Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Inne -> Obieżyświat -> Meksyk - był ktoś? Idź do strony 1, 2, 3
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Meksyk - był ktoś?
PostWysłano: Wtorek, 01 Marca 2005, 00:47 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




Nie wykluczam, że wybiorę się w tym roku jeszcze do Meksyku. Mam w związku z tym kilka pytań - czy ktoś był, ile kosztował go przelot, ile przejazdy, posiłki i noclegi na miejscu, no i oczywiście, co zwiedził. A może znacie jakieś praktyczne stronki o tym kraju?
  
Re: <Berger> Meksyk - był ktoś?
PostWysłano: Niedziela, 06 Marca 2005, 17:00 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




Ostatni "Voyage" podaje dwa linki:

www.mexonline.com

oraz

www.mexicanwave.com

Nie miałem jeszcze kiedy zajrzeć. Jak poczytam, podzielę się wrażeniami.
  
Re: <Berger> Meksyk - był ktoś?
PostWysłano: Poniedziałek, 07 Marca 2005, 10:21 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




No i już poczytałem. Niezbyt wiele sensownych informacji tam jest. Trochę więcej na tej drugiej stronce. Polecam za to:

http://arturp.republika.pl/start.html

Praktyczny przewodnik. wink.gif
  
Re: Meksyk - był ktoś?
PostWysłano: Poniedziałek, 07 Marca 2005, 15:50 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Beata
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #1057
Posty: 159


[ Osobista Galeria ]




No coz, bylam...ale niestety bylo to dosc dawno temu...w 1999 r., tak wiec moje praktyczne informacje sa juz malo praktyczne..:) Moge natomiast polecic miejsca, ktore warto zwiedzic..:))
pozdrawiam
Bea
  
Re: <Beata> Meksyk - był ktoś?
PostWysłano: Wtorek, 08 Marca 2005, 03:52 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




Powiedz jednak w jaki sposób tam dotarłaś, a także czym przemieszałaś się już w samym Meksyku. No i jakie miejsca polecasz? smile.gif
  
Re: Meksyk - był ktoś?
PostWysłano: Środa, 09 Marca 2005, 11:06 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Beata
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #1057
Posty: 159


[ Osobista Galeria ]




Dolecialam oczywiscie samolotem Warszawa-Londyn-Meksyk. Byla to wyprawa zorganizowana. Byla to grupa ok 40 osob. Po Meksyku jezdzilismy autokarem. Podam Ci trase: Meksyk - Pueblo - Cholula (z Monte Alban) - Oaxaca - Mitla (z najstarszym drzewem na swiecie) - Taxco (stolica srebra) - groty Calahuamilpa - Cuernavaca - Valle de Bravo - Patzcuaro - Morelia (ze slawnymi muralis Rivery i F.Kahlo) - City of Tequila (bez komentarza...:)) - Guadalajara - Guanajuato (z muzeum mumii) - Leon (miasto skory) - San Miguel de Allende - Queretaro - Meksyk (Gauadelupa, Teotihuacan)....:)) Ogromna ilosc wrazen....
  
Re: <Beata> Meksyk - był ktoś?
PostWysłano: Czwartek, 10 Marca 2005, 08:30 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




Muchos gracias. smile.gif Ale pozwolisz, że pomęczę Cię dalej. wink.gif Z wymienionych przez Ciebie miejsc, które przede wszystkim warto Twoim zdaniem zobaczyć? I dlaczego?
  
Re: Meksyk - był ktoś?
PostWysłano: Czwartek, 10 Marca 2005, 09:55 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Beata
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #1057
Posty: 159


[ Osobista Galeria ]




alez prosze bardzo, mozesz pomeczyc..:))
ogolne wrazenie powalajace.., zauwazyles, ze raczej nie odwiedzalam miejsc licznie nawiedzanych przez turystow...wyjatek Teotihuacan.., no ale tam to grzech wprost nie byc..:) koniecznie trzeba wejsc na jedna z piramid.., choc przyznam, ze przy moim leku wysokosci byl to nie maly wyczyn..i nie mowie tu o wejsciu, ale zejsciu..:)) Zalezy co kogo interesuje.. Wspaniale groty....kilka kilometrow bajecznych wrazen...Drzewo...tak ogromne, ze trzeba zobaczyc, aby uwierzyc, ze moze cos takiego rosnac....miasto srebra Taxco....gorzyste, pieknie polozone,..jezeli kogos interesuja wyroby ze srebra..Guanahuato...no coz, tez ciekawe, ale ze wzgledu na droge zrobiona w korycie rzeki, czasem plynaca pod domami..:) , ale tez i na muzeum mumii, chociaz, ja mam mieszane uczucia..mowiac krotko...makabra..:))) Ogolnie ciekawa architektura.., przyroda zapierajaca dech w piersiach..ogromne rosliny u nas wystepujace w doniczkach, motyle wielkosci naszych wrobelkow..:))
  
