Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Obraz i dźwięk -> Muzyka -> Gra i trombi zespół COMBI - rzecz o muzycznych ambicjach Polaków. Idź do strony 1, 2
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Gra i trombi zespół COMBI - rzecz o muzycznych ambicjach Polaków.
PostWysłano: Piątek, 20 Maj 2005, 19:33 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
artur...
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #869
Posty: 233


[ Osobista Galeria ]




Co tu dużo mówić. Oglądałem ostatnio chyba Trzydziesci Ton i w zestawieniu co znalazłem na najwyższym miejscuu, KOMBI.
Szlag mnie trafił i zrobiło mi się wstyd że moi rodacy są tak kompletnie pozbawieniu gustu. I jak tu tworzyć muzykę ambitną, dla kogo?
Dla kogo skoro ludzie słuchają takiego kiczu. Jeśli Papa Dance jest popularny to mówi to samo za siebie. Jestem zażenowany faktem że musze funkcjonowac obok ludzi którzy słuchają gówna nie muzyki. Że jest to zjawisko masowe. Że miliony Polaków wracają do domu ze szkoły i wyciągają najnowszą płytę zespołu KOMBI, albo Braci Golców. To szczyt kakofonii. Wkurza mnie równierz fakt że ludzie słuchają takiego gówna a później się nie przyznają że mieli z tym coś wspólnego. Jesli zapytam dziś kogos czy słuchał Ich Troje kiedy nagrali swój przebój to NIE!!
A gdzie jest cała masa płyt które sprzedali Ich Troje?
Nawet nie ma z kim pogadać o muzyce bo jak kogoś pytam to włącza mi kurewski Hip Hop, albo Techno, albo mówi że nic nie słucha, a tgo jest jeszcze gorsze. Ale skupić się chciałem na bezguściu Polaków. Brak mi słów żeby opisać z jakim obrzydzeniem patrzę na statystyki w których najbardziej popularnymi są Kombi albo Papa Dance. Albo to że na Eurowizję pojechał jakiś wiesniak grający Disco Polo.
Miożna powiedzieć że w Polsce rozwija się muzyka komercyjna ale przeciez dla kogoś ona się rozwija skoro jest zapotrzebowanie.
WSTYD WSTYD WSTYD WSTYD WSTYD !!!!!!!!!!!!!!!! I TYLE
  
Re: Gra i trombi zespół COMBI - rzecz o muzycznych ambicjach Polaków.
PostWysłano: Sobota, 21 Maj 2005, 16:45 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Margot
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #1280
Posty: 327


[ Osobista Galeria ]




Ludzie w większości wolą iść na łatwiznę, są całkowicie rozleniwieni i często nie mają czasu, ochoty na poszukiwanie czegoś bardziej wartościowego, muzyki bardziej ambitnej, skupiającej się na mądrych tekstach i interesującej linii melodycznej. Często zdarza się również tak, że niektórzy po prostu gustują w danym nurcie muzycznym, za co nie można ich przecież potępiać, w końcu każdy ma suwerenne prawo do własego zdania. I owszem ja również zauważam taką tendencję do słuchania rzeczy lekkich, łatwych i przyjemnych, cóż widać taka mentalność...Typowy polak z pewnością chętniej potańczy sobie przy kolejnym "hicie" Kombii, Papa Dance(to już absolut, że się tak wyrażę:), czy innego Delfina lol.gif niż zagłębi się w magię utworów Milesa Davisa, wsłucha w piękne melodie Tori Amos, na swój sposób zinterpretuje słowa Jacka Kaczmarskiego bądź innego wspaniałego barda, przenoszącego w swoich utworach jakąś unikalność, ulotność. Ale nie w tym rzecz aby jakiś utwór dobrze się sprzedawał, jeśli ktoś chce czynić dobrą muzykę, taką lepszą, oryginalniejszą, jeśli czuje to w sobie i wie, że ma dar boski do robienia muzyki, to chyba splendor i sława nie są mu potrzebne do szczęścia. Co innego jeśli chodzi o kasę...ale to już inna bajka. I nie martw się Arturze zapewniam Cię, iż w Polsce są jeszcze ludzie, którzy słuchają ambitnej muzyki, trzeba tylko do nich trafić w odpowiedni sposób. A mentalności i upodobań polaków raczej nie zmienisz, więc lepiej się przyzwyczajaj do zaistniałej rzeczywistości...
  
