Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Umysł i ciało -> Smakosze -> Bogracz<aplauz>
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Bogracz<aplauz>
PostWysłano: Czwartek, 03 Marca 2005, 21:38 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
badol
Czytelnik
<tt>Czytelnik</tt>
 
Użytkownik #3073
Posty: 3


[ Osobista Galeria ]




1 KG.MIĘSA WOŁOWEGO(PRĘGA)
1 DUŻA SŁODKA PAPRYKA
4 STRĄGI OSTREJ PAPRYKI (CHILI)
2 PACZKI PAPRYKI SŁODKIEJ(KAMIS)
1 DUŻA CEBULA
-PRZYPRAWY-
SÓL,PIEPRZ,WEGETA LUB KUCHAREK,PUSZKA PRZECIERU POMIDOROWEGO.
Mięso pokrojone w kostkę podsmażyć na patelni.Cebulę pokrojoną zeszklić.Wszystko przeżucić do rondelka razem z pokrojoną na cztery części słodką papryką,na pół z czterema paprykami ostrymi,ze wsypaną słodką papryką i przyprawami do smaku.Rondelek zalać wodą na ¾ i gotować na małym ogniu.Gdy papryka zmięknie,włożyć ją należy do osobnego garnuszka i razem z łyżeczka kminku oraz puszką przecieru pomidorowego -gotować w tłuszczu(margaryna) i wodzie.Gdy mięso staje się już miękawe,dodać pokrojone w kostkę ziemniaki.Paprykę z resztą zawartości z garnuszka przeyrzeć na sitku,i gdy już kartofle będą miękkie-dodać wszystko do rondelka.Wszystko razem zagotować.
biggrin.gif
  
Re: <badol> Bogracz<aplauz>
PostWysłano: Czwartek, 03 Marca 2005, 22:04 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Wujek Zed
Stary pierdoła
 
Użytkownik #165
Posty: 1361


[ Osobista Galeria ]




Wybacz, ale na ile ja się znam na sztuce kulinarnej, to z czterema strąkami czuszki to musi być niejadalne.
  
Re: <Wujek Zed> Bogracz<aplauz>
PostWysłano: Piątek, 11 Marca 2005, 16:09 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
oozz
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #239
Posty: 219


[ Osobista Galeria ]




Bogracz..czyli kociołek. Ja kupiłem taki na węgrzech i ma około 4l. Biorąc z przepisu 1kg wołowiny, 3l wody (bo 3/4 kociołka), do tego jeszcze ziemniaki. A czuszka ma być na pół podzielona, czyli świeża. Suszona, sproszkowana to rzeczywiście "załatwiłaby" danie,a świeża i połówki...może da się zjeść. Mnie zaciekawiło raczej, po co miękką paprykę na tłuszczu męczyć. Wiem, witamina A(chyba wink.gif ) rozpuszcza się w tłuszczu....ale po gotowaniu do miękkości...za wiele bym się jej (witaminy) w papryce nie spodziewał...
Szkoda tylko, że przepis wygląda na przepisany, a nie brany z głowy (czytaj specjalność domu).
  
Re: <Wujek Zed> Bogracz<aplauz>
PostWysłano: Piątek, 11 Marca 2005, 16:14 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
J@ger
n00b vip
 
Użytkownik #15
Posty: 3818


[ Osobista Galeria ]




na trzezwo zdecydowanie niejadalne

ale po kilku piwach widzialem na wegrzech takich ludzi co probowali :D
nastepnego dnia basen i cien :D
  
Bogracz<aplauz>
Forum dyskusyjne -> Umysł i ciało -> Smakosze

Strona 1 z 1  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
rozwód kraków dobry adwokatciechocinek hotel spa
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010