Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Obraz i dźwięk -> U2 - The Joshua -> RATTLE AND HUM - Opinie o płycie. Idź do strony 1, 2, 3
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu

Który utwór lubisz najbardziej?
01. Helter Skelter
6%
 6%  [4]
02. Van Diemen's Land
4%
 4%  [3]
03. Desire
10%
 10%  [7]
04. Hawkmoon 269
6%
 6%  [4]
05. All Along The Watchtower
3%
 3%  [2]
06. I Still Haven't Found What I'm Looking For
6%
 6%  [4]
07. Freedom For My People
0%
 0%  [0]
08. Silver And Gold
4%
 4%  [3]
09. Pride (In The Name Of Love)
0%
 0%  [0]
10. Angel Of Harlem
1%
 1%  [1]
11. Love Rescue Me
0%
 0%  [0]
12. When Love Comes To Town
1%
 1%  [1]
13. Heartland
15%
 15%  [10]
14. God Part II
7%
 7%  [5]
15. The Star Spangled Banner
0%
 0%  [0]
16. Bullet The Blue Sky
6%
 6%  [4]
17. All I want is You
27%
 27%  [18]
Wszystkich Głosów : 66

RATTLE AND HUM - Opinie o płycie.
PostWysłano: Poniedziałek, 29 Sierpnia 2005, 00:33 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
PINK
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #2405
Posty: 165


[ Osobista Galeria ]




Gdy myslę o tej płycie, bądź słucham poszzczególnych utworów zawsze mam przed oczami okładkję, którą uważam za najlepszą w historii U2...Bono "wylewający" światło na Edge'a...Z Zawartością muzyczną nie jest już tak różowo....Niektórzy zarzucali zespołowi zachłyśnięcie się Ameryką, jeszcze inni krytykowali pomysł wymieszania nagrać koncertowych, przeróbek i własnego, nowego materiału. Osobioście nigdy mi to nieprzeszkadzało, bardzo lubię zamieszczoną tu wersję "Helter Skelter" czy kapitalną, koncertową wersję "Bullet the blue sky", na którą zresztą oddałem głos w ankiecie. Premierowy materiał jakoś nigdy mi nie podchodził..Owszem miło posłuchać "Desire" czy też "All I want is You" Ale już np. Owoc współpracy z BB. Kingiem - "When love comes to town", uważam za jeden z najgorszych utworów w twórczości U2.

A wasze opinie??
  
Re: <PINK> RATTLE AND HUM - Opinie o płycie.
PostWysłano: Poniedziałek, 29 Sierpnia 2005, 01:02 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Kite
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #2379
Posty: 57


[ Osobista Galeria ]




Okładka świetna. I 1 utwór ma to coś biggrin.gif. Osobiscie najbardziej lubie "Heartland". Piekny obraz Ameryki takiej, jaka bym chcial zwiedzic. Rowniez piekne jest "Van Diemen's Land" z swietnym wokalem Edga. Niezgodze sie z toba Pink, ze When Love Comes To Town to najgorsza ich piosenka, ale to twoja opinia a o gustach sie nie dyskutuje. "When Love..." ma cos takiego bluesowego (w koncu ten B.B. King). I dlatego mi sie podoba. Ogolnie plyta swietna.
  
Re: RATTLE AND HUM - Opinie o płycie.
PostWysłano: Poniedziałek, 29 Sierpnia 2005, 09:12 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
ALICE
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #1458
Posty: 917


[ Osobista Galeria ]




zagłosowałam na "Heartland" za swietną muzyke, spiew Bono i ogólnie za klimat cool.gif ogolnie mowiąc to płytka jest przednia, szczerze mowiąc to miałam maly problem z glosowaniem tylko na jeden otwór bo oprocz "Heartland" lubie tez wiele innych piosenek, np. Desire, Hawkmoon 269, Angel of harlem, God Part II no i oczywiscie dwie koncertówki: Bullet the blue sky i Silver and gold (echhh ta solówka Edzia... cool.gif )jednym słowem swietna płytka biggrin.gif
  
