Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Obraz i dźwięk -> U2 - The Joshua -> OCTOBER - Opinie o płycie. Idź do strony 1, 2, 3
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu

Który utwór jest twym ulubionym?
01. Gloria
17%
 17%  [13]
02. I Fall Down
5%
 5%  [4]
03. I Threw A Brick Through A Window
1%
 1%  [1]
04. Rejoice
8%
 8%  [6]
05. Fire
2%
 2%  [2]
06. Tomorrow
24%
 24%  [18]
07. October
35%
 35%  [26]
08. With A Shout (Jerusalem)
1%
 1%  [1]
09. Stranger In A Strange Land
1%
 1%  [1]
10. Scarlet
0%
 0%  [0]
11. Is That All?
2%
 2%  [2]
Wszystkich Głosów : 74

OCTOBER - Opinie o płycie.
PostWysłano: Niedziela, 31 Lipca 2005, 00:09 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
PINK
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #2405
Posty: 165


[ Osobista Galeria ]




Przesuwamy się dalej w dyskografii U2. Nadszedł czas na October...
Płytę przyozdobioną jedną z najgorszych okładek zespołu (moim zdaniem oczywiście), na szczęście zawartośc muzyczna jest o wiele lepsza. "Październik" jest według mnie płyta ciekawszą, bogatszą, po prostu lepszą niż debiut. Chętnie też do niej wracam.

Mój głos poszedł na tytułową miniaturkę, ktoa to mimo iż trwa bardzo krótko urzekła mnie piękną partią fortepianu i jeszcze lepszym śpiewem Bono. Nic tylko słuchać. Oczywiście nieśmiertelna "Gloria" przegrała tylko nieznacznie. Bardzo cieszyłem się na mysl że istnieje szansa usłyszenia tego utworu w Chorzowie, lecz jak wyglądała rzeczywistośc każdy wie..... doubt.gif
Głosujcie zatem, bo za tydzień nastanie WOJNA......
  
Re: OCTOBER - Opinie o płycie.
PostWysłano: Niedziela, 31 Lipca 2005, 09:00 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
little_wild_girl
Nałogowy uczestnik vip
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #187
Posty: 2741


[ Osobista Galeria ]




„October” jest jedną z moich ulubionych płyt. smile.gif Cenię ją jako całość. Kawałki są dopracowane, dlatego trudno będzie wyodrębnić mi najmocniejszy punkt tego albumu.
Uwielbiam uroczystą „Glorię”, rytmiczne „I Threw A Brick Through A Window”, wyciszoną „Scarlet” i całą resztę. wink.gif

Jednak chyba zdecyduję się na utwór „I Fall Down”, gdyż jego energiczny refren chodzi za mną do tej pory.


Ostatnio zmieniony przez little_wild_girl dnia Niedziela, 31 Lipca 2005, 10:21, w całości zmieniany 1 raz
  
Re: OCTOBER - Opinie o płycie.
PostWysłano: Niedziela, 31 Lipca 2005, 09:07 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
jakub1717
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #4524
Posty: 33


[ Osobista Galeria ]




ja także podpisuje sie pod ta płytą ! jest swietna! :)

pozdrawiam Jakub
  
Re: <jakub1717> OCTOBER - Opinie o płycie.
PostWysłano: Niedziela, 31 Lipca 2005, 10:04 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
anchois
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #3454
Posty: 440


[ Osobista Galeria ]




'October' to chyba jedna z najbardziej niedocenianych płyt U2.. Niemniej, ja ją bardzo lubię. smile.gif
Zagłosowalam na 'October'- chyba najbardziej niesamowitą piosenkę z repertuaru grupy!
  
