Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Obraz i dźwięk -> U2 - The Joshua -> Pytanie - odpowiedź! tylko o u2 :) Idź do strony 1, 2, 3 ... 26, 27, 28
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Pytanie - odpowiedź! tylko o u2 :)
PostWysłano: Poniedziałek, 01 Sierpnia 2005, 10:39 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
kmnd_rybnik
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #3603
Posty: 1750


[ Osobista Galeria ]




Pomyslałam o takim wątku, ponieważ mam strasznie dużo pytań (przypuszczam,że tak jak każdy młodszy stażem fan) i przydałby się topic, w którym można te pytania zadawać bez ograniczeń...

no to pierwsze pytanie: Co mówi Bono na początku teledysku do "Hold Me..."?

ja tylko słyszałam coś o "big black bat..." :)

pani moderator, łaskawie proszę, oszczędź ten topic wink.gif
pozdro!
  
Re: Pytanie - odpowiedź! tylko o u2 :)
PostWysłano: Poniedziałek, 01 Sierpnia 2005, 11:07 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
star22
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #3900
Posty: 179


[ Osobista Galeria ]




kmnd_rybnik :
Pomyslałam o takim wątku, ponieważ mam strasznie dużo pytań (przypuszczam,że tak jak każdy młodszy stażem fan) i przydałby się topic, w którym można te pytania zadawać bez ograniczeń...

no to pierwsze pytanie: Co mówi Bono na początku teledysku do "Hold Me..."?

ja tylko słyszałam coś o "big black..." :)

pani moderator, łaskawie proszę, oszczędź ten topic wink.gif
pozdro!


"Riddle me this, riddle me that, Who's affraid of big black bat?" (lub jakoś tak) - jeśli o to Ci chodzi wink.gif
Z tym, ze nie mówi tego Bono, tylko Jim Carrey ->Fragment filmu Batman Forever
  
Re: Pytanie - odpowiedź! tylko o u2 :)
PostWysłano: Poniedziałek, 01 Sierpnia 2005, 11:11 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
kmnd_rybnik
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #3603
Posty: 1750


[ Osobista Galeria ]




star22 :
[..]



"Riddle me this, riddle me that, Who's affraid of big black bat?" (lub jakoś tak) - jeśli o to Ci chodzi wink.gif
Z tym, ze nie mówi tego Bono, tylko Jim Carrey ->Fragment filmu Batman Forever


dzięki eusa_clap.gif
faktycznbie to Jim Carrey, a nie Bono redface.gif
ale tak to już u mnie jest, że zawsze coś pokręce!
pozdrawiam i dzięki jeszcze raz!
  
Re: <kmnd_rybnik> Pytanie - odpowiedź! tylko o u2 :)
PostWysłano: Poniedziałek, 01 Sierpnia 2005, 11:20 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
odrzu2owiec
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #2399
Posty: 430


[ Osobista Galeria ]




A ja mam takie oto pytanie:

1.Kto ma koncert do oglądania ''Satellite in South Bend" z Notre Dame
10.10.2001 ten słynny ze strażakami - pierweszy po zamachach 11.09
i moze się wymienić?
(Mam sporo bootów na wymiane)

2.Jeszcze jedna rzecz : od miesiecy bezskutecznie poszukuje
The Best of 1980-1990 teledysków na VCD w formacie avi albo mpg
Ale na 2 CD, bo w wymianie bootlegowej sa tez na 1Cd ale rozdzielczosc
jest do bani. Nie mam tych eMuli i innych Kazaa bo nie chca sie instalowac na moim starym Win98.


Ma ktos te rzeczy????
  
Re: Pytanie - odpowiedź! tylko o u2 :)
PostWysłano: Poniedziałek, 01 Sierpnia 2005, 11:34 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
velvetova
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #3701
Posty: 427


[ Osobista Galeria ]




ja tez mam pytanie byc moze glupie ale ciekawi mnie :

dlaczego jest inna wersja Please w teledysku a inna na POPie???
  
Re: Pytanie - odpowiedź! tylko o u2 :)
PostWysłano: Poniedziałek, 01 Sierpnia 2005, 11:39 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
kmnd_rybnik
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #3603
Posty: 1750


[ Osobista Galeria ]




odrzu2owiec :
A ja mam takie oto pytanie:

1.Kto ma koncert do oglądania ''Satellite in South Bend" z Notre Dame
10.10.2001 ten słynny ze strażakami - pierweszy po zamachach 11.09
i moze się wymienić?
(Mam sporo bootów na wymiane)

2.Jeszcze jedna rzecz : od miesiecy bezskutecznie poszukuje
The Best of 1980-1990 teledysków na VCD w formacie avi albo mpg
Ale na 2 CD, bo w wymianie bootlegowej sa tez na 1Cd ale rozdzielczosc
jest do bani. Nie mam tych eMuli i innych Kazaa bo nie chca sie instalowac na moim starym Win98.


