Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Obraz i dźwięk -> U2 - The Joshua -> ALL THAT YOU CAN'T LEAVE BEHIND - opinie o plycie Idź do strony 1, 2, 3
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu

Najlepszy utwór...
Beautiful Day
10%
 10%  [7]
Stuck In A Moment You Can't Get Out Of
8%
 8%  [6]
Elevation
10%
 10%  [7]
Walk On
23%
 23%  [16]
Kite
13%
 13%  [9]
In A Little While
16%
 16%  [11]
Wild Honey
2%
 2%  [2]
Peace On Earth
1%
 1%  [1]
When I Look At The World
4%
 4%  [3]
New York
8%
 8%  [6]
Grace
0%
 0%  [0]
Wszystkich Głosów : 68

ALL THAT YOU CAN'T LEAVE BEHIND - opinie o plycie
PostWysłano: Sobota, 08 Października 2005, 14:20 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
evay
Nałogowy uczestnik
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #3075
Posty: 3063


[ Osobista Galeria ]




INFO O PLYCIE:

Bono: Vokal i gitara
The Edge: Gitara, klawisze i wokal
Adam Clayton: Gitara basowa
Larry Mullen: Perkusja

Muzyka: U2
Słowa: Bono
Manager: Paul McGuinness
Producent: Daniel Lanois i Brian Eno

Data wydania: 30 październik 2000
Island Records Ltd.


A teraz ja...
To była druga płyta U2, z którą sie spotkałam. Pierwszą był POP, ale nie wiedziałam, że to jest U2. Nawet nie miałam pojęcia, że istnieje jakiś zespół o nazwie U2!
A tu przyszedł piękny rok 2000 pamiętam to do dziś. Był listopad, byliśmy w sklepie a tu moja siostra (wtedy miala juz 18 lat) zaczela blagac rodzicow "Mamo mamooo tatooo kuuuupcie mi plyte U2! Nowa jest, super. Prooosze!", a rodzice powiedzieli zeby sobie kupila ale kasete (ktora mam do dzis).
Siostra kasete przesluchala kilkanascie razy a potem jakos poszla kaseta w zapomnienie. Ja, wtedy 10latka :P, podkradlam kasete z jej magnetofonu i sluuuuchalam. I U2 porwalo mnie juz po pierwszej piosence. Przez kilka miesiecy sluchalam tylko tego. A potem mi przeszlo. Zostalam fanka Placebo. I dokladnie rok temu byl weekend z U2 na MTV Classic. i lecialo Beautiful Day. A mnie sie jakims cudem przypomnialo. Ojej! U2! wygrzebalam kasete. Kupilam plyty. I minelo kilka dni a ja bylam wrecz fanatykiem (i do dzis jestem!)!!!
Wtedy z tej plyty lubilam tylko pierwsze cztery piosenki, ale potem zakochalam sie w niesamowitym Kite z porywajacym tekstem (ktory wtedy wiele dla mnie znaczyl - moja przyjaciolka miala naprawde wielki problem a ja nie chcialam widziec jak placze), potem (luty) bylam w szpitalu. Moja wspollokatorka miala laptopa (zreszta wtedy przez internet rezerwowalam bilety na koncert) na ktorym znalazlam miedzy innymi WTC remix - PEACE ON EARTH. Nie wiem czy ktos to slyszal. To po prostu ta piosenka z przeplatanymi komentarzami swiadkow zamachu na WTC. I kolejna piosenka mi sie spodobala. Uwialbialam tez nielubiana przez fanow Wild Honey. Nagle spodobalo mi sie When I Look At The World, a moja mama pokochala New York.
Moge smialo powiedziec, ze to dzieki tej plycie jestem tutaj z Wami. Ta plyta stale towarzyszy mi w moim zyciu... A teraz, gdy juz poznalam, ze istnieja plyty takie jak Achtung Baby czy Joshua Tree...ATYCLB wypada dosyc slabo, ale ma dla nas wielka wartosc sentymentalna - bo wiele osob zaczynalo wlasnie od tego krazka...
  
Re: ALL THAT YOU CAN'T LEAVE BEHIND - opinie o plycie
PostWysłano: Sobota, 08 Października 2005, 15:46 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Maggie
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #2243
Posty: 156


[ Osobista Galeria ]




No to teraz kolej na ATYCLB...

W sumie moja przygoda z U2 zaczęła sie wlasnie od tej plytki... Wczesniej mialam jakies skladanki nagrane przez znajoma, ale ATYCLB byla tak naprawde ta pierwsza, od ktorej cos sie zaczelo...


