Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Obraz i dźwięk -> U2 - The Joshua -> THE JOSHUA TREE - Opinie o płycie. Idź do strony 1, 2, 3
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu

Twoja ulubiona piosenka z tej płyty to:
02. I Still Haven't Found What I'm Looking For
6%
 6%  [6]
03. With Or Without You
30%
 30%  [27]
04. Bullet The Blue Sky
12%
 12%  [11]
05. Running To Stand Still
6%
 6%  [6]
06. Red Hill Mining Town
3%
 3%  [3]
07. In God's Country
4%
 4%  [4]
08. Trip Through Your Wires
1%
 1%  [1]
09. One Tree Hill
6%
 6%  [6]
10. Exit
12%
 12%  [11]
11. Mothers Of The Disappeared
2%
 2%  [2]
01. Where The Streets Have No Name
13%
 13%  [12]
Wszystkich Głosów : 89

Re: THE JOSHUA TREE - Opinie o płycie.
PostWysłano: Piątek, 26 Sierpnia 2005, 21:44 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
kanapka
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #3892
Posty: 461


[ Osobista Galeria ]




jak zwykle ciężko zdecydowac mi sie na te najlepszą . teraz wahałam sie miedzy "With Or Without You" i "Trip Through Your Wires". WOWY to taki klasyk, piosenka do której zawsze ma się ochote wracać i której od początku słuchało mi się świetnie ( szczególnie podoba mi się to tamburynko pod koniec utworu wink.gif ) a TTYW to piosenka do której przekonywałam sie troche czasu i bardzo ja polubiłam. więc jednak dla niej mój głos smile.gif
  
Re: THE JOSHUA TREE - Opinie o płycie.
PostWysłano: Piątek, 26 Sierpnia 2005, 23:31 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
jakub1717
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #4524
Posty: 33


[ Osobista Galeria ]




płyta jest piekna jak wszystkie ich płyty ale niestety dla mnie nie jest ona najlepsza!!! głos oddałem na Mothers Of The Disappeared :)
  
Re: <PINK> THE JOSHUA TREE - Opinie o płycie.
PostWysłano: Sobota, 27 Sierpnia 2005, 12:10 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
anchois
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #3454
Posty: 440


[ Osobista Galeria ]




I znowu mogę się zdecydować (ankieta wielokrotnego wyboru! tongue.gif ). Z jednej strony WTSHNN - pierwsza piosenka U2, którą naprawdę pokochałam, z drugiej niesamowite Bullet The Blue Sky, Running to Stand Still, Red Hill Minning Town, One Tree Hill, Exit.. The Joshua Tree nie ma słabych punktów (no, może oprócz oprócz Trip Through Your Wires wink.gif ) i jest przede wszystkim klimatyczna.
Po dłuższym namyśle, tak jak w przypadku The Unforgettable Fire nie oddaję głosu na żaden kawalek, nie jestem po prostu w stanie.
  
Re: THE JOSHUA TREE - Opinie o płycie.
PostWysłano: Środa, 14 Września 2005, 09:10 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Pablos
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #3562
Posty: 333


[ Osobista Galeria ]




Ja wybrałem Exit, za to, że niesamowicie się rozwija z każdą sekundą aż do ostatecznego wybuchu w końcówce.

Zawsze też bardzo podobały mi się "Trip...", "in gods country" i "mothers ..."

Niestety 3 pierwsze piosenki można tak często słyszeć na przeróżnych bootlegach czy w radiu, że nie wywołują u mnie "ciarek", jak na początku mojej przygody z U2. I niestety to już sie nigdy nie zmieni!
  
Re: THE JOSHUA TREE - Opinie o płycie.
PostWysłano: Środa, 14 Września 2005, 12:14 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
tanathos
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #4979
Posty: 676


[ Osobista Galeria ]




oj, trudno wybrać ten jedyny i najlepszy utwór... choć albumu jako takiego wcale nie uważam za szczytowe osiągnięcie grupy to jednak od niego zaczynałem... wink.gif Przez sentyment głos oddałem na With Or Without You Bradzo lubie też Running to stad still no i oczywiscie Bullet the blue sky cool.gif [/i]
  
Re: THE JOSHUA TREE - Opinie o płycie.
PostWysłano: Piątek, 07 Października 2005, 11:27 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Pablos
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #3562
Posty: 333


[ Osobista Galeria ]




