Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Umysł i ciało -> Joga -> pytania i odpowiedzi, porady, dyskusje teoretyczne związane z treningiem w Idź do strony 1, 2, 3 ... , 37, 38, 39
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Re: <q0q0q0> pytania i odpowiedzi, porady, dyskusje teoretyczne związane z treningiem w
PostWysłano: Poniedziałek, 28 Sierpnia 2017, 11:24 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
ktoś
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #7419
Posty: 47


[ Osobista Galeria ]




Czemu nie możesz już stawać na głowie? a wariant odwróconej taki, że barkami stajesz na dwóch nieco oddalonych od siebie krzesłach, głowę wsuwasz pomiędzy, dłonie, nie pamiętam dobrze, ale chyba trzymają krawędzie krzeseł, nogi w górę i już masz, nie to samo co stanie na głowie, ale zawsze to porządnie odwrócona pozycja. Taką możesz, czy całkiem odpadają odwrócone?

Ja mam dwumiesięczną przerwę w trenowaniu , joga dla mnie w ciągu ostatniego miesiąca to zręczność i stan czujności przydatny bardzo dla utrzymania bezpieczeństwa na szczycie drabiny gdy malowałam ściany w domu.

Raz wpadałam na jogę do klubu fit i , ..... refleksję mam taką, że jeśli ktoś trafił tam pierwszy raz szukając dla siebie zajęć jogi,i przyjmie, że taka właśnie jest joga, to jakaś pomyłka, chociaż było fajnie, i sądzę, że trener w jodze wykształcony, do instrukcji dodawałam sobie to co wiem o asanach i trening miałam super:)
  
Re: <ktoś> pytania i odpowiedzi, porady, dyskusje teoretyczne związane z treningiem w
PostWysłano: Czwartek, 31 Sierpnia 2017, 19:26 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
q0q0q0
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #2834
Posty: 229


[ Osobista Galeria ]




To kwestia neurologiczna, od jakiegoś czasu nie mogę/nie chcę właściwie żadnej pozycji odwróconej wykonywać i nie chodzi tu o ból głowy, ramion, pleców, nigdy nie było żadnego bólu. Ciężko to wytłumaczyć, to tak jakbym tracił poczucie rzeczywistości, świadomość, jakbym odlatywał z tego świata. Przerzuciłem się więc bardziej na wysiłek typu sportowego i wtedy czuję że jest lepiej/bardziej przyziemnie, bo te zaniki świadomości to coś jak autohipnoza z której nie dam radę samemu wyjść budzą we mnie zbyt duży niepokój. Zdecydowałem że wolę się temu nie poddawać, bo na pewno nie ma to jedynie podłoża duchowego/psychicznego, to jest na bank neurologia.
  
Re: <q0q0q0> pytania i odpowiedzi, porady, dyskusje teoretyczne związane z treningiem w
PostWysłano: Poniedziałek, 04 Września 2017, 11:25 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
ktoś
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #7419
Posty: 47


[ Osobista Galeria ]




popieram (chociaż poparcia niczyjego nie potrzebujesz) takie podejście podejście , świadome.
akurat stanie na głowie nie jest moją ulubioną asaną, więc nieczęsto to robię, stanie na barkach , czy halasanę - ok., jak najbardziej tak. Sirsasana daje wiele dobrego , ale też coś czytałam o ewentualnych mikrourazach naczyń krwionośnych itp., a więc, jak podpowiadasz swoim przykładem, warto być czujnym:)
  
Re: <q0q0q0> pytania i odpowiedzi, porady, dyskusje teoretyczne związane z treningiem w
PostWysłano: Czwartek, 02 Listopada 2017, 01:01 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
modest
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #227
Posty: 1284


