Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Obraz i dźwięk -> U2 - The Joshua -> BOY - Opinie o płycie. Idź do strony 1, 2, 3
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu

Który utwór jest twoim ulubionym?
01. I Will Follow
22%
 22%  [15]
02. Twilight
6%
 6%  [4]
03. An Cat Dubh
6%
 6%  [4]
04. Into The Heart
3%
 3%  [2]
05. Out Of Control
25%
 25%  [17]
06. Stories For Boys
4%
 4%  [3]
07. The Ocean
1%
 1%  [1]
08. A Day Without Me
3%
 3%  [2]
09. Another Time, Another Place
10%
 10%  [7]
10. The Electric Co.
7%
 7%  [5]
11. Shadows And Tall Trees
9%
 9%  [6]
Wszystkich Głosów : 66

BOY - Opinie o płycie.
PostWysłano: Niedziela, 24 Lipca 2005, 12:28 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
PINK
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #2405
Posty: 165


[ Osobista Galeria ]




Proponuję nową zabawę. Raz na jakiś okres czasu (załóżmy raz na tydzień), bedziemy w kolejnych tematach dotyczących płyt U2 głosować na swój ulubiony utwór. Najlepiej gdybyście jakoś komentowali swoje wybory. Możecie też pisac której piosenki nie lubicie itp.

Ja zagłosowałem na Out of control.
Polubiłem ten utwór właściwie dopiero po obejrzeniu Slane Castle, wcześniej jakoś mnie nie ruszał. Dynamiczny utwór, bardzo wyraźnie zakorzeniony w punku, miodzio cool.gif PO cichu liczyłem że usłyszymy go w Chorzowie... confused.gif
  
Re: BOY - Opinie o płycie.
PostWysłano: Niedziela, 24 Lipca 2005, 12:43 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
caspian
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #2129
Posty: 320


[ Osobista Galeria ]




Zagłosowałem na Another Time, Another Place

Generalnie Boy jest dobrą płytą i dość równą więc wybór był trudny ale padło na ATAP gdyż swego czasu bardzo poruszył mnie tekst tego utworu.
  
Re: <PINK> BOY - Opinie o płycie.
PostWysłano: Niedziela, 24 Lipca 2005, 12:46 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Max
Nałogowy uczestnik
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #541
Posty: 2229


[ Osobista Galeria ]




Wreszcie jakiś sensowny topic, brawo !

ja wybrałem The Electric Co. Wahałem się między tym utworem a Out Of Control, ale przemówiła do mnie "chęć" tego pierwszego kawałka do wszelkiego rodzaju snipetów - the Cry, send In The Clowns, Bullet With Butterfly Wings, I Can See For Miles. Pozatym świetna dynamiczna gitara Edka, ogólnie znane wykonanie, niemal wzorcowe to kawałek z Dortumndu, UF Tour o ile sie nie myle 23.11.1984 Polecam !!!
  
Re: BOY - Opinie o płycie.
PostWysłano: Niedziela, 24 Lipca 2005, 12:51 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
anchois
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #3454
Posty: 440


[ Osobista Galeria ]




PINK :

Ja zagłosowałem na Out of control.
Polubiłem ten utwór właściwie dopiero po obejrzeniu Slane Castle, wcześniej jakoś mnie nie ruszał. Dynamiczny utwór, bardzo wyraźnie zakorzeniony w punku, miodzio cool.gif PO cichu liczyłem że usłyszymy go w Chorzowie... confused.gif


Właściwie mogę się podpisać tylko pod tym, co napisałeś, PINK..
Out Of Control z początku w ogóle mnie nie ruszało, ale po oglądnięciu koncertu ze Slane..
OOC na żywo wymiata biggrin.gif !
  
Re: BOY - Opinie o płycie.
PostWysłano: Niedziela, 24 Lipca 2005, 12:54 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
little_wild_girl
Nałogowy uczestnik vip
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #187
Posty: 2741


[ Osobista Galeria ]




Kocham utwór „Shadows…” biggrin.gif Teraz, gdy miłość do „Boy’ a” odrobinę mi spowszedniała, niezmiennie powracam do niego. smile.gif
  
Re: BOY - Opinie o płycie.
PostWysłano: Niedziela, 24 Lipca 2005, 12:57 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Bombel
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #3923
Posty: 1019


[ Osobista Galeria ]




ja zagłosowałam na into the heart, dlaczego hmm no po prost podoba mi się i już biggrin.gif
  
Re: BOY - Opinie o płycie.
PostWysłano: Niedziela, 24 Lipca 2005, 13:03 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
U2roopa
Pro uczestnik vip
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #1336
Posty: 1186


[ Osobista Galeria ]




Nie trzeba chyba nikomu wspominać, że ten album wstrząsnął irlandzkim "przemysłem" muzycznym:)... Pod wieloma względami jest unikatowy i chyba tak naprawdę ponadczasowy(każdy przecież dorasta)...
Jeśli chodzi o moje ulubione kawałki to "An Cat Dubh"..."Into The Heart" (w tej ankiecie powinny być moim zdaniem razem:) - po tym jak zagrali to w Diego, a potem grali dalej na trasie, byłem oczarowany. Genialnie wrócili do swoich początków. No i ten Bono w roli kota...

