Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Hardware -> Chłodzenie -> Eheim i bardzo cicha praca??????
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Eheim i bardzo cicha praca??????
PostWysłano: Wtorek, 05 Kwietnia 2005, 10:34 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
ojezu
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #309
Posty: 9


[ Osobista Galeria ]




Eheim i bardzo cicha praca??????

Hmmmm, mam Eheima 1250 już ponad dwa lata i stwierdzenie, że jego cechą jest "bardzo cicha praca" bylo dla mnie zawsze mocno podejrzane (mam widocznie większe oczekiwania)!
W pewnym sensie jako użytkownik tej pompy uważalem do wczoraj to za chwyt marketingowy.
A istnienie bezglosnych pompek za miraż zagubionych na pustyni wędrowców (skoro kupilem najlepsza na rynku i nic z tego ;)

Faktem jest, że jest on cichszy niz pompka discotechowa, ale jednak cos mi tam chrobotalo i dlatego w pierwszym ukladzie postanowilem zrobic uklad z zatopiona pomka Eheima. Bylo z tym troche roboty (bardzo dziękuje Marcinowi Bratosinskiemu za pomoc i cierpliwosc) ale na koniec nie bylo źle.
Cichsza to nie do konca dokladne stwierdzenie, powiedzmy, że te pompki miały inną charakterystyke dźwięku ;)

Swoja droga mam "do oddania" MCP650 12 VDC Pump, ktorego poziom wykonania jest bardzo wysoki (jak nie zachwycający), ale ja się zdecydowalem z kilku innych powodow na stosowanie ponownie Eheima.

No więc:
od kilku dni skladam na sucho uklad, i Eheim mi chrobocze i chrobocze. Juz prawie postanowilem z tym życ, ale wczoraj przeczytalem zeby odpowietrzyc pomkę.
No ale przeciez odpowietrzalem!!!
Jednak postanowilem sie dokladniej przyjrzec jak ta pomka jest skonstruowana:

okazaly sie dwie rzeczy:
-w głębi, za uszczelnionym wodą wirnikiem jest mala przestrzen ktora prawdopodobnie moze przechowywac powietrze, bez wzgledu na to jak pomkę obracalem i włączałem/wyłączałem
-sam wirnik na tym glebokim koncu mial wiele "zadziorów". Jesli byl tam za nim bąbelek i troche wody, te zadziory mogly to mieszac i wydawac dźwięki.

Więc:
-wyrownalem delikatnie zadziory z tylu i na samych lopatkach
-na ile moglem wyczyscilem walec wirnika i tuleje pompki
-napelnilem _starannie_ pomke woda tak zeby na pewno zapelnic miejsce w głębi

i..... jestem zadziwiony!
nie wiem co dokladnie pomoglo, ale cala pompka jest ZNACZNIE cichsza. Przestala także w dużym stopniu drżeć!
Teraz naprawde jest cicha!

To było dość proste. Konstrukcja Eheima jest przejrzysta.
Może ponieważ nie znam jak naprawdę jest zrobiona pomka discotechowa tez nigdy w zyciu nie udalo mi sie jej naprawde odpowietrzyc.....


Pozdrawiam
  
Re: <ojezu> Eheim i bardzo cicha praca??????
PostWysłano: Sobota, 23 Kwietnia 2005, 19:47 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
kame_pl
Czytelnik
<tt>Czytelnik</tt>
 
Użytkownik #3420
Posty: 2


[ Osobista Galeria ]




Ja mam pompkę eheim 1000 - tez mi drga mocno i chrobocze. Całą ją zmontowalem pod wodą więc nie powinna być zapowietrzona !!

Więc jak bez modyfikacji to odpowietrzyć !?
  
Re: Eheim i bardzo cicha praca??????
PostWysłano: Poniedziałek, 09 Maj 2005, 02:49 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Dimek
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #714
Posty: 15


[ Osobista Galeria ]




Moja 1048 dziala od prawie 4 lat - caly czas tak samo cicho - po prsotu bezglosnie... Tego sie spodziewalem wywalajac na nia kupe kasy wtedy, ale jestem z tego zakupu BARDZO zadowolony cool.gif

Pompke wlaczam tuz przed wlaczeniem kompa i od razu slysze czy jest w niej jakies powietrze... bo gdy go tam nie ma, to jest bezglosna - podpisuje sie pod tym rekami i nogami biggrin.gif
  
Eheim i bardzo cicha praca??????
Forum dyskusyjne -> Hardware -> Chłodzenie

Strona 1 z 1  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010