Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Hardware -> Sprzęt -> Podzielcie się wiedzą o obudowach Idź do strony 1, 2
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Re: Podzielcie się wiedzą o obudowach
PostWysłano: Sobota, 01 Listopada 2003, 04:00 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
s-z-a-k-a-l
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #361
Posty: 32


[ Osobista Galeria ]




Taa to bardzo wiele wyjasnia - pisales tan post tylko po to zeby cos napisac??? bo mi jak nic nie chodzilo o firme tylko o model konkretny.
  
Re: <s-z-a-k-a-l> Podzielcie się wiedzą o obudowach
PostWysłano: Sobota, 01 Listopada 2003, 16:49 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tirinti
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #28
Posty: 1295


[ Osobista Galeria ]




No to w 3 słowach.
Codegen to gówno.

Obudowa jak obudowa, ale zasilacze są beznadziejne. O ile wszyscy podają moc przy której zasilacz chodzi na 100% to Codegen podaje moc przy której na 100% pójdzie z dymem a na 10% przy okazji spali jakieś elementy komputera. Koledze spalił płytęi procesor. Co prawda jak się kupi 400W i obciąży nie mocniej niż na 300W to powinien być bezpieczny.
A ich pbudowy są wykonane mało starannie, czasem cośodstaje, czasem coś nie pasuje. Oczywiście czasem, bo przeważnie jest mniej więcej OK. W sumie jak obudowa Ci się podoba to możesz ją kupić i osobno kupić jakiśdobry zasilacz, a ten z obudowy wyżucić.
  
Re: Podzielcie się wiedzą o obudowach
PostWysłano: Sobota, 01 Listopada 2003, 17:10 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
s-z-a-k-a-l
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #361
Posty: 32


[ Osobista Galeria ]




O i to jest odpowiedz jakiej oczekiwalem.
Co do zasilacza do pojdzie odrazu na sprzedaz (pewnie kots kupi za niewielkie piniadze). Buda nie tyle co mi sie podoba co jest dosc pojemna i miesci sie w funduszach ktore posiadam. Zdaje sobie sprawę z faktu że są owiele lepsze obudowy niż codegen, niestety na chieftecka albo Anteca mnie nie stac, a niewatpliwie cos musze kupic. W gre wchodzi jeszcze ModeCon ale one sa juz mniejsze od tego codegeena 9011.
Oczywiscie bylbym wdzięczny za wskazania czegoś lepszego, wiekszego bądz porównywalnego wielkością do codegeena 9011 do 300pln - bo sam nie moge niczego takiego zlokalizowac.
  
Re: <s-z-a-k-a-l> Podzielcie się wiedzą o obudowach
PostWysłano: Sobota, 01 Listopada 2003, 17:47 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
GregorP
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #235
Posty: 320


[ Osobista Galeria ]




A ja Ci jednak polecę Chiefteca..
..ok. 500zł, a w środku HPC-360-202 - zasilacz, który jest wart ze 200zł..
..sprzedaj go, a zmieścisz się w kosztach..
  
Re: Podzielcie się wiedzą o obudowach
PostWysłano: Sobota, 01 Listopada 2003, 20:27 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
yanq33
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #287
Posty: 14


[ Osobista Galeria ]




GregorP :
A ja Ci jednak polecę Chiefteca..
..ok. 500zł, a w środku HPC-360-202 - zasilacz, który jest wart ze 200zł..
..sprzedaj go, a zmieścisz się w kosztach..
Zdaje się że na www.chieftec.pl można się dogadać i wyślą Ci samą obudowę.Ja tak zamówiłem w www.sirius.pl ale tam jest trochę drożej...
  
