Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Umysł i ciało -> Joga -> Kurs dla nauczycieli jogi w/g metody Iyengara Idź do strony 1, 2
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Kurs dla nauczycieli jogi w/g metody Iyengara
PostWysłano: Piątek, 22 Sierpnia 2003, 13:13 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Bibi
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #197
Posty: 46


[ Osobista Galeria ]




Jestem ciekawa, czy sa tu osoby, które uczestniczą w tym kursie. Jestem ciekawa Waszych opinii i wrażeń. Ja uczestniczę w tym kursie i zauważyłam, że opinie innych uczestników są różne: niektórzy są zachwyceni, inni mają organizatorom coś do zarzucenia.
  
Re: Kurs dla nauczycieli jogi w/g metody Iyengara
PostWysłano: Sobota, 23 Sierpnia 2003, 14:17 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
fred
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #222
Posty: 48


[ Osobista Galeria ]




Bibi :
Jestem ciekawa, czy sa tu osoby, które uczestniczą w tym kursie. Jestem ciekawa Waszych opinii i wrażeń. Ja uczestniczę w tym kursie i zauważyłam, że opinie innych uczestników są różne: niektórzy są zachwyceni, inni mają organizatorom coś do zarzucenia.

Nie biore udziału w kursie nauczycielskim.
Bralem udzial w poprzedniej jego edycji u Jurka - kiedy jeszcze stowarzyszenie formalnie nie funkcjonowało.
Nie bylem zachwycony tym kursem, ale moze to moja indywidualna ocena. Nie chce plotkowac "pogaduszek" mialo nie byc wink.gif
Mysle ze sama idea kursow i STowarzyszenia zmierza do tego aby nauczyciele Tworezyli swoisty samorząd zawodowy.
Nie podba mi sie, czy tez nie odpowiada mi bardzo rozbudowana hierarchia i wielość tycvh stopni nauczycielskich - zdaje sie jest ich 15 czy 16 - przeciez to koszmar.
Poza tyom - ja nie widze nic zlego w zaragbianiu pieniedzy na prowadzeniu zajec jogi, ale moja osobista sytuacja jest inna - ja mam inny zawod i joge traktuje jako hobbgy. Nie wszyscy muszą oczywiscie tak do tego podchodzic. Sorry ze w tym wątku, ale wiąze mi sie tu kurs nauczycielski z pewnym ikonsekwencjami natury materialnej.
Aby jezdzic na takie kursy trzeba na jodze zarabiac, bo to dlugotrwaly wieloletni proces ksztalcenia. Mnie nie stac aby tyle w joge inwestowac bo na niej nie zarabiam a nie chce tych pieniedzy odbierac rodzinie. Sytuacja ekonomiczna jest obecnie taka jaka jest.
  
Re: Kurs dla nauczycieli jogi w/g metody Iyengara
PostWysłano: Czwartek, 28 Sierpnia 2003, 10:21 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Bibi
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #197
Posty: 46


[ Osobista Galeria ]




fred :
Nie podba mi sie, czy tez nie odpowiada mi bardzo rozbudowana hierarchia i wielość tych stopni nauczycielskich - zdaje sie jest ich 15 czy 16 - przeciez to koszmar.


Dlaczego wprowadzenie stopni nauczycielskich uważasz za koszmar?
  
Re: Kurs dla nauczycieli jogi w/g metody Iyengara
PostWysłano: Czwartek, 28 Sierpnia 2003, 16:02 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
fred
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #222
Posty: 48


[ Osobista Galeria ]




Bibi :

Dlaczego wprowadzenie stopni nauczycielskich uważasz za koszmar?

Bo jest ich po prostu za duzo.
Spedzilem w wojsku obowiązkowe kiedys 2 lata
(daawno temu) i to mi sie zle kojarzy ;)
To jest budowanie kolejnej hierarchii.
Niewchce tego.
Mysle ze Guruji Iyengar tego nie wymyslil tylko jego "dworzanie" ;)
  
Re: Kurs dla nauczycieli jogi w/g metody Iyengara / stopnie
PostWysłano: Czwartek, 28 Sierpnia 2003, 16:18 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Bibi
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #197
Posty: 46


[ Osobista Galeria ]




fred :
Bibi :

Dlaczego wprowadzenie stopni nauczycielskich uważasz za koszmar?