Re: Gra i trombi zespół COMBI - rzecz o muzycznych ambicjach Polaków.
PostWysłano: Sobota, 21 Maj 2005, 17:01 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
WILL
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #3688
Posty: 406


[ Osobista Galeria ]




Margot popieram
jest wielu Polaków którzy słuchają ambitnej muzyki
tylko że oni chyba nie głosują itp
zdrugiej strony to niech każdy słucha sobie tego co sprawia mu przyjemność
a jak komuś zależy to zawsze dosięgnie do wyższej półki
inny problem to oczywiście jak zawsze kasa
no ale podobno sztuka sama musi się wybronić?????
pzdr
  
Re: <WILL> Gra i trombi zespół COMBI - rzecz o muzycznych ambicjach Polaków
PostWysłano: Sobota, 21 Maj 2005, 17:14 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
J@ger
n00b vip
 
Użytkownik #15
Posty: 3818


[ Osobista Galeria ]




o gustach sie ponoc nie dyskutuje
jestem w stanie sluchac prawie kazdej muzyki co ne znaczy ze ja lubie

pracujac w radiu nauczyli mnie tolerancji wobec innych rodzajow
niz te ktore gralem u siebie czy sluchalem w domu

i tego chyba u ciebie brakuje Artur
  
Re: Gra i trombi zespół COMBI - rzecz o muzycznych ambicjach Polaków
PostWysłano: Sobota, 21 Maj 2005, 17:32 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
WILL
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #3688
Posty: 406


[ Osobista Galeria ]




J@ger :
o gustach sie ponoc nie dyskutuje
jestem w stanie sluchac prawie kazdej muzyki co ne znaczy ze ja lubie

pracujac w radiu nauczyli mnie tolerancji wobec innych rodzajow
niz te ktore gralem u siebie czy sluchalem w domu

i tego chyba u ciebie brakuje Artur



dokładnie
tym bardziej że nawet kicz moze być arcydziełem
wolę być otwarta na różne gatunki raczej w zależności od nastroju i potrzeby chwili
  
Re: Gra i trombi zespół COMBI - rzecz o muzycznych ambicjach Polaków.
PostWysłano: Sobota, 21 Maj 2005, 18:05 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Sylwia
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #1547
Posty: 374


[ Osobista Galeria ]




artur... :
Jesli zapytam dziś kogos czy słuchał Ich Troje kiedy nagrali swój przebój to NIE!!


W czasach świetności słuchałam Ich Troje. I co? Teraz mam się tego wstydzic? Nic mnie nie obchodzi, co sobie ktoś o mnie pomyśli...

artur... :

Nawet nie ma z kim pogadać o muzyce bo jak kogoś pytam to włącza mi kurewski Hip Hop, albo Techno, albo mówi że nic nie słucha, a tgo jest jeszcze gorsze.


No to może trafiasz na nieodpowiednich ludzi...

Poza tym większość moich znajomych słucha hip hopu albo techno. Ja to akceptuje. I Tobie też radzę...

Poza tym to samo moga powiedzieć o Tobie..."Czego słuchasz? Muzyki klasycznej? No to jesteś nudziarz. Słuchasz Maleńczuka? To Ty jesteś ćpun, a ja się ze ćpunami nie zadaje. itp".

XXI wiek a zero tolerancji...
  
Re: Gra i trombi zespół COMBI - rzecz o muzycznych ambicjach Polaków.
PostWysłano: Sobota, 21 Maj 2005, 18:44 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
krzychu2
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #1940
Posty: 79


[ Osobista Galeria ]




[quote:68b2c7146b="artur..."]Szlag mnie trafił i zrobiło mi się wstyd że moi rodacy są tak kompletnie pozbawieniu gustu. I jak tu tworzyć muzykę ambitną, dla kogo?
. Że miliony Polaków wracają do domu ze szkoły i wyciągają najnowszą płytę zespołu KOMBI, albo Braci Golców. [/quote:68b2c7146b]


jeżeli ty porównujesz KOMBI i ich ostatnią kapitalną płytę(słuchałeś jej wogóle że tak się wypowiadasz?),kapelę na ktorej wychowały się pokolenia ,gdzie gitarzystą jest Grzegorz Skawiński uważany przez wiele szanowanych czasopism muzycznych za czołowego gitarzyste w Europie do golców,ich troje,hip hopu ,papa dance,czy nie daj Boże iwana i delfina to chyba z twoim gustem jest coś nie tak,albo kompletnie nie znasz się na muzyce. A jaką muzykę uważasz za ambitną?
  
