Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Obraz i dźwięk -> U2 - The Joshua -> BOY - Opinie o płycie. Idź do strony 1, 2, 3
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu

Który utwór jest twoim ulubionym?
01. I Will Follow
22%
 22%  [15]
02. Twilight
6%
 6%  [4]
03. An Cat Dubh
6%
 6%  [4]
04. Into The Heart
3%
 3%  [2]
05. Out Of Control
25%
 25%  [17]
06. Stories For Boys
4%
 4%  [3]
07. The Ocean
1%
 1%  [1]
08. A Day Without Me
3%
 3%  [2]
09. Another Time, Another Place
10%
 10%  [7]
10. The Electric Co.
7%
 7%  [5]
11. Shadows And Tall Trees
9%
 9%  [6]
Wszystkich Głosów : 66

Re: <kanapka> BOY - Opinie o płycie.
PostWysłano: Poniedziałek, 25 Lipca 2005, 00:34 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Kite
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #2379
Posty: 57


[ Osobista Galeria ]




"Another Time, Another Place". Ma ta magie. I solowka Edga smile.gif Kulminacyjnym momentem na plycie wg. mnie jest "Out of Control". Potem plyta sie powoli wycisza "The Ocean", "A Day Without Me", by dodać jeszcze raz energi przy "Electric CO" i wlasnie "Another Time". Uwielbiam ta plyte !!! biggrin.gif
  
Re: BOY - Opinie o płycie.
PostWysłano: Poniedziałek, 25 Lipca 2005, 11:48 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Agnieszka003
Stały uczestnik
<tt>Stały uczestnik</tt>
 
Użytkownik #4330
Posty: 614


[ Osobista Galeria ]




Ta płyta jest starsza ode mnie biggrin.gif( moge tak powiedzieć jeszcze o kilku innych płytkach) "odktyłam" ją niedawno i uważam, że jest dobra. Słychać w niej młodzieńczy zapał do muzyki i tworzenia czegoś nowego. Zagłsowałam na stories for boys, ale to nie znaczy, że reszta mi sie niepodoba. Jak bym mogła głosować jeszcze raz wybrałabym bez wachania I will follow i electric Co. Jest też pare piosenek, które omijam ale ktoś pare postów wyżej napisał, że przekonał sie do nich poźnej wiec pewnie za pare tygodzi jak odswieże ponownie "boy'a" dojde do wniosku, że piosenka jest dobra i ma swój oryginalny klimat i bede zachodzić w myślach...dlaczego ja tego wcześniej nie słuchałam.

pozdrawiam
  
Re: BOY - Opinie o płycie.
PostWysłano: Poniedziałek, 25 Lipca 2005, 13:04 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Rose
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #1936
Posty: 267


[ Osobista Galeria ]




moją ulubioną piosenką z Boy jest "another time another place" cenię również "electric co" za tekst.
no i jeszcze "stories for boys", "a day without me" na dalszych pozycjach ;)
  
Re: BOY - Opinie o płycie.
PostWysłano: Poniedziałek, 25 Lipca 2005, 13:05 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Rose
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #1936
Posty: 267


[ Osobista Galeria ]




moją ulubioną piosenką z Boy jest "another time another place" cenię również "electric co" za tekst.
no i jeszcze "stories for boys", "a day without me" na dalszych pozycjach ;)
  
Re: BOY - Opinie o płycie.
PostWysłano: Wtorek, 26 Lipca 2005, 01:34 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
vacaloca
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #4424
Posty: 13


[ Osobista Galeria ]




Boy - kurcze, niesamowita płyta, taka...surowa(?) I właśnie przez tę surowość (nie mogę znaleźć lepszego określenia;) czasami gdy jej słucham, myślę sobie, że jest genialna, a innym razem wręcz mnie drażni.
A co do najlepszego utworu - hmm...nie mam takiego, to zależy od mojego nastroju. Teraz jest już późno, czas się wyciszyć (i wreszcie się wyspać:), więc głosuję na 'The Ocean'.
  
Re: BOY - Opinie o płycie.
PostWysłano: Wtorek, 26 Lipca 2005, 23:34 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
kanapka
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #3892
Posty: 461


[ Osobista Galeria ]




Do "The Ocean" jakoś nie mogę sie przekonać. I przyznam szczerze, że przesłuchałam ją może w całości ze dwa albo trzy razy... redface.gif
  
Re: BOY - Opinie o płycie.
PostWysłano: Środa, 27 Lipca 2005, 00:26 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
jakub1717
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #4524
Posty: 33


[ Osobista Galeria ]




velvetova :
ja glosowalam na I will follow bo co tu duzo gadac jest moim absolutnym number 1 posrod pioseenk u2



to ja takrze dołącze sie do tego opisu tak samo jak mój braciszek dredziasz ;)
  
Re: BOY - Opinie o płycie.
PostWysłano: Środa, 27 Lipca 2005, 12:00 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
ALICE
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #1458
Posty: 917