Ma ktos te rzeczy????


to pierwsze nadaje sie do topicu "wymiana (nie sprzedaż) bootlegów"
bo nam tutaj moderatorka wkroczy :)
  
Re: Pytanie - odpowiedź! tylko o u2 :)
PostWysłano: Poniedziałek, 01 Sierpnia 2005, 11:41 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
star22
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #3900
Posty: 179


[ Osobista Galeria ]




Często na potrzeby singla jakąś piosenkę zespół nagrywa jeszcze raz lub mixuje. Głównie dlatego, aby nowa wersja bardziej psaowała do radia (w tym wypadku poprostu tnie się utwór tak jak w przypadku COBL). Najważniejsze jednak z punktu widzenia kolekcjonera jest to, ze nową, zmienioną wersję można znaleźć na singlu cool.gif

Pozdrawiam!
  
Re: Pytanie - odpowiedź! tylko o u2 :)
PostWysłano: Poniedziałek, 01 Sierpnia 2005, 12:37 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
dredziarz
Stały uczestnik
<tt>Stały uczestnik</tt>
 
Użytkownik #4117
Posty: 664


[ Osobista Galeria ]




a ja mam pytanie które nie daje mi spac dlaczego na poczatku vertigo jest 1 2 3 i 14???
  
Re: Pytanie - odpowiedź! tylko o u2 :)
PostWysłano: Poniedziałek, 01 Sierpnia 2005, 13:13 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tyśka_
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #4466
Posty: 346


[ Osobista Galeria ]




a ja mam pytanie smile.gif Gdzie można znaleźć/ albo kto ma tabulatory do płyty "How to dismantle an atomic bomb"????? eusa_eh.gif tongue.gif drunken_smilie.gif

Pozdruuffkkaa dla wszystkich pytających i odpowiadających biggrin.gif
  
Re: Pytanie - odpowiedź! tylko o u2 :)
PostWysłano: Poniedziałek, 01 Sierpnia 2005, 13:40 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
odrzu2owiec
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #2399
Posty: 430


[ Osobista Galeria ]




Tyśka_ :
a ja mam pytanie smile.gif Gdzie można znaleźć/ albo kto ma tabulatory do płyty "How to dismantle an atomic bomb"????? eusa_eh.gif tongue.gif drunken_smilie.gif

Pozdruuffkkaa dla wszystkich pytających i odpowiadających biggrin.gif


Tam sa chyba jakieś informacje:

http://www.u2.se/phpbb2/viewtopic.php?p=29283&
  
Re: Pytanie - odpowiedź! tylko o u2 :)
PostWysłano: Poniedziałek, 01 Sierpnia 2005, 14:55 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Agnieszka003
Stały uczestnik
<tt>Stały uczestnik</tt>
 
Użytkownik #4330
Posty: 614


[ Osobista Galeria ]




dredziarz :
a ja mam pytanie które nie daje mi spac dlaczego na poczatku vertigo jest 1 2 3 i 14???

pewnie dlatego ze 4 juz by sie nie rymowalo z 3 po hiszpańsku i chłopaki wstawili 14. (tak to sobie tłumacze) biggrin.gif wink.gif

pozdrówka
  
Re: Pytanie - odpowiedź! tylko o u2 :)
PostWysłano: Poniedziałek, 01 Sierpnia 2005, 16:01 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
sprzedawca-marzen
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #2107
Posty: 245


[ Osobista Galeria ]




dredziarz :
a ja mam pytanie które nie daje mi spac dlaczego na poczatku vertigo jest 1 2 3 i 14???


1. The counting Bono does in the beginning is uno does tres catorce is spannish for one two three fourteen. According to several sources in the U2-Talk mailing list, the album is U2's 14:th album (including Wide Awake in America) and Lillywhite has been involved with U2's first, second, third and now fourteenth album. There have been some debate to which albums to include to get fourteen albums, if the "Best of" or "Wide Awake in America" should be included etc., but nobody knows for sure what Bono is referencing to yet. It might be so he just thought it sounded cool.

2. Bono said on Jo Whileys BBC Radio 1 Show that he didnt realise that it meant 14-he thought it meant 4 and that there may have been some alcohol involved at the time!

3. Vertigo depicts the temptations that Bono faces in this world. To prove the temptation aspect of the song please consider the following similarities. The beginning of the song features Bono singing "uno, dos, tres, quatorce", which are familiar to the book of James 1,2,3 and 14, which speaks about temptation.

To są 'teorie spisku', które znalazłem w necie nt. Vertigo wink.gif
  
Re: Pytanie - odpowiedź! tylko o u2 :)
PostWysłano: Poniedziałek, 01 Sierpnia 2005, 23:13 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Bogusz
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #2249
Posty: 223


[ Osobista Galeria ]




velvetova :
ja tez mam pytanie byc moze glupie ale ciekawi mnie :

dlaczego jest inna wersja Please w teledysku a inna na POPie???


zeby bylo wiecej wersji a tacy jak my wydawali wiecej kasy, by je miec.haha . cyniczne ale prawadziwe ;))
  
Re: Pytanie - odpowiedź! tylko o u2 :)
PostWysłano: Wtorek, 02 Sierpnia 2005, 03:30 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
U2roopa
Pro uczestnik vip
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #1336
Posty: 1186


[ Osobista Galeria ]




Oto taby podane na tacy:), są też chwyty do niektórych piosenek: Play,the blues EDGE!