Bo jest ich po prostu za duzo.
[...]
Mysle ze Guruji Iyengar tego nie wymyslil tylko jego "dworzanie" ;)


Nie sądzę. Nie dotrzemy teraz do informacji, kto wpadł na ten pomysł, ale guruji firmuje całą tą reformę swoim nazwiskiem i nie można zdejmować z niego odpowiedzialności za nią. Guruji przynajmniej sie na to zgodził.
  
Re: Kurs dla nauczycieli jogi w/g metody Iyengara / stopnie
PostWysłano: Czwartek, 28 Sierpnia 2003, 17:08 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
fred
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #222
Posty: 48


[ Osobista Galeria ]




Bibi :
guruji firmuje całą tą reformę swoim nazwiskiem i nie można zdejmować z niego odpowiedzialności za nią. Guruji przynajmniej sie na to zgodził.

No tak, mnie sie tylko wydaje ze on te hierarchi stopni traktuje z pewnym dystansem, a u nas traktuje sie to smiertelnie powaznie, jako swoistą "kariere"
Chyba nie o to chodzi.
  
Re: Kurs dla nauczycieli jogi w/g metody Iyengara / stopnie
PostWysłano: Piątek, 29 Sierpnia 2003, 12:21 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Bibi
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #197
Posty: 46


[ Osobista Galeria ]




fred :
u nas traktuje sie to smiertelnie powaznie, jako swoistą "kariere"
Chyba nie o to chodzi.


Ja tego tak nie odbieram. Byc może w jakichś kręgach jogicznych tak, ale na przykład ja to traktuje lekko. Nie mam żadnego stopnia narazie, ale mam zamiar podejść do egzaminu przy najbliższej okazji. Nie po to, żeby "robić karierę", ale żeby mieć potwierdzenie, że nie jestes oszustką, że rzeczywiście mam podstawy, żeby uczyć ludzi.
  
Re: Kurs dla nauczycieli jogi w/g metody Iyengara / stopnie
PostWysłano: Piątek, 29 Sierpnia 2003, 15:25 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
fred
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #222
Posty: 48


[ Osobista Galeria ]




[quote="Bibi]mam zamiar podejść do egzaminu przy najbliższej okazji. Nie po to, żeby "robić karierę", ale żeby mieć potwierdzenie, że nie jestes oszustką, że rzeczywiście mam podstawy, żeby uczyć ludzi.[/quote]
CVhcąc przystąpić do egzaminu na pierwszy stopien musisz sie zapisac na cykl szkolenia ktory trwa okolo dwoch lat i jest dosc kosztowny.
Zajecia są raz w miesiacu a ponadto jest w ramach tego dwutygodniowy kurs wakacyjny i egzamin. W tym czasie będziesz obowiązana uczestniczyc jako asystentka w kursach swojego wybranego nauczyciela, czyli napychac mu kasę, bedziesz obowiązana prowadzic samodzielnie zajęcia wlasnej grupy.
Zostaniesz zatem wpleciona w srodowisko nauczycieli dyplomowanych jako "asystent" i poddana rygorom jakie w tym srodowisku panują. (Czytaj posluszenstwo, dyscyplina itd.). Za korzystanie ze znaku firmoweg o "Iyengar" mają podobno być czy juz są jakies oplaty i to wcale niemale. Ten pierwszy stopien nauczycielski bedziesz musiala albo potwierdzac co trzy lata albo wystartowac na następny - nie wiem dokladnie jakie są kolejne warunki... itd.
Czyli twarde reguly biznesu.
Ja niestety nie mam ani mozliwosci finansowydch ani ochoty bawic sie w to. Trudno...
  
