Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Hardware -> Sprzęt -> Formatowanie dysku Idź do strony 1, 2, 3
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Formatowanie dysku
PostWysłano: Piątek, 22 Sierpnia 2003, 11:14 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Krzysiek
Pro uczestnik vip
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #103
Posty: 1531


[ Osobista Galeria ]




Jak często formatujecie dysk twardy ?!?!?!!?!?!?
Pytam bo mi zdarza się to zbyt często..... 2 razy w miesiącu .... (no teraz mam windows 98 se .... 2 miesiące biggrin.gif )
  
Re: <Krzysiek> Formatowanie dysku
PostWysłano: Sobota, 23 Sierpnia 2003, 00:50 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tirinti
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #28
Posty: 1295


[ Osobista Galeria ]




Tak często jak zmieniam komputer, a nawet żadziej, bo czasem obejdzie się bez formatowania.
Zakładając że nie jesteś serwisantem to format co 2 tygodnie to jakieś zboczenie.
  
Re: Formatowanie dysku
PostWysłano: Sobota, 23 Sierpnia 2003, 01:16 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
muzycom
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #211
Posty: 15


[ Osobista Galeria ]




Czasem i 2 razy w tygodniu (wściekłe wirusy), nieraz chodził i 6 miesięcy bez problemu. Srednio raz na 2 miechy...
  
Re: Formatowanie dysku
PostWysłano: Sobota, 23 Sierpnia 2003, 10:00 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Aht
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #123
Posty: 46


[ Osobista Galeria ]




Kiedy mam taki kaprys, konieczności jeszcze nie miałem (od kiedy nie mam windowsa), ostatnio 3 miesiące temu.
  
Re: Formatowanie dysku
PostWysłano: Sobota, 23 Sierpnia 2003, 11:05 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
hardtmuth
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #2
Posty: 1301


[ Osobista Galeria ]




puki mialem 98 to przewaznie nie wyktryzmywal mi dluzej niz 2 miesiace, a teraz jak mam xp wszedzie to albo jak cos sie mocno sypnie, to robie reinstall, czyli nawet po 4-5 miechow wytrzymuje, przewzznie jak jade na dzialke to robie reinstall.
  
Re: Formatowanie dysku
PostWysłano: Sobota, 23 Sierpnia 2003, 12:04 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Aht
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #123
Posty: 46


[ Osobista Galeria ]




>nawet po 4-5 miechow
biggrin.gif No to widzę że nie źle biggrin.gif
  
Re: <Aht> Formatowanie dysku
PostWysłano: Sobota, 23 Sierpnia 2003, 15:22 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Krzysiek
Pro uczestnik vip
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #103
Posty: 1531


[ Osobista Galeria ]




ja chwilowo mam 3 miechy(win 98) ... ale już się sypie sad.gif
  
Re: <Krzysiek> Formatowanie dysku
PostWysłano: Sobota, 23 Sierpnia 2003, 16:19 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
hardtmuth
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #2
Posty: 1301


[ Osobista Galeria ]




bo to normalne, chociaz sa ludzie co maja 98 przez rok, ale pewnie wynika to z tego ze uzywaja gg i worda ;0
  
Re: <hardtmuth> Formatowanie dysku
PostWysłano: Sobota, 23 Sierpnia 2003, 18:41 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Krzysiek
Pro uczestnik vip
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #103
Posty: 1531


[ Osobista Galeria ]




jak dostałem kompa to pierwszy system miałem 6 miesięcy .... potem się nauczyłem eksperymentów i tak to się zaczęło biggrin.gif
  
Re: <hardtmuth> Formatowanie dysku
PostWysłano: Sobota, 23 Sierpnia 2003, 19:46 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tirinti
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #28
Posty: 1295


[ Osobista Galeria ]




Ja miałem XPka blisko 2 lata. Ostatnio go sformatowałem, bo mnie irytowały drivery od SB Live!, którego już z rok nie miałem, a że i Audigy zamieniłem na zintegrowaną z płytą to posiadanie driverów od 3 kart muzycznych uznałem za przesadę.
  
Re: <Tirinti> Formatowanie dysku
PostWysłano: Sobota, 23 Sierpnia 2003, 20:11 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Krzysiek
Pro uczestnik vip
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #103
Posty: 1531


[ Osobista Galeria ]




tak żadko !!! shock.gif

A ... nachodzi mi jedna myśl...
ty się poprostu znasz dobrze na kompach i szanujesz biggrin.gif

Ja na początku też szanowałem ... codziennie defrag ... scandisc a teraz komp ma biede redface.gif
  
Re: Formatowanie dysku
PostWysłano: Sobota, 23 Sierpnia 2003, 20:52 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Pigmej
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #119
Posty: 12


[ Osobista Galeria ]




Standardowo 2 lub 3 razy w roku. Ewentualnie w razie awarii cool.gif
  
Re: Formatowanie dysku
PostWysłano: Sobota, 23 Sierpnia 2003, 21:29 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Aht
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #123
Posty: 46


[ Osobista Galeria ]




Tirinti :
Ja miałem XPka blisko 2 lata. Ostatnio go sformatowałem, bo mnie irytowały drivery od SB Live!, którego już z rok nie miałem, a że i Audigy zamieniłem na zintegrowaną z płytą to posiadanie driverów od 3 kart muzycznych uznałem za przesadę.