Druga sprawa to "Out Of Control". Tak jak pozostali wersja ze Slane Castle mnie zabiła. Do wydania "Vertigo" U2 nie mieli bardziej energetycznego kawałka niż właśnie "Out OF Control". Lekko syntetyczny "Beautiful Day" mu nie dorównywał...

Z wielką chęcią wracam do "Boy'a", który tak naprawdę nigdy mi się chyba nie znudzi.

Oddaję swój głos na "An Cat Dubh"...."Into The Heart".
  
Re: BOY - Opinie o płycie.
PostWysłano: Niedziela, 24 Lipca 2005, 13:17 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
odrzu2owiec
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #2399
Posty: 430


[ Osobista Galeria ]




Max :
Wreszcie jakiś sensowny topic, brawo !


Podpisuje się pod tym!

A ja wybieram Twilight

-za niepokojący klimat (prawdziwy półmrok muzyczny:)
-za świetną współprace Larrego i Adama w tej piosence (linia melodyczna
jest fantastyczna)
-za to jak Edge wymiata pod koniec utworu na gitarze

Jeśli chodzi o inne rzeczy to w tym roku, a właściwie pare tygodni temu był prawdziwy przełom jesli chodzi o moją fascynacje Into The Heart. Dopiero teraz odkryłem tą piosenke kiedy zacząli ją grać na tej trasie. Wcześniej właściwie pomijałem ją kiedy słuchałem Boy.

I jeszcze jedno... Wiem, że niektórych zaszokuje tym co napisze ale dla mnie Boy jest lepszy od War... Znacznie lepszy...
  
Re: BOY - Opinie o płycie.
PostWysłano: Niedziela, 24 Lipca 2005, 13:21 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
aps
Stały uczestnik vip
Stały uczestnik
 
Użytkownik #2497
Posty: 907


[ Osobista Galeria ]




Głosowałam na Shadows... Bo jest pierwszą piosenką z tej płyty, która mnie naprawdę poruszyła.
  
Re: BOY - Opinie o płycie.
PostWysłano: Niedziela, 24 Lipca 2005, 13:30 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
velvetova
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #3701
Posty: 427


[ Osobista Galeria ]




ja glosowalam na I will follow bo co tu duzo gadac jest moim absolutnym number 1 posrod pioseenk u2
  
Re: BOY - Opinie o płycie.
PostWysłano: Niedziela, 24 Lipca 2005, 13:32 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
dredziarz
Stały uczestnik
<tt>Stały uczestnik</tt>
 
Użytkownik #4117
Posty: 664


[ Osobista Galeria ]




velvetova :
ja glosowalam na I will follow bo co tu duzo gadac jest moim absolutnym number 1 posrod pioseenk u2



tez tak myśle biggrin.gif
  
Re: BOY - Opinie o płycie.
PostWysłano: Niedziela, 24 Lipca 2005, 14:36 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Atomic_Mario
Nałogowy uczestnik
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #1798
Posty: 2826


[ Osobista Galeria ]




Dobrze, że pojawił się ten tamat. Płytę "Boy" warto trochę odkurzyć z okazji 25 rocznicy jej powstania.

Dla mnie fantastyczną sprawą jest to, że zespół również postanowił przypomnieć te stare kawałki (zwłaszcza w USA). Wersje boyowych kawałków z Vertigo Tour pozwoliły mi również inaczej spojrzeć na tą płytę. Chyba dopiero teraz do niej dorosłem.

Najlepszy kawałek. Oj ciężko wybrać. Urzekają mnie takie kawałki jak The Electric Co., Into the Heart, An Cat Dubh czy Twigliht. Wielką moc ma w sobię również I Will Follow.

Odałem swój głos jednak na Out Of Control. Kawałek ten wyzwala we mnie mnóstwo energii a jak widać po koncertach potrafi porwać tłumy. W czasach gdy nie wiedziałem zbyt wiele o zespole nie mogłem uwierzyć, że utwór ten powstał tak dawno. Prawdziwa ponadczasowość tej piosenki smile.gif
  
Re: BOY - Opinie o płycie.
PostWysłano: Niedziela, 24 Lipca 2005, 15:43 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
piatek
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #2374
Posty: 183


[ Osobista Galeria ]




Boy był mi najmniej znaną płytą, ponieważ nie miałem jej oryginalnej, a z pirata jakoś nie umiem słuchać. Dopiero kilka dni temu zafundowałem sobie oryginała i po kilku przesłuchaniach stał się jednym z moich faworytów (Achtunga i JT nic nie pobije:)

Najbardziej spodobały mi się An cat dubh połączony z Into the heart i Out of control. Punkt jednak przyznaje temu ostatniemu. Dlaczego? Ma ciekawy tekst, jest pełen energii, a wersja live wymiata (szczególnie zagrany w Slane Castle, 01-09-2001).
  