Re: <fred> Kurs dla nauczycieli jogi w/g metody Iyenga
PostWysłano: Niedziela, 31 Sierpnia 2003, 13:05 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
kobieta
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #231
Posty: 14


[ Osobista Galeria ]




jestem uczestniczka tego kursu. uważam, że potrzebna jest weryfikacja nauczycieli jogi, ponieważ 'na obrzeżach" roi sie od wszelkoego rodzaju hochsztaplerów. Wymagania stawiane kandydatom na nauczycieli sa dośc wysokie. ponieważ stowarzyszenie dopiero raczkuje, wiele rzeczy jest niedoskonałych. W gruncie rzeczy jest to upychanie wschodniej sztuki w zachodni system akademicki. Moja dewiza jest zdanie pierwszego egzaminu, zeby było wiadomo, ze sroce spod ogona nie wypadłam - i do widzenia. Ai mysle wspinac sie po szczeblach Iengarowskiej hierarchii. To wręcz niejogiczne. Pozdrawiam smile.gif
  
Re: Kurs dla nauczycieli jogi w/g metody Iyengara / stopnie
PostWysłano: Niedziela, 31 Sierpnia 2003, 13:54 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Bibi
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #197
Posty: 46


[ Osobista Galeria ]




fred :
[quote="Bibi]mam zamiar podejść do egzaminu przy najbliższej okazji. Nie po to, żeby "robić karierę", ale żeby mieć potwierdzenie, że nie jestes oszustką, że rzeczywiście mam podstawy, żeby uczyć ludzi.

CVhcąc przystąpić do egzaminu na pierwszy stopien musisz sie zapisac na cykl szkolenia ktory trwa okolo dwoch lat i jest dosc kosztowny.
[...]
Czyli twarde reguly biznesu.[/quote]

Ja już jestem na tym kursie.
Co do twardych reguł: też mnie dużo tam inrytuje, ale przyjmuję to pokorą. Liczę się też z tym, że po kursie mogę wcale nie zdać tego egzaminu. Uważam, że dokształcanie się jest obowiązkiem nauczyciela. Mogłabym zamiast tego kursu pojechać do Indii (w ramach dokształcania się), ale to nierealne.

pozdrawiam
  
Re: Kurs dla nauczycieli jogi w/g metody Iyengara / stopnie
PostWysłano: Niedziela, 31 Sierpnia 2003, 14:33 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
fred
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #222
Posty: 48


[ Osobista Galeria ]




[quote="Bibi']mam zamiar podejść do egzaminu przy najbliższej okazji. Nie po to, żeby "robić karierę", ale żeby mieć potwierdzenie, że nie jestes oszustką, że rzeczywiście mam podstawy, żeby uczyć ludzi.
[/quote]

Mysle ze to jest racjonalne podejscie.
Trzeba jednak dodac, ze dyplom Iyengara nie jest w Polsce oficjalnym dokumentem urzędowym honorowanym np. przez wladze państwowe czy oświatowe. Choćby z tego powodu swiezo wyklute "stowarzyszenie" robi wokół tego za duzo szumu.
Uniemozliwiono np. przyjazd do Polski Włoskiej nauczycielce gAbrieli Gubillaro, ktora tez ma prawa egzaminowac nauczycieli.
Zaczyna sięwięc od monopolizowania rynku.
Zan tez przypadki radykalnej zmiany sposobu traktowania uczniówe przez swiezo "namaszczonych" nauczyczycieli "bo mają już dyplom"
Widzialem jak wygląda taki egzamin.
To test sprawnosciowy w cvalym teg oslowa znaczeniu.
Nie da się przeegzaminowac z dojrzalości emocjonalnej do tego aby innych uczyc.
niestety...

[quote="Bibi']
Uważam, że dokształcanie się jest obowiązkiem nauczyciela.
[/quote]
Z całą pewnością.
  
Re: Kurs dla nauczycieli jogi w/g metody Iyengara / stopnie
PostWysłano: Niedziela, 31 Sierpnia 2003, 18:10 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Bibi
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #197
Posty: 46


[ Osobista Galeria ]




fred :

Uniemozliwiono np. przyjazd do Polski Włoskiej nauczycielce gAbrieli Gubillaro, ktora tez ma prawa egzaminowac nauczycieli.
Zaczyna sięwięc od monopolizowania rynku.


Tak, to jest jedna z rzeczy, które mi się bardzo eni podobają.
Również to, że nie wolno robić dyplomu za granicą. Polka (ja) musi robić dyplom w polskim Stowarzyszeniu. Czyli, jeśli Konrad czy Jurek uznają, że nie należy mi się dyplom, to nie mam alternatywy. Ani możliwości odwołania się do nikogo.
  
