Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Umysł i ciało -> Religia i filozofia -> John Paul II Italian... Idź do strony 1, 2, 3, 4
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Re: John Paul II Italian...
PostWysłano: Piątek, 08 Kwietnia 2005, 13:19 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
u2toofan
Stały uczestnik
<tt>Stały uczestnik</tt>
 
Użytkownik #663
Posty: 648


[ Osobista Galeria ]




paf :
nalezy wyslac list oficjalny z naszymi podpisami, bono musi wiedziec ze popelnil wielki blad ktiory nas strasznie dodknal, musi wiedizec, nie psujmy sobie i chlopakom natomiast koncert, zalatwmy to wczesniej. naleza sie nam przerosiny i mam nadzije ze uslyszymi je na koncercie, a to ze jakis wysoki duchowny powiedziel ze Papiez jest Wlochem wcale nei usprawiedliwia Bono! Pokoj! (sorrki za wczesniejsze 2 niechcace wpisy)


he he

dobry jestes paf wink.gif wink.gif wink.gif

jak macie adres Boniasa to ja mu wysle wink.gif
  
Re: John Paul II Italian...
PostWysłano: Piątek, 08 Kwietnia 2005, 15:37 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
paf
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #1706
Posty: 188


[ Osobista Galeria ]




dzieki za ten zaszczytny tytuł Jarox usmiałem sie popachy jak przeczytałm swoj wpis, faktycznie
  
Re: <paf> John Paul II Italian...
PostWysłano: Piątek, 08 Kwietnia 2005, 15:48 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
u2toofan
Stały uczestnik
<tt>Stały uczestnik</tt>
 
Użytkownik #663
Posty: 648


[ Osobista Galeria ]




najsmieszniejszy [jaroX] byl ten o bojkocie koncertu.... biggrin.gif biggrin.gif cool.gif
  
Re: John Paul II Italian...
PostWysłano: Piątek, 08 Kwietnia 2005, 21:58 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
artur...
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #869
Posty: 233


[ Osobista Galeria ]




Dawno nie byłem na forum i dopiero się dowiedziałem o ponadprzeciętnym IQ Bono

Nie ma się o co sprzeczać
Ale myślę że jakiś wyraz swojej dezaprobaty możnaby dać.
  
Re: John Paul II Italian...
PostWysłano: Sobota, 09 Kwietnia 2005, 01:04 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
dzoana8_85
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #2124
Posty: 158


[ Osobista Galeria ]




Przestańcie już z tym topikiem. Te posty i tak już więcej do niczego sensownego nie doprowadzą...

Ja dodam od siebie tylko, że...
Niedawno usłyszałam w telewizji wypowiedź któregoś ze świeckich(dokładnie nie pamiętam kto, bo nie przywiązuję uwagi to takich rzeczy, więc nie besztajcie mnie za to), że KAŻDY Papież (bez względu na pochodzenie) jest Włochem... Urzęduje, mieszka i działa we Włoszech. Serce katolicyzmu znajduje się właśnie w tym państwie...
Każdy człowiek oddający sie duchowieństwu musi po jakimś czasie z każdą coraz to wyższą nominacją z czegoś rezygnować. Tak było też z naszym Janem. Decydując się na służbę Bogu zrezygnował z przyjemności rozrywkowych dnia codziennego, potem z nauczania młodzieży w szkole, aż w końcu oddał się papiestwu stając się Papieżem włoskim z dalekiego kraju... Możnaby więc powiedzieć, że jakby oddając się posłudze wszystkim ludziom na ziemi zrezygnował z własnego pochodzenia... Papież służy swiatu.
Może to miał na myśli Bono mówiąc, o naszym Rodaku? Chyba prędzej uwierzę w to, niż że Bono zapomniał jakiej narodowości jest Karol Wojtyła, co, powiedzmy sobie prawdę, przy emocjach jest jednak możliwe... Takie określenie boli, to fakt. Ale bardziej dlatego, że jesteśmy katolikami czy Polakami? Wydaje mi się, że jednak przez to drugie...