To nie da się sterownika po prostu usunąć ? eusa_eh.gif Trzeba formatowac od razu ? doubt.gif
  
Re: <Krzysiek> Formatowanie dysku
PostWysłano: Niedziela, 24 Sierpnia 2003, 00:49 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tirinti
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #28
Posty: 1295


[ Osobista Galeria ]




Gdzie tam szanuje. Jak coś padnie to kombinuje jak naprawić bez reinstalacji. Od taki msblast. Zaczął mi restartować serwer późno w nocy. Podłączyłem Notbooka do Neostrady i tak zostawiłem na noc. Rano na PCLab było napisane o co chodzi. Jak ktośjest zbyt nerwowy to zrobi format w takiej sytuacji.
  
Re: Formatowanie dysku
PostWysłano: Niedziela, 24 Sierpnia 2003, 02:51 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
SpiderMAN
Mod 4 [dot] Us
 
Użytkownik #102
Posty: 9


[ Osobista Galeria ]




Ja raz dopiero swoja roczna prawie Baracude ATA IV 80Gb formatowalem


Ja korzystam z kopi sysa robionej co tydzien, lub przed kazda zmiana wersji sterow :D
  
Re: Formatowanie dysku
PostWysłano: Niedziela, 24 Sierpnia 2003, 11:20 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
e X t 7 3
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #67
Posty: 854


[ Osobista Galeria ]




Tirinti :
Gdzie tam szanuje. Jak coś padnie to kombinuje jak naprawić bez reinstalacji. Od taki msblast. Zaczął mi restartować serwer późno w nocy. Podłączyłem Notbooka do Neostrady i tak zostawiłem na noc. Rano na PCLab było napisane o co chodzi. Jak ktośjest zbyt nerwowy to zrobi format w takiej sytuacji.


właśnie po co formatować msblast jest w sumie łatwy do załatwienia .. tylko nie zacznijcie go szukać zanim nie zainstalujecie łaty do Xp inaczej drań to od razu wykrywa i po łbie RPC wali wink.gif

ostatnio format był 6 miesięcy temu jak mi się snifer zainstalował co prawda usunąłem jego ok 150 kopii !!!!!! ale już miałem dość z nim zabawy wiec format i po zawodach biggrin.gif
  
Re: Formatowanie dysku
PostWysłano: Niedziela, 24 Sierpnia 2003, 12:06 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Krzysiek
Pro uczestnik vip
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #103
Posty: 1531


[ Osobista Galeria ]




e X t 7 3 :
Tirinti :
Gdzie tam szanuje. Jak coś padnie to kombinuje jak naprawić bez reinstalacji. Od taki msblast. Zaczął mi restartować serwer późno w nocy. Podłączyłem Notbooka do Neostrady i tak zostawiłem na noc. Rano na PCLab było napisane o co chodzi. Jak ktośjest zbyt nerwowy to zrobi format w takiej sytuacji.


właśnie po co formatować msblast jest w sumie łatwy do załatwienia .. tylko nie zacznijcie go szukać zanim nie zainstalujecie łaty do Xp inaczej drań to od razu wykrywa i po łbie RPC wali wink.gif

ostatnio format był 6 miesięcy temu jak mi się snifer zainstalował co prawda usunąłem jego ok 150 kopii !!!!!! ale już miałem dość z nim zabawy wiec format i po zawodach biggrin.gif



hej !
możcie mi wytłumaczyć co to ten msblast i RPC ?!??!?!

A... co do Xp to miałem kłopot... nie miałem sterów ale jakoś upchnęłem te z 2000 i działają !!! (mam zintegrowaną karte dziwękową a bez dzwięku to kicz a nie komp) .. teraz mam na kompie 98 i XP SP 1 biggrin.gif
  
Re: <Krzysiek> Formatowanie dysku
PostWysłano: Niedziela, 24 Sierpnia 2003, 16:18 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tirinti
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #28
Posty: 1295


[ Osobista Galeria ]




RPC to remote procedure call. To główna usługa windowsa. Jeżeli jakiś program chce wywołać jakąśfunkcję innego programu to kożysta z pośrednictwa RPC. Pad RPC jest uznawany za sytuację beznadziejną i domyślną reakcją Windowsa jest restart po minucie. RPC ma pełne uprawnienia. Jeżeli wirus zaatakuje przez przepełnienie bufora RPC to przejmuje jego uprawnienia. MSBlast jest takim właśnie wirusem, ale jest zbugowany i często wykrzacza RPC.
  
Re: <Tirinti> Formatowanie dysku
PostWysłano: Niedziela, 24 Sierpnia 2003, 16:54 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
e X t 7 3
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #67
Posty: 854


[ Osobista Galeria ]




ale on go celowo wykrzacza ! ... jeżeli będziesz miał jakiegoś kompa z mblastem to spróbuj (przed zainstalowaniem łaty) przeszukać dysk lub rejestr w celu znalezienia msblast.exe od razu RPC jest rozwalane i 1 min do restartu ... cały czas monitoruje czy aby Ktoś go nie szuka wink.gif
  
Re: <e X t 7 3> Formatowanie dysku
PostWysłano: Niedziela, 24 Sierpnia 2003, 16:59 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Krzysiek
Pro uczestnik vip
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #103
Posty: 1531


[ Osobista Galeria ]




szukałem i nic ... naszczęście biggrin.gif
Ci z microsoftu mają coś na bani chyba eusa_sick.gif
  
Formatowanie dysku
Forum dyskusyjne -> Hardware -> Sprzęt

Strona 1 z 3  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
zaręczyny w wellness Ciechocinek
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010