Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Hardware -> Sprzęt -> Podzielcie się wiedzą o obudowach Idź do strony 1, 2
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Podzielcie się wiedzą o obudowach
PostWysłano: Środa, 23 Lipca 2003, 21:36 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Akira
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #80
Posty: 70


[ Osobista Galeria ]




Witam.

Chcę sobie trochę odświerzyć swojego celerona 333. Wyszło mi ze najsensowniejsze będzie wymienienie obudowy. Może coś byście doradzili co kupić. To mniej więcej moje wymagania:
- minimum 3 kieszenie 5.25
- obudowa możliwie mała
- dobra blacha (powinna wyciszać wnętrze i nie trzeszczeć)
- zasilać porządny (cichy) minimum 300W - powinien być zgodny też z nowymi Intelami i Athlonami.
- cena najlepiej w granicach 200-250zł
- zaslepki na karty - odkręcane a nie wyłamywane
- skrzynki na napędy solidne (np. kosz 3.5 cala powinien być stabilny bez stacji dyskietek - obecnie mam taką obudowę w której stacja dyskietek sprawia ze kosz 3.5 się nie rusza)
- fajne też by były szyny dla napędów
- stacja dyskietek nie maskowana ( i tak pewnie nie będzie)

Czy jest możliwość kupienia czegoś takiego w Polsce? (najlepiej w Warszawie :) ). Jeśli nie dokładnie takie to coś możliwie bliskiego.
  
PostWysłano: Sobota, 26 Lipca 2003, 23:50 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tirinti
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #28
Posty: 1295


[ Osobista Galeria ]




Chieftec spełnia warunki poza dwoma. Jest droższy i wiatrak zasilacza trochę słychać.

Ale chyba zapomniałeś dodac jednej cechy. Możliwość zwrotu w ciągu tygodnia od zakupu. eusa_wall.gif
  
PostWysłano: Niedziela, 27 Lipca 2003, 00:18 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Dziegiel
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #81
Posty: 67


[ Osobista Galeria ]




Chieftec spełnia warunki poza dwoma. Jest droższy i DUŻY :P Sorki Trinitri za zwalanie :P
  
PostWysłano: Niedziela, 27 Lipca 2003, 10:23 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tirinti
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #28
Posty: 1295


[ Osobista Galeria ]




Zależy jaki chieftec. Sąi Duże (mam taki) i małe. Co prawda sąmniejsze obudowy, ale wówczas nie ma mowy o dobrym zasilaczu, skrzynkach i innych bajerach.
  
PostWysłano: Niedziela, 27 Lipca 2003, 12:17 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Dziegiel
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #81
Posty: 67


[ Osobista Galeria ]




Tirinti :
Zależy jaki chieftec. Sąi Duże (mam taki) i małe. Co prawda sąmniejsze obudowy, ale wówczas nie ma mowy o dobrym zasilaczu, skrzynkach i innych bajerach.


Ale w przypadku Chiefteca sprawdza sie zasada: im mniejsz tym droższe - ja mam jedą z tańszych - Hi-Fi black, ale i tak jej ekonomiczna ver. z zasiłką 360W to i tak ponad 400zł. No i trzeba przyznać, ze to klasa pomiędzy midi, a big tower. Jak masz brać bude za nieduże pieniądze to modecoma.
  
Re: Podzielcie się wiedzą o obudowach
PostWysłano: Sobota, 02 Sierpnia 2003, 01:27 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Piotr-san
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #178
Posty: 11


[ Osobista Galeria ]




W takiej cenie polecam obudowy Enlight sa bardzo dobrze wykonane.Posiadaja zasilacz 300w dobrze trzymajacy napiecia no i cichy przedewszystkim.Jedynym warunkiem ktorego nei spelnia jest cena o 50 zl wysza.Posiada szyny dla napedow 5'25 a koszyk z napedami 3'5 mozna bez problemu wysunac.
  
