Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Obraz i dźwięk -> U2 - The Joshua -> WIDE AWAKE IN AMERICA - Opinie o płycie.
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu

Który utwór podoba ci się najbardziej?
01. Bad ( live version )
42%
 42%  [14]
02. A Sort Of Homecoming ( live version )
27%
 27%  [9]
03. The Three Sunrises
12%
 12%  [4]
04. Love Comes Tumbling
18%
 18%  [6]
Wszystkich Głosów : 33

WIDE AWAKE IN AMERICA - Opinie o płycie.
PostWysłano: Poniedziałek, 15 Sierpnia 2005, 00:59 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
andy85
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #161
Posty: 304


[ Osobista Galeria ]




Witam

Ciężko tu mówić o odrębnej płycie jednak zaliczana jest do dyskografii U2 wraz z innymi płytami studyjnymi. Poza tym dla nieazdowolnych, którym ciężko było wybrać 1 utwór z The Unforgettable Fire zawsze pozostaje alternatywa smile.gif . Znajdują się tu kapitalne koncertówki Bad i A Sort Of Homecoming, a także 2 nowe utwory, które spokojnie mogłyby wylądować na którymś z albumów ( porywające Love Comes Tumbling smile.gif ). Miło się słucha choć krótko. Skądinąd WAIA ma bardzo ładną okładkę. Wybrałem spośród tych 4 utworów A Sort Of Homecoming, utwór ten dopiero na tym mini albumie przemówił do mnie w pełni, a utwory w większości przypadków oceniam przez pryzmat koncertówek. Stworzyłem ten topic gdyż uznałem, że niewarto poświęcać mu całotygodniowego czasu jaki poświęcamy innym płytom- poprostu jest za krótka sad.gif
  
Re: WIDE AWAKE IN AMERICA - Opinie o płycie.
PostWysłano: Poniedziałek, 15 Sierpnia 2005, 07:53 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Atomic_Mario
Nałogowy uczestnik
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #1798
Posty: 2826


[ Osobista Galeria ]




Trudno pokusić się o jakąś wyszukaną opinię na temat tego mini albumu.

Dwie piękne koncertówki + nowy materiał. W ogromie dostępnych bootlegów bardziej cieszy mnie każy nowy studyjny kawałek. Na Wide znalazły się dwie perełki o bardzo intrygującym klimacie. Swój głos oddałem na Love Comes Tumbling, który szczególnie zasługuje moim zdaniem na wyróżnienie.
  
Re: WIDE AWAKE IN AMERICA - Opinie o płycie.
PostWysłano: Poniedziałek, 15 Sierpnia 2005, 09:20 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
ALICE
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #1458
Posty: 917


[ Osobista Galeria ]




wybrałam "The Three Sunrises" chociaz nie miejsza sympatią darze tez "Love Comes Tumbling"...hm...co tu duzo gadac...zobaczyłam ze juz jedna osoba zaglosowała na "Love Comes Tumbling" wiec ja dałam szanse "The Three Sunrises" zeby nie wypadła gorzej wink.gif cool.gif
  
Re: WIDE AWAKE IN AMERICA - Opinie o płycie.
PostWysłano: Poniedziałek, 15 Sierpnia 2005, 21:19 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
kanapka
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #3892
Posty: 461


[ Osobista Galeria ]




Ja zagłosowałam na "A sort of homecoming". Ta wersja odpowiada mi dużo bardziej niz ta z TUF. Ogólnie rzecz biorąc wszystkie utwory sa piekne, pamietam, ze kiedys Bad wydawało mi sie za długie ale teraz bardzo lubię go słuchać smile.gif szkoda tylko, ze jest tu tak mało utworów i płytka szybko sie kończy doubt.gif
  
Re: <kanapka> WIDE AWAKE IN AMERICA - Opinie o płycie.
PostWysłano: Poniedziałek, 15 Sierpnia 2005, 21:38 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
anchois
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #3454
Posty: 440


[ Osobista Galeria ]




Oddałam głos na A Sort Of Homecoming. Wahalam się, zresztą w moim przypadku żadna nowość wink.gif , jeszcze między Bad, ale ASOH jest po prostu świetne, cudowne itp. w wydaniu koncertowym, zaryzykowałabym nawet stwierdzenie, że lepsze niż na albumie.
  