Re: OCTOBER - Opinie o płycie.
PostWysłano: Niedziela, 31 Lipca 2005, 11:24 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
ALICE
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #1458
Posty: 917


[ Osobista Galeria ]




October to swietna płyta!!! cool.gif jedna z moich ulubionych wink.gifa najlepsze piesni dla mnie to "Tomorrow" i "Gloria" smile.gif
  
Re: OCTOBER - Opinie o płycie.
PostWysłano: Niedziela, 31 Lipca 2005, 11:27 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
ALICE
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #1458
Posty: 917


[ Osobista Galeria ]




anchois :
'October' to chyba jedna z najbardziej niedocenianych płyt U2..


no wlasnie...zastanawiam sie tylko dlaczego sie ją tak ocenia, przeciez jest swietna, dla mnie nie jest nic gorsza od reszty płyt i naprawde ją uwielbiam wink.gif
  
Re: OCTOBER - Opinie o płycie.
PostWysłano: Niedziela, 31 Lipca 2005, 11:44 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
evay
Nałogowy uczestnik
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #3075
Posty: 3063


[ Osobista Galeria ]




Ta płyta jest rewelacyjna. Uwielbiam Tomorrow i October.
"October" nawet potrafię grać na pianinie, o! :P
  
Re: <evay> OCTOBER - Opinie o płycie.
PostWysłano: Niedziela, 31 Lipca 2005, 12:27 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
dredziarz
Stały uczestnik
<tt>Stały uczestnik</tt>
 
Użytkownik #4117
Posty: 664


[ Osobista Galeria ]




ja też glosowałem na octobera bo ta piosenka ma coś w sobie biggrin.gif
  
Re: OCTOBER - Opinie o płycie.
PostWysłano: Niedziela, 31 Lipca 2005, 12:34 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Danny888
Stały uczestnik vip
<tt>Stały uczestnik</tt>
 
Użytkownik #3484
Posty: 651


[ Osobista Galeria ]




Ja barzdo lubie OCTOBER,wogóle pierwsze plyty,War itd.
Mnie najbardziej podoba sie Gloria,zaraz potem October i Fire sam poczatek,od tego zaczynali!!!!
wink.gif
  
Re: OCTOBER - Opinie o płycie.
PostWysłano: Niedziela, 31 Lipca 2005, 12:41 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
aps
Stały uczestnik vip
Stały uczestnik
 
Użytkownik #2497
Posty: 907


[ Osobista Galeria ]




Głosowałam na October - ta piosenka ma cudowny klimat! Ale wybór był trudny, bo bardzo lubię też Tommorow i Rejoice.

pozdrawiam smile.gif
  
Re: OCTOBER - Opinie o płycie.
PostWysłano: Niedziela, 31 Lipca 2005, 13:21 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
bart555
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #2650
Posty: 353


[ Osobista Galeria ]




Nastrojowy "October" jest bez wątpienia utworem estetycznie pięknym, mimo to mój wybór padł na "Glorię"... Za ten buntowniczy rodzaj energii, który ze soba niesie...
  
Re: <bart555> OCTOBER - Opinie o płycie.
PostWysłano: Niedziela, 31 Lipca 2005, 13:54 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Bogusz
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #2249
Posty: 223


[ Osobista Galeria ]




a ja przyznam sie ze nie kleje za bardzo trej płyty..nie wchodzi mi po prostu w całości, choc lubię "glorię" "I fall down" czy "October". słucham jej bardzo, bardzo rzadko i jakoś gdyby nie było jej w mojej kolekcji u2, wcale bym się nie zmartwił.
pzdr
  
Re: OCTOBER - Opinie o płycie.
PostWysłano: Niedziela, 31 Lipca 2005, 18:18 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
grusia
Nałogowy uczestnik
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #1372
Posty: 3053


[ Osobista Galeria ]




Baaardzo często wracam do tego krążka.
Ale nie mogę się zdecydować międzie "Glorią", "I Fall Down" a "Tommorow". Dlaczego ta ankieta nie ma funkcji wielokrotnego wyboru? wink.gif No naprawdę, taki mam problem, że na razie nie zagłosuję...
  
Re: OCTOBER - Opinie o płycie.
PostWysłano: Niedziela, 31 Lipca 2005, 21:37 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
andy85
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #161
Posty: 304


[ Osobista Galeria ]




Wybrałem October, bo to utwór, który posiada cudowny i niepowtarzalny klimat. Cały na klawiszach i zawsze pięknie komponował się z NYD ( patrz trasa TJT i inne). Sama płyta cudowna choć niedoceniana sad.gif
  
Re: OCTOBER - Opinie o płycie.
PostWysłano: Niedziela, 31 Lipca 2005, 22:15 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
kanapka
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #3892
Posty: 461


[ Osobista Galeria ]