Pozdrawiam

U2roopa
  
Re: Pytanie - odpowiedź! tylko o u2 :)
PostWysłano: Wtorek, 02 Sierpnia 2005, 11:15 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Danny888
Stały uczestnik vip
<tt>Stały uczestnik</tt>
 
Użytkownik #3484
Posty: 651


[ Osobista Galeria ]




Agnieszka003 :
[..]


pewnie dlatego ze 4 juz by sie nie rymowalo z 3 po hiszpańsku i chłopaki wstawili 14. (tak to sobie tłumacze) biggrin.gif wink.gif

pozdrówka


Tez tak sadze,ogladalem w zeszlym roku w jakies zachodniej telewizji program z Bono i zapytyany wlasnie o kweste poczatku Vertigo to powiedzial ze tak brzmi lepiej i mu sie to podobalo, a poza tym dlugo sie rozwodzil na swoja fascynacją jezykiem hiszpanskim!!!
wink.gif
  
Re: Pytanie - odpowiedź! tylko o u2 :)
PostWysłano: Wtorek, 02 Sierpnia 2005, 12:11 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tyśka_
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #4466
Posty: 346


[ Osobista Galeria ]




Dzięki U2roopa! Właśnie tego szukałam.. taby elegancko podane na tacy biggrin.gif :*
  
Re: Pytanie - odpowiedź! tylko o u2 :)
PostWysłano: Wtorek, 02 Sierpnia 2005, 12:49 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
grusia
Nałogowy uczestnik
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #1372
Posty: 3053


[ Osobista Galeria ]




A co oznaczają te cyferki, gwiazdki i \ oraz /?? eusa_eh.gif
  
Re: Pytanie - odpowiedź! tylko o u2 :)
PostWysłano: Wtorek, 02 Sierpnia 2005, 14:31 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
piotrek85
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #2039
Posty: 179


[ Osobista Galeria ]




A ja jestem ciekaw czy to prawda, że w amerykańskiej i kanadyjskiej wersji DVD ze Slane bonusowymi utworami są A Sort Of Homecoming I The Unforgettable Fire zamiast Mysterious Ways?
  
Re: Pytanie - odpowiedź! tylko o u2 :)
PostWysłano: Wtorek, 02 Sierpnia 2005, 14:56 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Max
Nałogowy uczestnik
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #541
Posty: 2229


[ Osobista Galeria ]




piotrek85 :
A ja jestem ciekaw czy to prawda, że w amerykańskiej i kanadyjskiej wersji DVD ze Slane bonusowymi utworami są A Sort Of Homecoming I The Unforgettable Fire zamiast Mysterious Ways?



To nie jest prawdą, każde wydanie zawiera te same piosenki, tylko jako bonus dodany jest dokument The Unforgettable Fire Documentary zremasterowane, dokument z 1984r z sesji nagraniowej z zamku w Slane oraz właśnie Mysterious Ways z córką Boniasa na dancefloorze.
W tarkcie dwóch koncertów slanowskich grali tylko A Sort Of Homecoming 25.08.2001, a Unforgettable Fire leciało na koniec show jako outtro więc nie ma mowy o tym żeby była ona na DVD skoro jej nie grali;)
  
Re: Pytanie - odpowiedź! tylko o u2 :)
PostWysłano: Środa, 03 Sierpnia 2005, 01:40 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
U2roopa
Pro uczestnik vip
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #1336
Posty: 1186


[ Osobista Galeria ]




Nie ma za co:).

Grusiu - tak by było najprościej - ta drabinka dziwna to graficznie przedstawiony gryf gitary. Cyferki oznaczają próg na którym dociskasz na gryfie struny. 5/7 oznacza np. ze musisz przejść płynnie palcem z progu 5 na 7. Itd, itp. Znaczków takich jest o wiele więcej:).

A co do "A Sort Of Homecoming" zagranego na mniej sławnym koncercie w Slane, to jest to jedno z najpiękniejszych wykonań. Wyraźnie słychać wzruszonego Bono. Pozatym ten koncert jest nie mniej dobry od słynnego, zarejestrowanego na DVD.
  
Pytanie - odpowiedź! tylko o u2 :)
Forum dyskusyjne -> Obraz i dźwięk -> U2 - The Joshua

Strona 1 z 28  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
Polecam Panią dermatolog w Szczecinie www.medicanova.szczecin.pl Przyjmuje tylko prywatnie na Pomorzanach. Warto bo ma nosa do chorób skóry twarzy.
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010