Re: <ALICE> RATTLE AND HUM - Opinie o płycie.
PostWysłano: Poniedziałek, 29 Sierpnia 2005, 10:02 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Max
Nałogowy uczestnik
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #541
Posty: 2229


[ Osobista Galeria ]




W sumie jedyny zarzut do tej płyty ode mnie opiera się o to, o czym napisał Pink. Mianowicie drażni mnie niespójność tej płyty, raz koncertówka raz utwór studyjny, co sprawia, że słuchacz nie może "złapać" tego koncertowego klimatu (bądź też studyjnego, jak co kto woli:) Ogólnie lubię tą płytę, a swoje możliwości koncertowania zespół pokazał rok później na Lovetown Tour. Warto dodać też troche informacji o klasie filmu Phila Joanou pod wiadomym tytułem. Dla mnie to najlepsze oficjalne video zespołu, polecam gorąco również odpady z kręcenia tego materiału w postaci Rattle & Hum Outtakes (przykład One Tree Hill na The Best Of 1980-1990), jest tam wiele soundchecków, wspólne stand by me z Brucem Springsteenem i inne smaczki koncertowe. Zagłosowałem na Hawkmoon 269. Szkoda, ze grali to tylko na Lovetown w Australii i Nowej Zelandii (jeden mały przebłysk tej piosenki w Cologne 13.07.2001 snippet do Desire) a bootlegi z tej częsci trasy marne dźwiękowo:(
wahałem się nad dynamicznym Desire i gospelowym I Still Haven't Found z harleowskim chórem The New Voice Of Freedom (aaa właśnie na odpadach jest ten występ na video!)
  
Re: RATTLE AND HUM - Opinie o płycie.
PostWysłano: Poniedziałek, 29 Sierpnia 2005, 13:43 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
kmnd_rybnik
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #3603
Posty: 1750


[ Osobista Galeria ]




płyta, mimo że brakuje jej spójności, jest jak dla mnie płytą niesamowitą... mnóstwo energii... Desire, Angel OF Harlem (na ktorego oddalam glos), i... When Love Comes To Town! dla mnie ten kawałek jest świetny! kipi energią, poza tym BBKing zrobił swoje :)
Helter Skelter - niezła interpretacja piosenki TB, w sumie na otwieracz sie nadaje ;) tylko szkoda, że wogóle pojawił sie van Diemien's Land... słabo...
Desire! niesamowity, szybki kawałek plus niesamowity teledysk, odrobinkę zachrypnięty głos bono i ekslozja dzwieku w refrenie, harmonijka - to jest to!
ISHF - fajna wersja z chórkiem
kolejna perełka - Silver&Gold... trochę szorstkie, ostre gitarówki, cos niepokojącego w tle... na początku spokojny, wybucha póxniej dźwiękami!
Pride- jak wszytskie koncertówki na tej plycie, wyszła niezle
Angel Of Harlem - nie wiadomo czemu, jeden z moich naj... kawalkow - te rogi (waltornie?) w tle... melodycznie dosyc jednostajna, ale ma w sobie to "coś''
Love Rescue Me - melancholijny, spokojny... porywający jedynie tekst :)
WLCTT - kipi energią, uwielbiam ten kawałek :) BB King urozmaica refren swoim wokalem i to sprawia, ze piosenka rozni sie zasadniczo od tego, co u2 dotychczas nagrywali (a ten klip lol.gif )
GPII - swietny kawałek, ktory nie wiadomo czemu kojarzy mi sie z jakims rapem :P z początku dosc jednostajny, pozniej wybucha gitarówą... ehhh... bardzo agresywny, az chciało by sie, zeby takich piosenek bylo wiecej
AIWIY - na koniec ballada... koajrzy mi sie ze szczesciara w czerwonej bluzeczce :P wink.gif

płyta na pewno nie najsłabsza...
tylko po co wziely sie tam freedom For My People i The Star Spangled Banner? eusa_eh.gif
  
Re: RATTLE AND HUM - Opinie o płycie.
PostWysłano: Poniedziałek, 29 Sierpnia 2005, 14:39 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
luke
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #3325
Posty: 164


[ Osobista Galeria ]




Heartland jest cudowne biggrin.gif . Wiecej nie chce mi sie pisac ;-)
  