Re: Podzielcie się wiedzą o obudowach
PostWysłano: Sobota, 02 Sierpnia 2003, 22:47 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tirinti
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #28
Posty: 1295


[ Osobista Galeria ]




A w3sadzałeś do niego GF4 TI4400/4600 lub podobnej wielkości, bo niestety wówczas w koszyku mieści siętylko jeden dysk a i tak trzeba wyjąć kartę, żeby móc go zamontować. Śledzie trzeba w nim wyrywać, a obudowa jest bardzo ciasna w środku, co utrudnia przepływ powietrza więc dla takiego samego skutku potrzeba silniejszego wiatraka i chałas wzrasta.
  
PostWysłano: Sobota, 02 Sierpnia 2003, 22:48 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tirinti
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #28
Posty: 1295


[ Osobista Galeria ]




Coś ci się pomyliło.
Im większa tym droższa. Mój big tower kosztował ponad 500zł.
  
Re: Podzielcie się wiedzą o obudowach
PostWysłano: Poniedziałek, 04 Sierpnia 2003, 04:17 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Piotr-san
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #178
Posty: 11


[ Osobista Galeria ]




Moja jest z seri 73xx zaplacilem za nia kolo 300zl.A geforce 4600 by sie nie zmiescil ale tylko pod warunkim zeby bya byl 2 krotnie wiekszy od mojego radeon 9500, a to jest dosc spora karta,no chyba ze mowimy o jakiejsc karcie ze stajni wildcat ale gdby bylo go stac na cos takiego to napewno kupil by sobie do tego jakas pozadna obudowe za 1-2 tysiace :P.Te ztyczki na sledzie mozna wyrywac ale chyba ze chcesz zeby byly jednorazowego uzytku,dla mnie akurat po przesiadce z codygena te zatyczyki byly plusem.
  
Re: Podzielcie się wiedzą o obudowach
PostWysłano: Poniedziałek, 04 Sierpnia 2003, 10:14 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tirinti
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #28
Posty: 1295


[ Osobista Galeria ]




Mam zarówno Chiefteca jak i Enlighta. Chieftec ma 42cm długości Enlight 37cm. GF4 TI 4600 kończy się jakiś1cm od koszyczka na dyski, a dysku wystaje z niego znacznie więcej, przez co w koszyczku może zmieścićsiętylko jeden dysk. To samo jest z płytą ful ATX, powoduje ona, że nie moża wykożystać 2 miejsc na 5.25. Tak więc w moim przypadku połowa miejść na napędy jest nie do użycia. W efekcie mogę mieć 1x 3.5 wewnętrzny i 1x 3.5 zewnętrzny oraz 2 5.25.
  
Re: Podzielcie się wiedzą o obudowach
PostWysłano: Poniedziałek, 04 Sierpnia 2003, 18:48 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Piotr-san
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #178
Posty: 11


[ Osobista Galeria ]




Moj enlight ma 45-47cm dlugosci.Bez problemu na wysokosci radeona miesci sie baracuda a we wnetrzu jest nadal mnostwo miejsca.Cdrw jest odalony od abita o 1 cm i jest to full atx.Nie wiem co ty masz za obudowe ale w mojim przypadku wszystko sie miesci bez problemu.Jedynymi minusami tej obudowy o ktorych moglbym pomyslec pewnie byly by tylko 2 miejsca w zatoczce 3'25 no i moze zasilacz tylko 300w ale jak narazie nie narzekam ciagnie radka 9500@9700 ,athlona @2400mhz 1.9v no coprawda jest to juz jego kres, napiecie spada do 1.8v,ale jestem z niego zadowolony napawno wychodzi poza maksymalna moc a to swidczy o jakosci.
PS Przyokazji trinity z jakiej seri masz obudowe ?


