Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Hardware -> Sieci komputerowe -> Skrętka
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Skrętka
PostWysłano: Wtorek, 29 Lipca 2003, 13:27 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Mate
MCS.pc.pl
 
Użytkownik #8
Posty: 204


[ Osobista Galeria ]




Wiec tak mam zamiar ulożyć trochę sieci w domu, ale kabel bedzie szedł pod tynkiem wiec dostac sei do niego nie bedzie mozna. Proszę o rady jak ulozyć skrętkę aby jak czegoś nei pokaszanić, jakie sa promienie giecia kabli, jak go odwijać, w jakiej kolejnosci go podlaczać do gniazdek... słowem wszystko co zrobić aby nie władowac sie w koszty a mieć dobrze polożoną sieć.
  
PostWysłano: Wtorek, 29 Lipca 2003, 16:29 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tirinti
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #28
Posty: 1295


[ Osobista Galeria ]




Przede wszystkim najlepiej położyć w rurkach. Zależy jakie odległości. Jak kilka m to kabel może byćdowolny, ale jak kilkadziesiąt (odległość punkt-punkt nie całość) to lepiej jakiś dobry (nie znam sięna tym aż tak, żeby wiedzieć jaki polecić). Giąć to można skrętkę jak sięchcę (no może poza jakimś załamywaniem na siłe do 180 stopni) przynajmniej ten nie uzbrojony drutem (te z drutem sądo użytku zewnętrznego, wiszącego). Do tego jak ma starczyćna długie lata to lepiej kupić kompatybilny z 1Gbps.
  
PostWysłano: Wtorek, 29 Lipca 2003, 16:31 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
letrev
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #179
Posty: 6


[ Osobista Galeria ]




Po pierwsze kabel podtynkowy to sam w sombie jest juz ryzykowny chociazby ze wzgledu na to ze taki tynkarz przejedzie ci po tym 30 razy szpachelka pozniej przez kabel nie wyjdzie mu kant wiec jebnie pare razy mlotkiem badz innym punktownikiem kinetycznym o przedluzeniu trzonkowym i bedzie zadowolony :)

Pomysl lepiej o jakis gustownych listeweczkach przy podlodze.
Nie istnieje cos takiego jak promien giecia kabla w parktyce <-- wiem bo zajmuje sie tym na codzien, praktycznie kazdy kabel bedzie dzialal dobrze nawet zgiety o 90 stopni, no chyba ze jest to swiatlowod ;] to wtedy lipa

" w jakiej kolejnosci go podlaczać do gniazdek... " <-- tego nie rozumiem :/ kazdy punkt aka gniazdko to osobny kabel ktorego jeden koniec terminujesz jako gniazdo dostepu do sieci a 2 na " pacz panelu " badz w warunkach domowych zarabiasz na nim złącze RJ45 kupujesz SWITCH na tyle portow ile bedzie ci potrzeba i jazda :E

Apropos rozwijania to kup sobie kabel w pudle nie bedziesz mial wtedy problemow z rozwijaniem i oszczedzisz sobie walki z niewygodna szpulka ...
Najczesciej takie pudla maja 305M wiec policz ile ci potrzeba
  
PostWysłano: Wtorek, 29 Lipca 2003, 16:38 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tirinti
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #28
Posty: 1295


[ Osobista Galeria ]




Z gięciem koncentryka to trzeba uważać. Inne wielo żyłowe lub o grubych żyłach też są wrażliwe. Ale skrętka ma 8 cienkich żył i nie ma problemu.
  
PostWysłano: Wtorek, 29 Lipca 2003, 16:39 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
letrev
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #179
Posty: 6


[ Osobista Galeria ]




A ja moge polecic :E
Wersja tańsza : ( NEXANS = ALCATEL STARY) FTP LSZH CAT.5e 4PR 24AWG
Badz kabelek po jakies 4 zl za metr AMP NETCONNECT ktory nazywa sie PIMF i powiem tylko ze ten kabel spelnia normy kategorji 7 i dziala do 800MHz :E <-- full wypas ale wybór nalezy do ciebie :)

Dodam jeszcze ze dlugosc kabla (gniazdko-pacz panel) nie moze przekroczyc 90m...
  