Re: Gra i trombi zespół COMBI - rzecz o muzycznych ambicjach Polaków.
PostWysłano: Niedziela, 22 Maj 2005, 10:08 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
WILL
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #3688
Posty: 406


[ Osobista Galeria ]




a może ten Artur to ONA
  
Re: Gra i trombi zespół COMBI - rzecz o muzycznych ambicjach Polaków.
PostWysłano: Niedziela, 22 Maj 2005, 10:49 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
artur...
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #869
Posty: 233


[ Osobista Galeria ]




Widzę ze propagujecie źle pojętą, skrajną, XXI wieczna tolerancję.
Jak coś jest kiczem to trzeba o tym powiedzieć i się nie oszukiwać.
I nie mam zamiaru tolerować owego kiczu.
A co do Kombi to kolego nie żartuj o ich nowej przebojowej ambitnej płycie. Mówisz że pokolenie się wychowało na ich muzyce? I właśnie teraz mamy dzięki temu pokolenie które słucha kakofonii.
Pokolemnie mojej matki wychowało sie na Czerwonych Gitarach. I co? To znaczy że CG to ambitny zespół i mam go dażyć szacunkiem. Nie bądźmy śmieszni. I dajcie spobie spokój z tą śmieszna tolerancją.
  
Re: Gra i trombi zespół COMBI - rzecz o muzycznych ambicjach Polaków.
PostWysłano: Niedziela, 22 Maj 2005, 11:07 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
WILL
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #3688
Posty: 406


[ Osobista Galeria ]




kicz moze byc dobry albo zły
poza tym ręce precz od hip-hopu i techno
wszędzie mozna znalezć perełki
trzeba tylko chcieć usłyszeć
nikt nikogo do niczego nie zmusza
a oceniać ludzi po tym czego słuchają
wyluzuj wink.gif
  
Re: <artur...> Gra i trombi zespół COMBI - rzecz o muzycznych ambicjach Pol
PostWysłano: Niedziela, 22 Maj 2005, 11:46 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
J@ger
n00b vip
 
Użytkownik #15
Posty: 3818


[ Osobista Galeria ]




artur padlo pytanie co wg Ciebie jest ambitna muzyka ?
jestem bardzo ciekawy odpowiedzi
co słuchasz w domu / w drodze do pracy/szkoły
  
Re: Gra i trombi zespół COMBI - rzecz o muzycznych ambicjach Polaków.
PostWysłano: Niedziela, 22 Maj 2005, 13:11 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
artur...
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #869
Posty: 233


[ Osobista Galeria ]




Kicz, jak sama nazwa wskazuje to kicz. Kicz jest zawsze zły.
Poza tym teksty HH sa na żałosnym poziomie. Powiesz że śpiewają o ważnych rzeczach, o tym ze ktoś kogoś zranił itp. Ale sposób w jaki to ujmują jest żenujący. Kurwa, Kurwa, kurwa, hej suczki, pierdole wasze sztuczki. itp
To mnie przyprawia o odruch wymiotny.
Tak jak kultura HH.
Pogódź się chłopie z tym że HH to miernota artystyczna

jesli idzie o to co ja słucham:

Tori Amos, U2, ColdPlay, Sting, Robert Janowski, Enigma, Loreena McKennit, Marillion, Zbigniew Preisner. ITP
  
Re: Gra i trombi zespół COMBI - rzecz o muzycznych ambicjach Polaków.
PostWysłano: Niedziela, 22 Maj 2005, 13:14 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
WILL
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #3688
Posty: 406


[ Osobista Galeria ]




nie chce mi się z Tobą gadać
  
Re: Gra i trombi zespół COMBI - rzecz o muzycznych ambicjach Polaków.
PostWysłano: Niedziela, 22 Maj 2005, 13:27 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
artur...
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #869
Posty: 233


[ Osobista Galeria ]




WILL :
nie chce mi się z Tobą gadać


Pewnie zdołowałeś kiedy sobie uświadomiłes prawdę.
Rozumiem Cię. Tez byłoby mi przykro i nie chciałoby mi się z kimś gadać gdybym widział że ma racje a ja nie mam argumentów.
Pozdrawiam
  
Re: Gra i trombi zespół COMBI - rzecz o muzycznych ambicjach Polaków.
PostWysłano: Niedziela, 22 Maj 2005, 13:34 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
WILL
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #3688
Posty: 406


[ Osobista Galeria ]




a mówią że muzyka łagodzi obyczaje

agresja tak Cię zaślepia że mylą Ci się rozmówcy
ja na przykład jestem kobietą
ale luzik wink.gif
  
Re: Gra i trombi zespół COMBI - rzecz o muzycznych ambicjach Polaków.
PostWysłano: Niedziela, 22 Maj 2005, 13:40 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
artur...
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #869
Posty: 233


[ Osobista Galeria ]




a kto tu mówi o agresjii
Jestem jak najbardziej przyjaźnie nastawiony do społeczności forum i z nikim nie chcę wpadac w konflikty. Ale żyję w wolnej Polsce i korzystam z prawa żeby zamanifestowac swoje poglądy.
  