Zaglosowalam na In a little while (choc moze to kogos zdziwic wink.gif ), ale ja naprawde bardzo lubie ten kawalek i cenie go. A wykonanie z Bostonu podczas Elevation Tour sprawia, ze mam ciarki na calym cialku wink.gif Cos niesamowitego...Plytka nie nalezy do najgorszych (wg mnie)...Rzadko po nia siegam zwlaszcza teraz ale na pewno ma jakies wyjatkowe miejsce u mnie w serduchu wink.gif
  
Re: ALL THAT YOU CAN'T LEAVE BEHIND - opinie o plycie
PostWysłano: Sobota, 08 Października 2005, 17:52 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
evay
Nałogowy uczestnik
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #3075
Posty: 3063


[ Osobista Galeria ]




a ja po dosc dlugim zastanowieniu kliknelam na Beautiful Day. Jeszcze cztery miesiace temu zaglosowalabym na KITE, ale po 5 lipca i specjalnie zmienionym dla nas tekscie BD jest dla mnie bardzo wazna i sentymentalna piosenka.
Elevation bardzo lubie spiewac ze znajomymi gdy jezdzimy na nartach,
a Stuck in a moment rewelacyjnie spiewa sie na karaoke :D
a o innych piosenkach nawet nie bede sie rozpisywac :P
  
Re: <evay> ALL THAT YOU CAN'T LEAVE BEHIND - opinie o plycie
PostWysłano: Sobota, 08 Października 2005, 18:11 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
anchois
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #3454
Posty: 440


[ Osobista Galeria ]




No i nareszcie jest jasność jako taka- mój głos wędruje na konto Kite, choć na płycie jest takie sobie, natomiast wersja koncertowa... biggrin.gif

A co do samej płyty- niezbyt przepadam, w moim rankingu wlecze się w ogonie stawki, wraz z R&H, między innymi za Wild Honey eusa_sick.gif.
A szkoda, bo to mogła być dobra, a nawet bardzo dobra płyta.
  
Re: ALL THAT YOU CAN'T LEAVE BEHIND - opinie o plycie
PostWysłano: Sobota, 08 Października 2005, 18:39 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
ALICE
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #1458
Posty: 917


[ Osobista Galeria ]




ja swój głos oddałam na "In A Little While" poniewaz gdyby nie te piosenka to by mnie tu nie bylo bo dzięki niej własnie pokochałam U2 biggrin.gif
  
Re: ALL THAT YOU CAN'T LEAVE BEHIND - opinie o plycie
PostWysłano: Sobota, 08 Października 2005, 19:15 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Stalówka
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #3507
Posty: 88


[ Osobista Galeria ]




Ja lubie ta plyte,jesli chodzi o najlepsza piosenke to mam dylemat miedzy Beautiful Day i Walk On,te dwie uwazam za najlepsze na plycie.Poza tym bardzo lubie Elevation,In A Little While,Kite i Stucka.Plyta wg mnie dobra i siegam po nia czesto.

Wiadomość wysłana po 1 minucie 2 sekundach:

A zaglosowalem na Beautiful Day zapomnialem dodac:P
  
Re: ALL THAT YOU CAN'T LEAVE BEHIND - opinie o plycie
PostWysłano: Sobota, 08 Października 2005, 19:16 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tyśka_
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #4466
Posty: 346


[ Osobista Galeria ]




E.L.E.V.A.T.I.O.N ------> za tego power'a cool.gif eusa_clap.gif za teledysk też... lol.gif cool.gif
  
Re: <Tyśka_> ALL THAT YOU CAN'T LEAVE BEHIND - opinie o plycie
PostWysłano: Sobota, 08 Października 2005, 19:30 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
ALICE
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #1458
Posty: 917


[ Osobista Galeria ]




oł jea teledysk do Elevation jest bombowy (dosłownie nawet kurcze wink.gif ) biggrin.gif
  
Re: ALL THAT YOU CAN'T LEAVE BEHIND - opinie o plycie
PostWysłano: Sobota, 08 Października 2005, 19:35 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
evay
Nałogowy uczestnik
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #3075
Posty: 3063


[ Osobista Galeria ]




Tyśka_ :
E.L.E.V.A.T.I.O.N ------> za tego power'a cool.gif eusa_clap.gif za teledysk też... lol.gif cool.gif


o tak! Bono kolo zyrafy, Adam kradnie taksowki, Larry jezdzi na swoim kochanym motorze, Edge robi smieszne miny obok Lary :D gdyby nie "MAKING THE MOVIE" i tlumaczenia rezysera pewnie nie zrozumialabym o co w tym wszystkim chodzi :P
  
Re: ALL THAT YOU CAN'T LEAVE BEHIND - opinie o plycie
PostWysłano: Sobota, 08 Października 2005, 19:43 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tyśka_
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #4466
Posty: 346


[ Osobista Galeria ]




hehe najlepszy moment w Making the video... rezyser ( ten japonczyk) tłumaczy Adasiowi co ma robic w tej scenie z "lataniem"

Japoniec: "... Adam pamietaj musisz być zły..".. "..wyobraz sobie ze latasz i niszczysz miasto..." itp...