Re: BOY - Opinie o płycie.
PostWysłano: Niedziela, 24 Lipca 2005, 16:38 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
grusia
Nałogowy uczestnik
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #1372
Posty: 3053


[ Osobista Galeria ]




Max :
Wreszcie jakiś sensowny topic, brawo !

Po kiego grzyba to było - nie wiem...

Zagłosowałam na "Another Time, Another Place". Być może dlatego, że mam taki a nie inny nastrój, bo "ormalnie" prawdopodobnie zaznaczłabym OOC smile.gif
  
Re: BOY - Opinie o płycie.
PostWysłano: Niedziela, 24 Lipca 2005, 18:39 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Karola_
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #1051
Posty: 779


[ Osobista Galeria ]




Twilight! Bo mną wstrząsnęło (b. pozytywnie ;) ) jak usłyszałam utwór po raz pierwszy!
  
Re: BOY - Opinie o płycie.
PostWysłano: Niedziela, 24 Lipca 2005, 19:37 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
mullen
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #3228
Posty: 89


[ Osobista Galeria ]




Boy-obok Achtunga,najlepsza płyta zespołu(ex equo-nie mogę się zdecydować która bardziej kocham) smile.gif Jest taka żywiołowa,pełna energii,Larry już nigdy później nie grał z takim rozmachem.Wiele pięknych kawałków,3 minimalnie słabsze(Follow,Electric,Ocean),reszta znakomita i wybór niezwylke trudny.
Stawiam jednak na utwór w którym Mullen szalał jak w żadnym innych eusa_clap.gif eusa_clap.gif eusa_clap.gif

A Day Without Me(bynajmniej nie dlatego,że nikt na to nie zagłosował)
Niesamowite brzmienie i power.Niestety,w tamtych czasach U2 nie byli w stanie oddać ducha tego kawałka na koncertach.Zawsze jednak pozostaje wersja z LP.
  
Re: BOY - Opinie o płycie.
PostWysłano: Niedziela, 24 Lipca 2005, 20:03 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
kanapka
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #3892
Posty: 461


[ Osobista Galeria ]




Ja głosowałam na "Another time, another place"
w piosence bardzo podoba mi się fragment, w którym Bono śpiewa takie nieskładne wyrazy. Kojarzy mi sie to trochę z jakaś walką czy czymś w tym rodzaju.
Wahałam się jeszcze między "Shadows..."
szczególnie upodobałam sobie moment z "panią Brown", która ciagle wykonuje te same czynności. Mam wrażenie, że utwór odzwierciedla niepokój artysty, jakies specyficzne szaleństwo co do braku pozytywnych zmian w życiu. Zawsze w trakcie słuchania tej piosenki mam wrażenie, że zycie biegnie a ja stoję w miejscu.... sad.gif
ogólnie płytę "Boy" uważam za jedną z najlepszych w dorobku U2 biggrin.gif eusa_clap.gif
  
Re: BOY - Opinie o płycie.
PostWysłano: Niedziela, 24 Lipca 2005, 21:26 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
kmnd_rybnik
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #3603
Posty: 1750


[ Osobista Galeria ]




grusia :
[..]


Po kiego grzyba to było - nie wiem...

Zagłosowałam na "Another Time, Another Place". Być może dlatego, że mam taki a nie inny nastrój, bo "ormalnie" prawdopodobnie zaznaczłabym OOC smile.gif


grusiu, nie wszystkim dogodzisz...


I Will Follow - moim zdaniem nr1! Boy'a słucham regularnie, zeby nie powiedziec że najczesciej... swietna płyta, swietne utwory...
  
Re: BOY - Opinie o płycie.
PostWysłano: Niedziela, 24 Lipca 2005, 21:48 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
andy85
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #161
Posty: 304


[ Osobista Galeria ]




Wybrałem Out Of Control. Czemu ? Podobnie jak wielu z Was przekonał mnie koncert ze Slane, gdzie Bono pokazał, ze ten utwór stanowi ich korzenie. Mówi o dojrzewaniu i tym jak oni jako chłopcy stawali się mężczyznami smile.gif
  
Re: BOY - Opinie o płycie.
PostWysłano: Niedziela, 24 Lipca 2005, 21:54 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Danny888
Stały uczestnik vip
<tt>Stały uczestnik</tt>
 
Użytkownik #3484
Posty: 651


[ Osobista Galeria ]




Fajny topic,Brawo!!!!
eusa_clap.gif eusa_clap.gif eusa_clap.gif eusa_clap.gif eusa_clap.gif
  
BOY - Opinie o płycie.
Forum dyskusyjne -> Obraz i dźwięk -> U2 - The Joshua

Strona 1 z 3  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
noclegi w ciechocinku
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010