Re: <artur...> Gra i trombi zespół COMBI - rzecz o muzycznych ambicjach Pol
PostWysłano: Niedziela, 22 Maj 2005, 14:35 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
J@ger
n00b vip
 
Użytkownik #15
Posty: 3818


[ Osobista Galeria ]




wybacz ale z grupy ktora wymieniles nikt dla mnei nie jest wazna osobistoscia muzyczna - ale nikogo no poza robercikim nie nazwalbym miernota artystyczna .

caly czas zastanawiam sie co mial na celu twoj post ?

mysle ze przesadzasz mowiac w takim tonie o HH
nie lubie nie slucham ale toleruje bo inni sluchaja
i tego tobei zycze
  
Re: Gra i trombi zespół COMBI - rzecz o muzycznych ambicjach Polaków.
PostWysłano: Niedziela, 22 Maj 2005, 16:37 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
krzychu2
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #1940
Posty: 79


[ Osobista Galeria ]




artur... :

Jestem jak najbardziej przyjaźnie nastawiony do społeczności forum i z nikim nie chcę wpadac w konflikty.



to jak nie chcesz popadać w konflikty to proponowałbym nieco bardziej stonowaneych słów używać.jeżeli nie podoba Ci sie muzyka zespołu Kombi to nie musisz tego słuchać,Ale jezeli czytam że muzykę jednego z moich ulubionych zespołów polskich od 20 lat nazywasz gównem i twierdzisz że powinienem sie wstydzić ze lubie tą kapele to ja tego nie odbieram jako przyjazne nastawienie.Pozatym masz dziwne przeświadczenie że wszystko co nie podchodzi pod Twój gust jest kiczem i muzyka mało ambitną.Tez słucham u2 ,marilion ,nie trawię ich troje ,hip hopu,a jak widze iwana i delfina to zbiera mi sie na wymioty ale nie widzę żadnego powodu żeby obrażać ludzi ktorzy akurat taki rodzaj muzyki lubią.A porównywanie i wrzucanie do jednego wora discopolowego,sezonowego zespoliku Iwan i delfin do znakomitego,poprockowego zespołu Kombi wktóry tworzą muzycy o znakomitych umiejętnościach swiadczy o kompletnej ignorancji muzycznej.
  
Re: Gra i trombi zespół COMBI - rzecz o muzycznych ambicjach Pol
PostWysłano: Niedziela, 22 Maj 2005, 17:06 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
artur...
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #869
Posty: 233


[ Osobista Galeria ]




J@ger :
nikogo no poza robercikim nie nazwalbym miernota artystyczna


Akurat Robert Janowski nagrywa wspniałą muzykę. Pisze własne, świetne, teksty, nawiązuje do jazzu, blusa, jest poetą, gra muzykę instrumentalną, fortepianową. Z całym szacunkiem dla twoich kompetencji ale twoja ofensywa na janowskiego jet tylko próbą bezsilnego ataku na mnie i pokazania miże ja równiez słucham kiczu. Sorry ale nie udało ci się.

A co do krzycha to bez urazy krzysiu ale jeśli słuchasz swietnego legendarnego zespołu poprockowego to gratuluj i nic więcej nie będę pisał bo napisłem już wczesniej o tym. Więc stawiam Kombi obok Boys, Golców, Shaza, Delfinów i Papa Dance.
Na twoim miejscu bym się nie przyznawał że słucham kombi. A dla Skawińskiego byłoby lepie gdyby nie kozaczył i został w ONA, bo tam chociaz mu coś wychodziło i nie robił wsi.
  
Re: <artur...> Gra i trombi zespół COMBI - rzecz o muzycznych ambicjach Pol
PostWysłano: Niedziela, 22 Maj 2005, 17:11 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
J@ger
n00b vip
 
Użytkownik #15
Posty: 3818


[ Osobista Galeria ]




lol misiu ubawiles mnie

ale skoro jestes wszechwiedzacy to i ja zakoncze ta dyspute
ty wiesz swoje ja wiem swoje eot
  
Gra i trombi zespół COMBI - rzecz o muzycznych ambicjach Polaków.
Forum dyskusyjne -> Obraz i dźwięk -> Muzyka

Strona 1 z 2  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010