Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Umysł i ciało -> Literatura -> Orson Scott Card i jego fantastyka
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Orson Scott Card i jego fantastyka
PostWysłano: Piątek, 04 Listopada 2005, 03:17 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
aglo
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #4048
Posty: 113


[ Osobista Galeria ]




"Oczarowanie" i "Zagubieni chłopcy" to dwie powieści Carda, jakie dotychczas przeczytałam. I mimo, że nie przepadam za książkami ze znaczkiem "nowa fantastyka", to muszę przyznać, że czasem warto przełamać niechęć...
"Oczarowanie" mnie "oczarowało" biggrin.gif . Klasyczny motyw walki dobra ze złem umiejscowiony w dwóch światach i czasach oraz wplecione weń motywy bajek radzieckich (i nie tylko) sprawiły, że nie mogłam oderwać się od lektury. Śpiąca Królewna czyBaba Jaga (właść. Księzniczka Olga lol.gif )uprowadzająca samolot...
Druga powieść jest już trochę cięższego kalibru. Rodzina mormońska, która na zewnatrz wydaje się być szczęśliwa, boryka się z wieloma problemami (chociaż, w obecnych czasach to chyba norma... sad.gif ). Jak się okazuje, kłopoty finansowe są najmniejszymi z nich. Nie będę streszczać,bo po co, polecam.
Obydwie ksiązki są bardzo dobre, mają niebanalne fabuły. I ciekawe zakonczenia.

Tak mnie zastanawia, czy inne powieści, które Card napisał, są także "na poziomie" (a może ja miałam szczęście, że te tytuły jako pierwsze przeczytałam??)???.
  
Orson Scott Card i jego fantastyka
Forum dyskusyjne -> Umysł i ciało -> Literatura

Strona 1 z 1  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
przeprowadzki warszawa
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010