Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Hardware -> Sieci komputerowe -> ISDN pod Win XP - pomozcie!
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
ISDN pod Win XP - pomozcie!
PostWysłano: Sobota, 02 Sierpnia 2003, 03:22 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
EZ_lo
Stały uczestnik
<tt>Stały uczestnik</tt>
 
Użytkownik #91
Posty: 600


[ Osobista Galeria ]




witam!
moje dziewcze jest w posiadaniu pakietu octopus s z tepsy i w jego ramach karty fritz! pci.
po padzie dyzia i reinstalce systemu na nowym nie umiem dojsc do ladu z isdnem (wiem, lama).
sytuacja przedstawia sie nastepujaco: xp wykrywa fritza i instaluje stery, a jedyne dane konfiguracyjne jakie ja znam to ppp i nr dostepowy (0202422).
efekty: dziala gadu-gadu i od czasu do czasu OE, natomiast prawie w ogole nie odzywa sie IE - stronki laduja sie w nieskonczonosc (a wlasciwie sie nie laduja).
jesli pominalem jakies dane to piszcie.
goraco prosze o wszelka pomoc co z tym zrobic

(to w zasadzie kopia mojego posta z tweaka, ale problem jest i szukam odpowiedzi u wszystkich)
  
Re: ISDN pod Win XP - pomozcie!
PostWysłano: Sobota, 02 Sierpnia 2003, 07:11 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
J@ger
n00b vip
 
Użytkownik #15
Posty: 3818


[ Osobista Galeria ]




moze trza mu dns-y podac na tacy bo sam nie jest w stanie rozwiazac adresu ?
  
Re: ISDN pod Win XP - pomozcie!
PostWysłano: Sobota, 02 Sierpnia 2003, 09:31 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Krzysiek
Pro uczestnik vip
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #103
Posty: 1531


[ Osobista Galeria ]




mój brat moiał ten sam problem z ISDN... podał DNS i dobrze było ! Podam Ci DNS na którym jedzie mój brat :
podstawowy DNS 194.204.152.34
pomocniczy DNS 194.204.159.1

Powinno pomóc ! Jak je wstawić to chyba wiesz...Dial Up--> Twoje bieżące połączenie--> Ustawiania TCP/IP
Powodzenia ! biggrin.gif
  
Re: ISDN pod Win XP - pomozcie!
PostWysłano: Sobota, 02 Sierpnia 2003, 15:58 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
EZ_lo
Stały uczestnik
<tt>Stały uczestnik</tt>
 
Użytkownik #91
Posty: 600


[ Osobista Galeria ]




z dnsami probowalem - tymi samymi - nie bylo wyraznej poprawy ...
w tepsie oczywiscie tlumacza sie szczytami komunikacyjnymi i ze nie moga zagwarantowac ... ja to rozumiem. ale nie 24h/dobe od dluzszego czasu.
  
Re: ISDN pod Win XP - pomozcie!
PostWysłano: Sobota, 02 Sierpnia 2003, 16:19 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Krzysiek
Pro uczestnik vip
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #103
Posty: 1531


[ Osobista Galeria ]




jak masz ISDN z autoryzacją na polskie linie to powinni przyjść do twojej ukochanej do domu z laptopem i sprawdzić co jest na lini... ja miałem problem z modemem ASMAX który nie łączył się i wyskakiwał błąd 678... było to po tym jak zamuwiłem pakiet... na onet konekt działa i na wszystkich innych pryatnych liniach też ... nawet na TPSA. Skończyło się na tym że nowy modem kupiłem sad.gif i jest w porząku...tylko ta prędkość sad.gif A dodam jeszcze że TPSA jest beznadziejna a obsługa w ramach pomocy strasznie się obija !
  
Re: ISDN pod Win XP - pomozcie!
PostWysłano: Sobota, 02 Sierpnia 2003, 18:13 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
EZ_lo
Stały uczestnik
<tt>Stały uczestnik</tt>
 
Użytkownik #91
Posty: 600


[ Osobista Galeria ]




zgadza sie. gosc z laptopem byl, pokazal, ze net powinien dzialac i wykrecal sie, ze nie moze w jej kompie grzebac. wyglada na to, ze problem nie lezy w linii tylko chyba w konfigu (na co wskazuje np. dzialajace g-g)
  
Re: ISDN pod Win XP - pomozcie!
PostWysłano: Poniedziałek, 04 Sierpnia 2003, 14:07 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
EZ_lo
Stały uczestnik
<tt>Stały uczestnik</tt>
 
Użytkownik #91
Posty: 600


[ Osobista Galeria ]




ok - po przeczytaniu paru hektarow forow znalazlem rozwiazanie:
okazalo sie ze problem nie lezy po stronie konfiguracji (no bo w sumie co tam mozna zle skonfigurowac) tylko sprzetu. gniazdko sieciowe nie ma uziemienia (tylko zerowanie) i okazalo sie, ze na bolcu uziemienia jest 35v (czyli na obudowie kompa) pochodzace z monitora. po uziemieniu obudowy do kaloryfera wszystko hula jak nalezy.
pozostaje pytanie - co jest nie tak z monitorem biggrin.gif ale to juz temat na inna bajke chyba
dzieki za pomoc
  
Re: ISDN pod Win XP - pomozcie!
PostWysłano: Poniedziałek, 04 Sierpnia 2003, 20:49 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tirinti
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #28
Posty: 1295


[ Osobista Galeria ]




Gorzej będzie jak jakieśprzebicie trzepnie kogoś trzymającego siękaloryfera.
  
Re: ISDN pod Win XP - pomozcie!
PostWysłano: Wtorek, 05 Sierpnia 2003, 17:00 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
EZ_lo
Stały uczestnik
<tt>Stały uczestnik</tt>
 
Użytkownik #91
Posty: 600


[ Osobista Galeria ]




no wiadomo - to jest prowizorka. nie mam na razie innych opcji zeby uziemic to dranstwo. choc praktyka wskazuje, ze prowizorki wytrzymuja najdluzej ...
update: a jak masz jakis lepszy pomysl na uziemienie to wal - chetnie sprawdze (choc do kanalizacji w wc troche daleko biggrin.gif )
  
Re: <Tirinti> ISDN pod Win XP - pomozcie!
PostWysłano: Czwartek, 11 Września 2003, 11:50 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
J@ger
n00b vip
 
Użytkownik #15
Posty: 3818


[ Osobista Galeria ]




przepraszam jak ma trzepnac od kaloryfera ??
przeciez rury ida do ziemii i w koncu sa gdzies uziemione
chyba ze to jest samodzielny (wolnostojacy ) kalaoryfer
  
Re: <J@ger> ISDN pod Win XP - pomozcie!
PostWysłano: Czwartek, 11 Września 2003, 13:30 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tirinti
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #28
Posty: 1295


[ Osobista Galeria ]




Z uziemieniem kaloryferów to różnie bywa. Wielu zakłada, że to dobre uziemienie, ale nie zawsze tak jest.
  
ISDN pod Win XP - pomozcie!
Forum dyskusyjne -> Hardware -> Sieci komputerowe

Strona 1 z 1  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
przeprowadzki warszawa
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010