Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Obraz i dźwięk -> U2 - The Joshua -> ACHTUNG BABY - Opinie o płycie. Idź do strony 1, 2, 3 ... 8, 9, 10
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu

Który utwór lubisz najbardziej?
01. Zoo Station
1%
 1%  [2]
02. Even Better Than The Real Thing
4%
 4%  [5]
03. One
12%
 12%  [14]
04. Until The End Of The World
11%
 11%  [12]
05. Who's Gonna Ride Your Wild Horses
5%
 5%  [6]
06. So Cruel
3%
 3%  [4]
07. The Fly
17%
 17%  [19]
08. Mysterious Ways
6%
 6%  [7]
09. Tryin' to Throw Your Arms Around The World
0%
 0%  [1]
10. Ultra Violet (Light My Way)
13%
 13%  [15]
11. Acrobat
11%
 11%  [13]
12. Love Is Blindness
10%
 10%  [11]
Wszystkich Głosów : 109

ACHTUNG BABY - Opinie o płycie.
PostWysłano: Wtorek, 06 Września 2005, 20:34 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
PINK
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #2405
Posty: 165


[ Osobista Galeria ]




Płyta absolutnie DOSKONAŁA. Genialna, wyjatkowa, najlepsza. U2 postanowiło zerwać z brzmieniem lat 80 i w Berlinie stworzyło zupelnie inny niż dotychczas materiał oparty na przsterowanych gitarach i syntetycznym brzmieniu bębnów. Ktoś kiedyś pieknie powiedział, że pierwszy singiel z tej płyty - The Fly - brzmi niczym " Czterech facetów ścinających drzewo Jozuego". Nie pozostaje nic innego jak tylko sie z tym zgodzić. Nic nie zostało z uduchowinonej atmosfery " The Joshua Tree". Od razu mówię, że "AB" zapoczątkowało ten kres twórczosci U2 który lubię najbardziej.
Na samej płycie tylko jeden kawałek, odstaje według mnie od reszty. Mowa tu o "Tryin' to Throw Your Arms Around The World" który zawsze omijam słuchając tego albumu. Ubóstwiam przesterowany wokal w Zoo station i The Fly, kocham riffy z Mysterious Ways i Even better that the real thing, One to oczywiscie nabardziej uniwersalna ballada swiata, Podoba mi się delikatne So Cruel, Until.. i Ultra Viole porażają swoją mocą, przy Who's goona ride...odpływam, Love is blindness wprowadza mnie w szczególny nastrój, a - uważany przez wielu za Opus Magnum grupy - Acrobat, swięty gral fanów U2, ciągle pozostaje w sferze koncertowych marzeń.

Głos poszedł na Zoo Station, głównie za odświeżenie tego utworu na Vertigo Tour ( Chryste, w Chorzówie myslałem że się popłaćze jak zabrzmiał pierwszy riff!!). Acrobat był naprawdę blisko....
  
Re: ACHTUNG BABY - Opinie o płycie.
PostWysłano: Wtorek, 06 Września 2005, 20:56 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
aps
Stały uczestnik vip
Stały uczestnik
 
Użytkownik #2497
Posty: 907


[ Osobista Galeria ]




Nie jestem w stanie wybrać jednego utworu. Achtung Baby absolutnie uwielbiam - w całości!
  
Re: ACHTUNG BABY - Opinie o płycie.
PostWysłano: Wtorek, 06 Września 2005, 21:02 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
matri
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #1239
Posty: 373


[ Osobista Galeria ]




Właśnie chiałem napisac coś na tenat "Achtung Baby", ale po tym co napisał Pigol naprawde nie jestem w stanie dodac niczego więcej - myślę i uważam tak samo i całkowicie się z Nim zgadzam. Ta płytaj jest absolutnie genialna, niezwykła... niczego jej nie brakuje i jest spójna w każdym calu. Tą płytą U2 po prostu "ścieli drzewo Jozuego" i na jego podwalinach stworzyli coś zupełnie nowego i genialnego.
Moje słowa chyba nie mają tu już większego znaczenia - po prostu usiądzcie i przesłuchajcie "Achtunga" jeszcze raz w całości i wsłuchajcie się w słowa i niesamowitą muzykę która przenosi w zupełnie inny niezwykły wymiar i atmosferę tego albumu.
  
