Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Hardware -> Sprzęt -> Nagrywarka DVd - czy to pojdzie ?
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Nagrywarka DVd - czy to pojdzie ?
PostWysłano: Sobota, 20 Sierpnia 2005, 23:33 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Krzysiek
Pro uczestnik vip
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #103
Posty: 1531


[ Osobista Galeria ]




Witam
Chciałbym zakupić nagrywarkę DVd do kompa, wewnętrzną ... jednak meczy mnie jedno pytanie.
Moja płyta główna nie nalezy do najnowszych... ma 3-4 lata i boje się ze jak kupie nagrywarkę to płyta jej nie obsłuzy.
Moja płyta główna to shuttle AE25
Po jakich parametrach moge byc pewien ze nagrywarka zadziała ?

pozdrawiam
Krzysiek smile.gif
  
Re: <Krzysiek> Nagrywarka DVd - czy to pojdzie ?
PostWysłano: Sobota, 20 Sierpnia 2005, 23:46 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
J@ger
n00b vip
 
Użytkownik #15
Posty: 3818


[ Osobista Galeria ]




zadzialac zadziala
bardziej martw sie czy dysk wyrobi podawac dane wystarczjaco szybko
najwyzej bedziesz wolniej nagrywał
  
Re: Nagrywarka DVd - czy to pojdzie ?
PostWysłano: Niedziela, 21 Sierpnia 2005, 19:08 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Krzysiek
Pro uczestnik vip
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #103
Posty: 1531


[ Osobista Galeria ]




dysk mam 7600 obrotów na minute, wystarczy ?
  
Re: Nagrywarka DVd - czy to pojdzie ?
PostWysłano: Niedziela, 21 Sierpnia 2005, 19:35 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
matri
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #1239
Posty: 373


[ Osobista Galeria ]




Chipset i815 na tej płycie i ogólnie płyta na pewno da sobie radę z nagrywarką ( w końcu nagrywarka nie wymaga dużej przepustowości) - "wąskim gardłem" w tym przypadku będzie na pewno dysk (jesli jest to jakiś stary 5400obr/min i jeszcze do tego mało ramu to cienko to widze) - poza tym nie zgodzę się ze stwierdzeniem, że zawsze można nagrywac wolniej - z tego co wiem to większośc płytek dvd nie lubi ja je się nagrywa z prędkością mniejszą niż minimalna - przekonałem się na własnej skórze jak i z opinii znajomych (przy wolniejszym nagraniu niż minimalna płytka nadawała się tylko do wywalenia do kosza) - jeśli klikam brednie to jestem otwarty na wszelką krytykę wink.gif
  
Re: Nagrywarka DVd - czy to pojdzie ?
PostWysłano: Środa, 21 Września 2005, 10:44 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
bart555
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #2650
Posty: 353


[ Osobista Galeria ]




matri :

z tego co wiem to większośc płytek dvd nie lubi ja je się nagrywa z prędkością mniejszą niż minimalna


yyyy... o prędkości maksymalnej słyszałem, ale pierwsze słyszę o prędkości minimalnej, no ale moze niewiele jeszcze słyszałem... "prędkością minimalną" dla każdej płytki jest chyba prędkość 1X... i chyba nie ma możliwości nagrania z prędkością np. 0,5 X...
  
Re: <bart555> Nagrywarka DVd - czy to pojdzie ?
PostWysłano: Środa, 21 Września 2005, 12:07 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
J@ger
n00b vip
 
Użytkownik #15
Posty: 3818


[ Osobista Galeria ]




"zwykle" plytki maja index 50 -52x
ja nigdy nie nagrywam na takiej predkosci bo wtedy naped wyje jak potępienic

zwykle nagrywam 32x no chyba ze sie spiesze
muzyke na 16x

a najmniej to teraz na 8 moge nizej spawarka nie pozwala
  
Re: Nagrywarka DVd - czy to pojdzie ?
PostWysłano: Środa, 19 Października 2005, 13:28 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Agnieszka003
Stały uczestnik
<tt>Stały uczestnik</tt>
 
Użytkownik #4330
Posty: 614


[ Osobista Galeria ]




Mam dość stary komputer w domu bo płyta to msi bx master (więc już nie taka młoda dokładnie ta ) no i jeszcze sprawnie działającego celerona 633. Też przy zakupie nagrywarki DVD LG GSA 4163b zastanawiałam się czy mi ją płyta obsłuży gdyż wymagania sprzętowe miała o wiele wyższe niż mój sprzęt. Zaryzykowałam, kupiłam, zamontowałam, sprawdziłam cd - nagrywa, DVD - tu już większy problem bo dysk mam wolniejszy niż nagrywarka i ciągle bufor spadał ale płyta i tak się nagrała. jestem bardzo zadowolona. Jedyne w co zainwestowałam później to szybszy dysk lol.gif [/url]
  
Nagrywarka DVd - czy to pojdzie ?
Forum dyskusyjne -> Hardware -> Sprzęt

Strona 1 z 1  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
noclegi ciechocinek
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010