[ Osobista Galeria ]




Bez dwóch zdań Another Time Another Place!!!!!!!!!!!!!
pokochałam ta piosenke juz od pierwszego przesłuchania, ta muzyka, spiew Bono, genialna solówka Egda...no cos wspaniałego, wybitny utwór biggrin.gif jednak oprócz niego darze jeszcze wielką sympatią dwie inne piesni:
- Shadows and tall trees
- Twilight
biggrin.gif
ogólnie mowiąc to BOY jest swietną płytą!!! uwielbiam to ich wspaniałe brzmienie z lat 80 cool.gif smile.gif wink.gif
  
Re: BOY - Opinie o płycie.
PostWysłano: Niedziela, 07 Sierpnia 2005, 15:50 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Pablos
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #3562
Posty: 333


[ Osobista Galeria ]




Zagłosowałem na : "Shadow and tall trees".
Podoba mi się w niej to , że jest dość mroczna, fajnie się zaczyna a potem jest coraz lepiej.
Najfaniejszym momentem dla mnie w tej piosence (i w całej płycie) jest to skandowanie pod koniec: Shadow, Shadow, Shadow (jak moja siostra była malutka to śpiewała to po swojemu: Siano, Siano , Siano! biggrin.gif )

Mam do tej płyty dość duży sentyment , bo jest to druga płyta (po POP) z jaka mialem kontakt i która utwierdziła mnie w przekonaniu, że jest w tym zespole cos magicznego, przyciągającego.
Po wysłuchaniu następnej zakupionej płyty (Achtung Baby) juz wiedziałem , ze to bedzie długa muzyczna przygoda.
  
Re: BOY - Opinie o płycie.
PostWysłano: Niedziela, 07 Sierpnia 2005, 18:06 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
clint
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #4671
Posty: 12


[ Osobista Galeria ]




zdecydowanie 'I Will Follow', kawalek ktory chyba najlepiej wytrzymal probe czasu i do ktorego najczesciej powracam [diabelnie podoba mi sie ten riff!], zaraz za nim 'Another Time, Another Place' i 'Stories For Boys.'

ogolnie plyta ostra, chlopaki graja z zacieciem. zywiolowa. ktos powiedzial ze jest 'surowa' - zgadzam sie z nim absolutnie. jest troche jak nieoszlifowany diament.


btw. to witam wszytkich ;P[/i]
  
Re: BOY - Opinie o płycie.
PostWysłano: Poniedziałek, 08 Sierpnia 2005, 11:28 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
ALICE
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #1458
Posty: 917


[ Osobista Galeria ]




clint :
ogolnie plyta ostra, chlopaki graja z zacieciem. zywiolowa. ktos powiedzial ze jest 'surowa' - zgadzam sie z nim absolutnie. jest troche jak nieoszlifowany diament.


btw. to witam wszytkich ;P[/i]


i wlasnie ta surowosc jest piękna co nie? wink.gif szkoda ze juz mineły lata 80 sad.gif ...one byly naprawde wyjatkowe cool.gif


witam serdecznie clint smile.gif
  
Re: <Danny888> BOY - Opinie o płycie.
PostWysłano: Poniedziałek, 08 Sierpnia 2005, 11:53 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Aly
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #3779
Posty: 183


[ Osobista Galeria ]




Oddalam glos na I Will Follow, ale tuż obok tej piosenki bardzo bliskie jest mi cudowne Into The Heart i The Ocean. Popieram tez zdanie odrzu2owca ze podczas tej trasy Into The Heart jest wykonane PIĘKNIE, rzeklabym nawet że po prostu paraliżuje...
  
Re: BOY - Opinie o płycie.
PostWysłano: Poniedziałek, 08 Sierpnia 2005, 16:10 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Stalówka
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #3507
Posty: 88


[ Osobista Galeria ]




Lubie Boy'a a jak dla mnie najlepszym kawalkiem jest I Will Follow,choc bardzo lubie i czesto slucham rowniez Twilight,Out Of Control i Electric Co. Bardzo podobaly mi sie obydwa kawalki wykonane w Chorzowie,zwlaszcza Electric Co.
  
Re: BOY - Opinie o płycie.
PostWysłano: Poniedziałek, 08 Sierpnia 2005, 21:28 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
KuKu
Stały uczestnik
<tt>Stały uczestnik</tt>
 
Użytkownik #2295
Posty: 611


[ Osobista Galeria ]




Dla mnie Boy to ostatnie 100 sekund An Cat Dubh i początek Into The Heart.
Jedna z najpiękniejszych solówek gitarowych jakie słyszałam, jej największą zaletą jest prostota, a gdy do tego dodamy bas Adama nie pozostaje nam nic innego jak zamknąc oczy i słuchać...

heh czasem chciałabym z całego Into The Heart wyciąć wokal Bono...
  