Re: Skrętka
PostWysłano: Środa, 30 Lipca 2003, 00:48 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Mate
MCS.pc.pl
 
Użytkownik #8
Posty: 204


[ Osobista Galeria ]




Dobra torche doczytalem troche sie dowiedzialem ale teraz mam problem z wyborem producenta: Madex - ponoć niezła mają go w Action, Telefonika - ponoć kiepski, Technokabel - ??? Moze jakies inne propozycje do 1.2zł za metr FTP-owego kat 5e. A mozę nie FTP tylko UTP ? Sam juz nie wiem.
  
PostWysłano: Środa, 30 Lipca 2003, 03:13 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tirinti
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #28
Posty: 1295


[ Osobista Galeria ]




Napewno nie Telefoniki. Po tym co zrobili z Ożarowem to żaden Polak nie powinien kupować ich wyrobów. Zresztą mieszkasz koło Ożarowa to tym bardziej niepowinieneś.
  
Re: Skrętka
PostWysłano: Środa, 30 Lipca 2003, 12:32 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Bzdury
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #18
Posty: 1030


[ Osobista Galeria ]




Mate :
Dobra torche doczytalem troche sie dowiedzialem ale teraz mam problem z wyborem producenta: Madex - ponoć niezła mają go w Action, Telefonika - ponoć kiepski, Technokabel - ??? Moze jakies inne propozycje do 1.2zł za metr FTP-owego kat 5e. A mozę nie FTP tylko UTP ? Sam juz nie wiem.


Swoje sieci kablowałem tylko i wyłącznie kablem FTP 5e firmy MADEX i nie ma z tym jak najmniejszych problemów. I ten właśnie kabelek Ci polecam.
  
Re: Skrętka
PostWysłano: Sobota, 02 Sierpnia 2003, 22:10 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
tomstu
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #171
Posty: 5


[ Osobista Galeria ]




z doświadczenia

nie ma sensu pakować kasy w ftp bo w domu nie jest to potrzebne pozatym wdajac sie w szczegułu ftp jst ekranowany wiec nie dopuszcza zakłuceń elektormag do środka itp ale jednocześnie nie wypuszcza zakłuceń ze środka na zewnątrz co samo w sobie nieco pogarsza sprawę tak wiec jeśli nie idze kabel koło urzadzeń wydzejających silne pole elektromagnetycznie typu generator lodówka czy coś w odległości kilku cm nie ma sensu stosować FTP
utp kat 5 a najlepiej 5E wystarczy
polecam wszystkie wymie ione
ostanioio kupiłem LG za 50gr/m i jetem także zadowolony 100Mbit/s zawsze odległość max to 100m nawet 105 liczac kable przyłaczeniowe a nie jak ktośpisał 90 z doświoadczenia nawet do 300m na dobrych kablach
200m zawsze spokojnie

pozatym http://ethernet.neostrada.pl/podstawy/utp.html
  
Re: Skrętka
PostWysłano: Sobota, 06 Września 2003, 12:46 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Akira
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #80
Posty: 70


[ Osobista Galeria ]




Orientuje się ktoś dokładniej czym się różni skrętka 5 od 5e?
  
Re: Skrętka
PostWysłano: Sobota, 06 Września 2003, 21:13 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
letrev
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #179
Posty: 6


[ Osobista Galeria ]




Kategoria 5e to taka podwyzszona 5 ... Bardziej zaostrzone, testy na mierniku np na tlumiennosc oraz przesluchy ... W praktyce nieodczuwalne :E
Technokabel to znana firma produkujaca niezle kabelki ...
Ja polecam zawsze kable AMP NETCONNECT ( TYCO ELECTRONICS ) poniewaz udzielaja 30 letniej gwarancji na swoje produkty(instalacje) jezeli tylko instalacja jest wykonana zgodnie z normami Polskimi ...
BTW. Rozkreccie kompa i zobaczcie jakiej firmy sa zlacza na waszej plycie glownej :)
  
Skrętka
Forum dyskusyjne -> Hardware -> Sieci komputerowe

Strona 1 z 1  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
zephyr
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010