Ostatnio zmieniony przez Piotr-san dnia Poniedziałek, 04 Sierpnia 2003, 18:57, w całości zmieniany 1 raz
  
Re: Podzielcie się wiedzą o obudowach
PostWysłano: Poniedziałek, 04 Sierpnia 2003, 18:55 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Akira
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #80
Posty: 70


[ Osobista Galeria ]




możecie podawać konkretne oznaczenia obudów, tak zeby nie bylo ze "moja ma 37cm a moja 42" :)
  
Re: Podzielcie się wiedzą o obudowach
PostWysłano: Poniedziałek, 04 Sierpnia 2003, 18:58 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Piotr-san
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #178
Posty: 11


[ Osobista Galeria ]




Hehe akira byles szybszy :)
  
Re: Podzielcie się wiedzą o obudowach
PostWysłano: Poniedziałek, 04 Sierpnia 2003, 20:55 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tirinti
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #28
Posty: 1295


[ Osobista Galeria ]




No to jak tak to spoko. Widać Enlight siępoprawił.
  
Re: Podzielcie się wiedzą o obudowach
PostWysłano: Poniedziałek, 04 Sierpnia 2003, 20:56 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tirinti
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #28
Posty: 1295


[ Osobista Galeria ]




Chiefteca mam MA-01B-D, Enlight ma już 2 lata i nie ma tego modelu na stronie producenta a pudełka już nie mam więc nie wiem jaka to.
  
Re: Podzielcie się wiedzą o obudowach
PostWysłano: Czwartek, 30 Października 2003, 15:36 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
s-z-a-k-a-l
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #361
Posty: 32


[ Osobista Galeria ]




To jak możecie to doradzcie i mi jakąs nie za drogą ale możliwie jak największą i rozsądną wewnętrznie obudowę (siakiś big-tower bylby bardzo mile widziany). Jeszcze najlepiej aby nie byla z zewnątrz jakaś dziwnie powyginana czy cos - wygląd panelu przedniego jak najbardziej klasyczny (bez jakichs udziwnien)
Cena do 300-350zl. - Chieftec odpada z miejsca raczej ze względu na cenę.
  
Re: <s-z-a-k-a-l> Podzielcie się wiedzą o obudowach
PostWysłano: Czwartek, 30 Października 2003, 16:21 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tirinti
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #28
Posty: 1295


[ Osobista Galeria ]




Jak ktośplanuje zakup na dłużej to proponuję poczekać do wiosny na obudowy BTX, bo za rok do ATXowej nie wsadzi się nowej płyty, a do starej płyty nie wsadzi się nowej karty graficznej.
  
Re: Podzielcie się wiedzą o obudowach
PostWysłano: Czwartek, 30 Października 2003, 16:25 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
s-z-a-k-a-l
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #361
Posty: 32


[ Osobista Galeria ]




To znaczy jeżeli chodzi o mnie to ja dopiero co zakupilem nowy sprzet wiec nie planuje w najbliższym czasie zmiany - zreszta nie grywam w jakieś starsznie wymagajace gry więc wymiana grafiki w najbliższym czasie nie będzie mi potrzebna, ale obudowa jak najbardziej jako że obecnie używam jakiej starej pozostałej po celku.
Wiec ponawiam pytanie o jakiegoś taniego (300-350zl.) big towera bądz coś dużego i dobrze rozplanowanego.
  
Re: Podzielcie się wiedzą o obudowach
PostWysłano: Piątek, 31 Października 2003, 21:27 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
s-z-a-k-a-l
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #361
Posty: 32


[ Osobista Galeria ]




Co sądzicie o obudowie Codegen 9011<br>
Wygląda na wmiarę solidna, dośc pojemną i cena jeszcze nawet przystepna.
  
Re: <s-z-a-k-a-l> Podzielcie się wiedzą o obudowach
PostWysłano: Sobota, 01 Listopada 2003, 02:08 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tirinti
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #28
Posty: 1295


[ Osobista Galeria ]




jednym słowem
Codgen crazy.gif
  
Podzielcie się wiedzą o obudowach
Forum dyskusyjne -> Hardware -> Sprzęt

Strona 1 z 2  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
Sala na wynajem sala szkoleniowa kraków Kraków
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010