Re: ACHTUNG BABY - Opinie o płycie.
PostWysłano: Wtorek, 06 Września 2005, 21:04 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tyśka_
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #4466
Posty: 346


[ Osobista Galeria ]




Ja może na pisze tak biggrin.gif Płyta jest w całości (po za jednym utworem) fantastyczna. Tak więc trudno mi zagłosować na ten jeden jedyny z Achtung Baby.. Jak by była ankieta dotycząca najmniej lubianej piosenki... to u mnie no 1 jest So Cruel doubt.gif eusa_sick.gif

Dlatego powstrzymuje sie od oddania glosu dotyczacego tej plytki cool.gif
Heheh to moj pierwszy raz.... lol.gif no coz kiedys musi byc... ehh a co to bedzie przy POP'ie i Atomowej Bombie!! shock.gif shock.gif
  
Re: ACHTUNG BABY - Opinie o płycie.
PostWysłano: Wtorek, 06 Września 2005, 21:10 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
agrace
Pro uczestnik vip
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #4183
Posty: 1241


[ Osobista Galeria ]




Zagłosowałam na Who's Gonna Ride Your Wild Horses, ale po wielkim bólu, wahaniu i rozterkach... Ta piosenka jest o mnie i stąd mój wybór. W niej się odnajduję, ale cała płyta jest dla mnie GENIALNA!!! Zresztą moja ulubiona spośród wszystkich - jako całość.
  
Re: ACHTUNG BABY - Opinie o płycie.
PostWysłano: Wtorek, 06 Września 2005, 21:10 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Agnieszka003
Stały uczestnik
<tt>Stały uczestnik</tt>
 
Użytkownik #4330
Posty: 614


[ Osobista Galeria ]




Dla mnie płytka jest niesamowita. Moimi faworytami są 3 ostatnie utworki tzn. nazywana przez niektórych tutaj "świętą trójcą". A zagłosowałam na ostatnią czyli Love is blindness. W głosie bono słychać tu taką niemoc i smutek plus jeszcze gitara Edga, która potęguje te emocje. Ja sie rozpływam.
  
Re: ACHTUNG BABY - Opinie o płycie.
PostWysłano: Wtorek, 06 Września 2005, 21:14 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Atomic_Mario
Nałogowy uczestnik
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #1798
Posty: 2826


[ Osobista Galeria ]




Tą płytę również uważam za wielką. Przede wszystkim dlatego, że zespół zdecydował się na olbrzymią rewolucję, zerwał ze swoim wcześniejszym wizerunkiem. Świadczy to o ogromnej klasie zespołu, no i oczywiście o odwadze. Tym albumem zespół trafił w doskonały moment w swojej karierze i podążył nowymi muzycznymi ścieżkami. U2 nie popełnili grzechu wielu wielkich zespołów z lat 80 i nie poprzestali na jednym wypracowanym brzmieniu.

Uwielbiam Achtung Baby, ponieważ tworzy pewną hermetyczną całość. Pod względem muzycznym płyta niezwykle urozmaicona a do tego dochodzą jeszcze świetne teksty Bono. Sama tematyka płyty napewno ma dla wielu z nas bardzo osobisty przekaz, również dla mnie.

Szczególnie chciałbym zwrócić uwagę na genialny początek i zakończenie płyty. Zoo Station to jakby podróż w nowe muzyczne klimaty w które przeniósł się zespół. Zoo Station odbieram jako wielki symbol. Natmiast zakończenie płyty Love Is Blindness - mnie osobiście urzeka. Jego posępny klimat świetnie wkomponowuje się w atmosferę płyty. Dzięki temu utworowi po wysłuchaniu całej płyty pozostaje we mnie jakiś tajemniczy niepokój.

Pomiędzy 1 i ostatnim utorem mnóstwo perełek. Utwory w większości bardzo energetyczne a dodego bardzo piękny klasyk - One.

O wielkości tej płyty świadczy to, że wszystkie utwory wypadają wyśmienicie na koncertach. Jak każdy czekam na Acrobata. Myślę jednak (tutaj narażę się pewnie na potępienie), że magia tego utworu zostałaby rozwiana gdyby ten kawałek na stałe trafił do setlisty. Ja czekam tylko na ten jedyny raz. Później mogą już nie grać Acrobata a utwór ten na zawsze stanie się czymś za czym tęsknić będą fani.

Swój głos oddałem na Who's Gonna Ride Your Wild Horses. Ten utwór ma w sobie jakąś moc, trudno mi to jednak do końca ubrać w słowa. Może kiedyś uda mi się to przekazać. wink.gif
  
Re: <matri> ACHTUNG BABY - Opinie o płycie.
PostWysłano: Wtorek, 06 Września 2005, 21:27 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Daniel84
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #1454
Posty: 356


[ Osobista Galeria ]




Fascynująca płyta. Bez słabych punktów na dobrą sprawę. Głosuję na The Fly, bo najlepiej oddaje wiatr zmian, jakie poczynili U2 na początku lat 90tych. Poza tym jest to piorunująca i niesamowicie wzruszająca piosenka. Z nieprawdopodobnym solo gitarowym.
  
