Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Umysł i ciało -> Religia i filozofia -> DZIWACTWO JAKO NORMALNOŚĆ Idź do strony 1, 2
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Re: DZIWACTWO JAKO NORMALNOŚĆ
PostWysłano: Sobota, 26 Lutego 2005, 00:14 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Asael
Gość
 


[ Osobista Galeria ]




Człowiek nigdy nie był i nigdy nie będzie DOSKONAŁY
Ale samo w sobie chęć stania się ideałem jest dobra - każdy z nas jest częśćią tego świata nawet jeżeli się wyróżnia od jego większości, więc jeżeli będzie kierować sobą ten sposób aby osiągnąć swój upragniony ideał będziemy czynić siebie lepszymi niż byliśmy dzni poprzedniego a czyniąc siebie leszpymi czynimy śiat lepszym. Sęk w tym że właśnie większość osób idzie na latwiznę utartych schematów a tylko "dziwcy" mają odwagę opowiedzieć się twardo za swoimi przekonaniami za swoimi ideałami do których dążą torująć sobie nową ścieżkę posród tego świata.
  
Re: DZIWACTWO JAKO NORMALNOŚĆ
PostWysłano: Sobota, 26 Lutego 2005, 00:29 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Feniks
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #2291
Posty: 86


[ Osobista Galeria ]




Jesli dziecko (według Ciebie) jest nieuformowaną masą plastyczną to rownież cechy osobowosci konstytuujące jego "dziwaczność" są nieukształtowane.
Przyjmując Twoje założenia należy także przyjąć iż nie ma istoty bardziej konformistycznej i łatwiej przystosowujacej się do grupy od małego dziecka. Tym bardziej że w wieku 5- 12 lat grupa rowniesnicza i jej naciski stanowią jedną z najwyraźniejszych (o ile nie najwyraźniejszą) siłą kształtującą osobowość i modyfikującą zachowanie dziecka. We wcześniejszym okresie życia natomiast dziecko uczy sie przez identyfikację naśladownictwo i modelowanie. Bez odpowiedniego modelu wzorca z którym dziecko się utozsamia pewne zachowania po prostu nie zostaną przyswojone.
W takim układzie trudno jest mówić o dzieciach w kategoriach "dziwności" nieprzystosowania.
Taki problem moze powstać dopiero u nastolatków- wtedy opanowywane jest myślenie abstrakcyjne a uczenie się staje się bardziej skomplikowanym procesem.
Wtedy tez mechanizmy obronne sa na tyle dojrzałe iż pozwalają na radzenie sobie z częścią zagrożeń wynikających z "dziwności" a ukształtowany już zrąb osobowosci pozwala na obróbkę intelektualną, ocenę zyskow i strat wynikajacych z nonkonformizmu.
  
Re: DZIWACTWO JAKO NORMALNOŚĆ
PostWysłano: Sobota, 26 Lutego 2005, 00:31 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Feniks
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #2291
Posty: 86


[ Osobista Galeria ]




Jesli dziecko (według Ciebie) jest nieuformowaną masą plastyczną to rownież cechy osobowosci konstytuujące jego "dziwaczność" są nieukształtowane.
Przyjmując Twoje założenia należy także przyjąć iż nie ma istoty bardziej konformistycznej i łatwiej przystosowujacej się do grupy od małego dziecka. Tym bardziej że w wieku 5- 12 lat grupa rowniesnicza i jej naciski stanowią jedną z najwyraźniejszych (o ile nie najwyraźniejszą) siłą kształtującą osobowość i modyfikującą zachowanie dziecka. We wcześniejszym okresie życia natomiast dziecko uczy sie przez identyfikację naśladownictwo i modelowanie. Bez odpowiedniego modelu wzorca z którym dziecko się utozsamia pewne zachowania po prostu nie zostaną przyswojone.
W takim układzie trudno jest mówić o dzieciach w kategoriach "dziwności" nieprzystosowania.
Taki problem moze powstać dopiero u nastolatków- wtedy opanowywane jest myślenie abstrakcyjne a uczenie się staje się bardziej skomplikowanym procesem.
Wtedy tez mechanizmy obronne sa na tyle dojrzałe iż pozwalają na radzenie sobie z częścią zagrożeń wynikających z "dziwności" a ukształtowany już zrąb osobowosci pozwala na obróbkę intelektualną, ocenę zyskow i strat wynikajacych z nonkonformizmu.
  