Re: <yanq33> Podzielcie się wiedzą o obudowach
PostWysłano: Sobota, 01 Listopada 2003, 20:47 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
GregorP
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #235
Posty: 320


[ Osobista Galeria ]




Dzięki za info..
..bardzo by mi taka możliwość pasowała..
..spróbuję więc się dogadać z ludźmi z chieftec.pl..
..a nóż.. ;)
  
Re: Podzielcie się wiedzą o obudowach
PostWysłano: Sobota, 01 Listopada 2003, 22:04 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
s-z-a-k-a-l
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #361
Posty: 32


[ Osobista Galeria ]




yanq33 :
Zdaje się że na www.chieftec.pl można się dogadać i wyślą Ci samą obudowę.Ja tak zamówiłem w www.sirius.pl ale tam jest trochę drożej...

O, dzieki takiemu rozwiązaniu byloby mnie stać na chieftecka
Jeszcze tylko takie pytanie czy sirius.pl wylicza cene obudowy bez zasilacza na sazadzie odjecia za zasilacz ceny za jaka mozna go zakupić oddzielnie czy jakoś inaczej?
Pytanie może wydawać sie dziwne ale spotkałem sie juz w sklepach z polityką odliczania np. 60-70% ceny za jaką można kupić zasilacz oddzielnie - tak jest w kilku sklepach na terenia mojego miasta.

GregorP :
..spróbuję więc się dogadać z ludźmi z chieftec.pl..
..a nóż.. ;)

Jak już będziesz cos uzgadniał to zapytaj się przy okazji jak wygląda kwestia zakupienia obudowy nie tyle bez zasilacza co z innym zasilaczem (np. 420W)
  
Re: Podzielcie się wiedzą o obudowach
PostWysłano: Niedziela, 02 Listopada 2003, 00:59 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
yanq33
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #287
Posty: 14


[ Osobista Galeria ]




W siriusie jeśli zamówisz obudowę bez zasilacza to niestety odliczą Ci 80% jego ceny. Jeśli zechcesz lepszy zasilacz np. 420W zamiast 360W to myślę że bez problemu załatwisz to przez email lub telefon. Obsługa w siriusie jest pierwsza klasa.
  
Re: <s-z-a-k-a-l> Podzielcie się wiedzą o obudowach
PostWysłano: Niedziela, 02 Listopada 2003, 20:49 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
GregorP
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #235
Posty: 320


[ Osobista Galeria ]




Dostałem odpowiedź od niejakiego Pana Michała z chieftec.pl..
..BX-01B-B-B z zasilaczem - 505zł, bez zasilacza - 345zł.. ..hmm..

..odnośnie lepszego zasilacza dowiedziałem się tylko, że 'istnieje taka
możliwość' i mam podać, o jaki dokładnie model chodzi..
..ale tym, to się zajmij sam, szakalq.. ;)
  
Re: Podzielcie się wiedzą o obudowach
PostWysłano: Poniedziałek, 03 Listopada 2003, 00:26 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
s-z-a-k-a-l
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #361
Posty: 32


[ Osobista Galeria ]




Spoko, po niedzieli bede sie z nimi kontaktowal. Osobiscie wybiore najprawdopodobniej MX-01-BD-U jako że jest prawie 100zl. tansza a i tam myślę że spokojnie mi powinna wystarczyć.<br>
Tak przy okazji modelu BX-01B-B-B, mam lekko lamerskie pytanie. Mianowicie co to jest pierścień ferrytowy i do czego służy?
  
Re: <s-z-a-k-a-l> Podzielcie się wiedzą o obudowach
PostWysłano: Poniedziałek, 03 Listopada 2003, 01:10 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
GregorP
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #235
Posty: 320


[ Osobista Galeria ]




Pomaga eliminować zakłócenia elektromagnetyczne, pochodzące z kabli
sygnałowych..
  