Re: WIDE AWAKE IN AMERICA - Opinie o płycie.
PostWysłano: Wtorek, 16 Sierpnia 2005, 03:06 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
U2roopa
Pro uczestnik vip
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #1336
Posty: 1186


[ Osobista Galeria ]




Miło, że ten mini-albumik również trafił na Forum. Dla mnie ma sentymentalne znaczenie ponieważ dawno temu dostałem go od Ukochanej w prezencie. Było to jeszcze zanim została Ukochaną:).

Wybrałem oczywiście "A Sort Of Homecoming" - jest to wersja zarejestrowana w czasie soundchecku przed koncertem na Wembley. Nieprawdopodbnie ekscytujące jest zachowanie wspaniale reagującej widowni.

Co do pozostałych kawałków - "The Three Sunrises" jakoś nigdy do mnie specjalnie nie przemawiało. Ot taka sympatyczna piosenka. Natomiast "Love Comes Tumbling" wolę w wersji z 2CD "bestów" 80-90, różni się nie wiele ale jest bardziej klimatyczny. Co do koncertowego "Bad" to jest świetny ale były lepsze:).
  
Re: <U2roopa> WIDE AWAKE IN AMERICA - Opinie o płycie.
PostWysłano: Wtorek, 16 Sierpnia 2005, 08:55 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Daniel84
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #1454
Posty: 356


[ Osobista Galeria ]




A Sort Of Homecoming.
  
Re: <Daniel84> WIDE AWAKE IN AMERICA - Opinie o płycie.
PostWysłano: Wtorek, 16 Sierpnia 2005, 10:08 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Max
Nałogowy uczestnik
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #541
Posty: 2229


[ Osobista Galeria ]




Bad.
:)
  
Re: WIDE AWAKE IN AMERICA - Opinie o płycie.
PostWysłano: Wtorek, 16 Sierpnia 2005, 18:08 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
corso
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #3558
Posty: 469


[ Osobista Galeria ]




Wybieram Love comes tumbling.
Mam duży sentyment do tej piosenki.Było to moje pierwsze spotkanie z muzyką U2 - październik 1985 - lista przebojów trójki.
  
Re: <andy85> WIDE AWAKE IN AMERICA - Opinie o płycie.
PostWysłano: Wtorek, 16 Sierpnia 2005, 18:24 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Robert Drzewaszewski
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #4157
Posty: 147


[ Osobista Galeria ]




eusa_clap.gif eusa_clap.gif eusa_clap.gif eusa_clap.gif piękna, krótka płyta. Noi oczywiście n1 to "Bad". R.
  
Re: WIDE AWAKE IN AMERICA - Opinie o płycie.
PostWysłano: Wtorek, 16 Sierpnia 2005, 19:50 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Bogusz
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #2249
Posty: 223


[ Osobista Galeria ]




U2roopa :

Wybrałem oczywiście "A Sort Of Homecoming" - jest to wersja zarejestrowana w czasie soundchecku przed koncertem na Wembley. Nieprawdopodbnie ekscytujące jest zachowanie wspaniale reagującej widowni.


Na soundchecku nie było widowni, odgłosy publiczności zostały do tego kawałka dograne w czasie ostatecznej produkcji. Niestety, nie jest to więc typowa "koncertówka", a mały trik.
  