Re: RATTLE AND HUM - Opinie o płycie.
PostWysłano: Poniedziałek, 29 Sierpnia 2005, 15:33 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
kanapka
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #3892
Posty: 461


[ Osobista Galeria ]




Jedna z najlepszych wg mnie płyt U2 biggrin.gif jako pierwszą przesłuchałam ją całą i od razu stała sie moją ulubiona. Rattle kojarzy mi sie z wakacjami ( zabrałam ja ze soba w góry wink.gif ) i tak jak słusznie jakis recenzent kiedys napisał >>"Rattle And Hum" to jakby kartka z podróży, pisana na gorąco, chwilami nawet na kolanie. Lecz dzieki temu moze bardziej autentyczna.<< ( Tylko Rock, nr 10, 2000)
Rattle jest momentami wzruszająca-"Heartland", melancholijna- "Van Diemens Land", szalona- "Helter Skelter", "When Loves come to town". Nie moge nie wspomnieć o "All along the watchtower", "Silver and Gold", "God Part II" no i moim ukochanym "All I Want Is You" - czyli najpiekniejszej wg mnie piosence o miłości biggrin.gif
Za każdym razem śmieszy mnie też rozmowa chłopaków z dziennikarką przed "Desire" kiedy to Adam rozbrajajaco mówi "Oh I Don't know" wink.gif lol.gif Z każda piosenką z Rattle mam bardzo miłe skojarzenia i jeszcze nie zdarzyło się żebym podczas słuchania tejże płytki którąś omineła.
Kończe mimo iz o RAH mogłabym mówic godzinami, mam nadzieję, że nikt nie zaśnie próbujac doczytac do końca moja wypowiedź wink.gif
  
Re: RATTLE AND HUM - Opinie o płycie.
PostWysłano: Poniedziałek, 29 Sierpnia 2005, 15:34 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Danny888
Stały uczestnik vip
<tt>Stały uczestnik</tt>
 
Użytkownik #3484
Posty: 651


[ Osobista Galeria ]




Plyta bardzo interesujaca pod wzgledem zawartosci,jeszcze bardziej do niej mnie przekonal film Rattle & Hum ktory mialem na VHS,a teraz racji posiadania go na DVD,ogladam srednio raz w miesiacu!
Zaglosowalem na All I Want Is You,czy ta piosenka nie jest cudowna?
wink.gif
  
Re: RATTLE AND HUM - Opinie o płycie.
PostWysłano: Poniedziałek, 29 Sierpnia 2005, 15:41 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
kanapka
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #3892
Posty: 461


[ Osobista Galeria ]




ja zapomniałam z tego wszystkiego dopisać, że też głosowałam na "All I Want Is You" redface.gif wink.gif
  
Re: RATTLE AND HUM - Opinie o płycie.
PostWysłano: Poniedziałek, 29 Sierpnia 2005, 15:53 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Stalówka
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #3507
Posty: 88


[ Osobista Galeria ]




Zaglosowalem na All I Want Is You ktore bardzo lubie i ciesze sie ze u nas zagrali,poza tym lubie rowniez Helter Skelter,Van Diemen's Land,Desire(i harmonijke BONO:P),All Along The Watchtower,Angel Of Harlem.Reszta tez fajna,rowniez kawalki z poprzednich plyt grane live,wiec ogolnie lubie ta plyte.Do tego jeszcze film Rattle And Hum ktory bardzo mi sie podoba.
  
Re: RATTLE AND HUM - Opinie o płycie.
PostWysłano: Poniedziałek, 29 Sierpnia 2005, 17:19 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
sprzedawca-marzen
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #2107
Posty: 245


[ Osobista Galeria ]




Bardzo, bardzo dobra płyta. Jedna z pierwszych, które kupiłem.

Zagłosowałem na Hawkmoon 269 - ostatnio bardzo często tego słucham. Chociaż wybrać numer1 tej płyty jest trudno, bo przecież jest i AIWIY, i Angel of Harlem, i Heartland, i Desire, i AATW ... heh, zapomniałbym o God Part II, która ma coś w sobie smile.gif

Ciężko jest mi umiejscowić tę płytę wśród tych naj naj...bo na 1 jest Achtung Baby, dalej TJT i tu jest problem, bo i RAH i POP pretendują do trzeciego miejsca...
  