Co do nieodwołania koncertu nie wypowiem się, bo tego nigdy nie zrozumiem, albo inaczej... nie pogodzę się z tym.

Pozdrawiam, aś
  
Re: John Paul II Italian...
PostWysłano: Sobota, 09 Kwietnia 2005, 08:13 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Max
Nałogowy uczestnik
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #541
Posty: 2229


[ Osobista Galeria ]




dzoana8_85 :
Przestańcie już z tym topikiem. Te posty i tak już więcej do niczego sensownego nie doprowadzą...


młodzieży w szkole, aż w końcu oddał się papiestwu stając się Papieżem włoskim z dalekiego kraju... Możnaby więc powiedzieć, że jakby oddając się posłudze wszystkim ludziom na ziemi zrezygnował z własnego pochodzenia... Papież służy swiatu.
Może to miał na myśli Bono mówiąc, o naszym Rodaku? Chyba prędzej uwierzę w to, niż że Bono zapomniał jakiej narodowości jest Karol Wojtyła, co, powiedzmy sobie prawdę, przy emocjach jest jednak możliwe... Takie określenie boli, to fakt. Ale bardziej dlatego, że jesteśmy katolikami czy Polakami? Wydaje mi się, że jednak przez to drugie...

Pozdrawiam, aś


Papież traci narodowość????!!! Emocje "zjadły" Bono na koncercie??!!!! o rany... takiego marnego usprawiedliwiania zwyczajnej pomyłki spowodowanej niewiedzą jeszcze nie widziałem... ludzie, nie ma sie co oszukiwać, Bono nie wiedział i już. nie wiem po co wymyslac co raz to inne wersje wytłumaczeń odnośnie tej sprawy.
  
Re: John Paul II Italian...
PostWysłano: Sobota, 09 Kwietnia 2005, 10:25 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Atomic_Mario
Nałogowy uczestnik
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #1798
Posty: 2826


[ Osobista Galeria ]




Myślę, że co do tego incydentu każdy może pozostać przy swoim zdaniu i tłumaczyć lub nie Bono.

Przyjmując jednak nawet to za oznakę jego niewiedzy - dajmy mu szansę rahabiltacji. Jeśli Bono oglądał wczoraj telewizję i widział obrazki z Rzymu to napewno nie ma już żadnych wątpliwości jakiej narodowości był Ojciec Święty. Poczekajmy może na którymś z najbliższych koncertów Bono nawiąże jeszcze do tego tematu.Czekają nas jescze w pierwszej części trasy koncerty w Nowym Jorku i Chicago, tam napewno pojawią się polskie flagi. Mylić się jest rzeczą ludzką a klasę człowieka poznaje się po sposobie w jaki naprawia swoje błędy.

Co do nieodwołania koncertu w Anahaim. Przykro mi to mówić, ale nigdzie nie kochano Ojca Świętego tak jak w jego ojczyźnie. Wśród nie katolików byl uważany za wielkiego człowieka, lecz nie jako głowa kościoła i namiestnik Chrystusa na Ziemi. Dla wielu był jedynie głową państwa. Nie mamy jednak moralengo prawa oceniać postawy innych ludzi i narodów. Nie możemy żądac od całego świata, żeby pogrążył się tak jak my w żałobie.
  
Re: John Paul II Italian...
PostWysłano: Sobota, 09 Kwietnia 2005, 12:38 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
dzoana8_85
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #2124
Posty: 158


[ Osobista Galeria ]




Max :
[quote:4b231a3d08="dzoana8_85"]Przestańcie już z tym topikiem. Te posty i tak już więcej do niczego sensownego nie doprowadzą...


młodzieży w szkole, aż w końcu oddał się papiestwu stając się [u:4b231a3d08]Papieżem włoskim[/u:4b231a3d08] z dalekiego kraju... Możnaby więc powiedzieć, że jakby oddając się posłudze wszystkim ludziom na ziemi zrezygnował z własnego pochodzenia... Papież służy swiatu.[/quote:4b231a3d08]

Papież traci narodowość????!!! Emocje "zjadły" Bono na koncercie??!!!! o rany... takiego marnego usprawiedliwiania zwyczajnej pomyłki spowodowanej niewiedzą jeszcze nie widziałem... ludzie, nie ma sie co oszukiwać, Bono nie wiedział i już. nie wiem po co wymyslac co raz to inne wersje wytłumaczeń odnośnie tej sprawy.



