Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Obraz i dźwięk -> Püdelsi, Homo Twist, Maleńczuk -> HOMO TWIST - Demonologic LP Idź do strony 1, 2, 3
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
HOMO TWIST - Demonologic LP
PostWysłano: Poniedziałek, 07 Listopada 2005, 15:42 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
aleksandra
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #1632
Posty: 93


[ Osobista Galeria ]




Rzeczywiscie po wysłuchaniu tylko dwóch fragmentów.
Nie mozna ocenić płyty...
Właśnie teraz słucham DEMONOLOGIC
I muszę powiedzeć ,że jest bardzo dobra! Mocne gitarowe granie, wspaniałe teksty...Osobiscie bardzo podoba mi się "Poeta" "Antoni Radwan" "Demonologic" ""I took my power in a hand"
i spokojna "Nikt nie odbierze mi Ciebie"
Całość oceniam bardzo bardzo pozytywnie! eusa_clap.gif eusa_clap.gif eusa_clap.gif


Pozwoliłem sobie wydzielić Twoją wypowiedź i założyć wątek o samej płycie dla tych co posłuchali ;) /gRO
  
Połączony: Poniedziałek, 07 Listopada 2005, 18:04 przez gROszeCK1
z tematu HOMO TWIST - Reaktywacja (Püdelsi, Homo Twist, Maleńczuk)
Re: HOMO TWIST - Demonologic LP
PostWysłano: Wtorek, 08 Listopada 2005, 15:06 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
mała
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #1807
Posty: 148


[ Osobista Galeria ]




właśnie słucham i stwierdzam iż najlepsze są "Antoni Radwan" i "nikt nie odbierze mi ciebie" no i oczywiście "demonologic" i "oni zaraz przyjda tu"
jak sie wsłucham to może zdanie zmienie, ale na pierwsze pobierzne słuchanie to moje typy :D
ale ogolnie wbrew uprzedzeniom płytka fajna
i tu podziękowania dla Lill Fizz :* wiesz za co:)
  
Re: HOMO TWIST - Demonologic LP
PostWysłano: Wtorek, 08 Listopada 2005, 15:36 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Nata
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #737
Posty: 175


[ Osobista Galeria ]




no wlasnie Lill dzięki za umożliwienie przesluchania ;]
o dziwo w poznańskim Empiku nadal nie można dostac plytki...nie to co w małym,rockowym sklep na uboczu cool.gif

po przesluchaniu plytki- zdecydowanie najbardziej na plus- "Antoni Radwan" ! ! ! ! eusa_clap.gif
  
Re: HOMO TWIST - Demonologic LP
PostWysłano: Wtorek, 08 Listopada 2005, 17:15 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
amalie
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #3815
Posty: 277


[ Osobista Galeria ]




Pan Maleńczuk reaktywował Homo Twist i postanowił grać ostrzej niż kiedykolwiek. Do twarzy mu z tym.

O tym, że odzywają się nowe (w przypadku tego muzyka) inspiracje, świadczy już pierwszy utwór. "Me" napędzany jest korzennym riffem, kojarzącym się z Sepulturą. "Lew Szablasty" przywodzi na myśl co bardziej posępne propozycje Black Sabbath, "Antoni Radwan" brzmi z kolei jak ballada Metalliki (konkretnie: zapętlony wstęp "Unforgiven")... Podkłady mogą się kojarzyć, ale specyficzny głos lidera - czasami niedbały, czasami złowieszczy, kiedy indziej histeryczny - sprawia, że styl pozostaje "maleńczukowy". Niezależnie, czy śpiewa z samą gitarą akustyczną, czy łoi, artysta jest natychmiast rozpoznawalny. Podobnie, jak jego teksty...

Rzeczy mocne przeplata na "Demonologic" orzeźwiający funk. Klasyczny ("Poeta"), jazzujący ("Dama Prosi Sama") czy "dociążony" ("Digidajmon Daginevar")... Zaskakująco dobrze radzi sobie w tej stylistyce Titus, którego nikt z takimi klimatami dotąd nie łączył. Brawo za zdolność odkrywania młodych talentów.

Są jednak i zastrzeżenia. Przede wszystkim - produkcja. Nie zdecydowali się postawić kropki nad "i", zbrutalizować brzmienie. Chciałoby się posłuchać dwóch perkusistów w oprawie slipknotowej, ale trudno - może chodziło o uniknięcie szufladki "metal"? Problemem drugim jest nieco zbyt awangardowy sznyt. Jakby na siłę odskakując od Pudelsów, Maleńczuk komplikuje, olewa refreny, gardzi melodią... W tym kontekście najbardziej piosenkowo na płycie wypada przeróbka Breakoutu ("Oni zaraz przyjdą tu"). Niektórym może to nie wystarczyć.