Adaśko:(ze swoja slynna mina) ŁATWIZNA!! lol.gif
  
Re: ALL THAT YOU CAN'T LEAVE BEHIND - opinie o plycie
PostWysłano: Sobota, 08 Października 2005, 19:44 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
evay
Nałogowy uczestnik
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #3075
Posty: 3063


[ Osobista Galeria ]




Tyśka_ :
hehe najlepszy moment w Making the video... rezyser ( ten japonczyk) tłumaczy Adasiowi co ma robic w tej scenie z "lataniem"

Japoniec: "... Adam pamietaj musisz być zły..".. "..wyobraz sobie ze latasz i niszczysz miasto..." itp...

Adaśko:(ze swoja slynna mina) ŁATWIZNA!! lol.gif

TAK to jest najlepsza scena, ale teraz koniec offtopa :D


ŁATWIZNA!!! :D


a jesli ktos ma to making video to moze wrzucic, ja sie nie obraze, ogladalam to tylko jeden raz :(
  
Re: ALL THAT YOU CAN'T LEAVE BEHIND - opinie o plycie
PostWysłano: Sobota, 08 Października 2005, 20:32 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
ALICE
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #1458
Posty: 917


[ Osobista Galeria ]




evay :
a jesli ktos ma to making video to moze wrzucic, ja sie nie obraze, ogladalam to tylko jeden raz :(


o rany mi sie to tak podobało, jak ktos to ma to niech czym predzej wrzuci gdziekolwiek bo chce to obejrzec wink.gif
  
Re: ALL THAT YOU CAN'T LEAVE BEHIND - opinie o plycie
PostWysłano: Sobota, 08 Października 2005, 20:39 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
little_wild_girl
Nałogowy uczestnik vip
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #187
Posty: 2741


[ Osobista Galeria ]




NYC

cool.gif
  
Re: <little_wild_girl> ALL THAT YOU CAN'T LEAVE BEHIND - opinie o plycie
PostWysłano: Niedziela, 09 Października 2005, 09:23 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Bogusz
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #2249
Posty: 223


[ Osobista Galeria ]




album dramatycznie słaby, przeprodukowany, bez pomysłu, wygładzony do tego stopnia ze nawet Elevbation brzmi jak piosenka dla przedszkolaków. Teksty tragiczne, a "peace on earth" powoduje spazmy śmiechu. poezja z gimnazjum. To była czwarta płyta u2 w mojej karierze i od razu wiedziałem, ze jest najsłabsza. Jako tako bronia sie tylko Beautiful Day i When I Look At The World. Reszta - porazka. Płyta zachowawcza i po prostu nudna. Nie ma nic z fantazji Pop z zakrecenia Zooropy, a z AB nie moze sie rownac, bo kawalki jakie napisano sa slabe.
Nie zrozumcie mnie zle, uwielbiam ten zespoł, ale moim zdaniem ATCLB to dla mnie autentyczny dramat.Koszmarny spadek formy. Wymieniłem na giełdzie oryginalny CD na cos innego i nie źałowałem ani minuty.
pzdr
  
Re: ALL THAT YOU CAN'T LEAVE BEHIND - opinie o plycie
PostWysłano: Niedziela, 09 Października 2005, 09:41 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
moli
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #3023
Posty: 453


[ Osobista Galeria ]




ja zaglosowalem na WALK-ON , uwielbiam ten utwor , szczegolnie z Elevation Tour - zawsze na koncu i zawsze ciarki. sam album tez lubie

za Beautiful Day
za Stuck In A Moment You Can't Get Out Of
za Elevation
za Kite (puszczam czasem latawca na tej samej plazy wink.gif
za In A Little While
za Wild Honey
za New York

i za cala trase!
kupilem wydanie kanadyjskie tego albumu - mam jeden dodatkowy kawalek : The Ground Beneath Her Feet tez go lubie biggrin.gif
  
Re: ALL THAT YOU CAN'T LEAVE BEHIND - opinie o plycie
PostWysłano: Niedziela, 09 Października 2005, 10:17 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Daniel84
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #1454
Posty: 356


[ Osobista Galeria ]




Bogusz :
Teksty tragiczne, a "peace on earth" powoduje spazmy śmiechu. poezja z gimnazjum.


100% prawdy.

Generalnie jednak ja bym tak nie zjechał tej płyty. Przede wszystkim za New York, który jest genialnym hitem. Grace również bd mi się podoba. Płyta ok, jak na U2 jednak słabiutka i sięgam po nią rzadko. A umieszczenie Peace On Earth faktycznie zakrawa na kpinę ze słuchaczy.
  