Re: RATTLE AND HUM - Opinie o płycie.
PostWysłano: Poniedziałek, 29 Sierpnia 2005, 19:32 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
marcysia_b
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #3801
Posty: 486


[ Osobista Galeria ]




darze tę płyte ogromnym sentymentem... byla to moja pierwsza oryginalna płyta U2... dostałam ją od taty... smile.gif
Jest bardzo ciekawym 'stworem'- nie ma jednolitego klimatu, jak na przyklad AB lub TJT... bardzo, bardzo ją lubię! biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
  
Re: RATTLE AND HUM - Opinie o płycie.
PostWysłano: Poniedziałek, 29 Sierpnia 2005, 19:34 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
marcysia_b
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #3801
Posty: 486


[ Osobista Galeria ]




kanapka :
ja zapomniałam z tego wszystkiego dopisać, że też głosowałam na "All I Want Is You" redface.gif wink.gif


... a ja na HEARTLAND ... a te chórki...- żyć nie umierać biggrin.gif eusa_clap.gif lol.gif
  
Re: <marcysia_b> RATTLE AND HUM - Opinie o płycie.
PostWysłano: Poniedziałek, 29 Sierpnia 2005, 21:10 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Daniel84
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #1454
Posty: 356


[ Osobista Galeria ]




Nie przepadam za Rattle And Hum. Bardzo dużo słabych punktów. Nie znoszę tej wersji I Still Haven't Found..., nie lubie When Love Comes To Town.

Uwielbiam za to solówkę na Silver And Gold i dlatego głosuję na tę piosenkę, która jednak czuje na swoich plecach oddech God Part II, i Hawkmoon269.
  
Re: RATTLE AND HUM - Opinie o płycie.
PostWysłano: Wtorek, 30 Sierpnia 2005, 09:27 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Atomic_Mario
Nałogowy uczestnik
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #1798
Posty: 2826


[ Osobista Galeria ]




Przyszła pora na najbardziej moim zdaniem kontrowersyjną płytę U2. Kontrowersyjną, ponieważ może ona zostac odebrana za przejaw pychy zespołu, który w tym czasie był na muzycznym szczycie. Zespół z premedytacją sięgnął po muzyczne klimaty czarnej, amerykańskiej muzki. Znamienne jest tu również nawiązanie do twórczości Beatelsów w coverze ich utworu Helter Skelter, zespolu uważanego za wielu za największy zespół w historii. Z drugiej strony album można odczytywać jako dowód ogromnej odwagi zespołu.

Długo musiałem dojrzewać, żeby w pełni odkryć ten album. Na początku płyta wogóle mi nie leżała i była najmniej przeze mnie lubianym albumem U2. Zdanie zmieniłem dopiero po poznaniu całej twórczości zespołu oraz jego historii. Teraz doceniam jego wartość muzyczną, chociaż muszę mieć odpowiedni nastrój żeby po raz kolejny powrócić do Rattle and Hum.

Dla mnie album jest dowodem ogromnej odwagi zespołu, która oczywiście została połączona z ogromną butą i pewnością siebie zespołu.

Album zamyka okres w działalności zespołu, który rozpoczął się od wydania The Unforgattable Fire. Zespół w tym okresie wspiął się na szczyt, osiągając wszystko w przyjętym kierunku podróży muzycznej. Świadczyć może o tym to, że później zespół dokonał rewolucji, odcinając się od tego co robil wcześniej, wydając Achtung Baby.

Pod względem wartości muzycznej album bardzo dojrzały z czerpaniem z wielu gatunków muzycznych. Zespół dobitnie pokazał, że czuł się wtedy najlepszym zespołem na świecie. Świadczyć może o tym wspomniany przeze mnie cover, jak i wspólny utwór z B.B. Kingiem. Do tego mieszanka materiału koncertowego i studyjnego.

Helter Skelter - ten utwór nie przekonuje mnie zupełnie.