Kolejna część naszego U2 Heh-owego Best Of.
Do poprzednich sześciu płyt doklejam reprezentantów z The Joshua Tree.
Żeby ta lista utworów naszego U2 Heh-owego Best Of była bardziej wiarygodna to w przypadku Joshua Tree i Achtung Baby zrobiłem ankiety wielokrotnego wyboru. (wsród uczestników którzy wypowiadali sie na temat danej płyty, wychwyciłem które utwory oprócz tej na która zagłosowali jeszcze im sie podobają. Natomiast wśród osób, które nie zadeklarowały uwielbienia dla więcej niż jednego utworu, wysłałem ankiety , by wytypowały 3-4 ulubione piosenki)


po podliczeniu głosów z głownej ankiety i z tych nadesłnych do mnie wynika następująca kolejność:

Ankieta wielokrotnego wyboru Joshua Tree (aktualizacja 10.10.2005) :

1.With or without You - 21 głosów
2.Where the streets have no name - 18 głosów
3.Bullet the Blue sky - 14 głosów
4.Exit - 10 głosów
5.In God's Country - 7 głosów
6.Mothers Of The Disappeared - 6 głosów
Running To Stand Still - 6 głosów
8.I Still Haven't Found ... - 5 głosów
One Tree Hill - 5 głosów
10.Red Hill Mining Town - 4 głosy
11.Trip Through Your Wires - 2 głosy


A teraz lista utworów naszego U2 Heh-owego Best Of:

01. I will Follow
02. Out of Control
03. October
04. Tommorow
05. Sunday Bloody Sunday (live)
06. Pride
07. Unforgettable fire
08. Bad (live)
09. Where The Streets Have No Name
10. With Or Without You
11. Bullet The Blue Sky
.
.
c.d.n.


Na listę utworów wchodzą te, które zdobyły przynajmniej 10 głosów, a w przypadku Joshua Tree próg ten podwyższyłem do 13 głosów.
Następnym razem zajmę się albumem Rattle and Hum.
  
Re: THE JOSHUA TREE - Opinie o płycie.
PostWysłano: Środa, 15 Marca 2006, 22:29 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Fledge
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #2270
Posty: 463


[ Osobista Galeria ]




Po pierwszym przesluchaniu albumu najlepsze wrazenie sprawiaja WTSHNN, WOWY i BTBS...wiadomo. With Or Without You wpada w ucho najszybciej.
Jednak zaglosowalem na One Tree Hill bo obecnie to wlasnie ten utwor najbardziej mnie kreci - choc jego wartosc mozna poznac dopiero po bardzo wnikliwym, wielokrotnym przesluchaniu.
Dla mnie najlepszy song na krazku. Moze nie jednoznacznie ale jednak...
  
Re: <Fledge> THE JOSHUA TREE - Opinie o płycie.
PostWysłano: Środa, 15 Marca 2006, 22:42 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
IrishWn
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #4453
Posty: 1150


[ Osobista Galeria ]




hmmm... trudny wybór... musiałam wybrać między WOWY (kiedy słucham tej piosenki i jest mi źle, to wyobrażam sobie, ze Bono wykrzykuje wszystkie moje smutki i złości, a pod koniec słychać tamburynko... wtedy myślę sobie, że to mnie uspokaja.... ), Exit... Bono tutaj śpiewa tak... hm... aktorsko wink.gif Chodzi o interpretacje tekstu.... eusa_clap.gif wink.gif Ale jednak wybrałam BTBS.... za tą perkusję, interpretacje, gitarę, śpiew, wykonania na żywo itd. itp. wink.gif
  
Re: THE JOSHUA TREE - Opinie o płycie.
PostWysłano: Niedziela, 25 Czerwca 2006, 14:34 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Weronika
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #5624
Posty: 1072


[ Osobista Galeria ]




The Joshua Tree...
Płyta z mojej "Świętej Trójcy" (obok The Unforgettable Fire i Achtung Baby). Tyle tu pięknych piosenek- Running To Stand Still, With Or Without You, Where Streets Have No Name... Ja jednak bez chwili wahania głosuję na Exit. Po prostu cudowna piosenka...Gdy jej słucham towarzyszy mi tak wiele emocji, chodzą mi ciarki po plecach. Ten głos Bono, ten bas Adama... No i mój cytat ukochany: "Saw the hands that build can also pull down... The hands of love".
Tylko zawsze zastanawiam się tylko dlaczego,kurczę, ona jest tak cicho nagrana? Choć może to właśnie jest jej urok... wink.gif
  
Re: THE JOSHUA TREE - Opinie o płycie.
PostWysłano: Niedziela, 25 Czerwca 2006, 19:49 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Fledge
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #2270
Posty: 463


[ Osobista Galeria ]




Cytat:
Tylko zawsze zastanawiam się tylko dlaczego,kurczę, ona jest tak cicho nagrana? Choć może to właśnie jest jej urok...


