Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Hardware -> Sprzęt -> WD, Barracuda, czy Maxtor? Idź do strony 1, 2
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Re: WD, Barracuda, czy Maxtor?
PostWysłano: Piątek, 15 Sierpnia 2003, 13:19 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
ldv
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #160
Posty: 27


[ Osobista Galeria ]




EDDY :
DiamondMax Plus 9 (ten chcialem kupic)
Barracuda 7200.7[url=http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=531]
Caviar XL[/url]
sa to dyski 80GB, cache 2MB, 7200RPM, <400PLN
musi byc cichy, szybki i niezadowodny (mam dosc reklamowania dyskow ;))
ktory wybrac???


O ile mi wiadomo to Caviar XL ma 8MB cache.


Ja preferuje dyki Western Digital, szczegulnie serię XL(mam zamier taki kupić). Poza 8MB cache mają trzyletnią gwarancję. Mój stary WDC chodzi bez usterki i błednych sektorów już 4 lata. Jedyną wadą dla posiadaczy nowych płytek jest stara wersja interfejsu ATA(ja bym wolał już 133 biggrin.gif )
  
Re: <EDDY> WD, Barracuda, czy Maxtor?
PostWysłano: Czwartek, 23 Października 2003, 00:33 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Lemar
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #72
Posty: 85


[ Osobista Galeria ]




I jak tam EDDY?

Co w koncu wzioles?
  
Re: <Lemar> WD, Barracuda, czy Maxtor?
PostWysłano: Czwartek, 23 Października 2003, 01:37 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
EDDY
Admin
 
Użytkownik #1
Posty: 1451


[ Osobista Galeria ]




dokladnie wczoraj kupilem sobie Barracude 80GB 7.7200 Cache 2MB za 375 PLN niestety
  
Re: WD, Barracuda, czy Maxtor?
PostWysłano: Czwartek, 23 Października 2003, 10:53 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
hardtmuth
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #2
Posty: 1301


[ Osobista Galeria ]




czemu niestety ? mam cztery dyski seagate i jak narazie tylko jedna gwarancje musialem wykozystac, bo reszta pracuje (odpukac) bez usterkowo, nie wiem jak u nich z szybkoscia, bo liczy sie dla mnie bardziej mala awaryjnosc, a co do halasu to barakuda 4 i 5 sa nieslyszalne ;)

dobry zakup EDDY :)
  
Re: WD, Barracuda, czy Maxtor?
PostWysłano: Czwartek, 23 Października 2003, 11:40 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
EDDY
Admin
 
Użytkownik #1
Posty: 1451


[ Osobista Galeria ]




mialem na mysli to, ze za taka sume kupilem, spoznilem sie dwa tygodnie (doslownie w tym samym dniu, w ktorym bylem gotow kupic podrozaly 20 PLN netto) - juz dluzej nie moglem czekac, a dysk ciagle drozeje :/
  
Re: WD, Barracuda, czy Maxtor?
PostWysłano: Czwartek, 23 Października 2003, 12:14 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
hardtmuth
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #2
Posty: 1301


[ Osobista Galeria ]




niestety pech i tyle, tylko nie wychodz z tym dyskiem z domu lepiej, wiesz o co chodzi zly.gif
  
Re: <hardtmuth> WD, Barracuda, czy Maxtor?
PostWysłano: Czwartek, 23 Października 2003, 12:29 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Lemar
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #72
Posty: 85


[ Osobista Galeria ]




A ja dzisiaj sobie kupilem Maxtora 120Gb 8Mb cache za 470zl...a to dlatego ze, po ok. pol roku jednak stwierdzilem ze moj WD800JB jest ciut za glosny, mimo ze wczesniej mi to nie przeszkadzalo, jak zaczolem zwalniac wiatraki to okazalo sie ze to nie one (o czym bylem swiecie przekonany) a moj hdd lekko swiszczy confused.gif
Wiec po jakims czasie zdecydowalem sie na tego Maxtorka, dodatkowo pchnal mnie do tego czynu fakt, ze szybko i bezbolesnie udalo sie znalezc klienta na ta 80tke za calkiem rozsadna cene biggrin.gif

Wlasnie zainstalowalem go. Jak narazie nie slychac efektow, bo wd'ek jeszcze siedzi w kompie, ale ten nowy napewno nie przebija halasem starszego.
Ogoolnie jestem zadowolony z tego posuniecia, dodatkowe miejsce zawsze sie przyda no i troche szumu mniej w pokoju smile.gif

Pozdrowienia!
  