Re: DZIWACTWO JAKO NORMALNOŚĆ
PostWysłano: Sobota, 26 Lutego 2005, 00:35 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Asael
Gość
 


[ Osobista Galeria ]




Co jak co ale 5-12 lat to dla mnie nadal wiek dziecięcy - w tamtym okresie może się wszystko wydawać beztroskie ale w końcu to co nas spotkało zawsze nas dosięgnie tylko teraz zależy od nas w jakim stopniu jestęsmy w stanie poradzić sobie z tym co wydarzyło się na nas kiedyś.
Niekótre wydarzenie z przeszłości są jak bomba zegarowa tyka tyka i tyka ale do czasu lecz kiedy już wybuchnie cięzko pozbierać się po jej eksplozji
  
Re: DZIWACTWO JAKO NORMALNOŚĆ
PostWysłano: Sobota, 26 Lutego 2005, 15:41 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




Asael :
FENIKS Przepraszam Cię najmocniej za pomyłkę.


Pomyłka jednakże dziwić nieco może, zważywszy, że Feniks prezentuje w avatarze swoje urocze zdjęcie. wink.gif

Cytat:
A co jeżeli takie wyszydzanie trwa od najmłodszych lat


Cóż, będąc nonkonformistą, ryzykujesz wyszydzanie. Płacisz po prostu pewną cenę. Jednakże, choć skrajny nonkonformizm może zabić, jego odrobina dodaje życiu pieprzu, dzięki czemu w ogóle warto żyć.
  
Re: DZIWACTWO JAKO NORMALNOŚĆ
PostWysłano: Sobota, 26 Lutego 2005, 23:31 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Nikt
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #2899
Posty: 20


[ Osobista Galeria ]




Gdy pojawiałem sie tu na początku myślałem że spotkam ludzi o nie lada wiedzy i kulturze.Ludzi który będa najnormalniej w świecie wspólnymi śiłami dotrzeć do sensu jakiegokolwiek tematu czy też zagadnienia!A jest inaczej rzucacie sie na siebie jak psy do gardeł.Nie wiem co chcecie osiągnąć ,ale to już nie mój problem!!Są wśród Was prawdziwi filozofowie i na pewno nie mówie tu o sobie ani o Tobie Feniksie!!Więc tym prawdziwym życze powodzenia!!
  
Re: DZIWACTWO JAKO NORMALNOŚĆ
PostWysłano: Niedziela, 27 Lutego 2005, 00:06 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Feniks
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #2291
Posty: 86


[ Osobista Galeria ]




Dyskusja zatem jednak miała cel- Twój wniosek że jesteśmy siebie warci.
Lepsze coś niż nic.
  
Re: DZIWACTWO JAKO NORMALNOŚĆ
PostWysłano: Niedziela, 27 Lutego 2005, 00:56 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Asael
Gość
 


[ Osobista Galeria ]




Berger odnośnie avatara Feniks to o ile się nie myle prezentuje on Lilith - żeński demon według mitologii hebrajskiej.

Ja tam wypowiadania swojego zdania nie traktuje jako rzucania się do oczu, jeżeli ktoś uważa inaczej to ma pełne prawo wypowiedzieć swoje zdanie w tej kwestii w końcu chyba na tym polega dyskusja. Poznając zdanie innch i zastanawiając się nad ich sensem i znaczeniem moża albo się utwierdzić w swoich przekonaniach jeżeli w dalszym ciagu będziemy uważali je za racjonalne i właściwe a jeżli po głębszym przemyśleniu ii knfrontacji z innymi wypowiedziami uznamy że coś jest w nich nie tak to najwyższy czas na ich rewizję ale mówię rewizję a nie zarzucenie swojego zdania i bezkrytyczne zaakceptowanie poglądów innej osoby.
  
