Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Hardware -> Chłodzenie -> Czyszczenie ukladu
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Czyszczenie ukladu
PostWysłano: Piątek, 21 Stycznia 2005, 21:58 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
BusteR
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #403
Posty: 90


[ Osobista Galeria ]




Witam

Chcialem to zlecic, ale z powodu braku odpowiedzi jestem zmuszony zrobic to sam.
Potrzebuje wyczyscic uklad z ciemnego czegos.
Zostal on rozebrany [ http://forum.pclab.pl/index.php?showtopic=73571 <- tu mozna to obejrzec ], i chce go wyczyscic. Ale czym i jak?! Zeby sie nie spsulo!!

Bloki to Nukleon i dwa abadony. Ale czym usunac to ciemne plywajace gowno? Czyyszczenie abadonow wydaje sie latwiejsze bo 'widac' zabrudzenia. A co z nukiem i chlodnica??

Pozdrawiam
  
Re: <BusteR> Czyszczenie ukladu
PostWysłano: Sobota, 22 Stycznia 2005, 08:48 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
J@ger
n00b vip
 
Użytkownik #15
Posty: 3818


[ Osobista Galeria ]




z blokow to pewnie wyplukac jakas chemia
a weze to najszybciej bedzie wymienic
  
Re: Czyszczenie ukladu
PostWysłano: Sobota, 22 Stycznia 2005, 08:51 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
BusteR
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #403
Posty: 90


[ Osobista Galeria ]




J@ger :
z blokow to pewnie wyplukac jakas chemia
a weze to najszybciej bedzie wymienic


No super, ale mnie chodzi naprawde o konkrety, bo to ze jakas chemia to ja dobrze wiem. Ale jaka, taka zeby mi kruccy nie uwalilo, kleju, laczen, uszczelek... eh...
  
Re: Czyszczenie ukladu
PostWysłano: Środa, 09 Lutego 2005, 04:49 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
EZ_lo
Stały uczestnik
<tt>Stały uczestnik</tt>
 
Użytkownik #91
Posty: 600


[ Osobista Galeria ]




ja to widze tak:
- z abadonow odkrecasz topy i czyscisz
- z nuke'a wykrecasz krocce i czyscisz
- weze wymieniasz
- pompke rozkrecasz, naprawiasz i czyscisz
do czyszczenia miedzianych czesci blokow stosowalbym to co i do ich wypieszczania czyli np wrzacy ocet (chodzi o kwas octowy) lub inny specyfik np do armatury.
abadony sa chyba skladane bez kleju? jesli tak to nie ma problemu. a krocce z nuke'a wklejasz po wszystkim na silikon do lazienek (male tubki po ok 4 zl) nanoszac go rownomiernie na gwint w niewielkiej ilosci - tak ze wciaz widac gwint biggrin.gif
  
Re: Czyszczenie ukladu
PostWysłano: Czwartek, 10 Lutego 2005, 01:53 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
NAZIR
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #589
Posty: 115


[ Osobista Galeria ]




Święte słowa. Co się da rozkręcić, bo plexi za wszlekiej maści chemifekaliami raczej nie przepada. A co do samego czyszczenia miedzi to gorąco polecam moje niedawne odkrycie - płyn do mycia WC (sic!) marki Tytan (zawiera kwas fosforowy - ślicznie czyści i wybłyszcza miedź jak i mosiądz).
  
Czyszczenie ukladu
Forum dyskusyjne -> Hardware -> Chłodzenie

Strona 1 z 1  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
zaręczyny w wellness Ciechocinek
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010