[ Osobista Galeria ]




q0q0q0
zmartwiłem się sprawą neurologiczną jak to nazywasz.
Nie byłem na oceanach. Byłem w ogródku zdziczałym. W którym powstawałem z popiołów rozwodowych. I na Zegrzu szkoliłem żeglarzy , i potulnych Białorusinów i niesamowitych singli, obywateli świata, których wartością naczelną jest uczenie się. U starego kumpla. Sprawdziłem się, wysoko mnie cenili. Po operacji było mi to potrzebne. Uwierzyłem w siebie - żeglarza. Ostatnie rejsy morskie kreowały się niejako poza mną , no i dostawałem nieźle w kość. A tu sam solo , dzięki tez kumplowi, w rzęsistym deszczu demonstrowałem wybitnemu zawodnikowi stawanie na kotwicy. I się ucieszyłem Lubie TO! Fajne to żeglarstwo!!!!!! Przemoczony do kości. Inny kumpel przyjął mnie życzliwie na wysokim piętrze piramidy społecznej pod jasnym żyrandolem marki EMPATIA. Sporo na świecie jest odkryć, wiedzy do budowania jogi.
  
Re: <modest> pytania i odpowiedzi, porady, dyskusje teoretyczne związane z treningiem w
PostWysłano: Wtorek, 25 Czerwca 2019, 16:17 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
modest
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #227
Posty: 1284


[ Osobista Galeria ]




kurna trochę jestem poobijany skołowany, może by tak wrócić w ciepłe legowisko domowe , na łono konspiracyjnego Hehu?
  
Re: <modest> pytania i odpowiedzi, porady, dyskusje teoretyczne związane z treningiem w
PostWysłano: Wtorek, 25 Czerwca 2019, 16:20 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
modest
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #227
Posty: 1284


[ Osobista Galeria ]




nie mogę zdobyć grantów na prowadzenie treningów jogi , wiec wydaje się, ze powinienem wrócić do ustawień wewnętrznych w tym temacie , czyli do wczesnych lat osiemdziesiątych. żeby jakoś sobie społecznie poradzić
  
Re: pytania i odpowiedzi, porady, dyskusje teoretyczne związane z treningiem w
PostWysłano: Niedziela, 04 Sierpnia 2019, 23:55 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
q0q0q0
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #2834
Posty: 229


[ Osobista Galeria ]




no cóż ... chciałbym coś powiedzieć ale nie wiem co
  
Re: <q0q0q0> pytania i odpowiedzi, porady, dyskusje teoretyczne związane z treningiem w
PostWysłano: Czwartek, 08 Sierpnia 2019, 04:13 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
modest
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #227
Posty: 1284


[ Osobista Galeria ]




Na zatoce Gdańskiej spałem mimo, że Radek chrapał jak smok konający, wczoraj i przedwczoraj spałem ciurkiem a dzisiaj drugi raz się obudziłem z napięciem w brzuchu i po prawej w podstawie czaszki.

Mam prowadzić treningi na festiwalu w gospodarstwie permakulturowym. Dzisiaj pojawiła mi się stara dobrze znana motywacja; dać czadu! poprowadzić atak kozaków na .....no... na coś tam..... mniejsza z tym na co.... ale atak.
Optuję za innym wariantem: dużo fitbeku w pracy w parach i grupy dla jednego zawodnika. Trenowanie świadomości sensorycznej i emocjonalnej. Pomoc techniczna w parach.
q0q0q0 ciesze się bardzo, ze się tu zmaterializowałeś tekstem
  
Re: pytania i odpowiedzi, porady, dyskusje teoretyczne związane z treningiem w
PostWysłano: Piątek, 09 Sierpnia 2019, 16:28 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
q0q0q0
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #2834
Posty: 229


[ Osobista Galeria ]




hu-hu jestem strażnikiem jogowego graala na hehu i nic nie umknie mej uwadze [nonono]
  
Re: <q0q0q0> pytania i odpowiedzi, porady, dyskusje teoretyczne związane z treningiem w
PostWysłano: Wtorek, 20 Sierpnia 2019, 22:25 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
modest
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #227
Posty: 1284


[ Osobista Galeria ]




Byłem w urzekającym gospodarstwie. Pragnąłem adopcji. Mama tamtejsza nawet nie była specjalnie przeciw , ale powiedziała żebym sobie odpoczął, już jej tak nie adorował. Jedna z jej córek dała mi pstryczka w nos w temacie domu.