Re: <Daniel84> ACHTUNG BABY - Opinie o płycie.
PostWysłano: Wtorek, 06 Września 2005, 22:52 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Bogusz
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #2249
Posty: 223


[ Osobista Galeria ]




nie będę kontynuował ochów i achów. płyta faktycznie genialna, jedna z dwóch najlepszych w hisotrii zespołu. Mój nr 1 to So Cruel, choć podchodzi mi cały album w całości, może oprócz Until ..
  
Re: ACHTUNG BABY - Opinie o płycie.
PostWysłano: Wtorek, 06 Września 2005, 23:01 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
człowiek
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #4966
Posty: 86


[ Osobista Galeria ]




Po wielu rozterkach wybrałem The Fly - utwór rzeczywiście niesamowity.
Świetnie zrobione zwrotki i refren podzielony na dwie partie wokalne.
Wogóle ta płyta to wielkie wejście w lata 90
  
Re: ACHTUNG BABY - Opinie o płycie.
PostWysłano: Środa, 07 Września 2005, 00:03 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Stalówka
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #3507
Posty: 88


[ Osobista Galeria ]




Jedna z dwoch moich ulubionych plyt(po Joshua Tree),swoj glos oddalem na One ktora dla mnie jest jedna z dwoch najlepszych piosenek U2(wraz z With Or Without You).Na tej plycie podobaja mi sie wszystkie piosenki,bez wyjatku,a tuz po One jest Ultraviolet.
  
Re: ACHTUNG BABY - Opinie o płycie.
PostWysłano: Środa, 07 Września 2005, 13:41 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
kanapka
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #3892
Posty: 461


[ Osobista Galeria ]




Mój głos powędrował na Ultra Violet biggrin.gif mnóstwo powodów dla których wybrałam te piosenkę ale nie będe sie wdawac w szczegóły wink.gif zresztą jak widzę to dla wszystkich bardzo ważna płyta więc mnie rozumiecie wink.gif
  
Re: ACHTUNG BABY - Opinie o płycie.
PostWysłano: Środa, 07 Września 2005, 13:46 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
tanathos
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #4979
Posty: 676


[ Osobista Galeria ]




jak dla mnie jedna z najlepszych płyt:) bo dłuugim namyśle oddałem głos na love is blindness - taki fajny... hm.. przytulaniec wink.gif
  
Re: ACHTUNG BABY - Opinie o płycie.
PostWysłano: Środa, 07 Września 2005, 13:59 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
kmnd_rybnik
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #3603
Posty: 1750


[ Osobista Galeria ]




długo myślałam co wybrac i w koncu padło na Even Better, chociaż ZooSt, UV i Fly były blisko.... płytagenialna, doskonała, powalająca... wszystko chyba zostało o niej powiedziane!

najmniej lubię SoCruel - od poczatku mi nie podchodzil doubt.gif
  
Re: ACHTUNG BABY - Opinie o płycie.
PostWysłano: Środa, 07 Września 2005, 14:08 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
little_wild_girl
Nałogowy uczestnik vip
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #187
Posty: 2741


[ Osobista Galeria ]




„Who’s Gonna Ride Your Wild Horses” jest najlepsza, niestępiona, nieujeżdżona, no dokładnie jak ja. cool.gif
  
Re: ACHTUNG BABY - Opinie o płycie.
PostWysłano: Środa, 07 Września 2005, 14:37 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Robert Drzewaszewski
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #4157
Posty: 147


[ Osobista Galeria ]