Bartek Koziczyński

ocena: 3,5 gwiazdki wink.gif
  
Re: HOMO TWIST - Demonologic LP
PostWysłano: Środa, 09 Listopada 2005, 01:04 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Lil-fizz
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #1463
Posty: 168


[ Osobista Galeria ]




Nie ma za co dziewczyny wink.gif
  
Re: HOMO TWIST - Demonologic LP
PostWysłano: Środa, 09 Listopada 2005, 20:20 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
amalie
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #3815
Posty: 277


[ Osobista Galeria ]




No i fajnie, nie zawiodłam się.
Zróżnicowana płyta.

"Poeta" fajny, funkowy; "Antoni Radwan" z solo się kojarzy, chociaż tekst "na sucho" (bez muzyki, bez klimatu, tak 'na pierwsze przeczytanie') wygląda okropnie, wiem, że to może taka stylistyka, ale nie mogę się przekonać; "Lew Szablasty" interesujący, "Heraklit z Efezu" chwytliwy no i "Nikt nie odbierze mi ciebie", mój faworyt jak na razie.

Tak jak myślałam, na kolana z zachwytu nie padłam, ale osłucham się i będzie git. Poza tym - świetna książeczka. Beksiński pasuje idealnie. smile.gif
  
Re: <amalie> HOMO TWIST - Demonologic LP
PostWysłano: Środa, 09 Listopada 2005, 20:41 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Sylwia
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #1547
Posty: 374


[ Osobista Galeria ]




"Będzie najpóźniej w czwartek"- tak mi powiedziała miła pani w Empiku.
Idę jutro i chyba troszeczkę się wkurze jak jej nie będzie ;/ (płyty, nie tej pani :D)
  
Re: HOMO TWIST - Demonologic LP
PostWysłano: Czwartek, 10 Listopada 2005, 13:19 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
irma_tine_var
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #353
Posty: 356


[ Osobista Galeria ]




Jeszcze się z tą płytą nie oswoiłam, więc wiele może się zmienić, no ale jakieś pierwsze impresje już są.
Granie bardzo fajne, ostre, co do szczegółów - nie znam się, nie jestem znawcą, ale na tyle, co słyszę, jest dobrze. Tyle że jest bardziej metalowo niż kiedyś, a z metalem jestem trochę na bakier. Przyzwyczaję się.
Sprawa druga - pamiętam, jak przy okazji wydania "Moniti Revan" Maleńczuk stwierdził "tekstowo trochę wykręciłem się sianem". Było to odniesienie do tego, że tak wiele tekstów na tej płycie było napisane w "maleńczukowym" języku. Mnie tam ten język pasuje, a wypowiedź Maleńczuka prędzej odniosłabym do "Demonologic". Tekst to jedna z najmocniejszych stron Maleńczuka, tymczasem na płycie z 12 tekstów jedynie 4 są autorstwa lidera - "Demonologic", "Tosiek", "Dama" i "Nikt nie odbierze mi ciebie" (jeśli policzymy "Digidajmon Daginevar", to będzie tych tekstów 5, no ale to tekst cały w "maleńczukowym" języku). Tylko 4 teksty MM no i niestety żaden z tych tekstów jakoś szczególnie mi się nie podoba. Niewiele odkrywczego, dowcipnego, trafnego, jakoś nijako z tymi tekstami. Poza tym, ale to już moja megasubiektywna uwaga, bokiem mi wychodzą te maleńczukowe staropolskie formy typu "w żyłę dawalim", "los mielim zawiły" i te wszystkie stylizacje. Że sobie zacytuję artystę - "Ileż razy można sprzedać tę samą krowę?". Mnie się już ta krowa przejadła trochę.
Co do innych tekstów - oczywiście bardzo mnie cieszy obecność 3 wierszy Emily Dickinson w 2 utworach (I Took My Power... zawiera 2 wiersze), tylko czemu w książeczce tyle błędów? doubt.gif Naprawdę wypada sprawdzić pisownię zanim się coś puści na rynek, zwłaszcza jeśli się robi błędy w tekstach tak świetnej poetki.
[Nawiasem mówiąc - jak słusznie zauważyła Amalie, tekst do "Tośka" sam w sobie wygląda strasznie, ale w piosence brzmi to ok i cały utwór ma niesamowity klimat.]