Re: <hardtmuth> WD, Barracuda, czy Maxtor?
PostWysłano: Czwartek, 23 Października 2003, 12:29 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Bzdury
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #18
Posty: 1030


[ Osobista Galeria ]




ja od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem Maxtora 80GB z 2MB ciachem i chodzi to dość dobrze :)
  
Re: <Lemar> WD, Barracuda, czy Maxtor?
PostWysłano: Czwartek, 23 Października 2003, 14:06 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tirinti
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #28
Posty: 1295


[ Osobista Galeria ]




Strasznie drogie te Maxtory. 470zł za 15GB. wink.gif
  
Re: WD, Barracuda, czy Maxtor?
PostWysłano: Piątek, 24 Października 2003, 00:41 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
EDDY
Admin
 
Użytkownik #1
Posty: 1451


[ Osobista Galeria ]




jak ktos ma ochote dowiedziec sie wiecej na temat tych dyskow, o ktorych pisalismy, to macie ;-)
  
Re: <Tirinti> WD, Barracuda, czy Maxtor?
PostWysłano: Piątek, 24 Października 2003, 17:02 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Lemar
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #72
Posty: 85


[ Osobista Galeria ]




Cale szczescie to tylko moja pomylka tongue.gif
  
Re: WD, Barracuda, czy Maxtor?
PostWysłano: Czwartek, 30 Października 2003, 23:32 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Astral
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #387
Posty: 11


[ Osobista Galeria ]




Dodam swoje "3 grosze" co do tych dyskow.. hehe

Seagate - odkad je pamietam, byly to wytrzymale dyski. Niestety, ich dyski od ok. 3 lat juz po prostu nie sa tak wytrzymale jak dawniej. Sa w miare ciche i szybkie, ale lubia sie sypac. Rekord mialem rok temu - nowiutka barracuda 40 GB, ktora wysypala sie po.. 3 tygodniach uzytkowania. Hanba. Faktem jest, ze mialem sporo reklamacji na te dyski i odradzalem je klientom.

Maxtor - Coz, kiedys byly malo popularne i "z niskiej polki". Dzis moge spokojnie powiedziec, ze sa to bardzo dobre urzadzenia. Niezapomniany jest tez Maxtor 40 GB 7200, ktory mial rekordowa predkosc odczytu, ze wszystkich dyskow 7200, nawet najnowszych gigantow (typu 200 GB, SerialATA) - ich sredni odczyt z calego dysku przekraczal 50 MB/s. Sam mialem taki dysk przez jakis czas - po prostu rakieta w odczycie. Niestety nie mozna tego powiedziec o predkosci zapisu. Ich wytrzymalosc jest raczej bez zarzutu. Mialem tylko 1 reklamacje na Maxtora DiamondMaxa 9'tke - na moj gust po prostu sie przegrzal, gdyz (wg. klienta) chodzil prawie 24/7 w zamknietej, bardzo slabo wentylowanej obudowie. W sumie, polecam.

WD - W sumie moj faworyt. Odkad je pamietam, zawsze uchodzily za "czolgi" wsrod dyskow. Ostatnie ich serie, to juz nie to co dawniej, ale wciaz sadze, ze sa bardzo wytrzymale. 1,5 roku temu zainstalowalem Caviara 7200 w serwerze plikow sporego LAN'u - wytrzymal nieco ponad rok. Po nim, wsadzilem Maxtora DM8, ktory zniosl 6 miesiecy. Nalezy zauwazyc, ze dyski byly doslownie katowane. Prawie nieprzerwanie cos odczytywaly lub zapisywaly (lampka IDE praktycznie rzadko gasla). Niezbyt szybki odczyt, ale predkosc zapisu jest niezla (lepsza niz w Maxtorach). Rowniez polecam.

Wiem, ze te opisy sa bardzo subiektywne i niezbyt konkretne - to po prostu moje doswiadczenia z tymi dyskami i nikt nie musi sie nimi kierowac. Na dzien dzisiejszy.. wybralbym Maxtora DM9 :)
  
WD, Barracuda, czy Maxtor?
Forum dyskusyjne -> Hardware -> Sprzęt

Strona 2 z 2  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010