Re: <Bibi> Kurs dla nauczycieli jogi w/g metody Iyenga
PostWysłano: Poniedziałek, 01 Września 2003, 21:54 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
modest
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #227
Posty: 1284


[ Osobista Galeria ]




jeśliby Polak wybrał dla siebie nauczyciela innej narodowości z racji jego kompetencji, czy też specjalności, czy też charyzmy i u niego sie szkolił to szlaban jedynie słusznych chłopców w czym by mu przeszkodził?
czy załatwili z Iyengarem nam to ,ze Niemcy by nam nie dali dyplomu duńczycy? holendrzy? wszystkie narodowości?
czy w innych krajach tez zamykaja sie sami w swoich nacjach? czy tylko
Polacy?
Donos na Gabriele poszedł gdy formalnie stowarzyszenie nie istniało
jest nielegalne. jest nie demokratyczne.
Czy nie funkcjonuje ono teraz na zasadzie jedna pani drugiej pani powiedziała ,że jajka podrożały i już wszyscy biadolą na drożyzne?
  
Re: <modest> Kurs dla nauczycieli jogi w/g metody Iyen
PostWysłano: Wtorek, 02 Września 2003, 00:11 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
kobieta
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #231
Posty: 14


[ Osobista Galeria ]




"jedynie słuszny" jest Faeq Birya, do którego nic nie mam, ale Gabriele wprost uwielbiam i certyfikat od niej jest moim marzeniem.Żałuję, że nie pozwolono jej działać w Polsce jako egzamonatorce. To jest dla mnie niezrozumiałe.
  
Re: <modest> Kurs dla nauczycieli jogi w/g metody Iyen
PostWysłano: Wtorek, 02 Września 2003, 00:13 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
kobieta
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #231
Posty: 14


[ Osobista Galeria ]




"jedynie słuszny" jest Faeq Birya, do którego nic nie mam, ale Gabriele wprost uwielbiam i certyfikat od niej jest moim marzeniem.Żałuję, że nie pozwolono jej działać w Polsce jako egzamonatorce. To jest dla mnie niezrozumiałe.
  
Re: Kurs dla nauczycieli jogi w/g metody Iyen
PostWysłano: Wtorek, 02 Września 2003, 09:58 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Bibi
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #197
Posty: 46


[ Osobista Galeria ]




kobieta :
"jedynie słuszny" jest Faeq Birya.


Faeq Biria jest tylko gościem, a szefową naszą jest Gita Iyengar.
  
Re: <kobieta> Kurs dla nauczycieli jogi w/g metody Iye
PostWysłano: Wtorek, 02 Września 2003, 18:49 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
fred
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #222
Posty: 48


[ Osobista Galeria ]




Terz mnie to dziwi i zastanawia.
Niestety.
  
Re: Kurs dla nauczycieli jogi w/g metody Iyengara
PostWysłano: Czwartek, 04 Września 2003, 15:09 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
dioryt
Dekurion ;-)
<tt>Dekurion</tt> ;-)
 
Użytkownik #238
Posty: 10


[ Osobista Galeria ]




eusa_naughty.gif
przypominam, że list wyjasniający kwestię kto i dlaczego może egzaminowac był rozsyłany do wszystkich nauczycieli, tam też szczegółowo wyjaśniono sprawę Gabrieli.
pozdrawiam
dioryt
  
Re: <dioryt> Kurs dla nauczycieli jogi w/g metody Iyen
PostWysłano: Czwartek, 04 Września 2003, 15:50 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
fred
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #222
Posty: 48


[ Osobista Galeria ]




Dostalem, pamiętam.
Chwaly sobie tym Stowarzyszenie nie przysporzyło.
Zaczęto od utrwqalania i sankcjonowania jakiegos monopolu.
Nie chciało mi się dyskutowac.
W koncu jestem z boku ale nie podoba mi sie to i tyle.
  
Re: Kurs dla nauczycieli jogi w/g metody Iyengara
PostWysłano: Czwartek, 04 Września 2003, 16:52 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
dioryt
Dekurion ;-)
<tt>Dekurion</tt> ;-)
 
Użytkownik #238
Posty: 10


[ Osobista Galeria ]




monopol został narzucony przez Punę
  
Kurs dla nauczycieli jogi w/g metody Iyengara
Forum dyskusyjne -> Umysł i ciało -> Joga

Strona 1 z 2  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010