Masz na mysli caly album, czy tylko Exit?
Bo na przyklad takie WOWY tez jest cholernie cicho nagrane, szczególnie na samym poczatku.
  
Re: THE JOSHUA TREE - Opinie o płycie.
PostWysłano: Niedziela, 25 Czerwca 2006, 19:54 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
JustinHawkins
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #6103
Posty: 1174


[ Osobista Galeria ]




Cytat:
Masz na mysli caly album, czy tylko Exit?
Bo na przyklad takie WOWY tez jest cholernie cicho nagrane, szczególnie na samym poczatku.


No przecież tak ma być. Chodzi o stworzenie nastroju.
  
Re: THE JOSHUA TREE - Opinie o płycie.
PostWysłano: Niedziela, 25 Czerwca 2006, 19:54 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
evay
Nałogowy uczestnik
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #3075
Posty: 3063


[ Osobista Galeria ]




myślę, że Weronice chodziło tylko o "Exit".
oni chyba specjalnie tak cicho to nagrali, żebym w nocy musiała wstawać, pogłaśniać radio, potem kłaść się i znów wstawać, by ściszyć radio, bo po tym nagle głosńo "Acrobat" leci.

"Heartland" też dosyć cicho jest nagrane eusa_eh.gif

ale tego "Exit" po prostu nie rozumiem, czemu tak ;pp
  
Re: THE JOSHUA TREE - Opinie o płycie.
PostWysłano: Niedziela, 25 Czerwca 2006, 20:02 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Fledge
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #2270
Posty: 463


[ Osobista Galeria ]




Cytat:
oni chyba specjalnie tak cicho to nagrali, żebym w nocy musiała wstawać, pogłaśniać radio, potem kłaść się i znów wstawać, by ściszyć radio, bo po tym nagle głosńo "Acrobat" leci


Masz calkowita racje. Tez sie wkurzam ze musze podlatywac do radia zeby zrobic glosniej.

Wiem ze taki zabieg ma na celu stworzenie nastroju, ale nie lubie tego.
  
Re: THE JOSHUA TREE - Opinie o płycie.
PostWysłano: Niedziela, 25 Czerwca 2006, 20:03 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Weronika
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #5624
Posty: 1072


[ Osobista Galeria ]




No tu akurat miałam na myśli Exit wink.gif .
  
Re: THE JOSHUA TREE - Opinie o płycie.
PostWysłano: Niedziela, 25 Czerwca 2006, 21:50 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
novia
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #5703
Posty: 344


[ Osobista Galeria ]




a co mi tam, też się wypowiem

więc trochę się zastanawiałam na co zagłosować, bo na pierwszym miejscu z tej płyty stoi u mnie jakies 8 kawałków lol.gif cięzko mi było wyłonić the best of the best, ale ostatecznie zagłosowałam na I Still Haven`t Foud What I`m Looking For biggrin.gif Nie wiem czemu zrobiłam takie świństwo WTSHNN lol.gif Ale ISHFWILF to taka piosenka, ktora za każdym razem jakos hmmm.. robi poważny remament mojej wiary :D No i marzę, żebym ją mogła kiedyś zgrać na saksofonie...:)

a tak generalnie o całej płycie- tzn moje osobiste odczucia (niezbyt wyszukane), ale nie żadna tam bzdurna krytyka konstruktywna :D

WTSHNN- no cóż, jedno wielkie katharsis i tyle. nic więcej nie trzeba dodawać.
WOWY- kocham każdy jeden dźwięk z osobna, od przodu, od tyłu, z każdej strony
BTBS- sami wiecie, jaki to wychodzi koncertowo
RTSS- jedna z pierwszych piosenek U2, której słowa opanowałam na pamięc... A najwięcej magii dodaje jej ta harmonijka...
RHMT, IGC, TTYW- do tychże własnie piosenek, szczególnie przywiązana nie jestem i to one zajmują drugie, ale jakże zaszczytne miejsce na mojej osobistej joshuowej liście, co nie znaczy, że sa złe. Po prostu jak dla mnie nie są tak fenomenalne jak te z pierwszego miejsca :D Może mi się to kiedyś zmieni :)
OTH- niech mnie kule biją jeśli moja noga kiedyś tam nie postanie
Exit- po przesłuchaniu płyty po raz pierwszy, ten własnie złowrogi utwór wzbudził moje największe zainteresowanie. Jest niesamowity i widzę, że wielu forumowiczom się podoba. To dobrze :)
MOTD- wersja akustyczna na żywo wymiata. Lepszego zakończenia ta płyta mieć nie mogła (i nie zamieniłabym tego miejscem z Exit)

jednym słowem TJT dla mnie nie ma (większych) wad :D za rzeczy czysto techniczne i inne temu podobne się nawet nie zabieram, bo jakoś większej potrzeby wjeżdżania na ten tor mówiąc o muzyce osobiście nie odczuwam, a i pewnie za dużo bym do powiedzenia nie miała :)

więc kończę już ten przydługi i nudny pewnie post :P

pozdr!
  
