Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Hardware -> Sprzęt -> ram Idź do strony 1, 2
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Re: ram
PostWysłano: Sobota, 02 Sierpnia 2003, 02:45 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
kocur
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #156
Posty: 67


[ Osobista Galeria ]




na mniejszych timingach przy 100/100 powinno byc wydajniej niz 100/133, no ale najlepiej by bylo zebys zrobil tak jak mowi Tirinti, zmniejszyl mnoznik i ustawil na 133/133. przy tym nozniku co masz to faktycznie nie ma szans na fsb 133, a zeby odblokowac mnoznik to zamalowujesz mostki L1 olowkiem ,czyli jak odblokuje i ustawie mnożnik na 9,5 i fsb na 133 to powinno pójść? spróbuje,jeszcze takich operacji na "otwartym procku"nie robiłem,w napięciach nie trzeba nic zmieniac?(mam 1.776) ale temp. spoko - 42,ide po ołówek smile.gif
  
Re: ram
PostWysłano: Niedziela, 03 Sierpnia 2003, 22:42 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Lemar
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #72
Posty: 85


[ Osobista Galeria ]




Jezeli nie masz zamiaru podkrecac, tylko zmniejszyc mnoznik i zwiekszyc magistrale, zeby procek pracowal nominalnie na zblizonej czestotliwosci do tych 1300 to nie musisz sie zajmowac napieciem, czyli na 9,5x133 powinno byc ok
  
Re: ram
PostWysłano: Poniedziałek, 04 Sierpnia 2003, 14:24 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
kocur
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #156
Posty: 67


[ Osobista Galeria ]




niestety...dobrze ,e jeszcze pogrzebałem przd "operacją" mnożnik durona jest trwale zablokowany,ale pamięć pracuje na 133,przy testach Agida32 okazało się ,że tryb asynchroniczny cpu/pamięć jest o 20 % wydajniejszy !!! http://www.pl.tomshardware.com/cpu/20020121/duron1300-10.html
  
Re: ram
PostWysłano: Poniedziałek, 04 Sierpnia 2003, 14:26 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
EDDY
Admin
 
Użytkownik #1
Posty: 1451


[ Osobista Galeria ]




odblokowac mnoznik mozesz poprzez polaczeniu mostkow L1 olowkiej 2B najlepiej, Durony sa na plytce ceramicznej, wiec bez problemu bedzie dzialac taki obieg :)
  
Re: ram
PostWysłano: Poniedziałek, 04 Sierpnia 2003, 17:03 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
kocur
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #156
Posty: 67


[ Osobista Galeria ]




tak,ale to nic nie da,podobno trzeba jeszcze przeciąć mostek L10,a to już trochę ryzykowne (nie mam lasera ;-))
  
Re: ram
PostWysłano: Poniedziałek, 04 Sierpnia 2003, 21:30 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
EDDY
Admin
 
Użytkownik #1
Posty: 1451


[ Osobista Galeria ]




lol.gif nie wiem od kogo to slyszales, ale nie wierz mu juz wiecej ;>
  
Re: ram
PostWysłano: Wtorek, 05 Sierpnia 2003, 11:00 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
kocur
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #156
Posty: 67


[ Osobista Galeria ]




znalazem to tu http://republika.pl/yelen87/exoc/artykuly/D1300unlock/index.htm zreszt na stronie Toma te byla mowa ,ze samo polaczenie L1 nic nie da
  
Re: ram
PostWysłano: Wtorek, 05 Sierpnia 2003, 11:25 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
EDDY
Admin
 
Użytkownik #1
Posty: 1451


[ Osobista Galeria ]




zwracam honor, zapomnialem, ze Duron 1300 ma mnoznik 13, wiec samo polaczenie mostkow L1 nic nie da :>
idz do jubilera i powiedz, ze chcesz przeciac ten 5 pin L10 i za 10 PLN to Ci pewnie zrobi ;)
  
Re: ram
PostWysłano: Środa, 06 Sierpnia 2003, 08:21 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Lemar
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #72
Posty: 85


[ Osobista Galeria ]




shock.gif a to ciekawostka...mnoznik 13 jest pierwszym pechowym crazy.gif nie wiedzialem ze takie cus jest w duronach sad.gif
ale mysle ze nie masz czym sie martwic, ryzyko nie jest duze tongue.gif
  
Re: ram
PostWysłano: Czwartek, 28 Sierpnia 2003, 03:38 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
kocur
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #156
Posty: 67


[ Osobista Galeria ]




Mam jeszcze takie pytania:
1.jakie osiągi można wydobyć z 1700xp+.przy pamięci 266?dużo gorzej niż na 333?czy to wyłącznie kwestia mnożnika płyty,po prostu nie chcę na razie zmieniać pamięci,
2.czy stosując pamięć 266 na płycie obsługującej 333 i 400,pracuje ona gorzej niż normalnie?
_________________
  
Re: <kocur> ram
PostWysłano: Piątek, 29 Sierpnia 2003, 22:09 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tassadar
Kapitan Heh
 
Użytkownik #3
Posty: 246


[ Osobista Galeria ]




jak zmienisz to roznica bedzie minimalna.
FSB masz 133 wiec wyzsza przepustowosc pamieci (niz przy 266) jest niepotrzeba.
Inaczej sprawa sie ma gdy podkrecasz. Wtedy warto dac synchroniczne taktowanie i pamiec 266 moze nie wystarczyc.
Na twoim miejscu bym nie zmienial.

2. Chodzi identycznie.
  
ram
Forum dyskusyjne -> Hardware -> Sprzęt

Strona 2 z 2  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010