- ooooooooooooooooooooo tego to ja nie toleruję!

Pierwszy trening zacząłem kółeczkiem z instrukcją: pójdź za ciałem; za jego reakcjami na człowieka przed tobą. Potem w parach dopytywałem o odczucia z ciała.
Trener jednej ze szkół jogi zrobił chytry myk: zaprosił uczestników festiwalu na "spotkanie ze stresem na wesoło" bara bara,chi chi chi chi chi i zaordynował zainteresowanym ćwiczenia oddechowe jego szkoły.

Warunki się zmieniały jak w kalejdoskopie i zrezygnowałem z początkowego ćwiczenia terapii interpersonalnej na początku drugiego treningu.
Anna w ujęciu etnobotanicznym przedstawiła dwanaście ważnych dla Słowian roślin.
Przemek robił nam zdjęcia na paragonach
  
Re: <modest> pytania i odpowiedzi, porady, dyskusje teoretyczne związane z treningiem w
PostWysłano: Niedziela, 15 Września 2019, 11:00 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
modest
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #227
Posty: 1284


[ Osobista Galeria ]




Drogi q0q0q0.
Dzisiaj po obudzeniu się, po odprawieniu porannego rytuału, pozwoliłem sobie na 20 minut uzewnętrzniania impulsów z ciała.

Bodajże w roku 1974 wyszedłem wstrząśnięty ze Starej Prochowni w Warszawie. Po Apocalypsis cum figuris.

W tym, tu, teraz momencie myślę, że wyobrażenie: wystarczy powyrzucać sztuczne , byle jakie zachowania żeby cieszyć się zachowaniami autentycznymi – jest nie do utrzymania. To nie jest odrzucanie stosu gazet żeby odkryć uroczego szczeniaczka.

Ludzie Teatru Laboratorium ciężko i długo pracowali żeby dojść do energii i zachowań archetypowych. A te okazały się chwilami ekstatyczne i patetyczne.

Jako osobnik żyjący non stop parę dekad, nie mam innej drogi tylko odrzucać, odrzucać - przyprawione gęby, sytuacyjnie użyteczne tożsamości, czy przestarzałe nawyki ...

Leszek Bzdyl z teatru Dada von Bzdülӧv jako gdański student ranek zaczynał od rozgrzewki w improwizowanym tańcu. Mówił: zaczynam i nie wiem co będzie dalej, może wyląduję w Nowym Jorku albo w plemiennym tańcu afrykańskim nad zabita świnią.
Gdybym wiedział, to by mi się nie chciało wstawać .

Arnold Mindell w terapiach metodą pracy ze śpiącym ciałem natykał się na ludzi przyjmujących spontanicznie pozycje asan. Nie trenujących.
  
Re: pytania i odpowiedzi, porady, dyskusje teoretyczne związane z treningiem w
PostWysłano: Sobota, 12 Października 2019, 16:20 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
q0q0q0
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #2834
Posty: 229


[ Osobista Galeria ]




nie wiem czy słusznie odczytuję że to jakiś message skierowany do mnie, z tego co widziałem na yt dla mnie pewne że nie chciałoby mi się tego oglądać dłużej niż 5 minut, podobnie wyglądają terapie ruchowe w wariatkowie zresztą tam chyba nawet jest szczerzej i ciekawiej. poza tym uważam że sztuką nie jest satyra a tym bardziej wycieranie sobie mordy religią, raczej wierzę w sens przekazywania innym swojego sposobu na życie, w to w jaki sposób odnalazłeś sens w chaosie, jak ci się udało nie zwariować i jak ostatecznie wypadł twój osobisty bilans strat i zysków.
  
