Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Obraz i dźwięk -> U2 - The Joshua -> Za co NIE LUBICIE U2 Idź do strony 1, 2, 3 ... 10, 11, 12
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Za co NIE LUBICIE U2
PostWysłano: Niedziela, 13 Lutego 2005, 21:42 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
o_kurcze
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #2565
Posty: 49


[ Osobista Galeria ]




Za co nie lubicie chłopaków, co Was drażni?

Po pierwsze primo za 'Miami' i 'Wild Honey', poprostu mną trzęsie jak tego słucham
Po drugie primo że nie przyjechali do Polski podczas Elevation Tour
Po trzecie primo za to że stali się komercyjni. Podczad ZOOTV i PopMart'u chłopaki nabijali się z komercji, popu, telewizji , a teraz co? sami napędzają tą machine ...

Aaa i ostatnimi czasy (czyli ATYCLB i HTDAAB) teksty utworów są jakby mdłe, banalne, komercyjne, takie spiewanie do kotleta. Brakuje mi tych przejmujących tekstów jak w 'Wake up dead man' , 'Acrobat' , 'Exit' i wiele innych ale przed tymi dwoma albumami

Tak jest w moim przypadku
  
Re: Za co NIE LUBICIE U2
PostWysłano: Niedziela, 13 Lutego 2005, 21:48 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
caspian
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #2129
Posty: 320


[ Osobista Galeria ]




Fajny temat :P
Ja nienawidzę Neon Lights

upss.. A chciałem w setnym poście wrzucić koncert :P. No cóż, będzie trochę później :)
  
Re: Za co NIE LUBICIE U2
PostWysłano: Niedziela, 13 Lutego 2005, 22:12 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
poplemon
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #1362
Posty: 375


[ Osobista Galeria ]




- za ostatnich kilka lat, bo jakoś nie mogę sie przekonać do ich ostatniej twórczości (poza kilkoma wyjątkami) - takie jakoś to mdłe

- za pójście w Komercję

- za olanie naszej części Europy a Polski zwłaszcza podczas elevation tour - generalnie gramy tam gdzie dają kasę (tacy np. australijczycy - a jest ich 20 mln) miewają po kilka a nawet - lovetown tour - kilkanaście koncerów - to ile powinni zagrać w Polsce???)

wystarczy...
  
Re: Za co NIE LUBICIE U2
PostWysłano: Niedziela, 13 Lutego 2005, 23:41 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Bogusz
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #2249
Posty: 223


[ Osobista Galeria ]




za odejście od kierunku passengers i pop..za to, ze sie chyba pzrestraszyli, ze Pop sie tak slabo sprzedal inagrali taka cienizne jak ATYCLB...za nadete texty bono w rodzaju "Peace on earth" i inne takie...
  
Re: Za co NIE LUBICIE U2
PostWysłano: Niedziela, 13 Lutego 2005, 23:59 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Atomic_Mario
Nałogowy uczestnik
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #1798
Posty: 2826


[ Osobista Galeria ]




A ja nie lubi U2 za to że:
1) doprowadzili mnie do szaleństwa na ich punkcie shock.gif
2) doprowadzili moje finanse do ruiny - poprzez wydawanie płyt, DVD a ostatnio, że zmusili mnie do zakupu biletu na koncert[szok]
3) doporowadzili do tego, że marnuję mnóstwo czasu przeczesujac Internet w poszukiwaniu ich koncertów, pisząc jakieś dziwne posty na forum im poświęconych shock.gif
4) za to że sprawili, że na dzwięk ich muzyki w radiu, TV wariuję

Ach, jak ja ich nie lubię

P.S. Do moich przedmówców - Ja też strasznie nie lubię U2 za to, że nie wybudowali sobie w Polsce hali w której mogliby zagrać podczas ELEVATION TOUR
- co do ATYCLB - bez komentarza, kwestia gustu, ja akurat tą płytę uwielbiam i ma chyba jednak jeszcze kilku zwolenników oprócz mnie biggrin.gif
- zarzut skomercjonalizowania U2 - czekam na jakieś uzasadnienie waszego zdania
  
Re: <Atomic_Mario> Za co NIE LUBICIE U2
PostWysłano: Poniedziałek, 14 Lutego 2005, 00:12 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
acrobat0
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #904
Posty: 72


[ Osobista Galeria ]




Komercyjna muzyka? Komercyjne teksty? Co to znaczy?
Zupełnie nie rozumiem tych pojęć.