Re: <Beata> Meksyk - był ktoś?
PostWysłano: Czwartek, 10 Marca 2005, 14:30 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




Na tę piramidę chyba najbardziej ostrzę sobie zęby. Może dlatego, że niezatarte wrażenie zrobiły na mnie piramidy w Gizie. smile.gif
Jedno mnie zaskoczyło. Byłaś z grupą zorganizowaną, a zwiedzaliście - jak sama powiadasz - z reguły miejsca nieco mniej ,,turystyczne". Musiało to być trochę nietypowe biuro podróży?
  
Re: Meksyk - był ktoś?
PostWysłano: Czwartek, 10 Marca 2005, 14:56 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Beata
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #1057
Posty: 159


[ Osobista Galeria ]




:)) to byl wyjazd zorganizowany przez pewne towarzystwo obejmujace jedna z grup zawodowych (....ze wzgledu na pewne glosne afery, nie zdradze o jakiej mowie). Otoz towarzystwo to wykupilo w meksykanskim biurze podrozy cala te impreze..:)
  
Re: <Berger> Meksyk - był ktoś?
PostWysłano: Piątek, 25 Marca 2005, 21:31 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




Dowiedziałem się od Dąbasa, któren bawi teraz w Ameryce Południowej, a którego polecili mi dyskutanci z depli, że w Meksyku koneicznie trzeba zobaczyć półwysep Jukatan i stan Chiapas. Przy okazaji Dąbas sugeruje zahaczenie o Gwatemalę. Jego zdaniem najlepszym sposbem podróżowania po tym kraju jest autostop, a dolecieć tam najlepiej - jak przypuszcza - liniami KLM.
Przy okazji - Wyborcza niedawno pisała, że dobrym terminem na odwiedzenie Meksyku jest wrzesień. 23 wrezśnia mianowicie można zaobserwować spełznięcie z piramidy El Castillo w Chichen Itza Pierzastego Boga Węża Quetzalcoatla. W tym dniu mamy też gwarancję dobrej pogody; Bóg Wąż chce być widoczny i podziwiany.


Ostatnio zmieniony przez Berger dnia Poniedziałek, 09 Maj 2005, 23:38, w całości zmieniany 1 raz
  
Re: <Berger> Meksyk - był ktoś?
PostWysłano: Sobota, 23 Kwietnia 2005, 18:28 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




Mój informator miał nosa. Koleżanka, która ma załatwić przelot, znalazła już potrzebne dane. Przelot w obie strony KLM-em z Wawy z przesiadką w A-damie kosztuje 3022 zł. Ponieważ założyliśmy budżet sześciotysięczny, na noclegi, przejazdy i jedzenie pozostaje 3 tys. Nie jest źle.
  
Re: <Berger> Meksyk - był ktoś?
PostWysłano: Czwartek, 25 Sierpnia 2005, 05:08 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




Mamy już bilety lotnicze i podstawowy plan. Lecimy z Wawy przez Paryż do Mexico City. Potem robimy sporą rundkę wokół tego największego na świecie i dość niebezpiecznego miasta-molocha, oglądając po drodze jakieś ruiny. Przy okazji wstępujemy też do miasteczka Tequila. cool.gif
Następnie wykonujemy skok na południe. Zahaczamy o Gwatemalę, by w końcu trafić na Jukatan. Ponurkujemy na rafie w Cieśninie Jukatańskiej. 23 września obejrzymy spełznięcie Pierzastego Boga - Węża z piramidy El Castillo w Chichen Itza. Wycieczkę zakończymy w Meridzie, zbudowanej na ruinach starożytnego miasta Majów, skąd odlecimy do Europy.
Podróżujemy lokalnymi PKS-ami plus jeden odcinek wynajętym samochodem. Łączny koszt pobytu w Meksyku szacujemy na 800 dolarów amerykańskich, nie wliczając w to pamiątek, ani nurkowania.
  
Re: Meksyk - był ktoś?
PostWysłano: Piątek, 26 Sierpnia 2005, 15:09 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Kosmopolitka
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #4627
Posty: 392


[ Osobista Galeria ]




Taka mala praktyczna rada, ktora zawsze slysze z ust osob, ktore chodz raz byly w Meksyku. Nie placic tam karta bankowa!!!

P.S. Kiedy wyruszacie i jak dlugo tam zabawicie, jesli mozna spytac?
  
