Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Hardware -> Overclocking :: Tweaking -> ECS K7VTA3 dobra do podkrecania? Idź do strony 1, 2
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
ECS K7VTA3 dobra do podkrecania?
PostWysłano: Niedziela, 20 Lipca 2003, 01:27 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
[PL]Buu
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #164
Posty: 15


[ Osobista Galeria ]




moje pytanko jest proste czy jest to dobra płyta do podkrecania?? patrzylem w biosie i opisku do ww plyty czy jest mozliwosc zmiany mnoznika procka ale nie znalazlem takowej?! FSB na obecnej wersji biosu moge podciagnac do 150Mhz ale nie mam mozliwosci zmiany mnoznika (chyba) cczy moze byc to spowodowane ze jeszcze mam zablokowany mnoznik na mym Athlonku XP 1700+?? I zcy jezeli jest tak to czy po odblokowaniu mnoznika bedzie taka opcja widoczna w biosie? a jezeli nie to polecacie mi wymiane plyty :(((((((( takie samo pytanko tyczy sie plyty ECS K7S5A
  
PostWysłano: Niedziela, 20 Lipca 2003, 16:09 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tassadar
Kapitan Heh
 
Użytkownik #3
Posty: 246


[ Osobista Galeria ]




na ecs sie zbyt nie znam, ale kazdy ci powie, ze to najgorsza firma produkujaca plyty. Obecnie kazda plyta ma jakies mozliwosci o/c, ale w ecsach sa na pewno najmniejsze.
Watpie, zeby po odblokowaniu cokolwiek sie pojawilo.
  
PostWysłano: Niedziela, 20 Lipca 2003, 23:37 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
[PL]Buu
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #164
Posty: 15


[ Osobista Galeria ]




dlatego rozwazam mozliwosc kupienia na dniach plytki Msi KT4AV. tak jak o niej poczytalem to wynika ze calkiem pikna plyta biggrin.gif FSb do 280 MHZ shock.gif !!!!!!! mnoznik do 15 troche sie z tego da wyciagnac oczywiscsie przy uzyciu dobrego chlodzenia ;)
  
Re: ECS K7VTA3 dobra do podkrecania?
PostWysłano: Poniedziałek, 11 Sierpnia 2003, 03:25 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
TOMAHAWK
Czytelnik
<tt>Czytelnik</tt>
 
Użytkownik #114
Posty: 4


[ Osobista Galeria ]




ECS K7VTA3 ale versja 7 ma magistrale do 200 albo 250 Co od k7s5a to fsb do 150 po wgraniu hackowanego biosu brak możliwo?ci zmiany mnożnika Od k7s5a wole k7s6a (sam mam) ,zmiana mnożnika i magistrala do 150 (166 jest ale działa na drodze programowej)
  
Re: ECS K7VTA3 dobra do podkrecania?
PostWysłano: Poniedziałek, 11 Sierpnia 2003, 07:01 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
EZ_lo
Stały uczestnik
<tt>Stały uczestnik</tt>
 
Użytkownik #91
Posty: 600


[ Osobista Galeria ]




z moich doswiadczen (k7s5a) wynika, ze ecs'y sa nienajlepsze do o/c. ale to nie znaczy ze to zle plyty - wrecz przeciwnie - sa dosc stabilne miewaja cechy pozwalajace na zlapanie drugiego oddechu (np. obsluga ddramow)
  
Re: <EZ_lo> ECS K7VTA3 dobra do podkrecania?
PostWysłano: Poniedziałek, 11 Sierpnia 2003, 09:09 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tirinti
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #28
Posty: 1295


[ Osobista Galeria ]




Co to soą ddramy? eusa_wall.gif
  
Re: <Tirinti> ECS K7VTA3 dobra do podkrecania?
PostWysłano: Poniedziałek, 11 Sierpnia 2003, 10:59 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Bzdury
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #18
Posty: 1030


[ Osobista Galeria ]




może mu chodziło o DDR SDRAM crazy.gif
  
Re: <Bzdury> ECS K7VTA3 dobra do podkrecania?
PostWysłano: Poniedziałek, 11 Sierpnia 2003, 11:07 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tirinti
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #28
Posty: 1295


[ Osobista Galeria ]




Też tak myślę. Ale napisał inaczej.
  
Re: ECS K7VTA3 dobra do podkrecania?
PostWysłano: Poniedziałek, 11 Sierpnia 2003, 14:41 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
EZ_lo
Stały uczestnik
<tt>Stały uczestnik</tt>
 
Użytkownik #91
Posty: 600


[ Osobista Galeria ]




hehe macie racje panowie - skrot myslowy, przepraszam.
pisalem o ddr-sdramach
  
Re: ECS K7VTA3 dobra do podkrecania?
PostWysłano: Środa, 13 Sierpnia 2003, 14:09 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
[PL]Buu
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #164
Posty: 15


[ Osobista Galeria ]




K7VTA3mam ver.1 magistrale moge podciagnac max do 160 ale jak przestawiam na 150 to juz winda sie pluje i nie startuje sad.gif o 160 juz nie wspomne sad.gif sad.gif i niestety nie wiem dlaczego. Moze jakies pomysl?y Za male napiecie, bo chlodzenie mam ok non stop 47C a calosc chodzi na DDR 333 (kingston) wiec powinno chodzic ok. Ma ktos jakis pomysl?? Plizzz
  
Re: <[PL]Buu> ECS K7VTA3 dobra do podkrecania?
PostWysłano: Środa, 13 Sierpnia 2003, 16:27 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Bzdury
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #18
Posty: 1030


[ Osobista Galeria ]




już gdzieś o tym pisałem, chodzi o taktowanie PCI i AGP, które przy magistrali 150MHz ma wartość odpowiednio 37,5MHz i 75MHz, a przy 160MHz - 40MHz (przy dzielniku 5 daje 32MHz) i 80MHz a to już bardzo dużo.
  