Utwory koncertowe - aranżacje i wykonania świetne, lecz bardziej cenię zamieszczony na albumie materiał premierowy.

Van Diemend's Land, Desire, Hawkmoon 269, Angel of Harlem, Heartland, God Part II - jak dla mnie największe perełki na tej płycie.

Swój głos oddałem na Desire - utwór świetnie oddaje klimat tej płyty a jednocześnie ma w sobie jakąś moc zwaną "tym czymś" smile.gif
  
Re: RATTLE AND HUM - Opinie o płycie.
PostWysłano: Wtorek, 30 Sierpnia 2005, 20:17 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
aps
Stały uczestnik vip
Stały uczestnik
 
Użytkownik #2497
Posty: 907


[ Osobista Galeria ]




moje hiciory z rattle and hum wink.gif

1. all i want is you (mój głos)
2. hawkmoon
3. heartland
4. god part 2

te cztery uwielbiam, a resztę to juz tak srednio. no dobra - desire tez jeszcze mi podchodzi wink.gif cool.gif

pozdrawiam
  
Re: <aps> RATTLE AND HUM - Opinie o płycie.
PostWysłano: Środa, 31 Sierpnia 2005, 01:24 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Bogusz
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #2249
Posty: 223


[ Osobista Galeria ]




nudna ta płyta. tylko Helter Skelter jest z jajem, reszta to rzadka kupa.. opyliłem tą płytę za "Blue Lines" Massive Attack i nie załuję. mam na mp3 ale nie słucham, bo jest bez wyrazu. Może jakbym sie urodził teksaskim kowbojem, to by mi sie podobała.
  
Re: RATTLE AND HUM - Opinie o płycie.
PostWysłano: Środa, 31 Sierpnia 2005, 02:26 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Karola_
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #1051
Posty: 779


[ Osobista Galeria ]




Faktycznie jak moi poprzednicy pisali płyta jest niespójna - też drażni mnie lekko to, że raz mamy do czynienia z wersją studyjną, a potem znowu utwór wykonywany na żywo. Ale to tyle co mnie w niej denerwuje (no może jeszcze Angel of Harlem ;) )
Ciężko jest mi być obiektywną co do tej płyty (wiem, ze nie mogę być obiektywna co do której kolwiek z płyt U2, ale do tą dażę szczególnym sentymentem :) ) - bo to od niej i filmu wszystko u mnie się zaczęło. Zagłosowałam na All I want is You, bo mam do niej niesamowity sentyment, najpiękniejsza moim zdaniem piosenka o miłości. Na drugim miejscu znajduje się God Part II - za to, że słychać w nim kierunek przyszłego rozwoju U2 - przecież to Godfather Achtung Baby!!! ;)) Heartland, Van Diemen's Land to niesamowite, klimatyczne utwory. Cieszy to, ze możemy kolejny raz podziwiać wokal Edzia :) Osobiście wersja ISHFWILF bardzo mi się podoba - pieśń gospel powinna być w końcu wykonywana przez jakiś chór gospel, a to im się z pewnością udało. Poza tym nie można pominąć Desire, naładowany powerem dosyć krótki utwór, a jednak niesie tyle emocji :) Nie wiem czy wiecie, ale gdzieś wyczytałam, że tytuł ma związek z Luisianą w Nowym Orleanie, która ma właśnie "ksywę" Desire - to z powodu alkoholu, narkotyków i prostytucji, która jest tam wszechobecna. Zresztą tekst utworu wyraźnie do tego nawiązuje... Ponadto niektórzy sądzą, że Bono na video Rattle and Hum śpiewa raczej "and the fever when I'm INSIDE her" niż "BESIDE her", ale że na wersji albumowej zostało to zmienione z wiadomych powodów :) A czy to prawda? Chyba tylko U2 wie ;)
Co więcej, jeśli chodzi o wersje koncertowe - Pride jest niesamowite! Szybkie, dynamiczne i do tego ten głos Boniasa! - tego mi brakuje zdecydowanie na koncertach Vertigo Tour. Poza tym, wiem, że wszyscy fani Hendrixa się na mnie na obrażą, ale na wersje U2 All along the watchtower brak mi słów (zachwytu ;) ) - i naprawdę nic na to nie poradzę, że tak mi się podoba ;)
Do słabych punktów płyty należą moim zdaniem Angel of Harlem i When love comes to town - nie moje klimaty :)
Na pewno na płycie słychać pewne inspiracje muzyką amerykańską - czy jest ona hołdem złożonym Ameryce - nie mnie oceniać. W każdym bądź razie nie przeszkadza mi to zupełnie. Zresztą nie od dziś dnia wiadomo, ze każdemu zespołowi zależy na podbiciu rynku amerykańskiego, a na pewno to nie udaje się wszystkim Europejczykom, którzy tego próbują.
Lubię tą płytę bez względu na to, jak została "zjechana" przez krytyków, dla niektorych w końcu to tutaj się kończy najlepsze U2... Ja do nich nie należę dla jasności ;)
  
