Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Software -> Linux -> Kernel Panic
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Kernel Panic
PostWysłano: Poniedziałek, 07 Lutego 2005, 16:07 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
mixer
Czytelnik
<tt>Czytelnik</tt>
 
Użytkownik #2575
Posty: 4


[ Osobista Galeria ]




Mam problem z linuxem slackware 9.1. Posiadam dysk 80gb z czego wieksza czesc przypada na partycje fat32 a reszta na ext3 jednak po niedlogim czasie zaczelo mi brakowac miejsca na partycji linuxowej i postanowilem ja powiekszyc uzylem w tym celu programu pqmagic zmienilem rozmiar fata i stworzylem nowa partycje ext3 od tego czasu podczas ladowania linuxa wywala error: Kernel Panic:VFS: unable to mount root FS on 03:07 sad.gif
  
Re: <mixer> Kernel Panic
PostWysłano: Poniedziałek, 07 Lutego 2005, 17:24 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
UsEr
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #120
Posty: 56


[ Osobista Galeria ]




Jezeli Twoim bootloaderem jest lilo to zrób tak.
Weź bootowalna płytkę od slakusia .
Na samym początku wpisz
Kod:

bare.i root=/dev/hda7 noinitrd ro

Zakładam że hda7 może byc inaczej . Potem podajesz hasło roota.
Edytujesz plik lilo.conf np. mc
Zmieniasz wpis hda6 na hda7
wydajesz komedne
Kod:

lilo

I powinno byc okej . Nigdy nie uzywałem gruba tak ze nie wiem jak to tzreba zrobić gdy masz gruba .
  
Re: Kernel Panic
PostWysłano: Poniedziałek, 07 Lutego 2005, 18:35 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
mixer
Czytelnik
<tt>Czytelnik</tt>
 
Użytkownik #2575
Posty: 4


[ Osobista Galeria ]




heh moze i by dzialalo ale jakos nie moge zapisac tego pliku gdy bootuje sie w podany przez ciebie sposob sad.gif
  
Re: Kernel Panic
PostWysłano: Wtorek, 08 Lutego 2005, 17:54 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
UsEr
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #120
Posty: 56


[ Osobista Galeria ]




Jaki wywala komunikat ? Wtedy może da sie stwerdzic co jest nie tak. :)
  
Re: Kernel Panic
PostWysłano: Wtorek, 08 Lutego 2005, 22:11 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
mixer
Czytelnik
<tt>Czytelnik</tt>
 
Użytkownik #2575
Posty: 4


[ Osobista Galeria ]




Dzieki juz wszystko ok zmienilem kilka wpisow w fstab i przeinstalowalem lilo
  
Kernel Panic
Forum dyskusyjne -> Software -> Linux

Strona 1 z 1  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
Dobry stomatolog SzczecinKatalog4u to moderowany Katalog SEO stron internetowychzobacz darmowe forum za darmopokoje w ciechocinku
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010