Re: THE JOSHUA TREE - Opinie o płycie.
PostWysłano: Poniedziałek, 26 Czerwca 2006, 08:18 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
kmnd_rybnik
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #3603
Posty: 1750


[ Osobista Galeria ]




Zupełnie inne światło na utwory rzucają jego wykonania live...
Np. ostatnio zauroczyło mnie RTSS z Chicago... W przypływach złego nastroju puszczam sobie - jest cudowne.
Co do Exit - czytałam gdzieś, że facet, który popełnił morderstwo (dokonał morderstwa?) tłumaczył się, że natchnął go do tego właśnie Exit U2. Wersja płytowa trochę cicha, ale nieco podobnie jest z MOTD. Lubię wykonanie E. z R&H - ma w sobie dużo siły wink.gif

[post w 100% subiektywny]

a propos TJT:
http://www.allegro.pl/item112307808_u2_joshua_tree_dd_stereo_.html
'... i oczywiście Pride...' wink.gif
Mam, polecam to wydawnictwo. Mimo, że całość 'in english' wink.gif
  
Re: THE JOSHUA TREE - Opinie o płycie.
PostWysłano: Poniedziałek, 26 Czerwca 2006, 09:39 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
evay
Nałogowy uczestnik
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #3075
Posty: 3063


[ Osobista Galeria ]




kmnd_rybnik :
Zupełnie inne światło na utwory rzucają jego wykonania live...
Np. ostatnio zauroczyło mnie RTSS z Chicago... W przypływach złego nastroju puszczam sobie - jest cudowne.
Co do Exit - czytałam gdzieś, że facet, który popełnił morderstwo (dokonał morderstwa?) tłumaczył się, że natchnął go do tego właśnie Exit U2. Wersja płytowa trochę cicha, ale nieco podobnie jest z MOTD. Lubię wykonanie E. z R&H - ma w sobie dużo siły wink.gif

[post w 100% subiektywny]

a propos TJT:
http://www.allegro.pl/item112307808_u2_joshua_tree_dd_stereo_.html
'... i oczywiście Pride...' wink.gif
Mam, polecam to wydawnictwo. Mimo, że całość 'in english' wink.gif


co? zamordował przez piosenkę? skąd masz takie informacje? eusa_eh.gif
i nie polecaj tego DVD bo ja go licytuję tongue.gif tongue.gif
  
Re: THE JOSHUA TREE - Opinie o płycie.
PostWysłano: Poniedziałek, 26 Czerwca 2006, 09:43 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
JustinHawkins
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #6103
Posty: 1174


[ Osobista Galeria ]




Cytat:
co? zamordował przez piosenkę? skąd masz takie informacje? eusa_eh.gif


A choćby z Conspiracy Of Hope.
  
Re: <Atomic_Mario> THE JOSHUA TREE - Opinie o płycie.
PostWysłano: Poniedziałek, 26 Czerwca 2006, 18:03 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
acr
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #5652
Posty: 335


[ Osobista Galeria ]




No gdzie ja, zwykły śmiertelnik, miałbym wybierać jeden utwór z tej płyty...
Przecież to się tak nie da.
Joshua Tree jest absolutem.

Zagłosowałem na One Tree Hill, bo wiedziałem że będzie miało mało głosów, a wyrażam tym to, że moim zdaniem na pierwszym miejscu powinny być wszystkie :)
I Heartland też;)
Aj.
  
Re: <piotrek85> THE JOSHUA TREE - Opinie o płycie.
PostWysłano: Poniedziałek, 26 Czerwca 2006, 19:55 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
SHADOWu2
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #4943
Posty: 1203


[ Osobista Galeria ]




Najbardziej z tej płyty lubię Exit i Red Hill Mining Town. Można zagłosować tylko na jedną piosenkę no i wybrałam Exit.
  
THE JOSHUA TREE - Opinie o płycie.
Forum dyskusyjne -> Obraz i dźwięk -> U2 - The Joshua

Strona 2 z 3  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
Polecam Panią dermatolog w Szczecinie www.medicanova.szczecin.pl Przyjmuje tylko prywatnie na Pomorzanach. Warto bo ma nosa do chorób skóry twarzy.
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010