Re: BOY - Opinie o płycie.
PostWysłano: Wtorek, 16 Sierpnia 2005, 20:22 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Maggie
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #2243
Posty: 156


[ Osobista Galeria ]




Dla mnie Boy pozostanie jedna z lepszych plytek, moze dzieki tej ,,surowosci'', ktorej pelno na tej plytce smile.gif Wlasnie to mi sie najbardziej podoba...ta ,,surowosc''...Oczywiscie zaglosowalam na ,,moj'' utwor, czyli I will follow... Nie wiem czemu ja tak lubie..Widocznie ma w sobie cos , co przyciaga i nie da sie tego latwo opisac wink.gif

Pozdro smile.gif
  
Re: BOY - Opinie o płycie.
PostWysłano: Czwartek, 22 Września 2005, 09:27 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Pablos
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #3562
Posty: 333


[ Osobista Galeria ]




Myślę, że każdy kto miał oddać głos to oddał i każdy co miał coś napisać to napisał.

Postanowiłem zrobić listę utworów naszego U2 Heh-owego Best Of:

Na początek:

01. I will Follow
02. Out of Control
.
.
.
c.d.n.


Na listę utworów wchodzą te, które zdobyły przynajmniej 10 głosów.
Jurto zajrzę na October.
  
Re: BOY - Opinie o płycie.
PostWysłano: Czwartek, 22 Września 2005, 16:16 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
LSQ
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #5129
Posty: 1244


[ Osobista Galeria ]




'Boy', jak na debiutancki album, to płyta wspaniała. Przede wszystkim równa i o charakterystycznym rockowym brzmieniu. Dla mnie pięć utworów stoi na jednym poziomie: 'I Will Follow', 'Out Of Control', 'The Electric Co.', 'A Day Without Me', 'Twilight'. Zagłosowałem na pierwszy z nich. Wyraża on żal po stracie najbliższej osoby, matki.
A boy tries hard to be a man
His mother takes him by the hand
If he stops to think, he starts to cry
Oh why?

Bono stracił matkę w wieku 14 lat, a Larry 17. Mnie najbardziej porusza refren:
If you walk away, walk away
I walk away, walk away
I will follow.

Jeśli odejdziesz, ja odejdę, pójdę za tobą...
  
Re: BOY - Opinie o płycie.
PostWysłano: Czwartek, 22 Września 2005, 17:30 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Robert Drzewaszewski
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #4157
Posty: 147


[ Osobista Galeria ]




PINK :
Proponuję nową zabawę. Raz na jakiś okres czasu (załóżmy raz na tydzień), bedziemy w kolejnych tematach dotyczących płyt U2 głosować na swój ulubiony utwór. Najlepiej gdybyście jakoś komentowali swoje wybory. Możecie też pisac której piosenki nie lubicie itp.

Ja zagłosowałem na Out of control.
Polubiłem ten utwór właściwie dopiero po obejrzeniu Slane Castle, wcześniej jakoś mnie nie ruszał. Dynamiczny utwór, bardzo wyraźnie zakorzeniony w punku, miodzio cool.gif PO cichu liczyłem że usłyszymy go w Chorzowie... confused.gif

...ja zdecydowanie nr 3 w płączeniu z kawałkiem nr 4. Piękny dramtyczny moment w utworach. Noi to przejście ( świadczące o...dorosłości muzyków).
Bardzo lubię płytę "boy" w skali do 10, daję 6.
Pozdrawia. R.
  
Re: BOY - Opinie o płycie.
PostWysłano: Sobota, 03 Grudnia 2005, 17:19 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
eveglider
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #5192
Posty: 493


[ Osobista Galeria ]




postanowiłam odświeżyć temat tej rewelacyjnej płyty

według mnie Boy ma swój niepowtarzalny charakter i jest dla mnie obok October i Achtung Baby w ścisłej czołówce

jeśli chodzi natomiast o głosowanie na utwór nr 1 to niezwykle ciężko było mi tego dokonać.. ostatecznie "A Day Without Me" za wieloznaczność i niesamowite wejście- "starting a landslide in my ego" cool.gif

koncertowo wygrywa "Out Of Control"
do "I Will Follow" czuję z kolei jakiś sentyment.. uwielbiam ten teledysk, taki prosty i.. no wiecie wink.gif lol.gif
pozdrawiam
  
Re: BOY - Opinie o płycie.
PostWysłano: Sobota, 03 Grudnia 2005, 17:37 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
jacek_p
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #5489
Posty: 60


[ Osobista Galeria ]




Coś mnie tchneło żeby zagłosować na Stories For Boys. Dlaczego??Niewiem biggrin.gif może chyba za ekspresję, motyw gitarki, sekcje w refrenie(cowbell + pulsujący basik). Pozatym, pamiętam że jednym z pierwszych tłumaczeń tekstów U2 jakie zobaczyłem na oczy był własnie tekst tej piosenki.
  
BOY - Opinie o płycie.
Forum dyskusyjne -> Obraz i dźwięk -> U2 - The Joshua

Strona 2 z 3  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
zaręczyny w wellness Ciechocinek
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010