Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Obraz i dźwięk -> U2 - The Joshua -> POP - opinie o płycie Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu

Głosujemy na najlepszy utwór:
Discotheque
15%
 15%  [15]
Do You Feel Loved?
5%
 5%  [5]
Mofo
9%
 9%  [9]
If God Will Send His Angels
9%
 9%  [9]
Staring At The Sun
14%
 14%  [14]
Last Night On Earth
4%
 4%  [4]
Gone
9%
 9%  [9]
Miami
1%
 1%  [1]
The Playboy Mansion
2%
 2%  [2]
If You Wear That Velvet Dress
9%
 9%  [9]
Please
15%
 15%  [15]
Wake Up Dead Man
4%
 4%  [4]
Wszystkich Głosów : 96

Re: POP - opinie o płycie
PostWysłano: Piątek, 07 Kwietnia 2006, 17:55 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
JustinHawkins
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #6103
Posty: 1174


[ Osobista Galeria ]




>No ale chodziło o to że czasem proste rzeczy też mogą nieźle walnąć. A jak nie walnąć, >bo akurat w przypadku zwrotek If God... to nie jest dobre słowo, to >zauroczyć/oczarować/takie tam. No wiesz o co mi chodzi ;)

Nie należę do osób, którym takie rzeczy trzeba tłumaczyć :)

>Pomyślałem że niedługo się wpakujemy, a przynajmniej ja się wpakuje w poważny >pseudofilozoficzny problem - do jakiego stopnia jestem w stanie obiektywnie oceniać >twórczość U2? Trzeba się powaznie zastanowić :) Ale to nie tu.

Z największą chęcią podejmę dyskusję na ten temat ! Zwłaszcza teraz, kiedy, jak już wspominałem parokrotnie, jestem świeżo po nieco dłuższym rozbracie z zespołem, i trochę mi się w głowie wyczyściło :) Zapodawaj gdzie chcesz.

>O Bitli proponuje się pokłócić w Oftopiku, bo i tak zaraz żelazny mario nas poprzenosi

A o co się tu kłócić ? :) Pozdrowienia :)
  
Re: POP - opinie o płycie
PostWysłano: Piątek, 07 Kwietnia 2006, 17:59 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
JustinHawkins
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #6103
Posty: 1174


[ Osobista Galeria ]




IrishWn :
[..]

A Miami.... hmmm typowy PopMart... zmęczenie... tekst to taki prawdziwy (czyt. realny) absurd... Tak jakby opisane zycie jakiegoś człowieka.... no i na koniec jakby ktoś chciał wykrzyczeć frustracje i jednocześnie miłość... do miasta czy tego miejsca w którym się żyje... tak jakoś trudno opisac te uczucia...


A jednak myślę, że znakomicie sobie poradziłaś. Dokładnie takie same mam odczucia, choć oczywiście nie wyczerpuje to tematu. Ale o tekstach z Pop to można godzinami rozmawiać...
  
Re: POP - opinie o płycie
PostWysłano: Piątek, 07 Kwietnia 2006, 18:29 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Fledge
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #2270
Posty: 463


[ Osobista Galeria ]




Mam pytanie Justin...
Na forum "gazety" stwierdziłes ze Pop to plyta przecietna (jak na u2), a tutaj mówisz zupełnie co innego. Czegos chyba nie rozumiem...Moze to wyjasnisz. Jesli bardzo chcesz to moge odszukac dla ciebie kilka zdań z "gazety" w których jednoznacznie stwierdzasz ze Pop odstaje od reszty plyt....
  
Re: POP - opinie o płycie
PostWysłano: Piątek, 07 Kwietnia 2006, 18:45 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
JustinHawkins
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #6103
Posty: 1174


[ Osobista Galeria ]




Fledge :
Mam pytanie Justin...
Na forum "gazety" stwierdziłes ze Pop to plyta przecietna (jak na u2), a tutaj mówisz zupełnie co innego. Czegos chyba nie rozumiem...Moze to wyjasnisz. Jesli bardzo chcesz to moge odszukac dla ciebie kilka zdań z "gazety" w których jednoznacznie stwierdzasz ze Pop odstaje od reszty plyt....