Re: pytania i odpowiedzi, porady, dyskusje teoretyczne związane z treningiem w
PostWysłano: Poniedziałek, 14 Października 2019, 12:00 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
poshava
Czytelnik
<tt>Czytelnik</tt>
 
Użytkownik #8095
Posty: 1


[ Osobista Galeria ]




siemka
  
Re: <q0q0q0> pytania i odpowiedzi, porady, dyskusje teoretyczne związane z treningiem w
PostWysłano: Wtorek, 15 Października 2019, 12:31 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
modest
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #227
Posty: 1284


[ Osobista Galeria ]




cześć q0q0q0
Słusznie odczytujesz. To był post adresowany do Ciebie. To co piszesz przekładam sobie tak: oceniaj swoje decyzje zyciowe z pozycji umierajacego , który robi sobie remanent zyciowy. Zgadzam sie - to dobre jury w prywatnym konkursie na sensowne zycie.

[color=green][size=9][u]Wiadomość wysłana po 1 minucie 16 sekundach:[/u][/size][/color]

[i]Re: <poshava> pytania i odpowiedzi, porady, dyskusje teoretyczne związane z treningiem w[/i]

poshava - przedstaw sie
  
Re: <poshava> pytania i odpowiedzi, porady, dyskusje teoretyczne związane z treningiem w
PostWysłano: Wtorek, 15 Października 2019, 12:33 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
modest
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #227
Posty: 1284


[ Osobista Galeria ]




poshava - przedstaw sie
  
Re: <modest> pytania i odpowiedzi, porady, dyskusje teoretyczne związane z treningiem w
PostWysłano: Środa, 16 Października 2019, 15:17 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
modest
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #227
Posty: 1284


[ Osobista Galeria ]




Poshava znasz kolesia Vin Centa?
  
Re: pytania i odpowiedzi, porady, dyskusje teoretyczne związane z treningiem w
PostWysłano: Piątek, 18 Października 2019, 00:31 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
q0q0q0
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #2834
Posty: 229


[ Osobista Galeria ]




modest, teraz możesz już łatwo sprawdzić Vin tutaj https://www.autobaza.pl/
  
Re: <q0q0q0> pytania i odpowiedzi, porady, dyskusje teoretyczne związane z treningiem w
PostWysłano: Sobota, 19 Października 2019, 19:00 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
ineska
Czytelnik
<tt>Czytelnik</tt>
 
Użytkownik #8096
Posty: 1


[ Osobista Galeria ]




Cześć, jestem Jowita i od dziś będę użytkownikiem tego forum. Pozdrawiam
  
Re: <ineska> pytania i odpowiedzi, porady, dyskusje teoretyczne związane z treningiem w
PostWysłano: Sobota, 19 Października 2019, 19:43 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
q0q0q0
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #2834
Posty: 229


[ Osobista Galeria ]




cześć Jowita; cudownie że jesteś; witamy i zachęcamy do dyskusji, aktualnie przerabiamy zaproponowany przez Modesta temat Apocalypsis cum figuris; z tego co się zdążyłem zorientować jest to ruchowe przedstawienie ewangelii z masturbacyjną interpretacją słów Jezusa "jedzcie ciało moje", ponoć Maria Magdalena miała tam łykać spermę Jezusa... Modest pisał że uczestniczył w tym na żywca ponad 40 lat temu (!) Zgodziłabyś się na odegranie takiej scenki?
  
Re: <q0q0q0> pytania i odpowiedzi, porady, dyskusje teoretyczne związane z treningiem w
PostWysłano: Niedziela, 20 Października 2019, 17:15 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
modest
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #227
Posty: 1284


[ Osobista Galeria ]




Odpierdala ci równo. Nie chcę tak rozmawiać
  
pytania i odpowiedzi, porady, dyskusje teoretyczne związane z treningiem w
Forum dyskusyjne -> Umysł i ciało -> Joga

Strona 38 z 39  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
noclegi w ciechocinku
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010