Re: RATTLE AND HUM - Opinie o płycie.
PostWysłano: Piątek, 02 Września 2005, 19:57 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
trinec
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #4625
Posty: 69


[ Osobista Galeria ]




Ogólnie płytka taka sobie (w porównaniu do innych albumów U2 oczywiście), jednak mnie zelektryzował "Silver and Gold"... I ta solówka Edge'a po tekscie Bono: "OK, Edge, play the blues..." Niestety, ku mojemu wielkiemu zdziwieniu (i nie ukrywam pewnemu niesmakowi), w jednej z książek ("Święty Grzeszny" albo "Sprzysiężenie na rzecz Nadzieji" - nie pamiętam...) autor uważa to za największy kicz tej płyty... Nie rozumiem go w ogóle... Prawie wyrzuciłem wtedy tę książkę... No, ale i tak uważam "Silver and Gold" za najlepszy kawałek z tej płyty... Poza tym jeszcze 'Bullet the Blue Sky" w tej wersji koncertowej, ze wspaniałą grą światła oślepiającego tłum... Ale mój głos powędrował do "Silver..."
  
Re: RATTLE AND HUM - Opinie o płycie.
PostWysłano: Wtorek, 20 Września 2005, 14:47 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Pablos
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #3562
Posty: 333


[ Osobista Galeria ]




Ja zagłosowałem na prześliczne All I Want Is You, a wersja z Video z Meksyku'1997 tej piosenki to dla mnie muzyczna ekstaza!

Ciekawaą rzecz dotyczącą okładki wyczytałem w magazynie U2-Inside.
Otóż pewnego dnia pewien fotograf (nie pamiętam jak się nazywał, ale to on pisał ten artykuł) zotał poproszony przez menedzerów zespołu o zrobienie zespołowi kilku fajnych zdjęć koncertowych. Akurat na koncercie na którym, ten fotograf robił zdjęcia, Bono w pewnym momencie wziął ogromny lampion i zaczął oświetlać nim Edga.
Fotograf pstrykał swoje zdjęcia, ale gdy pokazał je menedzerom nie zrobiły one na nich kolosalnego wrażenia.
Fotograf wyjechał gdzieś dalej w świat i jakież było jego zdziwienie gdy przechodząc któregoś dnia koło sklepu muzycznego zobaczył , ze jego zdjęcie jest NA OKŁADCE KOLEJNEJ PŁYTY U2.
Jednak gdy zaczął przyglądać sie szczegółom okazało sie, że to nie do końca jedo zdjęcie. Niby wszystko wygladało bardzo podobnie , ale nie tak samo!
Po wykonaniu telefonu do menegmentu, okazało się, że jego zdjęcie miały jakieś drobne "wady techniczne" (chodzi o brzydki stumień swiatła z lampionu) i zespół został poproszony do studia fotograficznego by zrobić to zdjęcie w profesjonalnym studiu.

Originalne zdjęcie niedoszłej okładki również zamieszczono w tym artukule i rzeczywiście jest nieco gorsza niż ta pozowana w studiu!
  
RATTLE AND HUM - Opinie o płycie.
Forum dyskusyjne -> Obraz i dźwięk -> U2 - The Joshua

Strona 1 z 3  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
noclegi ciechocinek
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010