To teraz o konkretnych utworach. Jako że teksty albo nie są autorstwa MM, albo średnio mi się podobają, głównie biorę pod uwagę kopa, muzykę i wokal. Pod tym względem mój faworyt to otwierający płytę "Me" - po prostu rewelacja, płyta zaczyna się z niesamowitym kopem. Poza tym bardzo podoba mi się "Pies wojny", "Tosiek" (za klimat), "Digidajmon Daginevar" (brzmi jak utwór z "Moniti Revan", a to komplement cool.gif ), "Heraklit z Efezu" i "Suknia" of course.
Za muzę funkującą - "Poeta" i "Dama" (ale tekst do "Damy" mnie odrzuca).

Wokal Maleńczuka - świetny przez całą płytę, nie ma potknięć jak dla mnie.

Jeszcze jedna sprawa - prześliczne opakowanie, zrobione profesjonalnie i z pomysłem. Beksiński plus Eva - rewelacja.

Ogólnie (wbrew pozorom) na plus, ale na kolana mnie nie powaliło. Może jeszcze powali ;)
  
Re: HOMO TWIST - Demonologic LP
PostWysłano: Czwartek, 10 Listopada 2005, 14:16 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Maga
Stały uczestnik
<tt>Stały uczestnik</tt>
 
Użytkownik #390
Posty: 639


[ Osobista Galeria ]




digipack to poprostu miłość dla oka
muzycznie miłość dla ucha
"me", "i took the power in the hand" zdecydowanie rządzą
ale słucham dopiero drugi raz wiec jeszcze coś mi sie spodoba napewno:)
marudzić nie bede bo mi się nie chce wink.gif
podoba mi sie i juz cool.gif
  
Re: HOMO TWIST - Demonologic LP
PostWysłano: Czwartek, 10 Listopada 2005, 14:50 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
irma_tine_var
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #353
Posty: 356


[ Osobista Galeria ]




Abstrahując od mojej "recenzji" chciałam jeszcze dodać, że szalenie miło jest znowu usłyszeć Homo Twist - wolę nie myśleć o koncertach, bo chyba rzuciłabym się sporządzać kalendarzyk, za pomocą którego mogłabym odliczać dni ;) Znowu czad w wykonaniu MM, i to z takim składem, yeaah :))
Jak usłyszę "Me" na żywo może być gorąco cool.gif
  
Re: HOMO TWIST - Demonologic LP
PostWysłano: Czwartek, 10 Listopada 2005, 16:50 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
milkaska
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #1401
Posty: 36


[ Osobista Galeria ]




Kartka z Krakowa;)
W Empiku cały zespół zjawił sie punktualnie biggrin.gif

O samej płycie. Dla mnie bardzo klimatyczna płyta. Otrzymałam to co chciałam.Brzmenie "Me" , "I took my power in a hand" "Oni zaraz przyjdą tu" "Poeta" porywają moje glany cool.gif
Podoba mi sie zróżnicowanie głosu Maleńczuka w utworach
Ciekawe jak to zabrzmi na koncercie.
"Antoni Radwan" eusa_clap.gif na taką wenę czekałam
  
Re: HOMO TWIST - Demonologic LP
PostWysłano: Czwartek, 10 Listopada 2005, 17:01 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
amalie
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #3815
Posty: 277


[ Osobista Galeria ]




irma_tine_var :
Mnie tam ten język pasuje, a wypowiedź Maleńczuka prędzej odniosłabym do "Demonologic". Tekst to jedna z najmocniejszych stron Maleńczuka, tymczasem na płycie z 12 tekstów jedynie 4 są autorstwa lidera (...) Poza tym, ale to już moja megasubiektywna uwaga, bokiem mi wychodzą te maleńczukowe staropolskie formy typu "w żyłę dawalim", "los mielim zawiły" i te wszystkie stylizacje.


Dokładnie, dokładnie.

Wokal rzeczywiście bardzo zróżnicowany, zwłaszcza jak się po tym skacze, na przykład "Nikt nie odbierze mi ciebie" a potem "Poeta", jednak Maleńczuk umie śpiewać, wbrew temu co mówią niektórzy.