Re: <Kosmopolitka> Meksyk - był ktoś?
PostWysłano: Piątek, 26 Sierpnia 2005, 18:01 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




Dzięki za radę!
Wylatujemy 9 IX i będziemy tam do końca miesiąca.
  
Re: <Berger> Meksyk - był ktoś?
PostWysłano: Sobota, 27 Sierpnia 2005, 09:58 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




Dodam, że wstrzelimy się nie tylko w spełznięcie Pierzastego Boga - Węża, ale i w Dzień Niepodległości, który Meksykanie świetują 16 września. Oznacza to możliwość uczestniczenia w uroczystych fiestach i posłuchania muzyki mariachi.
  
Re: Meksyk - był ktoś?
PostWysłano: Sobota, 27 Sierpnia 2005, 15:50 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Kosmopolitka
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #4627
Posty: 392


[ Osobista Galeria ]




No to nie pozostaje mi nic innego, jak zyczyc udanej wyprawy, niezliczonej ilosci pozytywnych wrazen, braku niemilych niespodzianek i przede wszystkim wypoczynku.

Mam nadzieje, ze skrobniesz po powrocie na forum pare slow w ramach relacji z podrozy;).
  
Re: Meksyk - był ktoś?
PostWysłano: Sobota, 27 Sierpnia 2005, 16:54 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




Kosmopolitka :
No to nie pozostaje mi nic innego, jak zyczyc udanej wyprawy, niezliczonej ilosci pozytywnych wrazen, braku niemilych niespodzianek i przede wszystkim wypoczynku.


Dzięki!

Cytat:
Mam nadzieje, ze skrobniesz po powrocie na forum pare slow w ramach relacji z podrozy;).


Niewątpliwie! :)
  
Re: <Berger> Meksyk - był ktoś?
PostWysłano: Wtorek, 30 Sierpnia 2005, 00:54 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




Trochę pomerdałem. Meridę, owszem, odwiedzimy, ale odlatujemy z Cancun!
  
Re: <Berger> Meksyk - był ktoś?
PostWysłano: Wtorek, 30 Sierpnia 2005, 07:42 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




A poniżej nieco dokładniejszy szkic naszej podróży:

Tydzień I: Mexico City i okolice
- Mexico City [Centro Historico + Narodowe Muzeum Antropologiczne; Coyoacan: Frida i Diego; Xochimilco: wodne ogrody z mariachis plus łódka]
+ Teotihuacan [największe starożytne meksykańskie miasto, piramida słońca itepe]
- Tula [starożytna stolica Tolteków i atlanci]
+ Kanion Tolantogo [górskie jaskinie, wodospady, naturalne bicze wodne i ciepłe źródła....],
+ Queretaro [ośrodek misji chrześcijańskiej; franciszkański klasztor],
+ San Miguel de Allende [najbardziej urocze meksykańskie miasteczko]
+ Gunajuato [cudne miasto; unesco; słynne Muzeum Mumii]
– Guadalajara [miasto tequili]
+ Tequila [niebieskie pola agawy]
- Taxco [srebrne miasto]
+ Cacahuamilpa [największe jaskinie w Meksyku]
– Puebla [miasto aniołów]
+ Cholula [największa piramida]

Ten tydzień spędzimy w aucie.

Tydzień II: Oaxaca plus Chiapas
- Oaxaca
+ Monte Albam [stolica Zapoteków]
+ El Tule [największe drzewo świata]
+ Mitla [miasto zmarłych]
- San Cristobal de Las Casas [kulturalna stolica Chiapas]
+ Canon del Sumidero [najpiękniejszy kanion; łódź motorowa]
+ San Juan Chamula
+ Zinacantan [indiańskie wioski]
- Palenque [miasto majów w tropikalnej dżungli]
+ wodospady Agua Azul [piękne widoki, kąpiele....]
+ Bonampak + Yaxchilan + Flores w Gwatemali [zagubione w puszczy miasta Majów; przeprawa łodzią...]

Tydzień III: Pólwysep Jukatan
- Merida [centrum kulturalne]
+ Chichen Itza [topowe miasto Majów; święto węża]+ Izamal+ Ek’Balam
+ Uxmal + Kaban + Labna [groty]
+ Campenche [forty; unesco]
+ Rezerwat Ria Lagartos [flaminigi plus krokodyle]
- Tulum + Izla Cozumel [ruiny Majów, nurkowanie, plaże....] - Cancun [wylot]


Ostatnio zmieniony przez Berger dnia Wtorek, 06 Września 2005, 07:30, w całości zmieniany 1 raz
  
Meksyk - był ktoś?
Forum dyskusyjne -> Inne -> Obieżyświat

Strona 1 z 3  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
przeprowadzki warszawa
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010