Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Hardware -> Sprzęt -> Formatowanie dysku Idź do strony 1, 2, 3
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Re: <e X t 7 3> Formatowanie dysku
PostWysłano: Niedziela, 24 Sierpnia 2003, 18:16 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tirinti
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #28
Posty: 1295


[ Osobista Galeria ]




nie
Celem msblast był atak DoS na stronę Microsoftu. Wirus miał w ciągu tygodnia rozprzestrzenić się niezauważalnie na miliony komputerów i rozpocząć atak na Microsoft. Przez bug i restarty komputerów Microsoft zorientował się co siędzieje i w dniu ataku podłączył swój serwis do firmy specjalizującej się w caheowaniu szczególnie aktywnych stron i atak sięnie udał.
  
Re: <Krzysiek> Formatowanie dysku
PostWysłano: Niedziela, 24 Sierpnia 2003, 18:17 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tirinti
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #28
Posty: 1295


[ Osobista Galeria ]




A czy to wina Microsoftu, że hackerzy pisząwirusy?
  
Re: Formatowanie dysku
PostWysłano: Niedziela, 24 Sierpnia 2003, 19:18 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tassadar
Kapitan Heh
 
Użytkownik #3
Posty: 246


[ Osobista Galeria ]




najlatwiej sie pozbyc msblasta chyba instalujac anti-vira. A jak sie komus nie chce to niech wpisze w wyszukiwarce pclab msblast - tam jest wszystko opisane.

Wracajac do formatow to zdecydowanie poprawiaja komfort pracy. To jak czesto formatuje zalezy od kompa - jak mam na cel600/256ram XP zainstalowanego to musze czesto bo po 2 miesiacach chodzi zjebanie.

Z drugiej strony jak zmieniam sprzet to tez formatuje bo lubie miec czystego windowsa.
  
Re: Formatowanie dysku
PostWysłano: Niedziela, 24 Sierpnia 2003, 21:03 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Aht
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #123
Posty: 46


[ Osobista Galeria ]




Tirinti :
A czy to wina Microsoftu, że hackerzy pisząwirusy?

To konsekwencja popularności systemu, raczej symboliczne zabezpieczenia tez mają tu znaczenie, ale znacznie mniejsze.
  
Re: <Aht> Formatowanie dysku
PostWysłano: Poniedziałek, 25 Sierpnia 2003, 03:16 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tirinti
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #28
Posty: 1295


[ Osobista Galeria ]




Zabezpieczenia wcale nie są symboliczne. ŁAta była dostepna przed powstaniem wirusa. Tylko fani Linuxa co dziennie albo i kilka razy dziennie szukają łat, a fani Windowsa dopiero jak mają wirusa. Zaś hackerzy szukają codziennie łat dla Windows, żeby wiedzieć gdzie są dziury i napisać wirusa z nich kożystającego. Po msblascie Microsoft stwierdził, że kolejne wersje Windows automatycznie będą ściągały i instalowały łaty. Ale to da się wyłączyć i ja tak zrobię zaraz po zainstalowaniu. I będę szukał łat dopiero jak będzie wirus. Ale za szkody wyżądzone wirusem nie obwinię Microsoftu.
  
Re: <Tirinti> Formatowanie dysku
PostWysłano: Poniedziałek, 25 Sierpnia 2003, 06:13 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Ardas
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #24
Posty: 136


[ Osobista Galeria ]




Ja tam ściągam każdą poprawkę co to M$ wydał bo nawet jeżeli mi na daną chwilę nie jest potrzebna to napewno nie przeszkadza a M$ po coś te łaty wydaje i ktoś to musi ściągać ;)
  
Re: Formatowanie dysku
PostWysłano: Poniedziałek, 25 Sierpnia 2003, 08:42 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Aht
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #123
Posty: 46


[ Osobista Galeria ]




Tirinti :
Zabezpieczenia wcale nie są symboliczne. ŁAta była dostepna przed powstaniem wirusa. Tylko fani Linuxa co dziennie albo i kilka razy dziennie szukają łat, a fani Windowsa dopiero jak mają wirusa. Zaś hackerzy szukają codziennie łat dla Windows, żeby wiedzieć gdzie są dziury i napisać wirusa z nich kożystającego. Po msblascie Microsoft stwierdził, że kolejne wersje Windows automatycznie będą ściągały i instalowały łaty. Ale to da się wyłączyć i ja tak zrobię zaraz po zainstalowaniu. I będę szukał łat dopiero jak będzie wirus. Ale za szkody wyżądzone wirusem nie obwinię Microsoftu.