U2 się sprzedaje,produkuje wielkie przeboje i zarabia kupe kasy conajmniej od czasów Joshua Tree. Napędzają ta machine czy tego chcą czy nie od bardzo dawna. Ale czy to ma jakiś wpływ na muzyke jaką tworzą?
  
Re: Za co NIE LUBICIE U2
PostWysłano: Poniedziałek, 14 Lutego 2005, 01:12 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
o_kurcze
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #2565
Posty: 49


[ Osobista Galeria ]




acrobat0 :

U2 się sprzedaje,produkuje wielkie przeboje i zarabia kupe kasy conajmniej od czasów Joshua Tree. Napędzają ta machine czy tego chcą czy nie od bardzo dawna. Ale czy to ma jakiś wpływ na muzyke jaką tworzą?



W moim odczuciu ma duży wpływ na to co tworzą. Tak rozkrecili tę machine że jakby nagrali teraz cover Kelly Family to wszyscy by piali z zachwytu. Jakby nagrali nowy kawałek i nakręcili teledysk w którym nie ma członków zespołu i puścili to w telewizji to byłoby to podobne do całej pop-rockowej papki jaka leci w MTV.
Lecąc dalej. iPod. Sprzedali swój kawałek na cele reklamowe. Nie komercja? Jak najbardziej...
A co do tekstów, jak wspomniałem wcześniej są mdłe, i nieprzemawiają do mnie prawie wcale, prócz kilku wyjatków
Do banalnych tekstów należy np: Cool down mama, cool off
Jak dla mnie dwa ostatnie albumy są w sensie teksciarkim niedopracowane, jakby Bono pisał od niechcenia, na siłe, bo trzeba, bo musze, ale co nie napisze i tak sie sprzeda bo pisze to ja Bono ...
  
Re: Za co NIE LUBICIE U2
PostWysłano: Poniedziałek, 14 Lutego 2005, 01:18 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
o_kurcze
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #2565
Posty: 49


[ Osobista Galeria ]




Chodzi mi o teksty z ATYCLB i HTDAAB
  
Re: <o_kurcze> Za co NIE LUBICIE U2
PostWysłano: Poniedziałek, 14 Lutego 2005, 09:28 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Max
Nałogowy uczestnik
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #541
Posty: 2229


[ Osobista Galeria ]




popieram o kurcze w 100%
skomercjalizowali sie i tyle....
U2 z czasów ZOO TV i PopMart kpiło z takich wizerunków ludzi jakie U2 prezentuje teraz... przykre ale prawdziwe.
  
Re: Za co NIE LUBICIE U2
PostWysłano: Poniedziałek, 14 Lutego 2005, 12:52 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
ultraviolet4
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #2646
Posty: 14


[ Osobista Galeria ]




W 100% zgadzam się z o_kurcze!!! eusa_clap.gif

Wilde Honey to porażka wszech czasów nie znoszę tej piosenki i właściwie uważam album, na którym się ta piosenka znalazła za całkowite obniżenie lotów... trudno zaprzeczyć że znajduje się tam kilka perełek, ale w sumie dla mnie ten album kończy się na 4 piosence... nie lubię go i tyle

nowy album nie przyniósł odwilży i rzeczywiście teksty są kiepskie...ale przynajmniej słucha się tego trochę lepiej i spokojnie dochodzę do ostatniej piosenki...

...i rzeczywiście wkurza mnie ostatnio w U2, że im trochę inwencja twórcza spadła...zdaję sobie sprawę że po Zoo tv czy POPmarcie trudno oczekiwać nowych "wygłupów" no ale cóż dla mnie one zawsze wiązały się z pewnym przekazem...a ostatnio przekaz osłabł.. i tyle

..za ostatnie pięć lat.. coraz mniej lubię U2 ..no ale cóż za dwadzieścia poprzednich kocham chłopaków całym sercem!!!
  