Re: Podzielcie się wiedzą o obudowach
PostWysłano: Poniedziałek, 03 Listopada 2003, 01:27 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
s-z-a-k-a-l
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #361
Posty: 32


[ Osobista Galeria ]




Czyli takie cosik co znajduje sie np. na kablu do monitora? Jezeli to jest to to średnia rewelacja (mam tego z 10 sztuk i nie za bardzo wiem co z tym robic - przyniesione z jakiegos serwisu elektronicznego). Juz dla sportu założelem na wszystko co sie dało ;)
  
Re: Podzielcie się wiedzą o obudowach
PostWysłano: Środa, 05 Listopada 2003, 10:04 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
EZ_lo
Stały uczestnik
<tt>Stały uczestnik</tt>
 
Użytkownik #91
Posty: 600


[ Osobista Galeria ]




jak nie za bardzo wiesz co z tym robic to sprzedaj :D
i dolaczam do litanii pochwal na temat chiefteca. mialem okazje obejrzec u kumpla - akurat buda coolermastera - ale w oparciu o czesci midi towera chiefteca. przy nastepnym apgrejdzie kompa w cos takiego bede celowal.

a z odejmowaniem 80% ceny to chyba jest tak jak w zestawach komp. jesli kupujesz zestaw to placisz mniej niz za sume wszystkich elementow. wiec nie mozesz odjac elementu po jego pelnej cenie, bo tym sposobem mogloby sie okazac, ze to sprzedawca ma ci doplacic ...
  
Re: Podzielcie się wiedzą o obudowach
PostWysłano: Czwartek, 06 Listopada 2003, 18:13 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
d_3vil
Czytelnik
<tt>Czytelnik</tt>
 
Użytkownik #383
Posty: 4


[ Osobista Galeria ]




hehe, ja sobie pozwole wrzucic obudowe z nieco gornego pulapu cenowego, ale sam ja chce kupic:
antec sonata test tutaj
jedyna wada jak dla mnie to cena = 650-680pln, no ale te zalety mnie przekonaly (120mm wentyl m.innymi) biggrin.gif

wlasnie dostalem odp. z chieftec.pl ze obudowa bx + 420W zasilka to dodatkowo 110pln czyli okolo 615pln
  
Re: Podzielcie się wiedzą o obudowach
PostWysłano: Sobota, 15 Listopada 2003, 16:47 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
srokus
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #449
Posty: 32


[ Osobista Galeria ]




Mam pytanie do posiadaczy WC : jaka obudowe mozecie polecic ? Potrzebuje ok 28 cm miejsca pod koszykami 3,5" na zbiornik .
Z gory thx za porady :)
  
Re: Podzielcie się wiedzą o obudowach
PostWysłano: Czwartek, 20 Listopada 2003, 23:26 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
cf4ni4k
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #283
Posty: 76


[ Osobista Galeria ]




Ja kupiłem niedawno obudowę ATX Midi Tower TRO-454L P4 blue za 147zł. Właściwie to wszystkie obudowy, które oglądałem były w tych cenach i kierowałem się wówczas podczas wyboru właściwie tylko i wyłącznie wyglądem. Teraz czytając ten topic, widzę że zrobiłem błąd bo muszę powiedzieć, że jednak "słychać" to i owo u mnie...ale nie ma się czemu dziwić gdyż różnica prawie 500zł musi odzwierdiedlać jakość produktu. Tak poza tym to jak oceniacie te modele ATX...
  
Re: Podzielcie się wiedzą o obudowach
PostWysłano: Poniedziałek, 24 Listopada 2003, 03:10 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
EZ_lo
Stały uczestnik
<tt>Stały uczestnik</tt>
 
Użytkownik #91
Posty: 600


[ Osobista Galeria ]




nie wiem czy dobrze zrozumialem, ale atx to nie producent - to standard obudow (zgodny z plytami gl. i zasilaczami i czyms tam jeszcze pewnie).

producentem twojej obudowy jest tracer. tego modelu nie znalazlem jednak, ale nie ma sie co spodziewac fajerwerkow za ta cene. zwlaszcza w sprawie zasilacza.
  
Podzielcie się wiedzą o obudowach
Forum dyskusyjne -> Hardware -> Sprzęt

Strona 2 z 2  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010