Długo przekonywałam i nadal przekonuję sie do tej płyty. Dopiero uczę się dostrzegać jej piękno. Najpierw słuchałam tylko "Tomorrow" i "October" z czasem poszerzajac swoje horyzonty w tej dziedzinie. Waham sie na jaki utwór oddać swój głos bo jednakową symaptię czuję do "Tomorrow" jak i do "Stranger in a strange land" . Obie te piosenki zdaja się mieć taki mroczny klimacik, który bardzo mi odpowiada smile.gif postawie jjednak na te drugą smile.gif
  
Re: OCTOBER - Opinie o płycie.
PostWysłano: Poniedziałek, 01 Sierpnia 2005, 01:03 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Virus
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #2173
Posty: 231


[ Osobista Galeria ]




Płyta którą rządzą October i Tommorow. Dwa genialne utwory. Pełne emocji.
Zagłosowałem na October. On jest dla mnie zdecydowanie lepszy. Nagrania pozostałe również są całkiem okej. A w ogóle to wydaje mi się że ten krążek pozostaje nie słusznie w cieniu BOYa i WAR. Zdecydowanie za rzadko kawałki z tej płyty trafiają do jakiejkolwiek rozgłośni radiowej. Bo czasami coś z Boya poleci.
  
Re: OCTOBER - Opinie o płycie.
PostWysłano: Poniedziałek, 01 Sierpnia 2005, 09:20 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
kmnd_rybnik
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #3603
Posty: 1750


[ Osobista Galeria ]




narazie wstrzymam się z głosowaniem, gdyż nigdy nie miałam okazji słyszeć tej płyty w całości... redface.gif
ale "Gloria" i "I Fall Down" niczym mnie nie zaskoczyły... szybko nadrobię straty i się wtedy zobaczy wink.gif
  
Re: OCTOBER - Opinie o płycie.
PostWysłano: Poniedziałek, 01 Sierpnia 2005, 12:33 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
pigol
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #2491
Posty: 922


[ Osobista Galeria ]




Witajcie !

"October" - to plyta dla mnie wyjatkowa ... od niej zaczlem sluchanie (chyba??) - a przynajmniej byla jedna z pierwszych ....

cala jest pelna energii i pasji, co slychac prawie w kazdym kawalku - jest nioej taka mlodziencza chec opisania siwata jaki wtedy byl i .....

zmiany ...... jaki chcieliby wtedy dokonac z pomoca tych tekstow i nut !!

co z tego wyszlo ??? (sam sie zasytanawiam od jakiegos czasu - ale nie jestem ich biografem zeby wysnuwac takie wnioski !)

to wielka plyta - jedna z najszepzych w tamtych czasach !!
ta plyta byla doskonala zapowiedzia i przednia straza tego co mialo przyjesc pozniej .....

gdybym mial wybor 100 plyt z w drodze na bezludna wyspe to bylaby ona wsrod tej setki i to dosc wysoko !!!
  
Re: OCTOBER - Opinie o płycie.
PostWysłano: Poniedziałek, 01 Sierpnia 2005, 14:01 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
piotrek85
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #2039
Posty: 179


[ Osobista Galeria ]




Ja zagłosowałem na Glorię, ze względu na to jakie wrażenie wywołało we mnie nagranie z Vertigo Tour w Chicago 12.05.2005. Co prawda nie mam (jescze) tej płyty ale jeśli oryginał jest w połowie tak enrgetyczny co wersja live to jest warty uwagi. Dla mnie to jest jeden z tych starych jak Out Of Control, I Will Follow czy 11 O'clock do których U2 powinno na koncertach powracać. A co do Października to podobają mi się jeszcze October i Tomorrow.
  
Re: <piotrek85> OCTOBER - Opinie o płycie.
PostWysłano: Poniedziałek, 01 Sierpnia 2005, 20:12 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Daniel84
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #1454
Posty: 356


[ Osobista Galeria ]




Moją ulubioną piosenką na płycie "October" jest Rejoice. Zaraz potem czają się Tomorrow i Is That All
  
OCTOBER - Opinie o płycie.
Forum dyskusyjne -> Obraz i dźwięk -> U2 - The Joshua

Strona 1 z 3  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
Najlepsze implanty Szczecinhotel wellness w Ciechocinku
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010