To, że każdy Papież jest włoski to nie marne usprawiedliwienie tylko fakt.
A także może być to jedna z możliwości dla których tak stwierdził Bono. Nie twierdzę, że na pewno wówczas wiedział, pamiętał czy cokolwiek innego o prawdziwym pochodzeniu Papieża. Tylko sugeruję, że może takim faktem się kierował wypowiadając te slowa. Nie naskakujcie na mnie, tylko dlatego, że tak się wypowiadają osoby świeckie, że ja to usłyszałam i się z wami podzieliłam tą wiadomością. To chyba normalne, że próbuję zrozumieć postępowanie Bono.

Karol Wojtyła - Włoch - boli mnie tak samo jak was.
Karol Wojtyła - Polak, Jan Paweł II - Włoch - rozumiem...

Nic więcej nie mam do dodania... Żadnych usprawiedliwień nie szukam.
  
Re: John Paul II Italian...
PostWysłano: Sobota, 09 Kwietnia 2005, 18:57 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Pietruszka
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #1951
Posty: 104


[ Osobista Galeria ]




RE:
Zacytuję Cię :
1. To, że każdy Papież jest włoski to nie marne usprawiedliwienie tylko fakt.
2. Karol Wojtyła - Włoch - boli mnie tak samo jak was.
3. Karol Wojtyła - Polak, Jan Paweł II - Włoch - rozumiem...

Każdy Papież jest włoski ?????????? I to ma być faktem ?????
Rety a może Kwaśniewski jest kobietą ????? Też pewnie fakt biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
Wiesz może nie rzucaj na forum tak wariackich stwierdzeń kogokolwiek by one nie były.
co do pkt. 2 ok rozumiem i popieram !, ale punkt 3 i jego ostatnie stwierdzenie : sorrrrrrrrrrrrrry chyba żartujesz !!!
Ciekawe jak wybiorą Papieża murzyna - też będzie włochem ??????? Pewnie z krwi i kości biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
  
Re: John Paul II Italian...
PostWysłano: Sobota, 09 Kwietnia 2005, 19:17 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
luke
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #3325
Posty: 164


[ Osobista Galeria ]




Jak mozna mowic o kims, kto wychowal sie w Polsca jako o Wlochu?
Przeciez o Chinczykach, ktorzy graja np. w reprezentacji Polski w ping ponga, mowi sie, ze sa to osoby z polskim paszportem. Maja polskie obywatelstwo, ale ich narodowosc nie jest polska. Ich narod to Chinczycy. Ja np. stwierdzam, ze posiadam polskie obywatelstwo, ale narodowosc Slaska biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif . To ze ktos zmienil obywatelstwo, albo dlugo mieszka poza rodzinnym krajem nie zmienia faktu, ze kraj ten w bardzo znaczacy sposob wplynal na jego mentalnosc i sposob myslenia, a chyba te czynniki najbardziej decyduja o tym jak przyporzadkujemy dana osobe...
Tak jak juz wspomniala moja przedmowczyni, kazdego papieza mozna by zakwalifikowac jako Wlocha co ociera sie absurd(w niedlugie przyszlosci, bo do tej pory niewielu bylo niewlochow).
Moze Mickiewicz byl Francuzem, w koncu tyle tam czasu spedzil...
  
Re: John Paul II Italian...
PostWysłano: Sobota, 09 Kwietnia 2005, 21:17 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
dzoana8_85
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #2124
Posty: 158


[ Osobista Galeria ]




Widzę, że nie rozumiecie i nawet nie chcecie...

Dalsza dyskusja nie ma najmniejszego sensu...

Ja juz sie w tej sprawie nie udzielam...
  
John Paul II Italian...
Forum dyskusyjne -> Umysł i ciało -> Religia i filozofia

Strona 4 z 4  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010