Re: ALL THAT YOU CAN'T LEAVE BEHIND - opinie o plycie
PostWysłano: Niedziela, 09 Października 2005, 11:56 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
kmnd_rybnik
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #3603
Posty: 1750


[ Osobista Galeria ]




no i nadeszła pora na "moj" album
podobnie jak wiekszosci (?) zgromadzonych tu fanów, to od niego zaczelo sie moje sluchanie U2, konkretnie: grudzien 2004, top10 soundtrack'ów... znudzona "jeździłam" po kanałach, aż uslyszalam (dziś już doskonale znane) akordy... obejrzalam klip "elevation", wtedy praktycznie nieznanego mi zespolu i wciągnęło mnie! tutaj dzięki dla mojej bratowej, która pozyczyla mi kilka albumów (pewnie dzisiaj tego zaluje, jak po raz setny opowiadam o ZooTv :PPP )

teraz o samym albumie:
bronie go zawsze, ale mam swiadomosc, ze jest trochę słaby, post-POP'owy... Peace On Earth, Grace - zdecydowanie u mnie wysiadają
moi faworyci:
BD (tak jak powiedziala Evay - po chorzowie... zawsze gdy slucham tego utworu, mówię sobie po cichutku:"beautiful country, beautiful day!" i mam łzy w oczach),
Stuck In A Moment (swietna ballada, chociaz troche jakby przydługa, rozciągnięta),
Elevation(kocham! to od niej sie zaczelo przeciez! pieknie okreslil ten kawalek Bono: "to prawie hip - hopowy groove, ale w naszym wykonaniu brzmi dosc spokojnie" oj, nie brzmi spokojnie ;P ) mój głos - ma się rozumieć
Walk On - swietna ballada, wyróżnia sie na tle innych... kocham koncówkę: "all that you ..." drunken_smilie.gif
New York: perełka! cudowne szepty Bono! szkoda, ze troche potraktowana po macoszemu i wciśnięta gdzies w szary koniec,
Kite, In A Little While: podobnie, całkiem niezłe kawałki, zdecydowanie nieokresliłabym ich jako "gniotów"

tak wygląda moje króciutkie podsumowanie :)
All That... u mnie wypada na plus, na mały, ale na plus :)
nagrali dobrą płytę (jakże by inaczej)
ale... Why Not In Poland? on Elevation Tour? (oj, chłopaki, musicie to nadrobić :P)
  
Re: ALL THAT YOU CAN'T LEAVE BEHIND - opinie o plycie
PostWysłano: Niedziela, 09 Października 2005, 12:01 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
aps
Stały uczestnik vip
Stały uczestnik
 
Użytkownik #2497
Posty: 907


[ Osobista Galeria ]




no i znowu ciężki wybór. ale tym razem dlatego, że większość kawałków na tej płycie jest zwyczajnie bardzo słaba. doubt.gif

ehhh...

pzdr
  
Re: ALL THAT YOU CAN'T LEAVE BEHIND - opinie o plycie
PostWysłano: Niedziela, 09 Października 2005, 12:11 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
eveglider
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #5192
Posty: 493


[ Osobista Galeria ]




Ta płyta niewątpliwe jest początkiem JUTOWEJ przygody dla wielu nowych fanów. Mam do niej sentyment (chociaż nie wiekszy niż do Boy smile.gif ) z dwóch względów:
1 - ATYCLB zyskała wiele dzięki dwóm wspaniałym koncertom z Elevation tour (które oglądałam)
2 - nigdy nie zapomnę tego magicznego wieczoru, pewnego lata na wykopaliskowym obozie paleontologicznym, gdy pożyczyłam od kogoś ATYCLB średnio znanego mi zespołu, i w opuszczonej świetlicy razem z U2 śpewałam według dołączonej książeczki :
"All that you fashion
All that you make
All that you build
All that you break

All that you measure
All that you feel
All this you can leave behind .." cool.gif
Mimo, że znałam ich już wcześniej to ta płyta mnie nakręciła. Zagłosowałam właśnie na Walk On. Ale uważam, że U2 wydali lepsze płyty tongue.gif smile.gif
  
Re: ALL THAT YOU CAN'T LEAVE BEHIND - opinie o plycie
PostWysłano: Niedziela, 09 Października 2005, 12:11 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
kanapka
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #3892
Posty: 461


[ Osobista Galeria ]




Ja oddałam głos na "In a little while". Lubie ta piosenkę, szczególnie moment o hiszpańskich oczach wink.gif
a co do "Beatiful Day" to po kocercie tez czuje do tego utworu baaardzo wielki sentyment.....
  
ALL THAT YOU CAN'T LEAVE BEHIND - opinie o plycie
Forum dyskusyjne -> Obraz i dźwięk -> U2 - The Joshua

Strona 1 z 3  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
noclegi ciechocinek
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010