Kiedy używałem linuksa nigdy nie szukałem żadnych łat, nie znam też nikogo kto by to robił. Teraz, kiedy mam FreeBSD tez ich nie szukam i jeszcze nigdy nie wskoczył mi żaden wirus, ani nie miałem żadnego problemu. Od razu mówię że nie używam swojego kompa jako serwera.
  
Re: <Tirinti> Formatowanie dysku
PostWysłano: Poniedziałek, 25 Sierpnia 2003, 10:11 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Krzysiek
Pro uczestnik vip
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #103
Posty: 1531


[ Osobista Galeria ]




Ja łat nigdy nie ściągałem ... No może raz ro IE 6.0 SP1, była to jakaś łata zwiększająca niby bezpieczeństwo i na dodatek jej nie sciągnąłem tylko w Expercie była :) Łat nie ściągam bo nie mam stałego łącza :( Oprócz TPSA nie ma u mnie w bloku żadnej prywatnej firmy rozpowszechniającej NET , i to nie dlatego że mieszkam na jakimś zadupiu... środek miasta :) Trudno ...

Widze że dużo osób chwali sobie Linuxa ... czy on jest aż tak dobry??? Microsoft zamiast robić nowe okienka to powinien zająć się jakimiś dwoma ... np. XP i 98 i doprowadzić je do perfekcji !
  
Re: Formatowanie dysku
PostWysłano: Poniedziałek, 25 Sierpnia 2003, 10:30 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Aht
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #123
Posty: 46


[ Osobista Galeria ]




Skoro tyle osób chwali Linuksa to znaczy że jest dla nich "aż tak dobry", proste.
  
Re: <Tassadar> Formatowanie dysku
PostWysłano: Poniedziałek, 25 Sierpnia 2003, 11:17 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
hardtmuth
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #2
Posty: 1301


[ Osobista Galeria ]




wtedy jeszcze najnowszy mks ani pccillin nie wyktrywal tego wira ;0...jak ja go mialem
  
Re: <hardtmuth> Formatowanie dysku
PostWysłano: Poniedziałek, 25 Sierpnia 2003, 12:43 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tassadar
Kapitan Heh
 
Użytkownik #3
Posty: 246


[ Osobista Galeria ]




no, nie wykrywal
ale teraz wykrywa i to najlatwiejszy sposob aby sie go pozbyc
  
Re: <Aht> Formatowanie dysku
PostWysłano: Poniedziałek, 25 Sierpnia 2003, 16:55 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tirinti
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #28
Posty: 1295


[ Osobista Galeria ]




Ponoć główną zaletą Linuxa jest to, że łaty powstają co kilka godzin nie co kilka dni. Więcej takich userów jak ty a wkrótce będa wirusy na Linuxa.

Główna zaleta (dla uczciwych) to stosunek jakość/cena który jest nieskończenie wysoki ze względu na zerową cenę.
  
Re: Formatowanie dysku
PostWysłano: Poniedziałek, 25 Sierpnia 2003, 18:57 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Aht
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #123
Posty: 46


[ Osobista Galeria ]




Nie rozumiem jak mogę się do tego przyczynić (mógłbyś to wyjaśnić?), ale skoro dystrubucje Linuksa stają się coraz popularniejsze, oczywiste jest że będzie powstawało na niego coraz więcej wirusów. Mówiąc że nie łatam systemu, chodziło mi po prostu o to że nie martwię się o jego bezpieczeństwo bo nie mam serwera, oczywiście gdybym go miał na pewno podchodził bym do tego inaczej. Jeśli chodzi o zabezpieczenia o to mówiłem o czymś takim jak fakt, że żeby wirus mógł zniszczyć Linuksa, to musi mieć uprawninia roota, bez nich co najwyżej uszkodzi dane w katalogu domowym. Na szczęście większość użytkowników Linuksa, również ja, chociaż używam FreeBSD, ale to dość pokrewny system, wie o tym że z konta roota korzysta się tylko podczas konfiguracji.
  