Re: DZIWACTWO JAKO NORMALNOŚĆ
PostWysłano: Niedziela, 27 Lutego 2005, 10:07 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Nikt
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #2899
Posty: 20


[ Osobista Galeria ]




Oto i mój ostatni post!możecie sie cieszyć lub też nie tongue.gif Ale jeśli chcesz widzieć cel w tym co napisałem prosze bardzo.Dla mnie jest to tylko dowód na to że nawet w swojej "dziwnej odrębności"nadal zachowujecie sie jak "normalni ludzie"tyle że z innego worka(stereotypu).Wielki pech myślałem,że chociaż tu będe mógł sie dzielić moimi ciekawymi konceptami.Niestety nic z tego żaden ze mnie Kant,Arystoteles ale swoje wiem.
  
Re: DZIWACTWO JAKO NORMALNOŚĆ
PostWysłano: Niedziela, 27 Lutego 2005, 11:31 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Asael
Gość
 


[ Osobista Galeria ]




Nikt a możemy wiedzieć z jakiego to powodu nie chcesz się dzielić z nami swoimi przemyśleniami.
Jeżli chcesz wiedzieć z chęcią bym czytał twoje wypowiedzi ale nie te w których się sprzeczasz z Feniks - dla mnie wasze kłótnie nie mają większego sensu - rzucacie się na sibie jak wygłodniałe wilki i po co??!! - przepraszam jeżeli uraziełm Was t wypowiedzią ale ja to tak odbieram
  
Re: DZIWACTWO JAKO NORMALNOŚĆ
PostWysłano: Niedziela, 27 Lutego 2005, 16:34 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




Asael :
Berger odnośnie avatara Feniks to o ile się nie myle prezentuje on Lilith


Hm, Lili, ładne imię, ale ja tam wolę wierzyć, że na obrazku jest właśnie Ania we własnej osobie, królowa Literatury na Hehu. ;)
  
Re: DZIWACTWO JAKO NORMALNOŚĆ
PostWysłano: Poniedziałek, 28 Lutego 2005, 22:36 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Feniks
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #2291
Posty: 86


[ Osobista Galeria ]




Ja niestety jestem blondynką.
A poza tym podobieństwo jest uderzające- no pomijając to że brak mi tej korony ktorą mnie Berger na wyrost uwieńczyłeś. smile.gif

A na poważnie- moj avatar to miniaturka Madonny pedzla Edwarda Muncha.
  
Re: <Feniks> DZIWACTWO JAKO NORMALNOŚĆ
PostWysłano: Poniedziałek, 28 Lutego 2005, 23:17 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




Aczkolwiek od stereotypu blondynki - przyznasz sama - dzielą Cię lata świetlne. wink.gif
A koronę chyba nałożyła Ci Poziomka pospołu z Oozzem. Ja co najwyżej decyzji przyklasnąłem. smile.gif
  
Re: DZIWACTWO JAKO NORMALNOŚĆ
PostWysłano: Wtorek, 01 Marca 2005, 02:03 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Asael
Gość
 


[ Osobista Galeria ]




Niesty nie nie odpowiadam za artykuły w których czytam o demonach a obok umieszczają że niby ich wizualizacje - najwidoczniej w tym przypadku łebek się pomylił i w związku z tym ja też.
  
Re: DZIWACTWO JAKO NORMALNOŚĆ
PostWysłano: Środa, 02 Marca 2005, 15:46 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
ANANKE
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #2911
Posty: 28


[ Osobista Galeria ]




Najsutniejsze iż uważacie się za więdzących więcej, a nie ma was pokory. Nie sznujecie się rzucacie się na siebie jak szkale na padlinę.

Tak naprawdę gdzie w was odrębność, gdzie to czego nie ma w innych? Dlaczego tego nie widać?

Uważacie się za kogoś kim w gruncie rzeczy nie jesteściePrzykład? Chociażby NIKT- chciał tyklo pisać co myśli. Nawet nie wiecie co miał na myśli, a mieszaliście to z błotem. Nawet nie spróbowaliście zajrzeć w głąb.
Niszczycie to co unikalne. gdzie w was dziwaczność. Czy nie jest to tylko wasz wymysł, może to usprawiedliwienie waszych niepowodzeń. Pomyślcie - to kim jesteście nie daje wam prawa oceniania bez podstaw. NIKT na to nie zasłużył. Jak wszyscy.
  
DZIWACTWO JAKO NORMALNOŚĆ
Forum dyskusyjne -> Umysł i ciało -> Religia i filozofia

Strona 2 z 2  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
ciechocinek nocleg
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010