Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Inne -> Prawo -> rachunki/faktury za oprogramowanie
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
rachunki/faktury za oprogramowanie
PostWysłano: Środa, 09 Lutego 2005, 04:07 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
EZ_lo
Stały uczestnik
<tt>Stały uczestnik</tt>
 
Użytkownik #91
Posty: 600


[ Osobista Galeria ]




Witam po dlugiej przerwie,
I od razu do rzeczy biggrin.gif
Mam nastepujace pytanie: jak z prawnego punktu widzenia wyglada u nas w/w problem w swietle legalnosci oprogramowania. Tzn jak dlugo nalezy przechowywac wspomniane rachunki/faktury? Czy to w ogole jest konieczne? Czy to ja musze udowadniac niewinnosc, czy to mnie nalezy udowodnic jej brak?
Czy zmienia jakos postac rzeczy, czy oprogramowanie nalezy do osoby prywatnej czy firmy?
W koncu np zeznania podatkowe itd nalezy przechowywac tylko okreslony czas, czy w przypadku dowodow zakupu oprogramowania mialoby to trwac caly czas uzytkowania programow?
Pytam, bo zawodowo korzystam z programu, ktory mam w boksowej, legalnej wersji. Niestety gdzies wcielo mi ow nieszczesny rachunek i jestem w kropce. Bo czy to automatycznie oznacza, ze w swietle prawa, korzystam z niego nielegalnie?
Troche to chaotyczne, ale licze na zrozumienie i pomoc.
Pozdrowka
  
rachunki/faktury za oprogramowanie
Forum dyskusyjne -> Inne -> Prawo

Strona 1 z 1  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
Sala na wynajem sala szkoleniowa kraków Kraków
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010