Re: Za co NIE LUBICIE U2
PostWysłano: Poniedziałek, 14 Lutego 2005, 13:04 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
sprzedawca-marzen
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #2107
Posty: 245


[ Osobista Galeria ]




Atomic_Mario :
A ja nie lubi U2 za to że:
1) doprowadzili mnie do szaleństwa na ich punkcie shock.gif
2) doprowadzili moje finanse do ruiny - poprzez wydawanie płyt, DVD a ostatnio, że zmusili mnie do zakupu biletu na koncert[szok]
3) doporowadzili do tego, że marnuję mnóstwo czasu przeczesujac Internet w poszukiwaniu ich koncertów, pisząc jakieś dziwne posty na forum im poświęconych shock.gif
4) za to że sprawili, że na dzwięk ich muzyki w radiu, TV wariuję


Tak...dla tego ich też nie lubię
biggrin.gif
  
Re: <sprzedawca-marzen> Za co NIE LUBICIE U2
PostWysłano: Poniedziałek, 14 Lutego 2005, 13:37 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
u2toofan
Stały uczestnik
<tt>Stały uczestnik</tt>
 
Użytkownik #663
Posty: 648


[ Osobista Galeria ]




hmmmmmm bardzo dziwny ten post wink.gif

po pierwsze zarzut komercji do mnie nie trafia w ogóle.
co wy rozumiecie przez to pojecie? ze ktos sprzedaje 10 milionów plyt juz prawie [vide ostatni album], albo to ze od 20 ponad lat jest na szczycie i nagrywa swietne plyty , ktore nie zaspokoja wszystkich fanow , co jest przeciez normalne.

a zarzut ze nie przyjezdzali do nas na koncert to juz mnie powalil!
wiecie kogo wincie? politykow za to ze mamy taki biedny kraj gdzie nie ma pieniedzy na nic , poczawszy od sluzby zdrowia a konczac na obiektach sportowych , miedzy innymi na odpowiednich halach wlasnie do organizacji koncertow.

acha i zostawcie australię ,super kraj wink.gif

jak ktos mowi o zarzucie komercji jest co najmniej nieodpowiedzialny w formułowaniu takich oskarzen. zwrocie uwage ze to sa takze inne czasy i realia niz np lata 80 i poczatek 90.


co do ipoda to juz mi rece opadaja!
za paręnascie lat to wlasnie tak bedzie rozpowszechniana muzyka, bedziemy ja sciagac na odtwarzacze z internetu i to w sposob bardziej masowy niz teraz , teraz to jeszcze raczkuje.
zarzucanie zespolowi ze jako pierwszy zapoczatkowal ta faze, majac pierwszy raz w historii muzyki wlasny odtwarzacz to mi sie nie miesci w glowie. dla mnie to wlasnie jest potwierdzenie ze U2 jest wielkie ,wyznacza nowe trendy itd.
  
Re: Za co NIE LUBICIE U2
PostWysłano: Poniedziałek, 14 Lutego 2005, 13:48 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
acrobat0
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #904
Posty: 72


[ Osobista Galeria ]




o_kurcze :
[..]


W moim odczuciu ma duży wpływ na to co tworzą. Tak rozkrecili tę machine że jakby nagrali teraz cover Kelly Family to wszyscy by piali z zachwytu.


Nagrali kower Kraftwerka "Neon Lights" i jakoś nie wszyscy pieją z zachwytu. Wręcz przeciwnie. Według mnie to średni kawałek i oryginał jest zdecydowanie lepszy.

Cytat:

Jakby nagrali nowy kawałek i nakręcili teledysk w którym nie ma członków zespołu i puścili to w telewizji to byłoby to podobne do całej pop-rockowej papki jaka leci w MTV.