To że się zachwycam Miami czy If You Wear... to jeszcze nie znaczy, że ja robię z Popa drugie Joshua Tree czy War :) Discotheque, Do You Feel Loved, Mofo, If God..., Staring, Last Night..., Gone, czy Playboy to świetne piosenki, ale ustępujące dokonaniom z lat 80. Je śli odwołujesz się do mojego rankingu płyt U2 z forum Gazety - wyraźnie zaznaczyłem, że jest to stan na 2005 rok. Natomiast teraz mamy 2006 rok ! To się zmienia. Obecnie przesunąłbym Popa miejsce wyżej - na 7, nad Zooropę, co uczyni go najlepszą w moim przekonaniu płytą U2 z lat 90. I tak właśnie jest. Nic, co tu napisałem wyżej nie stoi z tym w sprzeczności. A co do tych kilku zdań - o ile sobie przypominam, ostatni raz podobne rzeczy ( że '' Pop odstaje od reszty płyt '' ) twierdziłem w 1999 roku, więc bardzo jestem ciekaw, co takiego znalazłeś :)
  
Re: POP - opinie o płycie
PostWysłano: Piątek, 07 Kwietnia 2006, 20:03 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
IrishWn
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #4453
Posty: 1150


[ Osobista Galeria ]




JustinHawkins :
[..]



A jednak myślę, że znakomicie sobie poradziłaś. Dokładnie takie same mam odczucia, choć oczywiście nie wyczerpuje to tematu. Ale o tekstach z Pop to można godzinami rozmawiać...


no więć własnie wink.gif Wogóle ostatnio gadałam z mamą (polonistką) na temat interpretacji tekstów.... Ludzie uczą się na uniwersytetach interpretować np. poezję... Jak my na lekcjach np. Miłosza... No i zgodnie stwierdziłyśmy, ze do tekstów U2 trzebaby takiego specjalisty... Niektóre piosenki są naprawdę bardzo poetyckie... wink.gif Teksty z płyty POP nie są aż tak wrażliwe i delikatne (są wyjątki), ale też są napisane w taki specyficzny Boniasowy sposób smile.gif wink.gif
  
Re: POP - opinie o płycie
PostWysłano: Sobota, 08 Kwietnia 2006, 13:22 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
acr
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #5652
Posty: 335


[ Osobista Galeria ]




JustinHawkins :

Nie należę do osób, którym takie rzeczy trzeba tłumaczyć :)

Dlatego też nie tłumaczyłem :)

Cytat:

Z największą chęcią podejmę dyskusję na ten temat ! Zwłaszcza teraz, kiedy, jak już wspominałem parokrotnie, jestem świeżo po nieco dłuższym rozbracie z zespołem, i trochę mi się w głowie wyczyściło :) Zapodawaj gdzie chcesz.


Okej, w niedługim czasie spróbuję to sobie jakoś przemyśleć i poukładać, a potem zapodam. Bo temat nie łatwy.
A teraz wiosna, ciepło, fajnie i się znowu trochę odechciewa forumowania... musze z tym powalczyć ;)
  
Re: POP - opinie o płycie
PostWysłano: Czwartek, 14 Września 2006, 21:53 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Barkley
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #5452
Posty: 34


[ Osobista Galeria ]




"Szaleństwa Zooropy zaprowadziły U2 do dyskoteki. Tak w każdym razie sugerował tytuł pierwszego nagrania na kolejnym albumie grupy. Taneczne parkiety nie przyjęły utworu Discotheque zbyt entuzjastycznie (faktycznie do tańca nadaje się średnio!). Tak jak słuchacze nie przyjęli zbyt entuzjastycznie całej płyty.

