Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Umysł i ciało -> Religia i filozofia -> jaki waszym zdaniem sens ma życie? Idź do strony 1, 2, 3 ... 5, 6, 7
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
jaki waszym zdaniem sens ma życie?
PostWysłano: Piątek, 24 Czerwca 2005, 15:54 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Asklepios
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #3974
Posty: 15


[ Osobista Galeria ]




jaki waszym zdaniem sens ma życie? po co żyjemy?
  
Re: jaki waszym zdaniem sens ma życie?
PostWysłano: Piątek, 24 Czerwca 2005, 16:43 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
WILL
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #3688
Posty: 406


[ Osobista Galeria ]




Byt dla siebie [. . . ] jest tym, czym nie jest, nie będąc tym, czym jest
Jean Paul Sartre


myślę że to wiele wyjaśnia
  
Re: jaki waszym zdaniem sens ma życie?
PostWysłano: Piątek, 15 Lipca 2005, 19:10 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Khandro
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #4015
Posty: 8


[ Osobista Galeria ]




Uważam, że w życiu przede wszystkim należy się dobrze bawić, rozwijać.
Po co ? Po to np. by móc skutecznie kierować swoim życiem i po to też by już niczego nie żłować i nikogo za nie nie obwiniać.
Zbieramy różne doświadczenia i uczymy się na nich, mądrzejemy, jeśli tylko po drodze nie zgubimy zapału odkrywcy.
Mądrości zdobytej przez doświadczenie nie zapominasz, idziesz z nią przez następne żywoty. Tak myślę, to daje mi siłę.
Pozdrawiam
  
Re: <Khandro> jaki waszym zdaniem sens ma życie?
PostWysłano: Piątek, 15 Lipca 2005, 22:54 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




A skąd pewność istnienia kolejnych żywotów?
  
Re: jaki waszym zdaniem sens ma życie?
PostWysłano: Sobota, 16 Lipca 2005, 12:11 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
pao
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #3502
Posty: 94


[ Osobista Galeria ]




mnie wystarczyło spojrzeć w oczy noworodków kiedy urodziłam moją córcię... energia z nich płynąca była tak rózna i tak kolorowa, że w tabula rasa nie uwierzę... jedne miały potężna i silną energie inne dopiero zaczynały swą drogę... z tym, że wększośc nie widzi energii więc taki argument dla wielu może nie byc argumentem... warto jednak pamietać, ze jeśli czegoś nie widzimy to nie znaczy że tego nie ma... ;)
  
Re: jaki waszym zdaniem sens ma życie?
PostWysłano: Sobota, 16 Lipca 2005, 12:32 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
milkaska
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #1401
Posty: 36


[ Osobista Galeria ]




[... warto jednak pamietać, ze jeśli czegoś nie widzimy to nie znaczy że tego nie ma... ;)[/quote]

Bardzo fajne zdanie eusa_clap.gif
Żyjemy bo ktoś chciał żebyśmy żyli. Ja żyje dla siebie, powiedziałabym zdrowy egoizm;)Chce się rozwijać, móc gdy bedę siwą panią powiedzieć swoim wnukom że jestem szczęśliwa bo żyłam całą siebie.
  
Re: jaki waszym zdaniem sens ma życie?
PostWysłano: Sobota, 16 Lipca 2005, 12:57 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
WILL
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #3688
Posty: 406


[ Osobista Galeria ]




milkaska :
[... warto jednak pamietać, ze jeśli czegoś nie widzimy to nie znaczy że tego nie ma... ;)


Bardzo fajne zdanie eusa_clap.gif
Żyjemy bo ktoś chciał żebyśmy żyli. Ja żyje dla siebie, powiedziałabym zdrowy egoizm;)Chce się rozwijać, móc gdy bedę siwą panią powiedzieć swoim wnukom że jestem szczęśliwa bo żyłam całą siebie.[/quote]


dla siebie czy dla wnuków
troszkę trudno to pogodzić
ale gratuluję optymizmu
i trzymam kciuki smile.gif
  
Re: jaki waszym zdaniem sens ma życie?
PostWysłano: Sobota, 16 Lipca 2005, 13:16 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
grusia
Nałogowy uczestnik
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #1372
Posty: 3053


