Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Inne -> Prawo -> wezwanie do zwrotu weksla, czy to ma sens?
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
wezwanie do zwrotu weksla, czy to ma sens?
PostWysłano: Piątek, 25 Listopada 2005, 21:54 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
kasjopea
Czytelnik
<tt>Czytelnik</tt>
 
Użytkownik #5492
Posty: 2


[ Osobista Galeria ]




Jak merytorycznie musi być sformułowane wezwanie do zwrotu weksla?
Osoba od której pożyczyłam pieniądze,dostała w zastaw wesel in blanco tylko z moim podpisem,ja oddając dług nie otrzymalam weksla z powrotem, naiwnie wierząc jego zapewnieniom że nie ma go przy sobie,a odda mi go przy okazji.
A że był to człowiek,ktory cieszył sie moim zaufaniem i darzyłam go szacunkiem - nie upominałam się o zwrot .Po pół roku dostałam od niego sms-a z żądaniem zwrotu pożyczki .Jak zmusić go do oddania weksla ,czy mam jakieś szanse na jego sądowne unieważnienie ?
  
Re: <kasjopea> wezwanie do zwrotu weksla, czy to ma sens?
PostWysłano: Sobota, 17 Grudnia 2005, 18:14 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
carrington
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #101
Posty: 45


[ Osobista Galeria ]




Jest coś takiego jak "wezwanie do wykupu weksla" stosowane w postepowaniu przedsądowym.
Wzór takiego pisma możesz zobaczyć np na stronie "windykacja.pl"

Jeśli masz pokwitowanie, że pieniądze zostały zwrócone, lub masz potwierdzenie przelewu to nie masz sie czym przejmować - w przeciwnym razie może być krucho.
Proponowałbym jeszcze raz się skontaktowac z tym znajomym i zarządać zwrotu weksla.
Nie piszesz nic jak wysoka była to kwota - jesli niezbyt to proponuję sie z nim jakoś dogadać i tyle.
  
Re: <kasjopea> wezwanie do zwrotu weksla, czy to ma sens?
PostWysłano: Wtorek, 03 Stycznia 2006, 11:33 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Markiz32
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #5704
Posty: 29


[ Osobista Galeria ]




a masz potwierdzenie pisemne.... lub świadków na zwrot pożyczki...?
  
PostWysłano: Środa, 26 Kwietnia 2006, 13:28 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
kasjopea
Czytelnik
<tt>Czytelnik</tt>
 
Użytkownik #5492
Posty: 2


[ Osobista Galeria ]




Przepraszam Carrington ,nie moglam sie wczesniej odezwać.Sprawa jest już niestety w sądzie .Krucho będzie ze mną bo nie mam potwierdzenia zwrotu.Mogę tylko liczyć na wnikliwość Sadu ,który byc może zainteresuje skad wziela się kwota 10 krotnie większa niż to wynika z blankietu wekslowego.Dziękuje za zainteresowanie i pozdrawiam.
  
wezwanie do zwrotu weksla, czy to ma sens?
Forum dyskusyjne -> Inne -> Prawo

Strona 1 z 1  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
noclegi w ciechocinku
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010