalityclub.org -- NIE MA NIC LEPSZEGO!
PostWysłano: Poniedziałek, 29 Stycznia 2007, 13:01 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
szczepj
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #3550
Posty: 311


[ Osobista Galeria ]




mimo ze na HC jestem poczatkujacy to pozwole sobie poinformowac o spotkaniu w Krakowie 10 lutego... szczegoly na forum HC

a tak swoja droga to rzeczywiscie swietna sprawa... w marcu maja przyjechac do mnie szwedzi, dzieki kontaktowi z nimi szlifuje moj jezyk szwedzki droga mailowa... biggrin.gif
  
www.hospitalityclub.org -- NIE MA NIC LEPSZEGO!!!!
Forum dyskusyjne -> Inne -> Obieżyświat

Strona 2 z 3  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
Sala na wynajem sala szkoleniowa kraków Kraków
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010