Re: WIDE AWAKE IN AMERICA - Opinie o płycie.
PostWysłano: Środa, 17 Sierpnia 2005, 20:48 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
kmnd_rybnik
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #3603
Posty: 1750


[ Osobista Galeria ]




Bad :)
wogóle ten mini-album nastawiam sobie codziennie wieczorem i przy nim zasypiam :) dlaczego?
a) ma baaardzo kojące działanie
b) mam całe 20minut na zaśniecie [ lol.gif ]
c) nawet jesli zasnę w trakcie, to mi przynajmniej pół nocy U2 nie leci wink.gif
  
Re: WIDE AWAKE IN AMERICA - Opinie o płycie.
PostWysłano: Środa, 17 Sierpnia 2005, 20:58 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
agrace
Pro uczestnik vip
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #4183
Posty: 1241


[ Osobista Galeria ]




Wybrałam Love Comes Tumbling, aczkolwiek miałam dylemat czy nie zdecydować się na Bad...
  
Re: WIDE AWAKE IN AMERICA - Opinie o płycie.
PostWysłano: Środa, 07 Września 2005, 09:21 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Pablos
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #3562
Posty: 333


[ Osobista Galeria ]




Ja wybrałem Bad. W tej wersji jest o niebo lepsza od tej z Unforgettable fire. A rozpoczynające cały utwór cudowne "dzwoneczki" brzmią niesamowicie soczyście.

Pamiętam jak na paczątku mojej przygody z U2 nie wiedziałem o co chodzi z tą płytą. Wg telegazety po Unforgettable fire od razu było The Joshua Tree, a tu gdzieś zobaczyłem, albo wyczytałem o Wide Awake in America!
Trochę czasu minęło zanim wszystko zrozumiałem.

A płytę nabyłem w Barcelonie w nieistniejącym już sklepie muzycznym na słynnej ulicy Ramblas za 1350 Pesos cool.gif
  
Re: WIDE AWAKE IN AMERICA - Opinie o płycie.
PostWysłano: Wtorek, 20 Września 2005, 14:37 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
LSQ
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #5129
Posty: 1244


[ Osobista Galeria ]




Wybrałem oczywiście 'Bad' live. Zwala z nóg, jest genialne! Najlepsza piosenka na świecie w wersji koncertowej, to bez wątpienia. 'A Sort Of Homecoming' wzrusza, a dwie piosenki o miłości nagrane w studiu ('Three Sunrises' i 'Love Comes Tumbling') są przepiękne, jedne z moich ulubionych. I tylko żałuję, że nie ma na płycie piątej posenki - 'Pride' live. To by było dopiero coś!
  
Re: WIDE AWAKE IN AMERICA - Opinie o płycie.
PostWysłano: Poniedziałek, 03 Października 2005, 10:30 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Pablos
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #3562
Posty: 333


[ Osobista Galeria ]




Kolejna część naszego U2 Heh-owego Best Of.
Do poprzednich pięciu płyt doklejam (a właściwie zamieniam)reprezentanta z Wide Awake In America.
Jako, że Bad zarówno w wersji studyjnej (z UF) jak i live (z WAIA) zdobył wystarczającą liczbę głosów zdecydowałem, że na naszej liście utworów Bad będzie w wersji live. Moim zdaniem jest dużo lepsza i dopiero na płycie Wide Awake In America, utwór Bad odkrył swoje całe piękno.
Tak więc na razie lista wygląda cały czas tak:

01. I will Follow
02. Out of Control
03. October
04. Tommorow
05. Sunday Bloody Sunday (live)
06. Pride
07. Unforgettable fire
08. Bad (live)
.
.
c.d.n.


Na listę utworów wchodzą te, które zdobyły przynajmniej 10 głosów.
Następnym razem zajmę się albumem Joshua Tree.
Czekam na głosy ze wszystkich dotychczasowych ankiet z cyklu: "Opinie o płycie".
Zawsze mogę zmodyfikować listę utworów, dodając kolejny utwór
  
WIDE AWAKE IN AMERICA - Opinie o płycie.
Forum dyskusyjne -> Obraz i dźwięk -> U2 - The Joshua

Strona 1 z 1  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010