[ Osobista Galeria ]




Dawanie szczęścia wnukom, a powiadanie im o tym, że samemu jest się szczęśliwym to różnica. Tak przynajmniej to zrozumiałam tongue.gif
  
Re: jaki waszym zdaniem sens ma życie?
PostWysłano: Sobota, 16 Lipca 2005, 14:12 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
milkaska
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #1401
Posty: 36


[ Osobista Galeria ]




chciałam powiedzieć ze bedą babunia nie bedę narzekać , nie bede żałowac ze czegoś nie zrobiłam bede chciała pokazać własnym wnukom że jestem szczęśliwa i chciałabym zeby one też były. Chce żyć tak zeby spokojnie muc sobie spojrzęc w lustro.Ciekawe czy mi się uda? cool.gif
  
Re: jaki waszym zdaniem sens ma życie?
PostWysłano: Sobota, 16 Lipca 2005, 14:18 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
WILL
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #3688
Posty: 406


[ Osobista Galeria ]




milkaska :
chciałam powiedzieć ze bedą babunia nie bedę narzekać , nie bede żałowac ze czegoś nie zrobiłam bede chciała pokazać własnym wnukom że jestem szczęśliwa i chciałabym zeby one też były. Chce żyć tak zeby spokojnie muc sobie spojrzęc w lustro.Ciekawe czy mi się uda? cool.gif


dokładnie tak to zrozumiałam
ale przeczytaj jeszcze raz uwaznie Twoje dzisiejsze posty
we wszystkich watkach
moze Ci się uda cool.gif
życze Ci tego z całego serca smile.gif
ale łatwe to nie bedzie
  
Re: jaki waszym zdaniem sens ma życie?
PostWysłano: Sobota, 16 Lipca 2005, 14:18 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
grusia
Nałogowy uczestnik
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #1372
Posty: 3053


[ Osobista Galeria ]




Rozumiem, co chciałaś powiedzieć. Moja wypowiedź była raczej skierowana do WILL, bo chyba coś jej się pogmatwało, z tego co przeczytałam.
  
Re: jaki waszym zdaniem sens ma życie?
PostWysłano: Sobota, 16 Lipca 2005, 14:22 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
grusia
Nałogowy uczestnik
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #1372
Posty: 3053


[ Osobista Galeria ]




.kropka. [cholera, ale się porobiło... prosze oba posty wyrzucić doubt.gif ]
  
Re: <grusia> jaki waszym zdaniem sens ma życie?
PostWysłano: Sobota, 16 Lipca 2005, 14:43 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
rock4321
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #4247
Posty: 86


[ Osobista Galeria ]




życie jest chorobą boleśnie nieuleczalną, lecz pełną nieśmiertelności
-- J. Broszkieicz
  
Re: jaki waszym zdaniem sens ma życie?
PostWysłano: Sobota, 16 Lipca 2005, 14:49 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
WILL
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #3688
Posty: 406


[ Osobista Galeria ]




rock4321 :
życie jest chorobą boleśnie nieuleczalną, lecz pełną nieśmiertelności
-- J. Broszkieicz


"Życie jako śmiertelna choroba przenoszona drogą płciową"
  
Re: jaki waszym zdaniem sens ma życie?
PostWysłano: Niedziela, 17 Lipca 2005, 19:06 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Asklepios
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #3974
Posty: 15


[ Osobista Galeria ]




Ok zgadzam się z wami że żyje się aby jak najlepiej się rozwinąć osiągnąć nawet szczyt swoich możliwości Moje pytanie dotyka głębszej sfery Po co żyjemy? Czy to ma jakiś sens W końcu rodzimy się chodzimy do szkoły do pracy starzejemy się zostawiamy czasem po sobie dzieci i umieramy I tak w kółko Czy to nie deenerwujące że nie możemy zatrzymać czasu i trwać w tym życiu korzystać z niego maxymalnie Ciągle do czegoś dążymy ale i tak to po jakimś czasie utracimy a nasze dzieci i wnuki czeka ten sam los Czas płynie my idziemy przed siebie kochamy nienawidzimy budujemy rozwijamy się przechodzimy metamorfozę i w sumie nic z tego nie wynika Wszystko tracimy w jednej chwili - w chwili śmierci Wtedy możemy się tylko zastanawiać po co to wszystko było Nawet gdy mieliśmy kogoś na świecie to i tak w chwili śmierci zostaniemy sami Nic nie mamy na własność chociaż przez całe życie staraliśmy się to zdobyć a później utrzymać Życie ma sens czy nie? Czy żyjemy po to by umierając dowiedzieć się co tracimy - tracimy życie czyli wszystko co budowaliśmy...
  