Re: <Bzdury> ECS K7VTA3 dobra do podkrecania?
PostWysłano: Czwartek, 14 Sierpnia 2003, 00:32 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
hardtmuth
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #2
Posty: 1301


[ Osobista Galeria ]




czas pomyslec o nforce ;0
  
Re: ECS K7VTA3 dobra do podkrecania?
PostWysłano: Czwartek, 14 Sierpnia 2003, 01:41 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
muzycom
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #211
Posty: 15


[ Osobista Galeria ]




Ten ecs do o/c zupełnie się nie nadaje. Wszystko co udało mi się wycisnąc z antka 1700+ to 1800+ na 2000+ już był niestabilny. To przez dzielnik magistrali. Płyta bardzo stabilna w 100% nadaje się do innych zadań, ale nie o/c.
  
Re: ECS K7VTA3 dobra do podkrecania?
PostWysłano: Czwartek, 14 Sierpnia 2003, 10:14 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
hardtmuth
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #2
Posty: 1301


[ Osobista Galeria ]




raczej nie stabilna...nie wiem czy ten model, ale myslalem ze moj kumpel ma innej fimry plyte glowna bo w kolko mu sie komp resetowal, zarkam do srodka a tu ecs`ik, plyty glowne dno, a asusa a7v8-x mozna miec za 295zl, wiec warto kupowac zlom ?
  
Re: ECS K7VTA3 dobra do podkrecania?
PostWysłano: Piątek, 15 Sierpnia 2003, 11:34 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
[PL]Buu
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #164
Posty: 15


[ Osobista Galeria ]




wiesz ten zlom kupowalem dobry rok temu a wtedy to plytka spoko mi starczala. A teraz gdy znowu pomyslalem o oc to wyszly na jaw jej wszystkie wady sad.gif niestety. Ale pomimo jej wad poczekam az wyjdzie athlon 64 i wtedy kupie zarabista plytke dp niego ( z mysal o oc ) a nie plytke do pracy. a jezeli chodzi o ten dzielnik to czy to napewno wina tego i czy da sie jakos zmienic dzielnik ?? na pci mam tylko sieciowke a na agp GF 4 mx bo mx ale z AGPx8 (plyta oczywiscie nie obsluguje 8 ale co tam cool.gif. ostatniego kompa jaki podkrecalem to byl leciwy celeronik 400@660 i z nim nie bylo tyle problemow co teraz sad.gif . a czy da sie jakos zmienic dzielnik fsb trak aby magistarala na pci i na agp byly odpowiednie?? czy to ( zapewne tak ) badziewna plyta biuraowa tego nie pozwala?
  
Re: <[PL]Buu> ECS K7VTA3 dobra do podkrecania?
PostWysłano: Piątek, 15 Sierpnia 2003, 19:37 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Bzdury
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #18
Posty: 1030


[ Osobista Galeria ]




ręcznie dzielnika nie zmienisz, musisz magistralą tak operować aby taktowanie PCI nie przekraczało najlepiej 36MHz a AGP poniżej 75MHz inaczej możesz mieć problemy. Wyjmij sieciówkę i sprawdź na wyższych ustawieniach. Jeżeli to nie poskutkuje to znaczy że nie wydala kontroler HDD.
  
Re: ECS K7VTA3 dobra do podkrecania?
PostWysłano: Sobota, 16 Sierpnia 2003, 00:00 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
[PL]Buu
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #164
Posty: 15


[ Osobista Galeria ]




wyjac siecowke o zgroza wtedy strace cala locznosc ze swiatem !!!!! tylko zastanawiam sie dlaczego wczesniej jakos smigal mi na 150 bez problemu a ostatnio jakos nie. no coz sprobuje po wyjeciu siecowki.Jest tylko jeszcze jedna zastanawiajaca rzecz mianowicie gdy odpalam kompa na 150 bioski sie odpala wszystko spoko dalej wczytywanie windy ( dosowe ) spoko a potem gdy juz powinien wlaczyc sie ekran logowania widac tylko czarny ekran po ktorym "myszka chodzi bez problemu"?? jak by to byla wina agp to raczej nic bym nie widzial a napewno nie przesowajacego sie korsora, jak kontrolera hdd to winda nawet do tego poziom by sie nie wczytala mam racje ?
  
Re: <[PL]Buu> ECS K7VTA3 dobra do podkrecania?
PostWysłano: Sobota, 16 Sierpnia 2003, 12:09 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Bzdury
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #18
Posty: 1030


[ Osobista Galeria ]




skoro mysz chodzi to: CPU ok, RAM ok, GPU ok, a ja Ci mówie że to sieciówka, albo kontroler, nie ma innej możliwości, bo komputer się nie zawiesza.
  
Re: ECS K7VTA3 dobra do podkrecania?
PostWysłano: Sobota, 16 Sierpnia 2003, 13:06 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
[PL]Buu
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #164
Posty: 15


[ Osobista Galeria ]




sprawdzilem bez sieciowki i to samo czyli jedyne co zostalo to kontroler sad.gif a tym samym nici z podkrecania na tej plytce sad.gif
  
Re: <[PL]Buu> ECS K7VTA3 dobra do podkrecania?
PostWysłano: Niedziela, 17 Sierpnia 2003, 16:10 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
[PL]Buu
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #164
Posty: 15


[ Osobista Galeria ]




s[rawdzilem bez sieciowki i to samo czyli pupa bo jak to kontroler to nic nie da sie zrobic sad.gif
  
ECS K7VTA3 dobra do podkrecania?
Forum dyskusyjne -> Hardware -> Overclocking :: Tweaking

Strona 1 z 2  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010