Na szczęście nie oglądam Mtv, ale faktem jest że teledysk Vertigo jest beznadziejny. ABOY szczerze mówiąc mi się podoba. Załóżmy że jest to kopiowanie pomysłu z przed lat ale i tak mi się podoba bo jest bardzo fajnie zrobiony.
W ogóle czy to jest kopiowanie pomysłu? raczej jego bardzo ciekawe rozwinięcie. Mógłbym sie czepiać szczegółów teledysku, ale to nie w tym wątku. Według mnie jest dobry.
Elevation tez mis ię nie podobał zabardzo, ale to nie znaczy że wczesniej wszystkie były świetne.EBTTRT też nie przypadł mi do gustu. Who's Gonna Ride Your Wild Horses jest fajny, ale nie rzuca na kolana. A Sort Of Homecoming- dobry, ale to zwykły "dokument z trasy" jakich wiele. Oczywiście mieli kilka wspaniałych klipów. Ostatnio Beautiful Day - według mnie jeden z ich najlepszych, i najoryginalniejszych.
SYCMIOYO jest bardzo prosty, dość oczywisty i całkiem podobny do niektórych innych. Ale pozwole sobie zacytować znajomgeo "już dawno U2 nie nagrało klipu który by mnie tak pierd***ął ! " biggrin.gif
A ja się znim zgadzam.
Co do samej muzyki może się podbac lub nie, ale jest dobra. Ja od ATYCLB zacząłem tak naprawde słuchać U2, ale szczerze mówiąć naprawde polubiłem ta płyte dopiero niedawno. Po przesłuchaniu dziesiątek płyt innych artystów, zaponaniu się z ogromną ilością innej muzyki. Teraz doceniłem ten album. Jest wspaniały i już nie ma na nim utworu który by mi się nie podobał. Nawet Wild Honey - to po prostu świetna piosenka, ma fajny troszke "hipisowski" klimat, ładną melodie, jest dobrze zagrana.
Teksty też podlegają subiektywnej ocenie, każdy może znaleźć tekst który dla niego będzie swzczególny, tak na ATYCLB i HTDAAB jak i na wczesniejszych albumach. Wiele też zalezy od interpretacji. Mi osobiscie teksty na ATYCLB bardzo się podbają. Przynajmniej większość. Na Bombie... teraz nie jestem wystarczająco przygotowany z tego albumu zeby móc coś więcej powiedzieć, ale po mimo swojej prostoty i "łatwiejszego" w odbiorze przekazu też nie są złe.

Cytat:

Lecąc dalej. iPod. Sprzedali swój kawałek na cele reklamowe. Nie komercja? Jak najbardziej...


Ale sprzedali go już po tym jak go nagrali, czyli nie wpłynęło to na jego jakość. Samo Vertigo nie jest genialną piosenką jakie zdarzało i zdarza im się tworzyć, ale to świetny singiel. Lubie go słuchac od czasu do czasu.

Cytat:

A co do tekstów, jak wspomniałem wcześniej są mdłe, i nieprzemawiają do mnie prawie wcale, prócz kilku wyjatków
Do banalnych tekstów należy np: Cool down mama, cool off


Jak mówiłem kwestia interpretacji i osobistych odczuć. Ale na oborne mogę powiedziec że teksty proste i łatwiejsze w odbiorze nie zawsze muszą być gorsze. Z tym "cool down..." też mi się średnio podoba, ale to chyba jedyna taka wpadka :) Przynajmniej nie przypominam sobie innych.

Cytat:

Jak dla mnie dwa ostatnie albumy są w sensie teksciarkim niedopracowane, jakby Bono pisał od niechcenia, na siłe, bo trzeba, bo musze, ale co nie napisze i tak sie sprzeda bo pisze to ja Bono ...


Myśle że tak nie jest.
Pozdrawiam.
  
Re: Za co NIE LUBICIE U2
PostWysłano: Poniedziałek, 14 Lutego 2005, 15:23 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
artur...
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #869
Posty: 233


[ Osobista Galeria ]




5 lipca będe miał prywatną audiencję u Bono

Zapytam co sie z nimi dzieje
Bo faktycznie uważam że zrobili ukłon w stronę minimalizmu, bo komercja to chyba złe słowo.
Propo tekstów to niepodważalnie są płytkie.
  
Re: Za co NIE LUBICIE U2
PostWysłano: Poniedziałek, 14 Lutego 2005, 15:47 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
paf
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #1706
Posty: 188


[ Osobista Galeria ]




W tym temacie moge zgodzić sie tylko z ATOIC MARIO, kurcze moim zdaniem kapela nie mam minusów, kocahm ich! Płyte ATYCLB uwielbiam i nie twierdze ze texty sa mdłe! A co do komercji - KOMERCJA JEST WSZYSTKO CO SIE SPRZEDAJE a płyty U2 sprzedawały sie zawsze! Jak mi ktos powie ze WALK ON ma mdły text i nie ma przesłania to wyzywam go na wojne! I tak jak ktos juz napisał : czy płyta sie podoba czy nie to kwesta gustu: Ja do Achtung Baby byłm długo zrazony, a teraz moge jej słuchac naokragło!!!
  