Re: <Aht> Formatowanie dysku
PostWysłano: Poniedziałek, 25 Sierpnia 2003, 21:15 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tirinti
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #28
Posty: 1295


[ Osobista Galeria ]




eusa_wall.gifA myślisz, że msblast był uruchamiany z prawami usera? On przejmował od RPC pełnie uprawnień. Tak samo wirus linuxowy przejmie uprawnienia roota jak zatakuje jakąś dziurę. A dziury są i w Windowsie i w Linuxie. Do tej pory Linux był używany przez maniaków bezpieczeństwa, którzy po wykryciu dziury zaraz jąłatali, zanim haker napisał wirus jąwykorzystujący. Dlatego hakerą nie chciało się pisać wirusów.
  
Re: Formatowanie dysku
PostWysłano: Poniedziałek, 25 Sierpnia 2003, 21:25 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Aht
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #123
Posty: 46


[ Osobista Galeria ]




Ja na pewno nie jestem maniakiem bezpieczeństwa, tak samo jak mnóstwo osób które znam z "pewnego forum linuksowego"... Zdecydowana większość osób które tam zadają pytania przeszło z Windowsa na Linuksa i są bardzo zadowolone. Używają komputera wyłącznie "rozrywkowo" i tak samo jak na Windowsie nie były maniakami bezpieczeństwa, tak samo nie są nimi na Linuksie.
Poza tym jeśli ktoś boi się jakiejś dziury, to chyba lepiej jeśli łata szybko zostanie wydana i będzie mógł jej użyć, a nie będzie musiał na nią czekać.
  
Re: <Tirinti> Formatowanie dysku
PostWysłano: Poniedziałek, 25 Sierpnia 2003, 23:20 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Bzdury
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #18
Posty: 1030


[ Osobista Galeria ]




zdobyć uprawnienia roota nie jest tak łatwo. Poza tym usługi mozna odpalać jako np. nobody, a ten to nic nie zrobi. Większość daemonów podatnych na ataki można chrootować, więc nawet jeżeli jest ona odpalana przez roota to jest zamknięta w swoim małym świecie i można zjebać najwyżej tą konkretną usługę. W windows tego nie ma i prawie wszystkie usługi odpalane są z uprawnieniami administratora, co zwiększa niebezpieczeństwo włamu.
  
Re: Formatowanie dysku
PostWysłano: Poniedziałek, 25 Sierpnia 2003, 23:22 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Aht
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #123
Posty: 46


[ Osobista Galeria ]




Skąd ty to wszystko wiesz biggrin.gif
  
Re: <Aht> Formatowanie dysku
PostWysłano: Poniedziałek, 25 Sierpnia 2003, 23:29 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Bzdury
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #18
Posty: 1030


[ Osobista Galeria ]




są różne źródła wink.gif
poza tym sam używam Linuksa od kilku dobrych lat, więc jakieś podstawy muszę znać tongue.gif
  
Re: Formatowanie dysku
PostWysłano: Poniedziałek, 25 Sierpnia 2003, 23:30 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Aht
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #123
Posty: 46


[ Osobista Galeria ]




No, ja używam od dwóch lat, ściślej: już nie używam, ale FreeBSD jest pod względem obsługi baaardzo podobne.
  
Re: <Bzdury> Formatowanie dysku
PostWysłano: Wtorek, 26 Sierpnia 2003, 00:30 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tirinti
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #28
Posty: 1295


[ Osobista Galeria ]




Jakoś jednak hackerzy włamują się na systemu Unixowe. Poza tym w Windowsie wirusy zdobywają prawa System, nie Administrator.
  
Formatowanie dysku
Forum dyskusyjne -> Hardware -> Sprzęt

Strona 2 z 3  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010