Re: jaki waszym zdaniem sens ma życie?
PostWysłano: Niedziela, 17 Lipca 2005, 21:26 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
pao
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #3502
Posty: 94


[ Osobista Galeria ]




czy tracimy czy tez nie to tylko od nas zalezy...
w mym zyciu sporo rzeczy, ludzi sytuacji odeszło, ale nic nie straciłam
znam jednak ludzi od których niewiele odeszło ale stracili wszystko...
nie chodzi o osiągnięcia fizyczne i wizerunak, bo ich utrata boli, ale o wewnętrzna siłe, postawe i mądrość która pozwala nam byc soba i być szczęśliwym niezaleznie od okoliczności oraz dawać tym samym doskonały wzór do naśladownictwa zarówno dla bliskich jak i obcych sobie ludzi :)
  
Re: <pao> jaki waszym zdaniem sens ma życie?
PostWysłano: Poniedziałek, 18 Lipca 2005, 17:03 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Asklepios
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #3974
Posty: 15


[ Osobista Galeria ]




zgadzam się że to od nas zależy czy coś utracimy czy nie Ale kiedy dojdzie do momentu umierania kiedy będziemy musieli odejść z tego świata to chcąc nie chcąc tracimy wszystko i to co budowaliśmy wewnątrz siebie i to co budowaliśmy na zewnątrz Więc jeżeli nawet będziemy mieli to co budowaliśmy w sobie to i tak na nic --moim zdaniem-- to się zda cool.gif Pozdrawiam
  
Re: jaki waszym zdaniem sens ma życie?
PostWysłano: Poniedziałek, 18 Lipca 2005, 17:52 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
milkaska
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #1401
Posty: 36


[ Osobista Galeria ]




możę źle myśle ale gdy my umrzemy pamieć o nas pozostaje. My odchodzimy ale dla naszych dzieci ukochanej osoby wciaż zyjemy i to jak żyliśmy czy byliśmy dobrymi rodzicami czy mieliśmy marzenia czy osiągneliśmy sukces dla nich jest bardzo ważne.Moja babcia powiedziala kiedyś ze żyje tak by inny po śmierci chcieli o niej mówić z uśmiechem i mówili często żeby nie umarla dla nich....ale nie sadze by ta myśl towarzyszyła jej przez całe zycie......
  
Re: <milkaska> jaki waszym zdaniem sens ma życie?
PostWysłano: Poniedziałek, 18 Lipca 2005, 19:28 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
J@ger
n00b vip
 
Użytkownik #15
Posty: 3818


[ Osobista Galeria ]




"zyje po to zeby paść
padam po to zeby wstać
wstaje po to zeby pić
pije po to zeby żyć"

to tak zeby wprowadzic tu troche .. innego spojrzenia
a nie tak powaznie i doniosle

a co do meritum
zyjemy po to zeby zrealizowac jakis cel kazdy ma inny
a jak go juz zrealizujemy trzeba szybko znalezc nastepny ...
dla niektorych takim celem jest kasa, dla innych kobieta, dzieci , zabawa
nawet jak mowimy ze zyjemy po to zeby byc
to i tak realizujemy jakis cel ...
have phun ...
  
Re: <Asklepios> jaki waszym zdaniem sens ma życie?
PostWysłano: Środa, 20 Lipca 2005, 12:00 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
little_wild_girl
Nałogowy uczestnik vip
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #187
Posty: 2741


[ Osobista Galeria ]




Dla smaku. wink.gif biggrin.gif
  
jaki waszym zdaniem sens ma życie?
Forum dyskusyjne -> Umysł i ciało -> Religia i filozofia

Strona 1 z 7  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010