Re: Za co NIE LUBICIE U2
PostWysłano: Poniedziałek, 14 Lutego 2005, 15:47 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Virus
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #2173
Posty: 231


[ Osobista Galeria ]




Komercja i komercjalizacja. Dlaczego te pojęcia tak często są używane, a tak naprawdę nic nie znaczą. Bo jeżeli jakaś kapela wyda płytę i kupi ją 10 osób to nie jest komercja a jak sprzeda 10 milinów płyt to jest. Coś tu chyba jest nie halo. Może niech zaczną grać jazz na harfach albo dudach to wtedy nie będzie to komercja. Nagrali album który wątpie czy spodoba się fanom takich kapel jak Linkin Park czy Limp Bizkit. A to znaczy że chyba komercyjni nie są. Nie chcę tu rozpętywać żadnych wojen pomiędzy fanami zespołów. Ale popatrzmy na Metallicę. Dla mnie ich ostatni album jest totalną klapą. Dlaczego bo poszli w stronę jak to teraz się nazywa NewMetalu czy jakoś tak. Totalna padaka. Chwała U2 że nie skierowało się w stronę NewRocka.

Co do iPoda to ten zarzut jest wręcz śmieszny. U2 zmieniało świat. Steve Jobs zmieniał i znienia świat. Jobs jest dla mnie ostatnim wizjonerem świata kmputerów, tak jak U2 jest jedną z ostatnich prawdziwyh kapel. iPod zminił podejście do sprzedaży muzyki i cieszę się że U2 skumało się z Jobsem.
  
Re: Za co NIE LUBICIE U2
PostWysłano: Poniedziałek, 14 Lutego 2005, 16:12 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
W.I.R-E
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #1693
Posty: 330


[ Osobista Galeria ]




Za co ich nie lubię? Za to, że nie są nieśmiertelni i się starzeją - to moj jedyny zarzut. Komercja? iPod? Słabe ostatnie dwie płyty? Słabe teksty? A może po prostu inne? Może to już tak musi być, że muzyka i cała jej otoczka się zmienia z czasem? Może nie można być do końca życia Achtung Baby - trzeba być Kite czy Vertigo. Pokazać, że dinozaury ewoluują i zostać fanem nowoczesnej techniki? Umieć trafić do nowego pokolenia? W końcu nie każdemu się to udaje.
  
Re: <W.I.R-E> Za co NIE LUBICIE U2
PostWysłano: Poniedziałek, 14 Lutego 2005, 20:49 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
u2toofan
Stały uczestnik
<tt>Stały uczestnik</tt>
 
Użytkownik #663
Posty: 648


[ Osobista Galeria ]




W.I.R.E. wink.gif

jak zwykle jak najbardziej trafnie dopelnila moje odczucia , wiecej sie nie wypowiadam na zarzut komercji ....

Dzięki ci że jesteś...W.I.R.E. biggrin.gif Pa
  
Re: Za co NIE LUBICIE U2
PostWysłano: Poniedziałek, 14 Lutego 2005, 21:31 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Daniel84
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #1454
Posty: 356


[ Osobista Galeria ]




Bogusz :
za odejście od kierunku passengers i pop..za to, ze sie chyba pzrestraszyli, ze Pop sie tak slabo sprzedal inagrali taka cienizne jak ATYCLB...za nadete texty bono w rodzaju "Peace on earth" i inne takie...



To bardzo trafna wypowiedź.

Ponadto zawsze w u2 drażniło mnie ich misjonarstwo w latach 80tych.

I tyle.
  
Re: <u2toofan> Za co NIE LUBICIE U2
PostWysłano: Poniedziałek, 14 Lutego 2005, 21:39 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Coyote
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #843
Posty: 16


[ Osobista Galeria ]




Ja nie oceniam muzyki po tym czy jest komercyjna czy nie bo to nie ma sensu. Poprostu podoba mi się albo nie. Nie rozumiem w tym przypadku w jakim wy go używacie słowa "komercja".

Nie lubie kilku piosenek U2:
-Wild Honey
-Peace On Earth
-Stuck In A Moment...

Poza tym denerwuje mnie to w jaki sposób Bono miesza się do polityki i, że w ogóle to robi.
  
Za co NIE LUBICIE U2
Forum dyskusyjne -> Obraz i dźwięk -> U2 - The Joshua

Strona 1 z 12  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010