Nietrudno wskazać przyczyny tej sytuacji. Eksperymenty stylistyczne, które intrygowały na Zooropa, tutaj rażą. Zresztą właściwie nie są to już eksperymenty, ale zdecydowana deklaracja. U2 zdecydowanie wyrzeka się swojego klasycznego stylu. Rzuca się na głęboką wodę nowoczesnych, syntetycznych brzmień, transowych rytmów itd. Ale ten trans okazuje się jakoś mało wciągający. A brzmienia raczej banalne. Zagęszczenie aranżacji sprawiło, że trzeba się dobrze wsłuchać, by w niektórych nagraniach wyłowić brzmienie gitary The Edge. A przecież to ono jest - obok głosu Bona - najważniejszym znakiem firmowym U2. Przede wszystkim jednak Pop nudzi. Brakuje na tej płycie jakiejś wyróżniającej się kompozycji, porywającej melodii. Jest co prawda ładna ballada If God Will Send His Angels, ale daleko jej do wielkich osiągnięć grupy w rodzaju With Or Without You, One czy nawet Stay (Faraway, So Close!).

Trzeba, oczywiście, docenić niespokojnego ducha muzyków U2, którzy rezygnują z powielania sprawdzonych schematów. W pewnym sensie wracają do metody twórczej z początków kariery: proste środki, piorunujące wrażenie. Tylko, że wrażenie zdecydowanie nie to, co kiedyś. Czyżby bohaterowie byli zmęczeni?

WOJCIECH MACHAŁA

"Teraz Rock" 01.03.2003


Tak sobie czytam tą recenzję i myślę sobie co ten koleś pier.... biggrin.gif
  
Re: POP - opinie o płycie
PostWysłano: Piątek, 15 Września 2006, 09:09 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
JustinHawkins
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #6103
Posty: 1174


[ Osobista Galeria ]




[quote="Barkley]Tak sobie czytam tą recenzję i myślę sobie co ten koleś pier.... biggrin.gif[/quote]

Ja również nie mam pojęcia biggrin.gif
  
Re: POP - opinie o płycie
PostWysłano: Piątek, 15 Września 2006, 16:14 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Kadir
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #6101
Posty: 424


[ Osobista Galeria ]




A ja muszę się przyznać ze nie miałam racji,POP to świetna płyta, chyba poprostu musiałam do niej dojżeć;) teraz uważam że to kawał cholernie dobrej roboty, jak to mówią tylko krowa nie zmienia poglądów cool.gif
  
Re: POP - opinie o płycie
PostWysłano: Wtorek, 19 Września 2006, 23:05 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Fledge
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #2270
Posty: 463


[ Osobista Galeria ]




Tak sobie czytam te wasze komwntarze i myślę sobie co Wy pier.... ;)
A powaznie to POP jest strasznym chłamem. Wiem, pisałem to juz setki razy...
  
Re: POP - opinie o płycie
PostWysłano: Środa, 20 Września 2006, 13:29 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
iloveBono
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #6161
Posty: 402


[ Osobista Galeria ]




Fledge :
Tak sobie czytam te wasze komwntarze i myślę sobie co Wy pier.... ;)
A powaznie to POP jest strasznym chłamem. Wiem, pisałem to juz setki razy...


Każdy ma inne zdanie. Według mnie to świetna płyta, ale i tak jest słaba w porównaniu do Achtung Baby.
  
Re: POP - opinie o płycie
PostWysłano: Środa, 20 Września 2006, 13:53 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
u2fan
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #3575
Posty: 496


[ Osobista Galeria ]




iloveBono :
[..]



Każdy ma inne zdanie. Według mnie to świetna płyta, ale i tak jest słaba w porównaniu do Achtung Baby.