PINK :
Płyta absolutnie DOSKONAŁA. Genialna, wyjatkowa, najlepsza. U2 postanowiło zerwać z brzmieniem lat 80 i w Berlinie stworzyło zupelnie inny niż dotychczas materiał oparty na przsterowanych gitarach i syntetycznym brzmieniu bębnów. Ktoś kiedyś pieknie powiedział, że pierwszy singiel z tej płyty - The Fly - brzmi niczym " Czterech facetów ścinających drzewo Jozuego". Nie pozostaje nic innego jak tylko sie z tym zgodzić. Nic nie zostało z uduchowinonej atmosfery " The Joshua Tree". Od razu mówię, że "AB" zapoczątkowało ten kres twórczosci U2 który lubię najbardziej.
Na samej płycie tylko jeden kawałek, odstaje według mnie od reszty. Mowa tu o "Tryin' to Throw Your Arms Around The World" który zawsze omijam słuchając tego albumu. Ubóstwiam przesterowany wokal w Zoo station i The Fly, kocham riffy z Mysterious Ways i Even better that the real thing, One to oczywiscie nabardziej uniwersalna ballada swiata, Podoba mi się delikatne So Cruel, Until.. i Ultra Viole porażają swoją mocą, przy Who's goona ride...odpływam, Love is blindness wprowadza mnie w szczególny nastrój, a - uważany przez wielu za Opus Magnum grupy - Acrobat, swięty gral fanów U2, ciągle pozostaje w sferze koncertowych marzeń.

Głos poszedł na Zoo Station, głównie za odświeżenie tego utworu na Vertigo Tour ( Chryste, w Chorzówie myslałem że się popłaćze jak zabrzmiał pierwszy riff!!). Acrobat był naprawdę blisko....

...dodam jeszcze, że klimat Berlina zaraził Ich także. Wiesz, bardzo ładnie określiłes oddcięcie od dzewa Jeuego.
A tak w ogóle, to jest to druga płyta u2 ( po Niezapomianym ogniu-tą kocham od początku do dziś).Za: klimat,brzmienie,tekst,bas,gitarę,bębny i wokal.
Pozdrawiam.R.
  
Re: ACHTUNG BABY - Opinie o płycie.
PostWysłano: Środa, 07 Września 2005, 14:41 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
piotrek85
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #2039
Posty: 179


[ Osobista Galeria ]




Co tu dużo mówić płyta świetna, może bym się przyczepił do Tryin' to Throw Your Arms Around The World które na koncertach było o wiele lepsze niż na płycie, zresztą każdy utwór z tej płyty na koncertach "rozwija skrzydła". Ja zagłosowałem na Until The End Of The World dziwne, że nikt na niego jeszcze nie zagłosował shock.gif.
  
Re: ACHTUNG BABY - Opinie o płycie.
PostWysłano: Środa, 07 Września 2005, 14:53 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
martatea
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #4311
Posty: 1169


[ Osobista Galeria ]




wszystko już napisane, może poza tym, że TO jest moja naj płyta, od początku do końca i zawsze, a na co zagłosowałam, niech podpowie sygnaturka wink.gif chociaż tak naprawdę to głos dla całej Wielkiej Trójcy, a akurat w tej chwili najbardziej na ten utwór cool.gif
  
Re: ACHTUNG BABY - Opinie o płycie.
PostWysłano: Środa, 21 Września 2005, 19:24 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
LSQ
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #5129
Posty: 1244


[ Osobista Galeria ]




Cóż mogę tutaj dodać biggrin.gif Powiedzieliście wszystko o tej płycie. Jedyne co mnie zaintrygowało to dlaczego niektóre kawałki są uważane za najsłabsze confused.gif Za każdą piosenkę z tej płyty oddałbym rękę i nogę... Do 'One' więc bym nie doszedl smile.gif Ale bym sie dokulał i oddał coś innego! Bo Achtung Baby to wielki album, ojjjj! Wielki! wink.gif Codziennie go słucham i na moje MIAŻDŻY on wszystko inne poza U2. Queen w tym samym roku wydali Innuendo, Guns N' Roses swoje szczytowe dzieło - Apettit For Destruction, a R.E.M. - Automatic For The People. Wszystkie te zespoły są w mojej ścisłej czołówce, a jednak Achtung Baby przebija je niemiłosiernie. Sam Axl Rose powiedzial kiedyś, że AB jest największą płytą w historii biggrin.gif No i tu można polemizować: AB czy TJT... Ale to dwie różne płyty i lepszej się z nich nie wybierze, wszystko zależy od nastroju biggrin.gif smile.gif

...a jednak Niemcy sie do czegoś przydali cool.gif (Zoo Station)...
  
Re: ACHTUNG BABY - Opinie o płycie.
PostWysłano: Środa, 21 Września 2005, 19:58 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
velvetova
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #3701
Posty: 427


[ Osobista Galeria ]




ja nie zaglosowalam poniewaz wciaz nie potrafie sie zdecydowac na co!!co tu duzo pisac! momentami piosenki ocieraja sie o geniusz!! poprostu number One!!
  
ACHTUNG BABY - Opinie o płycie.
Forum dyskusyjne -> Obraz i dźwięk -> U2 - The Joshua

Strona 1 z 10  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010