Żałuję, że nie mam didżi teraz. confused.gif


BTW zupełnie nie słyszę tych dwóch perkusji, ale ja się nie znam wink.gif
  
Re: HOMO TWIST - Demonologic LP
PostWysłano: Czwartek, 10 Listopada 2005, 18:33 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Maga
Stały uczestnik
<tt>Stały uczestnik</tt>
 
Użytkownik #390
Posty: 639


[ Osobista Galeria ]




"antoni radwan"
jeszcze dołaczył do moich faworytów
za klimat, i tekst (samo zycie) cool.gif
  
Re: HOMO TWIST - Demonologic LP
PostWysłano: Sobota, 12 Listopada 2005, 09:03 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
kachna
Stały uczestnik vip
<tt>Stały uczestnik</tt>
 
Użytkownik #1184
Posty: 650


[ Osobista Galeria ]




... z Teraz Rock 11/2005

http://img233.imageshack.us/my.php?image=homotwistrecenzja2gl.jpg
  
Re: <kachna> HOMO TWIST - Demonologic LP
PostWysłano: Poniedziałek, 14 Listopada 2005, 13:49 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
tnatalia
Uczestnik vip
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #1779
Posty: 400


[ Osobista Galeria ]




Cytat:
... z Teraz Rock 11/2005

http://img233.imageshack.us/my.php?image=homotwistrecenzja2gl.jpg


A możesz to samo zrobić z wywiadem z Homo???
  
Re: <tnatalia> HOMO TWIST - Demonologic LP
PostWysłano: Poniedziałek, 14 Listopada 2005, 15:52 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
irma_tine_var
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #353
Posty: 356


[ Osobista Galeria ]




wywiad przepisała już Amalie tutaj:
http://f.heh.pl/ftopic898-345.html
a tuż pod tym wywiadem jest towarzyszące zdjęcie zeskanowane przez Kachnę.
  
Re: HOMO TWIST - Demonologic LP
PostWysłano: Poniedziałek, 14 Listopada 2005, 17:29 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
kachna
Stały uczestnik vip
<tt>Stały uczestnik</tt>
 
Użytkownik #1184
Posty: 650


[ Osobista Galeria ]




..wprawdzie jest przepisany, ale jakby bardzo był potrzebny w takiej wersji to proszę...
http://img233.imageshack.us/my.php?image=homotwist1a1ty.jpg
http://img233.imageshack.us/my.php?image=homotwist2a9oo.jpg
  
Re: HOMO TWIST - Demonologic LP
PostWysłano: Wtorek, 15 Listopada 2005, 15:41 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
mała
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #1807
Posty: 148


[ Osobista Galeria ]




irma_tine_var :
\\ szalenie miło jest znowu usłyszeć Homo Twist - wolę nie myśleć o koncertach, bo chyba rzuciłabym się sporządzać kalendarzyk, za pomocą którego mogłabym odliczać dni ;) cool.gif


hehe ja tam odliczam :P
według mnie zostało rowno 7dni!!! yeeee!!!
  
Re: HOMO TWIST - Demonologic LP
PostWysłano: Wtorek, 15 Listopada 2005, 21:29 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
szami
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #1817
Posty: 89


[ Osobista Galeria ]




A mi sie tak srednio podoba poprzednie plyty byly lepsze
i niezaduzo widze tutaz z black sabbath
i szkoda ze malo jest autorskich tekstow
plyte oceniam na jakies 7 na 10

utwory ktore mi spasowaly to przede wszystkim Poeta,Antoni Radwan,Dama prosi sama Nikt nieodbierze mi ciebie i Heraklit z Efezu

ale glownie Heraklit Poeta i Antoni Radwan

pozdrawiam
  
Re: HOMO TWIST - Demonologic LP
PostWysłano: Środa, 16 Listopada 2005, 23:05 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Alicja
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #402
Posty: 1044


[ Osobista Galeria ]




No to teraz ja:

Płyta jest PIĘKNA!

Jedna ze spójniejszych płyt, które kiedykolwiek słyszałam. Wprowadza cudowny klimat. Wszystkie kawałki do siebie pasują dając fantastyczną układankę.



ME za kopa
PIES za ratunek
POETA za groove
SUKNIA za historię
LEW za monotonię
DIGIDAJMON za maleńczukową gwarę
NIKT MI CIEBIE za "bajeruję"
DEMONOLOGIC za prawdę
DAMA za lekkość
RADWAN za rymy niegramatyczne, inwersję i metafory
I TOOK THE POWER za emily
HERAKLIT za demony i nieśmiertelność mądrości

dzięki

A tak nawiasem mówiąc to:
1. już nie mogę doczekać się wersji koncertowych
2. nie rozumiem dlaczego niektórzy mówią, że to płyta mało "homotwistowa". Mnie zaskoczyli metalowym brzmieniem bardzo, w pozytywnym znaczeniu.


Ostatnio zmieniony przez Alicja dnia Sobota, 19 Listopada 2005, 18:41, w całości zmieniany 1 raz
  
HOMO TWIST - Demonologic LP
Forum dyskusyjne -> Obraz i dźwięk -> Püdelsi, Homo Twist, Maleńczuk

Strona 1 z 3  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010