Tak, ta płyta nie jest tak dobra jak Achtung Baby, ale też jest ok eusa_clap.gif
Można tam znaleść super kawałki
  
Re: <u2fan> POP - opinie o płycie
PostWysłano: Środa, 20 Września 2006, 14:23 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
JustinHawkins
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #6103
Posty: 1174


[ Osobista Galeria ]




Wg mnie płyta jest lepsza od AB, przede wszystkim tekstowo ( pod tym względem jest to, moim zdaniem, najlepsza płyta U2 w ogóle ), ale także muzycznie ( jest równiej - nie ma wprawdzie utworów na miarę One, ale za to nie ma też skuch na miarę So Cruel.. )
  
Re: POP - opinie o płycie
PostWysłano: Środa, 20 Września 2006, 19:30 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Barkley
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #5452
Posty: 34


[ Osobista Galeria ]




Fledge :
Tak sobie czytam te wasze komwntarze i myślę sobie co Wy pier.... ;)
A powaznie to POP jest strasznym chłamem. Wiem, pisałem to juz setki razy...


Fledge jesteś c... Pierwszy raz to pisze. A niby czemu POP jest strasznym chłamem?
  
Re: POP - opinie o płycie
PostWysłano: Środa, 20 Września 2006, 19:31 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
JustinHawkins
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #6103
Posty: 1174


[ Osobista Galeria ]




Barkley :
[..]
Fledge jesteś c... Pierwszy raz to pisze. A niby czemy POP jest strasznym chłamem?


Panowie, bez nerw biggrin.gif
  
Re: POP - opinie o płycie
PostWysłano: Środa, 20 Września 2006, 19:33 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Barkley
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #5452
Posty: 34


[ Osobista Galeria ]




Konkretne argumenty Fledge, albo krew się poleje zly.gif
  
Re: POP - opinie o płycie
PostWysłano: Środa, 20 Września 2006, 19:35 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
LSQ
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #5129
Posty: 1244


[ Osobista Galeria ]




Po takim starcie mi by się już nie chciało argumentować ..
  
Re: POP - opinie o płycie
PostWysłano: Czwartek, 21 Września 2006, 16:28 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
u2fan
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #3575
Posty: 496


[ Osobista Galeria ]




Aj przecież każdy ma swoje zdanie nie eusa_eh.gif
  
Re: POP - opinie o płycie
PostWysłano: Czwartek, 21 Września 2006, 17:15 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Fledge
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #2270
Posty: 463


[ Osobista Galeria ]




Cytat:
Konkretne argumenty Fledge, albo krew się poleje


Jestem po sesji wiec dalszgo upływu krwi ne przezyje :)

Jesli chodzi o argumenty to rzuc okiem na 3 strone tego tematu. Troche moich wypocin tam znajdziesz. Nie wiem czy Cie one usatysfakcjonuja ale na razie musi wystarczyc.
  
Re: POP - opinie o płycie
PostWysłano: Sobota, 03 Marca 2007, 11:22 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Woj
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #3878
Posty: 212


[ Osobista Galeria ]




Dzisiaj mija 10 lat od wydania największego arcydzieła w historii sztuki jakim jest album Pop.
To od tej płyty zaczęła się moja przygoda z U2. Niestety nie miałem okazji usłyszeć na koncertach Vertigo Tour żadnego utworu z tej płyty. Szkoda, że zespół dał sobie wmówić, że to jest słaby album.
Jedyny "problem" z Popem jest taki, że zbyt mocno wyprzedził swój czas. Rok później Madonna nagrała skądinąd bardzo dobry Ray Of Light, który tak samo korzysta z pomysłu użycia elementów techno/disco w muzyce pop/rock i dostała nagrodę Grammy. No ale cóż, przecież Einstein dostał nagrodę Nobla nie za szczególną teorię względności ani za ogólną teorię względności, ale za wyjaśnienie zjawiska fotoelektrycznego. Oczywiście nie chodzi mi o to, żeby pomniejszać rangę tego odkrycia, ale faktem jest, że najwibitniejsze osiągnięcia ludzkości muszą często odczekać swoje, by zostać docenionymi.
  
POP - opinie o płycie
Forum dyskusyjne -> Obraz i dźwięk -> U2 - The Joshua

Strona 4 z 5  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
ciechocinek nocleg
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010